Reklama


Archiv článků

Do reprezentace se vracejí Sivok, Plašil a Necid

Do fotbalové reprezentace ČR se na nadcházející zápasy kvalifikace o postup na ME v Turecku (10. října) a v Kazachstánu (13. října) vracejí stoper Tomáš Sivok, záložník Jaroslav Plašil a útočník Tomáš Necid. Trenér Pavel Vrba nepovolal žádného nováčka, ve výběru jsou i hlavní opory kapitán Tomáš Rosický a brankář Petr Čech.

Sport / 1. 10. 2014 / (toj)
Rozpočet se změní, ale schodek nevzroste

Letošní státní rozpočet se změní. Jeho příjmy i výdaje se mají zvýšit o téměř 930 milionů korun. Naplánovaný schodek 112 miliard korun se však nemění. Návrh vlády odolal ve středu ve sněmovně požadavku Františka Laudáta (TOP 09) na zamítnutí hned v prvním čtení.

Zpravodajství / 1. 10. 2014 / (ku)
Zklamání. Basketbalistky vyřazeny

České basketbalistky v osmifinále MS podlehly Kanadě 71:91 a šampionát v Turecku pro ně skončil. ČR nefungovala obrana, která byla dosud jejich největší zbraní. Mezi osm nejlepších týmů na velkém turnaji se nedostaly poprvé od ME 2009 a teprve podruhé za posledních 13 let.

Sport / 1. 10. 2014 / (mak, tv)
Čech zahříval lavičku

Fotbalisté Paris SG zvítězili ve šlágru 2. kola základních skupin Ligy mistrů nad Barcelonou 3:2 a připravili ji o neprůstřelnost a neporazitelnost. Brankář Petr Čech (na snímku) jen z lavičky sledoval výhru Chelsea 1:0 na půdě Sportingu Lisabon.

Sport / 1. 10. 2014 / (tje,tv)
Alpha Two v Meranu obhájil

Loňské vítězství ve vrcholné italské steeplechase, Gran Premio Merano (Gd-1, 5000 m, 250 tisíc eur) v neděli obhájil sedmiletý valach Alpha Two (ž. Váňa ml., Stáj Evi-Váňa, tr. Váňa st.), a dosáhl tak již na 11. výhru, páté na italské grupové scéně a připsal si 110 000 eur.

Sport / 1. 10. 2014 / (vhk)
Inspekce spustila nový portál pro vyhledávání škol od MŠ po VOŠ

Česká školní inspekce (ČŠI) ve středu spustila nový portál, kde bude možné podle podrobných kritérií vyhledat školy všech zřizovatelů od mateřských až po vyšší odborné. Vedle informací zahrnutých v rejstříku školských zařízení dostupném na stránkách ministerstva školství bude obsahovat i další podrobnosti, uvedl na dnešní tiskové konferenci ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal. Zatím jsou podrobná data k dispozici o třech stovkách škol.

Zpravodajství / 1. 10. 2014 / (čtk)
Jourovou má v čele MMR nahradit Karla Šlechtová z Úřadu vlády

Novou ministryní pro místní rozvoj má být Karla Šlechtová, ředitelka odboru EU fondů Úřadu vlády. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to uvedl vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Svou nominaci dnes oznámil premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Šlechtová má v čele ministerstva nahradit Věru Jourovou (ANO), která kandiduje na eurokomisařku.

Zpravodajství / 1. 10. 2014 / (čtk)
Vidět a slyšet i to, co je upozaďováno

Místopředseda Strany demokratického socialismu, součásti strany Evropská levice, Lubomír Ledl bydlí sice »papírově« v Praze 10, ale fyzicky už dlouhou dobu na Velké Ohradě, což je ve volebním obvodu č. 21. Proto přijal nabídku kandidovat za KSČM do Senátu právě v Praze 5.

Podzimní volby 2014 / 1. 10. 2014 / Zbyšek KUPSKÝ
Šinkansen slaví právě dnes půlstoletí

Šinkansen, první rychlovlak, byl uveden do provozu v Japonsku 1. října 1964. Dnes se rychlovlaky prohánějí v patnácti zemích světa.

Ekonomika / 1. 10. 2014 / (ici)
S plným nasazením do posledních dnů před volbami

Jen několik dnů nám již zbývá do komunálních voleb a prvého kola voleb do jedné třetiny Senátu. Občany budou oslovovat mnohé subjekty a jde o dobu rozhodující a jak pro kandidáty, tak voliče nejdůležitější, protože podle dlouhodobé zkušenosti mnozí lidé nemají jasný politický názor a rozhodují se na poslední chvíli, komu dají svůj hlas.

Publicistika / 1. 10. 2014 / Vojtěch FILIP
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Hlasování
Reklama

Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Obrys-kmen
Obrys Kmen
Kurzovní lístek
Audio
30. 9. 2014
Alois Marhoul
Get Adobe Flash player
Básník Alois Marhoul hovořil koncem týdne v Praze o své tvorbě, inspiraci, ale i o tom, jaký má pohled na současný svět. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

28. 9. 2014
Petr Šimůnek
Get Adobe Flash player
První místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek hovořil dnes odpoledne na protestní demonstraci Ne sankcím, ano míru, která se uskutečnila na Václavském náměstí v Praze. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Nakladatelství Futura Elektronické vydání