Reklama


Archiv článků

Připadala jsem si obyčejná, tvrdí Česká Miss 2014

Jsou to přesně tři týdny, co si televizní diváci vybrali jubilejní desátou Českou Miss. Stala se jí dvacetiletá studentka z Brna Gabriela Franková, která studuje pražskou Vysokou školu ekonomickou. A právě ji jsme měli možnost aktuálně přivítat u rozhovoru a utvrdit se v tom, že je to příjemná a milá dívka, z níž v prvé řadě vyzařuje její osobnost a nesporný intelekt. Rozhodně tedy bylo o čem hovořit a nemuselo zůstat jen u otázek na její poprsí, jak to mohli v poslední době měrou vrchovatou hltat černé na bílém hlavně čtenáři bulvárního tisku…

Bonus / 19. 4. 2014 / Petr KOJZAR
Pravda o opozici, alespoň komunistické

V minulých dnech, kromě jiného, politolog Jan Pehe zveřejnil svůj názor na fungování politických stran v Poslanecké sněmovně. Hodnotil strany podle toho, zda přinášejí nové myšlenky, nová témata, či nikoli. Je to dost nebývalá odvaha od člověka, který podporoval rozvrat ústavního - politického systému, který v České republice vychází z volné soutěže politických stran, když měl i v ten nejméně vhodný okamžik vždy čas na podporu tzv. nepolitické politiky Václava Havla.

Publicistika / 19. 4. 2014 / Vojtěch FILIP
A tenhle znáte? Redakční sloupek

Nikoli vtip, ale názor. V návalu zpráv všeho druhu, kdy se k vývoji na Ukrajině a krokům mocností vyjadřuje kdekdo - bohužel i ti, kteří věci nerozumí, a jediné, co jim opanuje rozum, je ideologie - zapadl pohled bývalého prezidenta ČR Václava Klause. A stalo se to, co se stávalo nejednou i v dobách jeho prezidentování. Většinou jsem musela s Klausem nesouhlasit. Ale přišly momenty, kdy jsem jeho slovům rozuměla a ztotožňovala se s nimi.

Publicistika / 19. 4. 2014 / Monika HOŘENÍ
Sacher oslavil čtyřicítku s hvězdami

Nejtemperamentnější český spisovatel - a zároveň zpěvák, moderátor a astrolog - Richard Sacher šokoval svoje přátele, známé i příznivce informací, že mu je už 40 let. Některým musel dokonce ukázat občanku, aby mu uvěřili. »Za svůj věk se nestydím, i když z té cifry moc nadšený nejsem,« prozradil autor deseti knih, jenž uspořádal rovnou dvě oslavy svých kulatin. První, o níž jsme již informovali, se konala v brněnském klubu Ponrepo. Ta druhá se uskutečnila v úterý v pražské Solidní jistotě. A byla to velmi vydařená akce!

Bonus / 19. 4. 2014 / (pk)
K čemu takový pořad vlastně slouží?

Film o banderovcích, který nám v hlavní vysílací čas byl televizí představen, vyvolal mnoho emocí. Pozitivně líčený vývoj této organizace, podpořený dokonce publicistou, bývalým redaktorem Mladé fronty a odborným asistentem Katedry propagandy Fakulty žurnalistiky Milanem Sirůčkem, byl pisateli dopisů do naší redakce jednoznačně odmítnut. Prý i jiná média dostala podobné reakce, ale v zájmu svých vydavatelů a jednosměrné propagandy je nezveřejnila.

Publicistika / 19. 4. 2014 / Jaroslav KOJZAR
Velikonoce. Po stopách dávných tradic

A jsou tady opět Velikonoce. Sice nejde o svátek, na který by se tak moc těšily rodiny s dětmi, jako je tomu u Vánoc, přesto se máme nač těšit. Nejen na rodinnou pohodu a návštěvy příbuzných, známých a sousedů s pomlázkou v ruce, ale i na to, že Velikonoce jsou skutečnou branou do jara a teplých, slunečních dní. Ačkoli byla letošní zima velmi mírná, máme se tedy určitě nač těšit!

Bonus / 19. 4. 2014 / (pk)
Vzhůru do zoo

V Paříži mají proslulou zoologickou zahradu v parku Vincennes. Před týdnem na jihovýchodě francouzské metropole otevřela své brány návštěvníkům po téměř šestileté rekonstrukci. Zahrada je kompletně přestavěná a rozdělená do pěti sekcí podle zeměpisných oblastí, v nichž se dohromady nachází 180 druhů zvířat. Už před otevřením stálo u brány zoo frontu více než tisíc lidí.

Ženy a společnost / 19. 4. 2014 / (ava)
Pěnišník časný Veselá příroda

Je jaro. Už před měsícem letos rozkvetly první pěnišníky. Hledí na nás z některých zahrádek i z botanické zahrady a jejich květy jsou nádherně jednoduché a červenofialové. To je krása, která dovede okouzlit.

Bonus / 19. 4. 2014 / (vz)
Zelené špenátové jaro Triky v kuchyni

První recepty na zpracování špenátu, věřte nevěřte, se objevily v Evropě již koncem 14. století, ovšem o dvě stě let dříve se tato skvělá listová zelenina dostala do Evropy z jihozápadní Asie. Netřeba se více historii špenátu věnovat. Každý ho zná a každý ho může mít. Snad jen zmiňme, že není nijak zvlášť bohatý na železo, jak se traduje, obsahuje však velmi cenné látky regulující vysoký krevní tlak, anémii, zácpu a také ty, které údajně posilují oční sítnici starších lidí. Obsahuje údajně i zdraví prospěšný vitamin K.

Bonus / 19. 4. 2014 / (jan)
Dopřejte malované ploše očistu Zlaté české ručičky

Letos počasí kutilům přeje, mohou se věnovat nejen práci na zahradě či v dílně, ale i třeba vymalování bytu, které loni odložili. Sehnat dobrého a cenově dostupného malíře je dnes obtížné, je jich opravdu nemnoho. Pokud se rozhodnete pro profesionála, poptejte se nejdříve po známých, třeba vám dají na někoho tip. Ale většina z nás, pokud nám ještě síly stačí, si s chutí vymaluje sama. Nejen proto, že je to práce krásná, ale také proto, že »voní«.

Bonus / 19. 4. 2014 / (jan)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Hlasování
Přijdete v květnu volit své nové europoslance?
Spíš ne
 
19.4%
Celkem hlasovalo 79261 čtenářů.
Obrys-kmen
Obrys Kmen
Audio
14. 4. 2014
Jacques Rupnik
Get Adobe Flash player
Francouzský politolog Jacques Rupnik hovořil v Praze o krizi Evropské unie. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

13. 4. 2014
Karel Kryl
Get Adobe Flash player
Výstava o životě a díle písničkáře a básníka Karla Kryla se uskutečnila tento týden v Praze. Podrobnosti ve zvukovém záznamu.

Autor: Petr Burda

Další nahrávky >>
Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Nakladatelství Futura Elektronické vydání