Reklama


Archiv článků

Filip: EU nesmí být pasivní

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip na středeční pražské besedě s čínskými hosty, která byla věnována 70. výročí ukončení druhé světové války a druhé čínsko-japonské války, otevřeně vystoupil proti pasivitě Evropské komise, resp. Evropské unie.

Zpravodajství / 4. 9. 2015 / Roman JANOUCH
Iniciativa chce upozornit na plýtvání jídlem, nakrmí 2000 lidí

Až třetina zeleniny zůstává nesklizená na polích, důvodem jsou estetické a další důvody. Supermarkety nevzhlednou zeleninu a ovoce totiž nechtějí přijímat. Tvrdí to aktivisté, kteří na toto plýtvání upozorňují v rámci iniciativy Zachraň jídlo. V sobotu proto uspořádají na pražské Piazzetě Národního divadla hapenning, v jehož rámci chtějí zdarma uvařit polévku pro 2000 lidí ze zeleniny, která by se nedostala na pulty obchodů kvůli svému nevyhovujícímu vzhledu. Na dnešní tiskové konferenci to za organizátory akce uvedl Adam Podhola.

Zpravodajství / 4. 9. 2015 / (čtk)
Mzdy podle ekonomů dále porostou, reálně za celý rok až o tři procenta

Dnešní údaje o průměrných mzdách podle analytiků naznačují, že by v dalších čtvrtletích mohl růst mezd překonat i čtyři procenta. Spolu s klesající nezaměstnaností totiž tlak na růst mezd zesílí, a ty by tak reálně mohly za celý letošní rok stoupnout o téměř tři procenta. Zároveň data potvrzují, že pokračující ekonomický růst bude tažen spotřebou domácností, vyplývá z odpovědí oslovených analytiků.

Ekonomika / 4. 9. 2015 / (čtk)
Putin o Sýrii i uprchlících

Rusko podniká kroky k vytvoření mezinárodní koalice pro boj s terorismem, hovořit o přímé účasti ruské armády v boji proti Islámskému státu je ale »zatím předčasné«. Na hospodářské konferenci ve Vladivostoku to v pátek prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Ze světa / 4. 9. 2015 / (rom)
Daňové úniky při výrobě tabáku na Svitavsku dosáhly 142 milionů

Policie ukončila vyšetřování daňových úniků za 142 milionů korun při výrobě tabáku, původní odhad byl poloviční. Obviněno bylo osm mužů a dvě firmy, sdělila mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová. V případu s názvem Tabáček v listopadu před dvěma lety policisté zasahovali v pěti krajích a zadrželi 14 lidí.

Regiony / 4. 9. 2015 / (čtk)
KSČM za aktivní řešení uprchlické krize na setkání Visegrádské čtyřky

KSČM považuje schůzku předsedů vlád tzv. Visegrádské čtyřky za důležitou, ale opožděnou. Vláda ČR, která jí předsedá, mohla a měla iniciovat toto setkání dříve, a tak mohla předejít nátlakovým vyjádřením některých evropských politiků na tyto zvlášť zasažené země. Výsledky jednání premiérů České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska mohou ovlivnit jednání summitu EU 14. září t. r.

Zpravodajství / 4. 9. 2015 / VV ÚV KSČM
Wolfgang Schäuble se snaží čelit kritice německé politiky v Evropě

Německého ministra financí není třeba čtenářům Haló novin představovat. Stále více lidí si uvědomuje, že hlavním hráčem v Berlíně není kancléřka Angela Merkelová. On sám tvrdí, že pokud jde o jeho e-mailovou schránku, 90 procent příchozích zpráv mu vyjadřuje podporu, a takovou vlnu souhlasu prý předtím ještě nikdy nezažil. Průzkumy veřejného mínění v této zemi sice tak vysoké procento zdaleka neuvádějí, nicméně vypadá to, že národ ho považuje za de facto kancléře. O to důležitější je sledovat nejen, jak Schäuble odpovídá novinářům na otázky, které se snaží jít tzv. na tělo, ale také jakou podobu tyto dotazy mají, protože jsou jedním z cenných zdrojů o tom, jaké diskuse zřejmě probíhají mezi německými experty i občany.

Ekonomika / 4. 9. 2015 / Jaromír SEDLÁK
Je dvojí náhrada možná?

Nelze jinak, než se vrátit k diskusi na téma, zda je možná dvojí náhrada v rámci tzv. církevních restitucí. Rovnou odpovídám NE. Celý případ, který nikoli jako jediný byl publikován - je jich, žel, víc - nemá jen rozměr vztahu církví a státu, ale má rozměr jak právní, tak morální, ale zejména rozměr samotného fungování státu. Česká republika je podle Ústavy parlamentní demokracií. Má fungovat na principu dělby moci, tj. oddělených, ale spolu souvisejících a navazujících systémů moci zákonodárné, výkonné a soudní. Nejsme tedy a ani snad nebudeme jakousi soudcokracií, ale pořád bychom měli dbát na zachování základních principů a ústavní konstrukce, tedy parlamentní demokracie.

Publicistika / 4. 9. 2015 / Vojtěch FILIP
Zamezme úrazům dětí v silničním provozu

BESIP představil novou kampaň zaměřenou na děti pod názvem Děláš to taky. Začátek školního roku zvyšuje počet úrazů dětí zvláště ve vztahu k motorovým vozidlům. Prázdniny, které dětem i rodičům umožnily trávit volné dny v přírodě, zachovaly v malých školácích spoustu rozvernosti a nepozornosti. Starší děti se vrátily ke školnímu životu a ty malé v prvních třídách si musí na školu a její pravidla teprve zvyknout. A s tím je pro ně spojena i cesta do školy.

Publicistika / 4. 9. 2015 / Gabriela HUBÁČKOVÁ
Čína oslavila konec války

Největší vojenskou přehlídkou v dějinách země včera Čína oslavila 70. výročí konce druhé světové války. Prezident Si Ťin-pching při té příležitosti oznámil zeštíhlení více než dvoumilionové armády o 300 000 vojáků. Přehlídce na náměstí Nebeského klidu v Pekingu přihlíželo kromě současného a bývalých prezidentů Číny i více než dvacet zahraničních hlav států a vlád, včetně českého prezidenta Miloše Zemana. Zeman se po přehlídce sešel k bilaterálnímu jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Ze světa / 4. 9. 2015 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
3. 9. 2015
Vojtěch Filip
Get Adobe Flash player
Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip hovořil ve středu v Praze při příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války a vítězství Číny ve druhé čínsko-japonské válce. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Kurzovní lístek
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Hlasování
Prezident Miloš Zeman chce pomoci Fondu ohrožených dětí, provozujícímu Klokánky, ze svého nadačního fondu na splácení státního dluhu. Souhlasíte s tím? Celkem hlasovalo 1851 čtenářů.
Reklama
Podrobné hledání
--

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.