Archiv článků

ČR neplní cíle v úsporách energií

Česká republika zaostává v plnění cílů úspor energií. Vyplývá to ze zprávy o stavu cílů v oblasti energetické účinnosti, kterou pro informaci dostala vláda. Podle dokumentu je ohrožen mimo jiné závazek na každoroční dosažení nových úspor ve výši 1,5 procenta objemu ročního prodeje energie konečným zákazníkům.

Ekonomika / 28. 2. 2017 / (ici)
Evropské zázemí a druholigový strašák

V Liberci se slavilo. Pravda. Pohled do prvoligové tabulky příliš radosti nedělá. V této sezoně se totiž Slovanu nedaří. Mysl funkcionářů, hráčů a fanoušků U Nisy tíží sestupové starosti. Po může být vše jinak. V Liberci se dočkali tolik potřebného zmodernizovaného zázemí, které splňuje podmínky pro pořádání evropských zápasů. Dosud to musel fotbalový Slovan Liberec řešit provizorně místními úpravami.

Sport / 28. 2. 2017 / (red)
Zlatý rekord

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová znovu ukázala, že nemá ve stopě konkurenci. Závod na 10 kilometrů klasicky na světovém šampionátu v Lahti ovládla s náskokem 41 sekund před Švédkou Charlotte Kallaovou a získala již šestnáctou zlatou medaili z mistrovství světa, čímž opět vylepšila vlastní rekord. Z dvojice českých lyžařek obsadila Kateřina Beroušková 28. místo. Kateřinu Smutnou předběhla o tři místa.

Sport / 28. 2. 2017 / (čtk)
Skvělý objev českých vědců

Objev vědců z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (VŠCHT) by mohl zjednodušit a zkrátit výrobu stentů, tedy zdravotnických prostředků používaných ke zprůchodnění cév či částí trávicího traktu.

Zpravodajství / 28. 2. 2017 / (ste)
Mládek odvolán, úřad řídí Sobotka

Prezident Miloš Zeman odvolal z funkce ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD). Zároveň řízením úřadu pověřil od 1. března předsedu vlády Bohuslava Sobotku (ČSSD).

Zpravodajství / 28. 2. 2017 / (ste)
»Znárodnění« dolů

Povstalecké lidové republiky na východě Ukrajiny Kyjevu pohrozily znárodněním všech donbaských černouhelných dolů.

Ze světa / 28. 2. 2017 / (čtk)
Jsme jen v roli pozorovatelů bez možnosti ovlivnění vývoje v kraji Rozhovor Haló novin se zastupitelem Plzeňského kraje Karlem Šidlem (KSČM)

Jak se po loňských krajských volbách v kraji změnila situace a jaké kroky podniká současná, podle mě dosti nesourodá koalice, kterou tvoří ČSSD, ODS, Starostové a Koalice pro Plzeň? Hnutí ANO, které volby vyhrálo, ale také čtvrtá KSČM, skončily v opozici. Připomeňme, že po volbách 2012 vládli v kraji sociální demokraté s komunisty.

Rozhovory / 28. 2. 2017 / Marie KUDRNOVSKÁ
Druhá řada plotu

Maďarsko začalo stavět druhou řadu oplocení, které loni vybudovalo na hranicích se Srbskem ve snaze zastavit ilegální pronikání migrantů na své území.

Ze světa / 28. 2. 2017 / (čtk)
VW mírně přiškrtil platy manažerů

Dozorčí rada německé automobilové skupiny Volkswagen stanovila maximální limity na platy a odměny nejvyšších manažerů. Chce tím předejít další kritice, která se na vedení skupiny snesla loni kvůli odměnám za rok 2015, kdy se automobilka kvůli emisnímu skandálu propadla do rekordní ztráty.

Ekonomika / 28. 2. 2017 / (ici)
Povodně uprostřed Chile

Více než 1,4 milionu lidí v chilské metropoli Santiagu se včera ocitlo bez pitné vody v důsledku záplav, které po silných deštích ochromily centrální část země.

Ze světa / 28. 2. 2017 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
28. 2. 2017
Historické drama Masaryk
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference o filmu Masaryk, který ve středu přichází do kin. O tom, jak se podařilo filmem ztvárnit život bohéma a diplomata Jana Masaryka, hovořil režisér filmu Julius Ševčík, herec Karel Roden, novinář Tomáš Hejzlar a další. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

28. 2. 2017
TK KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se uskutečnila v Praze tisková konference KSČM. Hovořila na ní také poslankyně Marta Semelová (KSČM). Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

23. 2. 2017
Miloš Zeman o ČT
Get Adobe Flash player
Vysokoškolský pedagog a novinář Petr Žantovský křtil ve čtvrtek v Praze knihu o České televizi. Kmotrem by l prezident ČR Miloš Zeman, který na křtu uvedl, jaký má na Českou televizi a její redaktory názor. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

21. 2. 2017
Marie Pěnčíková
Get Adobe Flash player
Poslankyně Marie Pěnčíková (KSČM) hovořila ve středu v Praze na demonstraci ochránců přírody a národních parků. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Nemáš práci? HLedej
práce z neuvoo.cz
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.