Reklama


Archiv článků

Dík těm, kteří zvedli ruku proti

Na pranýř alespoň ve zpravodajských relacích se dostali čeští europoslanci, tři komunisté a dva další, za své hlasování v Evropském parlamentu, když odmítli asociační dohodu s Ukrajinou. Osobně mi to připadá, po vyslechnutí komentáře o jejich postoji, jako pokus o novou honbu na čarodějnice. Tentokrát za názor, za přesvědčení. A přitom ona dohoda nepřinese nikomu nic dobrého.

Publicistika / 18. 9. 2014 / Václav ŠENKÝŘ
Ministr zdravotnictví má další problém K věci

Každý máme různé pohledy na život. Jeden se však většinou shoduje. Udělali bychom nemožné pro své děti či vnoučata. Proto velmi rozhořčeně sledujeme případ bývalého primáře klatovské nemocnice Jiřího Havránka, kterého policie vyšetřovala kvůli neadekvátním lékařským zákrokům, jimiž údajně poškodil děti. Přestože by orgány činné v trestním řízení měly podle mě spolupracovat, tento rádoby doktor dále léčí, pro změnu se stal primářem dětského oddělení nemocnice v Rakovníku.

Publicistika / 18. 9. 2014 / Miloslava VOSTRÁ
A na co si vsadím já... Redakční sloupek

A na co si vsadím já...

Publicistika / 18. 9. 2014 / Radovan RYBÁK
Sankce až k sebezničení?

Rusko-ukrajinský a ukrajinsko-ukrajinský konflikt je to, co si můžeme nejméně přát. Ledva jsme se vymanili z hospodářské recese, hrozí přijaté sankce, že celou evropskou ekonomiku vrhnou zpět. Se všemi souvisejícími ekonomickými, sociálními i politickými riziky. Přitom sankce prosazené Bruselem pod patronací USA ohrozí především země původu.

Publicistika / 18. 9. 2014 / Ladislav ŠAFRÁNEK
Komunální volby ve Znojmě vstupují do druhé pětiletky

Pokud nepočítáme popřevratová devadesátá léta, kdy se utvářely nové orgány obcí, je volební období 2014-2018 v komunální politice »druhou pětiletkou« řízení obcí v nových podmínkách. Ve všech předchozích volbách mimo let 2006-2010 zaujímala KSČM ve Znojmě významné místo v podílu na řízení města, které se odvíjelo od čelných umístění sestavené kandidátky. Za uplynulá léta se tak zastupitelé zvolení za KSČM podíleli aktivně na řadě investičních akcí. Namátkou je třeba jmenovat rekonstrukci kanalizace, výstavbu domova seniorů, rekonstrukci náměstí, výstavbu městské plovárny, rekonstrukci divadla a desítky dalších akcí, které vedly ke zlepšení života obyvatel Znojma.

Publicistika / 18. 9. 2014 / Petr KRÁTKÝ
Můj pohled na opavský sport

V oblasti sportu se pohybuji přibližně 20 let a mám pocit, že situace v něm se zhoršuje. Největší propad je vidět u našich dvou nejsilnějších a také nejsledovanějších sportů, fotbalu a hokeje, ale i u ostatních sportů, kterým se ztenčuje členská základna. O aktivní sportování na vyšší úrovni má zájem stále méně lidí, hlavně dětí. Je to pro ně drahá záležitost. Jako občan Opavy sleduji tento propad a změny k horšímu se znepokojením.

Podzimní volby 2014 / 18. 9. 2014 / Martin VILTAVSKÝ
Přínos zastupitelů KSČM k nemovitému majetku města

Podstatným zlepšením, co se týče využívání nemovitého majetku a jeho evidence, bylo vypracování systému inventarizace nemovitého majetku města a jeho pronájmů, který byl dokončen na začátku minulého volebního období.

Podzimní volby 2014 / 18. 9. 2014 / Vladimír JAVORSKÝ
Evropská občanská iniciativa - štít proti TTIP

Strana evropské levice vítá Evropskou občanskou iniciativu proti TTIP a vede proti ní vlastní kampaň.

Ze světa / 18. 9. 2014 /  (sedl)
Bydlení, školství a další péče o občany

Je nutné přehodnotit (modifikovat) městskou koncepci bytové politiky, současná pravidla nahrávají spekulantům. Proto je naším cílem:

Podzimní volby 2014 / 18. 9. 2014 / Karla GRAFOVÁ
Prostituce jako normální práce? aneb Jak ji lze svázat zákonem? Díky internetu je prý nyní globální prostituce bezpečnější a levnější…

Názor obsažený v podtitulku podrobně prezentuje a analyzuje The Economist 9. srpna v zásadním článku »Osobní rozhodnutí, volba«. Přináší též k tomuto tématu velkou podrobnou studii: »Jak nová technologie otřásá nejstarším podnikáním«. Statě na stejné, či podobné téma se v poslední době objevují i v dalších tiskovinách. Le Monde: »Takový normální džob«, Die Zeit: »Když jde sex na dračku.« The New York Times: »Zásluhou internetu je nákup a prodej sexuálních služeb snazší.«

Ekonomika / 18. 9. 2014 / Jaromír SEDLÁK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Hlasování
Reklama

Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Obrys-kmen
Obrys Kmen
Kurzovní lístek
Audio
12. 9. 2014
Vladimír Vašek
Get Adobe Flash player
Výbor národní kultury vzpomínal na básníka Vladimíra Vaška. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Petr Burda

10. 9. 2014
Ludvík Šulda
Get Adobe Flash player
Předseda společnosti Česko-kubánského přátelství Ludvík Šulda, hovořil v Praze o dnešní večerní plavbě po Vltavě, věnované podpoře kubánské pětice. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Nakladatelství Futura Elektronické vydání