Reklama


Archiv článků

Nahnilé tádžické jablíčko vyřešeno

Podle českého prezidenta Miloše Zemana se podařilo vyřešit dluh tádžické cementárny, který způsoboval potíže česko-tádžické ekonomické spolupráci. Zeman to řekl na středečním česko-tádžickém podnikatelském fóru.

Ze světa / 26. 11. 2014 / (rj, čtk)
Obama odsoudil násilnosti ve Fergusonu

Druhá noc protestů na předměstí amerického St. Louis byla klidnější než ta předchozí. Přesto bylo ve Fergusonu v noci na středu zadrženo 44 osob. Americký prezident Barack Obama odsoudil násilnosti, které se rozhořely poté, co se porota ve Fergusonu rozhodla neobvinit bělošského policistu, který v srpnu zastřelil neozbrojeného černošského mladíka.

Ze světa / 26. 11. 2014 / (rom, čtk)
Zákaz tělesných trestů dětí není na pořadu dne

»Týrání dětí je jev, proti kterému musíme maximálně bojovat,« řekl ve středu novinářům poslanec Marek Černoch (Úsvit), který vznik pracovní skupiny inicioval. Jednat chce především o zpřísnění trestů pachatelů těchto trestných činů, konkrétním návrhem na přijetí zákona o zákazu tělesných trestů se skupina podle něj nyní zabývat nebude. »Společnost není na takto radikální řešení ještě připravena, budou se odvíjet spíš postupné kroky,« doplnila členka skupiny poslankyně Radka Maxová (ANO). Podle ní jsou nyní větším problémem přístup policie, dlouhá soudní řízení či nízké odměňování právníků, kteří se věnují rodinným záležitostem.

Zpravodajství / 26. 11. 2014 / (jad)
Hudečka vystřídala Krnáčová

Ani poslední »hudečkovina«, tedy svolání ustavujícího jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy na den, kdy se ustavovala i zastupitelstva v Praze 4 a 8, nezabránila tomu, že Tomáš Hudeček (TOP 09) opustil pozici primátora. Prahu poprvé povede žena - Adriana Krnáčová (ANO 2011).

Zpravodajství / 26. 11. 2014 / (zku)
Lehká zem Petra Hapky

Písně zesnulého hudebního skladatele Petra Hapky se vyznačovaly mimo jiné tím, že tolik potřebný »šmrnc« dostávaly v bezchybné a vždy přátelské spolupráci s textařem a interpretem.

Kultura / 26. 11. 2014 / (rad)
Majdanský export se nám nelíbí Rozhovor Haló novin s Jelenou Vičanovou, aktivistkou hnutí Antimajdan

Přibližte nám, prosím, vaše hnutí...

Rozhovory / 26. 11. 2014 / Monika HOŘENÍ
Plyn bude dražší, elektřina nepatrně zlevní

Regulovaná složka ceny plynu příští rok vzroste zhruba o 7,4 procenta. Regulovaná část cen elektřiny pro domácnosti příští rok poklesne o 1,2 procenta. Ve středu to oznámil Energetický regulační úřad (ERÚ).

Zpravodajství / 26. 11. 2014 / (ng)
Žádná demokracie, ale diktát Bruselu!

Lednový termín, odkdy měla začít platit novela zákona o posuzování vlivu na životní prostředí, tzv. proces EIA, je nereálný. Reálnější termín je podle ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové březen 2015.

Zpravodajství / 26. 11. 2014 / (ku)
Válka ve Slavii! Mazáci versus junioři?

Hokejisté Slavie klopí zrak. Tři prohry v řadě a nelichotivé skóre 4:18 mluví za vše. Vše se pochopitelně odráží také v tabulce. Poslední dva týmy Zlín a Vítkovice se jedenácté Slavii přiblížily na rozdíl čtyř bodů.

Sport / 26. 11. 2014 / (stu)
Kaberle: Chci dostat Kladno zpět do extraligy

Hokejový obránce Tomáš Kaberle se po pár měsících vrací do kladenského dresu. Světový šampion a vítěz Stanleyova poháru v minulé sezoně nedokázal zabránit sestupu slavného klubu z extraligy, teď mu chce pomoct postoupit z první ligy zpět mezi elitu. Proto odmítl nabídky z extraligy i zahraničních soutěží a připojil se k mateřskému celku.

Sport / 26. 11. 2014 / (toj, čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
26. 11. 2014
Stanislav Zeman
Get Adobe Flash player
Člen Unie českých spisovatelů Stanislav Zeman hovořil v sobotu v Praze na celostátním aktivu ke kulturní politice KSČM. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

26. 11. 2014
Věra Beranová
Get Adobe Flash player
Předsedkyně Výboru národní kultury Věra Beranová hovořila v sobotu v Praze na celostátním aktivu ke kulturní politice KSČM. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Literatura-Umění-Kultra
Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Nakladatelství Futura Elektronické vydání