Reklama


Archiv článků

Atény prý zatím nepřinesly žádný nový návrh

Řecko před mimořádným summitem eurozóny v Bruselu údajně nepřineslo žádné nové písemné návrhy na dohodu o mezinárodní finanční pomoci této zadlužené zemi. Podle nejmenovaného zdroje, který citovala agentura Reuters, se řecká delegace omezila na mlhavý slib, že tak učiní »možná« ve středu.

Ze světa / 7. 7. 2015 / Roman JANOUCH
Kostnice se omluvila za Husa a Jeronýma

Vzpomínkovou ekumenickou bohoslužbou v pondělí v Kostnici skončila hlavní část připomínek mistra Jana Husa, který byl před 600 lety v tomto jihoněmeckém městě upálen. V zaplněném chrámu Panny Marie promluvili i zástupci českých církví, hovořili hlavně o smíření a o tom, že je třeba žít v pravdě. Snad nezůstane jen u slov...

Ze světa / 7. 7. 2015 / (rj)
Lesy přidávají miliardu k miliardě

Státní podnik Lesy ČR, jemuž patří asi polovina lesů v zemi, vytvořil za prvních pět měsíců letošního roku hrubý zisk 3,56 mld. Kč. V porovnání s koncem dubna to je zvýšení o půl miliardy. Za vlastní výrobky a služby firma utržila 5,72 mld. Kč, těžba činila 3,4 milionu metrů krychlových dřeva. Za celý letošní rok Lesy ČR předpokládají hrubý zisk na úrovni 5,04 mld. Kč. Tržby za vlastní výrobky a služby by měly letos dosáhnout 11,27 mld. Kč. Předpokládaná těžba je vyčíslena na 7,67 milionu metrů krychlových dříví. Do státního rozpočtu by měl podnik letos ze svých volných peněz odvést téměř 8,3 mld. Kč. Za léta 2013 a 2014 firma do státního rozpočtu celkem odvedla 12,5 mld. Kč.

Zpravodajství / 7. 7. 2015 / (dom)
Konfederační symbol se dostal na paškál

Mladý běloch Dylann Roof zastřelil 17. června v charlestonském kostele navštěvovaném především černochy devět lidí tmavé barvy pleti. Když byl zakrátko dopaden, tvrdil, že chtěl vyvolat protičernošské povstání.

Ze světa / 7. 7. 2015 / (jo)
Berdych si pochvaluje změny, na hodnocení týmu je podle něj čas

První půlrok s novým realizačním týmem má za sebou tenista Tomáš Berdych. Pochvaluje si změny, které mezinárodní kvartet do jeho přípravy přinesl, ale konkrétně hodnotit spolupráci ještě nechtěl.

Sport / 7. 7. 2015 / (čtk)
Pohyb je život, řekl Vojmír Srdečný mládeži

Před časem jsme v Haló novinách informovali, že Národní parlament dětí a mládeže (NPDM) pořádá petiční akci na podporu návratu Mezinárodního den studentstva (MDS) do českého kalendáře, k datu 17. listopadu. O petiční akci se členové a členky parlamentu rozhodli na svém zasedání v listopadu loňského roku na základě diskuse s historiky. Aby se mladí lidé dozvěděli ještě více, pozvali si v červnu na besedu pana Vojmíra Srdečného, jednoho z posledních osmnácti žijících vysokoškoláků-pamětníků 17. listopadu 1939.

Zpravodajství / 7. 7. 2015 / Monika HOŘENÍ
Prohry samozřejmě mrzí, říká Šafářová

Tenistka Lucie Šafářová se pohybuje na ženském okruhu už třináct let. I proto se z nečekané porážky v osmifinále dokázala rychle oklepat. V polovině dobře rozjeté sezony, živý Lucie stále velký tenisový sen. Vůbec poprvé v kariéře usiluje o účast na prestižním Turnaji mistryň.

Sport / 7. 7. 2015 / (stu, čtk)
DPP musel kvůli uzavírce metra C zvýšit počet náhradních autobusů

Pražský dopravní podnik (DPP) musel kvůli uzavírce metra C mezi Háji a Kačerovem navýšit počet náhradních autobusů. Dopravce rovněž zaznamenal několik stížností cestujících. Provoz metra byl přerušen 4. července kvůli opravě trati a výluka potrvá do 16. července. Cestující musí využít náhradní autobusovou dopravu z Jižního Města na Kačerov či Budějovickou.

Regiony / 7. 7. 2015 / (red)
M. Semelová: Vysokoškolská novela je kompromis, její projednávání však nemusí být lehké

KSČM se vždy držela názoru, že investice do vzdělání je investice do budoucnosti, říká v rozhovoru pro Haló noviny poslankyně Marta Semelová, členka sněmovního školského výboru (KSČM).

Zpravodajství / 7. 7. 2015 / (red)
V internetových obchodech se stále víc kupují i potraviny

Tržby v maloobchodě vzrostly v květnu podle dat ČSÚ o 5,4 procenta. Tržby za prodej pohonných hmot vzrostly meziročně o 8,3 %, za prodej nepotravinářského zboží o sedm procent a potravin o 2,4 %.

Ekonomika / 7. 7. 2015 / (za)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Hlasování
Nádraží Nicholase Wintona místo Hlavního nádraží v Praze?
Ano
 
66 hlasů
Ne
 
106 hlasů
Reklama

Audio
25. 6. 2015
Martin Maxa
Get Adobe Flash player
Zpěvák Martin Maxa hovořil ve středu večer o tom, kde nachází inspiraci pro tvorbu v dnešní době. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Kurzovní lístek
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Reklama
Podrobné hledání
--

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.