Archiv článků

Triumf socialistů

Zisk absolutní většiny albánských socialistů v nedělních parlamentních volbách je potvrzený. Vyplývá to z údajů zveřejněných ústřední volební komisí po sečtení téměř všech hlasovacích lístků.

Ze světa / 27. 6. 2017 / (rom)
Africký mor prasat ohrožuje chovy

Africký mor prasat byl zjištěn u dvou uhynulých divočáků na okraji Zlína. V blízkosti nálezu je podnik, který na dvou místech chová 5000 prasat.

Zpravodajství / 27. 6. 2017 / (ng)
Američané zabíjeli civilisty

Při náletu mezinárodní koalice vedené USA na východě Sýrie zahynulo 42 civilistů a 15 džihádistů. Informovala o tom agentura AFP, podle níž byla zasažena budova, kterou teroristická organizace Islámský stát (IS) používá jako vězení.

Ze světa / 27. 6. 2017 / (rj)
Prezident Temer obviněn z přijímání úplatků

Brazilská generální prokuratura v pondělí obvinila pravicového pučistického prezidenta Michela Temera z přijímání úplatků. Podle agentury AP jde o první případ, kdy úřadující hlava státu této největší latinskoamerické země čelí obvinění z trestného činu.

Ze světa / 27. 6. 2017 / (rj)
Hackeři napadli ukrajinské banky a podniky, i ruskou Rosněfť

Útok počítačových pirátů dnes zkomplikoval fungování ukrajinských bank i desítek dalších podniků a institucí. Napadeny byly místní počítačové sítě největších finančních ústavů, pošty, telekomunikací či energetiků. Přestaly pracovat počítače na úřadu vlády i na kyjevské radnici. Terčem hackerského útoku se stala také ruská ropná společnost Rosněfť, uvedla agentura TASS.

Ekonomika / 27. 6. 2017 / (čtk)
Obědy zdarma pro 10 000 dětí

Ministerstvo práce a sociálních věcí v příštím školním roce zajistí školní obědy téměř pro 10 000 dětí od tří do patnácti let, jejichž rodiče nemají na zaplacení stravování.

Zpravodajství / 27. 6. 2017 / (ste)
S losem MS nejsou házenkářky spokojeny

České házenkářky se na prosincovém mistrovství světa v Německu utkají ve skupině B mimo jiné s obhájkyněmi titulu Norkami. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného dál v základní části, kterou odehrají v Bietigheimu, čekají týmy Švédska, Maďarska, Argentiny a Polska. Rozhodl o tom dnešní los v Hamburku.

Sport / 27. 6. 2017 / (red)
Fotbalovou Slavii posílí trio zkušených třicátníků

Ještě sice není všem dnům (fotbalovým přestupům) konec, přesto obhájce mistrovského titulu SK Slavia Praha ohlásila největší porci nových posil - trio zahraničních hráčů evropského formátu. Do Edenu přestupují Portugalec Danny, Turek Halil Altintop a Ukrajinec Ruslan Rotaň. Naopak červenobílé opouští brankář Jiří Pavlenka, který po delším finanční licitování oblékne dres bundesligového Werderu Brémy.

Sport / 27. 6. 2017 / (vs)
KSČM nedá bianco šek

Zastupitelstvo Jihočeského kraje, které proběhlo v minulém týdnu, mělo na programu více než 80 bodů a KSČM podpořila program jeho jednání, včetně tak zásadních materiálů, jako je například závěrečný účet kraje za rok 2016, ale i změny stanov obchodních společností osmi nemocnic či souhrnná informace o změnách v odměňování jejich představenstev.

Regiony / 27. 6. 2017 / (zku)
Policie se zaměří na děti

Od července do konce září se po celé republice uskuteční rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v barech a restauracích. V každém z měsíců potrvají jeden týden. Týkat se budou také problematiky drog nebo hazardu.

Zpravodajství / 27. 6. 2017 / (cik)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
20. 6. 2017
Jaromír Nohavica
Get Adobe Flash player
Písničkář Jaromír Nohavica hovořil a zahrál na kytaru v rámci udílení Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku, která se udílela v úterý v Praze. V záznamu hovoří také vysokoškolský pedagog Petr Žantovský a ředitel Slovenského domu v Praze Vladimír Skalský. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

20. 6. 2017
Krameriova cena
Get Adobe Flash player
Ve Slovenském domě v Praze se v úterý odpoledne rozdávaly ceny za nezávislou žurnalistiku. Krameriovu cenu získal například publicista Jaroslav Motl, bloger Ladislav Větvička, nebo například písničkář Jaromír Nohavica. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

18. 6. 2017
Vojtěch Filip
Get Adobe Flash player
Celostátní setkání mladých členů KSČM a také jejich sympatizantů se uskutečnilo od pátku do neděle v Autokempu Březový Háj v Karlovarském kraji. Na akci hovořil mimo jiné předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

14. 6. 2017
Josef Skála
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála hovořil ve středu odpoledne v Praze na přednášce s názvem Jaká je a jaká by mohla být česká levicová politika. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Hlasování
Kam se chystáte na dovolenou?
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.