Reklama


Archiv článků

Komise nově: do ČR až 1853 migrantů?

Evropská komise navrhla, aby další země Evropské unie v příštích dvou letech převzaly od Itálie a Řecka celkem 40 000 žadatelů o azyl. Do jiných zemí osmadvacítky ale budou přesunováni jen občané Sýrie a Eritreje, u nichž je velká pravděpodobnost úspěšného vyřízení azylové žádosti. Mimořádný krok je snahou pomoci dvěma jižním státům EU, které se nyní potýkají s rozsáhlou migrační vlnou.

Ze světa / 27. 5. 2015 / (rom, čtk)
Život je život vede. Právem!

První místo tabulky nejnavštěvovanějších filmů za uplynulý víkend obsadila komedie režiséra Milana Cieslara Život je život, kterou vzápětí po premiéře vyhledalo ve 130 kinech 71 898 diváků. Na tržbách vydělala téměř deset milionů korun.

Bonus / 27. 5. 2015 / Roman JANOUCH
Voda v Dejvicích nebude pitná ještě 2 dny, padne trestní oznámení

Voda v pražských Dejvicích nebude pitná ještě nejméně dva dny, řekl na tiskové konferenci po zasedání krizového štábu starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Radnice podá kvůli znečištění bakteriemi a viry trestní oznámení na neznámého pachatele, dodal. S distribucí vody do vyšších pater domů by měli začít pomáhat hasiči, uvedla pražská primátorka Adriana Krnáčová. Voda není pitná od víkendu a střevními potížemi trpělo téměř 200 obyvatel.

Regiony / 27. 5. 2015 / (čtk)
Emma Smetana představila extravagantní fotografie

Kudy chodí, tudy Emma Smetana volí ojedinělé a stylově promyšlené outfity. Nevšední a jedinečná byla dokonce i ve chvíli, kdy se nechala vyfotit pro kliniku estetické medicíny Petra Clinic (www.petraclinic.cz) při odstraňování chloupků na nohou. Před objektiv se totiž postavila téměř nahá, a jediné, do čeho se zahalila, byl umělý kožich.

Bonus / 27. 5. 2015 / redakční zpráva
Horší to být nemůže, říká Špotáková

Na své vystoupení na mítinku Zlatá tretra Barbora Špotáková jen tak nezapomene. Velké očekávání dobrého výkonu se proměnilo v zoufalství a beznaděj. Ve svém prvním startu sezony nehodila světová rekordmanka ani 59 metrů. Oštěp v Ostravě Barboru dlouhodobě neposlouchá. Nepovedené výkony se tak chtě nechtě stávají nepříjemnou tradici.

Sport / 27. 5. 2015 / (stu)
Společnost a levice na křižovatce. Stanovisko Spojenectví Práce a Solidarity

Většina levicové veřejnosti očekávala, že nová vláda nastartuje veřejnou diskusi ke společenským tématům, tato očekávání se však nenaplnila. Český společenský prostor se naplnil násilím a hrozbou násilí, která vede lidi s menšinovými názory do vnitřní ilegality.

Zpravodajství / 27. 5. 2015 / Eva NOVOTNÁ, Jan KAVAN, Milan NEUBERT a Miroslav PROKEŠ
Alternativa 50+ chce dát že(nám) šanci

Obecně prospěšná společnost Alternativa 50+ zahajuje projekt zaměřený na zlepšování antidiskriminační a sociální politiky ve prospěch znevýhodněných žen. Stalo se tak prvního května v partnerství s Úřadem veřejné ochránkyně práv.

Ženy a společnost / 27. 5. 2015 / (za)
Norští pěstouni hrozbou

Přes 60 dětí bylo za posledních deset let uneseno z norských pěstounských domovů zpět ke svým biologickým rodičům či příbuzným ve východní Evropě. Uvedl to norský tisk, který se jinak tématem odebírání dětí cizinců z problematických rodin norskou sociální službou zabývá jen zřídkakdy.

Ze světa / 27. 5. 2015 / (rom)
Albano Nunes: Komunisté musejí hájit suverenitu národních států

Rozpory kapitalismu časem přinesou situaci, kdy tyto strany, i ty dnes málo významné, rychle a pro někoho překvapivě posílí, říká v rozhovoru Haló novin Albano Nunes, účastník mezinárodní konference KSČM v Praze za Komunistickou stranu Portugalska.

Zpravodajství / 27. 5. 2015 / (red)
Policie hledá muže z psychiatrie v Dobřanech, je i nebezpečný

Policie vyhlásila pátrání po sedmnáctiletém pacientovi Psychiatrické nemocnice Dobřany, který se v úterý odpoledne nevrátil z terapeutické vycházky po areálu nemocnice Dobřany. Byl na ní v doprovodu své matky. Roman Grondzar je podle nemocnice nebezpečný sobě i svému okolí z důvodu poruch chování s projevy agresivity a sebevražedných sklonů, sdělil ČTK policejní mluvčí Jan Koželuh.

Regiony / 27. 5. 2015 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Audio
25. 5. 2015
Noel Carrillo Alfonso
Get Adobe Flash player
Kubánský delegát mezinárodní konference levicových stran Noel Carrillo Alfonso, hovořil v pondělí nejenom o svých dojmech ze zmíněné konference, která se uskutečnila o víkendu v Praze. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Hlasování
Reklama

Kurzovní lístek
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Reklama
Podrobné hledání
--

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.