Archiv článků

Polibte milovaný protějšek a zahrňte ho jedlými květinami

Máj je lásky čas a váže se k němu milá tradice - polibek pod rozkvetlou třešní nebo břízou. Dívka, která polibek nedostane, uschne. Ty šťastnější budou v dalším roce oplývat krásou, přitažlivostí a udělají vše, co vám na očích uvidí. Nestihli jste to prvního máje? Nevadí, máte na to celý květen. Překvapte svého partnera i malým dárkem. Buďte originální a nekupujte tradiční růže nebo gerbery, které vám za pár dní stejně uschnou, jako nepolíbená dívka. Zkuste jedlé ovocné nebo čokoládové kytice Frutiko.

Zpravodajství / 4. 5. 2016 / (zr)
Říká se tomu změna orientace Rozhovor s bývalým předsedou ÚV KSČM, poslancem Miroslavem Grebeníčkem

Dnes nejsou až tak ojedinělé hlasy, které dostávají významný prostor v médiích, že Češi a Slováci bojovat proti fašismu nechtěli a o své osvobození se mnoho nepřičinili. Co si o tom myslíte?

Rozhovory / 4. 5. 2016 / Marie KUDRNOVSKÁ
Pevná linka v šesti domácnostech ze sta

Osobní počítač mají tři domácnosti ze čtyř, loni začaly převažovat přenosné verze v podobě tabletů a notebooků nad stolními. Nejrozšířenější informační technologií nadále zůstávají mobilní telefony, které jsou v každé české domácnosti minimálně dva. Mezi lidmi staršími 16 let jsou pouze dvě procenta lidí, pro něž mobil není samozřejmostí.

Ekonomika / 4. 5. 2016 / (ici)
Ministerstvo chystá přísnější postihy pro černé taxikáře

Ministerstvo dopravy chystá přísnější postihy pro nelegální taxikáře a zprostředkovatele, které činnost taxikářů bez oprávnění a dalších náležitostí umožňují. Dispečinkům a dalším zprostředkovatelům nově může hrozit za tento přečin až půlmilionová pokuta.

Zpravodajství / 4. 5. 2016 / (čtk)
Atlético dalo branku v Allianz aréně a postoupilo

Fotbalisté Atlétika Madrid se stali prvním finalistou Ligy mistrů. Španělský celek prohrál v úterý v odvetě semifinále na půdě Bayernu Mnichov 1:2, ale po vítězství 1:0 z úvodního zápasu postoupil díky většímu počtu vstřelených branek venku. Domácí dnes vedli od 31. minuty po trefě Xabiho Alonsa, ale Atlético po pauze z první šance vyrovnalo zásluhou Antoina Griezmanna.

Sport / 4. 5. 2016 / (red)
Nepokořený Donbas - Dva světy

Po příjezdu ke svým přátelům do města Alčevsk v Luhanské lidové republice (LLR) jsem brzy poznal, že tam i v Doněcké lidové republice (DLR) existují dva odlišné světy. Jeden klidu, míru, obnovy a budování ve vnitrozemí a v oblastech u hranice s Ruskem, a svět války a hrůz s ní spojených v oblastech blízko tzv. linie příměří. Navštívil jsem jen svět první, ale o situaci v tom druhém jsem se denně dozvídal ze zpráv, z rozhovorů či telefonátů a e-mailů přátel. Dvakrát dokonce bylo slyšet ostřelování Pervomajsku na linii příměří.

Téma / 4. 5. 2016 / Jaromír VAŠEK
EU hodlá kooperovat s Ruskem

Problematika klimatických změn, ochrana životního prostředí a prohlubující se mezinárodní spolupráce jsou klíčovými prvky návrhu budoucí evropské politiky v Arktidě. EU přitom v této oblasti hodlá podle šéfky své diplomatické služby Federiky Mogheriniové spolupracovat se všemi partnery, včetně Ruské federace.

Ze světa / 4. 5. 2016 / (rom)
Z nominace na MS vypadli T. Voráček a Vincour

Z kádru české hokejové reprezentace před středečním odletem na mistrovství světa do Moskvy a po zápase s Kanadzu (0:3) vypadli obránce Tomáš Voráček a útočník Tomáš Vincour. Kouč Vladimír Vůjtek má v širší nominaci 27 hráčů, na soupisku pro šampionát jich může zapsat 25.

Sport / 4. 5. 2016 / (čtk)
Zachovejme ústavní rovnováhu moci v ČR

KSČM je přesvědčena o tom, že ústavní systém v ČR má být založen na rovnováze moci zákonodárné, výkonné a soudní. Vládní návrh zákona o státním zastupitelství sice do Ústavy ČR přímo nezasahuje, věcně však jde v postavení státních zastupitelství nad rámec vymezený Ústavou.

Zpravodajství / 4. 5. 2016 / (ku, jad)
Zkapalněný plyn z USA, Kataru a Norska patrně nevytlačí Gazprom z Evropy

The Economist: »Podle údajů oborového sdružení Eurogas dovoz zkapalněného plynu do Evropy loni vzrostl o 15,8 %, což znamená na 47,5 miliardy kubíků plynu. Nejvíce dovezla Británie (12,7 mld.), Španělsko (11,2 mld.) a Turecko (6,8 mld.). Vyplývá to z dat skupiny GIIGNL, která se zabývá zkapalněným plynem.«

Ekonomika / 4. 5. 2016 / Jaromír SEDLÁK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
25. 4. 2016
Zákon o Pražském hradu
Get Adobe Flash player
Poslanecký klub KSČM předložil Poslanecké sněmovně návrh zákona o Pražském hradu. Cílem je nemovitosti ochránit před převodem na jiné vlastníky, zejména církve. Více v záznamu vysvětluje předseda ÚV KSČM JUDr. Vojtěch Filip.

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.