Reklama


Archiv článků

Brněnské technické muzeum přilákalo tisíce lidí

Technické muzeum v Brně dnes přilákalo několik tisíc lidí do depozitáře v Řečkovicích na Přehlídku automobilové techniky. Jako každý rok se návštěvníkům předvedly historické autobusy, hasičská vozidla, sportovní vozy a k 70. výročí konce druhé světové války i vojenská technika. Muzeum se každý rok snaží pojmout návštěvnický víkend tematicky, řekl ČTK náměstek ředitele Ivo Štěpánek.

Zpravodajství / 25. 4. 2015 / (zr)
V příštím týdnu se ochladí, i pak se čekají podprůměrné teploty

Zatímco uplynulé tři dubnové týdny byly teplotně mírně nadprůměrné a málo pršelo, nadcházející týden čekají meteorologové citelné ochlazení a více srážek. I další týdny až do 24. května mají být teplotně podprůměrné, zato srážek má být více, než je v tomto období roku běžné. Vyplývá to z měsíčního výhledu, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zpravodajství / 25. 4. 2015 / (zr)
Řecký parlament schválil zábor peněz státní správy a organizací

Řecký parlament v pátek schválil kontroverzní vládní plán záboru veškeré volné hotovosti na všech stupních státní správy a ve veřejnoprávních institucích, mimo jiné i nemocnicích a školách. Vláda premiéra Alexise Tsiprase, která se potýká s rostoucím nedostatkem peněz, si oficiálně od daných institucí finance půjčuje, aby mohla zaplatit důchody a mzdy státních zaměstnanců.

Ekonomika / 25. 4. 2015 / (red)
Zbavte se otravných »breberek«! BABSKÉ RADY

Označení kdejakého hmyzu slovem breberka převzali naše vnoučata od prababičky, kterou žel poznali jen krátce. Označují jím jakkoliv létající či lezoucí hmyz, který doma najdou. Kromě pavouků, které si nejmladší vnučka přejmenovala na pabůk a s obdivem je vyhledává nejen v přírodě, ale i na internetu, v knížkách a v časopisech. Jejich sítě, tvary těla a barevnost ji prostě fascinují. Všechen ostatní hmyz je i pro ni zbytečnou breberkou, které je třeba se zbavit.

Bonus / 25. 4. 2015 / (jan)
Zemětřesení v Nepálu zabilo stovky lidí, v zemi jsou i Češi AKTUALIZOVÁNO

Sobotní silné zemětřesení, které zasáhlo Nepál, si jen v metropoli Káthmándú vyžádalo nejméně 150 mrtvých, řekl podle CNN nepálský ministr vnitra. Dva mrtvé a zhruba 100 zraněných hlásí i Bangladéš. Jde zřejmě o nejhorší zemětřesení v Nepálu za posledních 80 let.

Ze světa / 25. 4. 2015 / (km, čtk)
Hrad: Část české diplomacie nechtěla setkání Zemana s papežem

Část české diplomacie se podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka snažila zabránit setkání prezidenta Miloše Zemana s papežem Františkem. Ovčáček tak na svém facebookovém profilu podle serveru Česká justice reagoval na vyjádření bývalého velvyslance ve Vatikánu Pavla Jajtnera v dnešní Mladé frontě Dnes. Jajtner kritizoval způsob, jakým Zeman prosazuje šéfa svého protokolu Jindřicha Forejta na post velvyslance u Svatého stolce i jak oznámil úmysl papeže navštívit Českou republiku.

Zpravodajství / 25. 4. 2015 / (km, tv, čtk)
»Missky« se shodly: Italská kuchyně je jen jedna!

Krásné ženy a dobré jídlo. Veskrze dokonalá představa vyvolávající pozitivní emoce. A právě těch nebylo tento čtvrtek málo v Laboratorio, škole vaření. Pod pokličku svého kulinářského umění tam všem letošním finalistkám soutěže Česká Miss v čele s trojicí vítězek nechal nahlédnout mistr na slovo vzatý - Riccardo Lucque, známý italský šéfkuchař, restauratér a majitel společnosti Il Catering, oficiálního partnera jediné národní soutěže krásy.

Bonus / 25. 4. 2015 / (koz)
Kramný vraždil elektřinou, uzavřela policie případ z Egypta

Moravskoslezští kriminalisté uzavřeli případ Petra Kramného se závěrem, že předloni v létě na dovolené v Egyptě zavraždil svou manželku a osmiletou dceru elektrickým proudem. Spis už poskytli advokátům. Kramný od počátku tvrdí, že nikoho nezabil. Prý šlo o otravu a podle jeho obhájkyně Jany Rejžkové není ve spise jediný důkaz. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD).

Regiony / 25. 4. 2015 / (zr)
Deficit veřejných financí by měl klesnout do 2018 o dvě třetiny

Deficit veřejných financí bude podle ministerstva financí postupně klesat z letos odhadovaných 1,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) až na 0,6 procenta HDP v roce 2018. Vyplývá to z aktualizované verze Konvergenčního programu, kterou v pondělí projedná vláda. Loni byl deficit veřejných financí 1,98 procenta HDP. Vláda v pondělí projedná i zprávu o vývoji státního rozpočtu za první čtvrtletí.

Ekonomika / 25. 4. 2015 / (zr)
Předčasný důchod pro všechny horníky?

Horničtí odboráři rozeslali politikům dopis, ve kterém je upozorňují na nedořešenou situaci kolem hornických důchodů. Jménem všech zaměstnanců v hornictví je žádají o podporu.

Zpravodajství / 25. 4. 2015 / (ste)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Kurzovní lístek
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Reklama
Podrobné hledání
--