Reklama


Archiv článků

ČOI: Závadných hřišť je asi 30 procent, možná i více

Kontroly České obchodní inspekce (ČOI) každoročně zjišťují závady na zhruba 30 procentech kontrolovaných veřejných dětských hřišť nebo sportovišť. Reálné číslo však může být ještě vyšší, uvedl ředitel Sdružení českých spotřebitelů (SČS) Libor Dupal. ČOI má podle něj v této oblasti omezené kompetence i rozsah kontrol.

Zpravodajství / 21. 10. 2014 / (km)
Volby - malé poučení

Nejenom já, ale značná část mých přátel se zamýšlíme nad výsledky právě skončených voleb. Osobně nechci předbíhat jednání nejvyšších orgánů KSČM, strany, jejímž jsem členem, přesto však chci vyslovit svůj názor. Především volby komunální. Tam, kde jsme - tedy komunisté - zřejmě uspěli, i když statisticky jsme dostali méně hlasů, ale to se netýkalo jen nás. S námi se musí počítat. Prostě lidé ztratili o volby zájem, zklamali se politikou jako takovou, a přišlo jich k volebním urnám méně než jindy, což se k naší škodě týká i voličů KSČM. Pokud by však šli za této situace k volbám všichni voliči dávající hlasy komunistické straně, pak by tato strana musela vyhrát. Proto je namístě otázka: Co všechno udělaly stranické orgány v místech, aby lidé tuto pravdu pochopili? Byly tady i nové populistické strany, které zatím v komunální politice nic nedokázaly, a tedy jsou pro mnohé z voličů nepopsaným listem, a je (prý) třeba jim dát šanci. Lidé budou s největší pravděpodobností sice po několika letech opět zklamáni, ale to bude pozdě.

Publicistika / 21. 10. 2014 / Jan NOVÁK
Chce se až plakat

Chce se až plakat, když jsme si přečetli informaci, že našeho premiéra Sobotku nemíní přijmout žádný z předních amerických pohlavárů. Na rozdíl od ukrajinského prezidenta, jehož vítali v Bílém domě snad dokonce slavobránou. Důvod je jasný. Miloš Zeman a jeho vstřícnost k Rusku. A ani Sobotka na tom není lépe - vyčítá se mu laxní přístup k sankcím. Jsme prý »potížisté Evropy«. Nejsme jistě sami, ale jiný premiér z těch zemí, které se chovají střízlivěji, na kobereček do Washingtonu nejede.

Publicistika / 21. 10. 2014 / Jaroslav KOJZAR
Velký požadavek na Zaorálkovo ministerstvo?

Turecký premiér Erdogan se nechal slyšet, že Kurdům bojujícím s fanatickými islamisty na severu Sýrie nepomůže. Ať klidně vykrvácejí, ať si následně téměř na hranicích Turecka vyroste bašta radikálních islamistů. Prý jsou pro něho, tedy všichni Kurdové, teroristé. Ti syrští i ti turečtí. A ti islamisté? Ty za teroristy a za hrozbu míru nepokládá? Sedm set obětí, které zahynuly v bojích o hraniční město Kobani, je pro něj nic?

Publicistika / 21. 10. 2014 / Otakar ZMÍTKO
Karlachovy sady Redakční sloupek

Tak, a máme to za sebou. V sobotu, kdy odbila druhá odpolední, skončilo druhé kolo voleb do třetiny Senátu. Zúčastnilo se jich 16,69 procenta voličů, což je druhý nejnižší zájem v historii úřadu. Kdybych měl použít srovnání, řekl bych toto: Vášeň se nekonala, místo bouře jsme zde měli klidné bezvětří. Co naplat, ale těšit nás může, že Kalouskova topka nám volby projela a Fialova zcela nová a čistá ODS získala celé dva mandáty.

Publicistika / 21. 10. 2014 / Karel MUŠKA
Spoluobčané potřebují pomoc

V rámci poslaneckého týdne navštívila poslankyně Květa Matušovská okres Chrudim. Nejdřív přijala pozvání do Hlinska, kde společně s Bohdanem Němcem, členem OV KSČM a městským zastupitelem, a Vladimírem Severinem ml., krajským a taktéž městským zastupitelem, diskutovala s paní Šírovou v Megatechu o problémech, které zaměstnance tíží. Jedná se především o jejich postavení v pracovním procesu, vymáhání spravedlnosti trvá vždy velmi dlouho. Na přetřes přišla i odborová organizace, která nemá téměř žádné pravomoci. Je to způsobeno tím, že vlastník ani ředitel nejsou z České republiky, nemají zájem problémy řešit.

Píšete nám / 21. 10. 2014 / Lidmila KRUŽÍKOVÁ
Optimismus řeckého premiéra a skutečnost

Řecká vláda jedná s mezinárodními věřiteli o možnosti finanční podpory pro první období poté, co země opustí záchranný program. Pochlubil se tím na sklonku uplynulého týdne řecký premiér Antonis Samaras před zahájením evropsko-asijského summitu v Miláně. Řecko prý chce odejít z programu finanční pomoci do konce roku a od příštího roku by mělo spoléhat už jen na vlastní schopnost získávat peníze na trhu. Vývoj v minulém týdnu ale naznačil, že jeho prohlášení je zřejmě přehnaně optimistické.

Ekonomika / 21. 10. 2014 / (ici)
Větší pozornost Evropské unii

Od voleb do Evropského parlamentu uplynulo pouhých pět měsíců, ale takzvaná evropská či unijní témata se z českých médií opět téměř vytratila. To je však příznačné i pro jiné členské státy Evropské unie. Hlavní roli hrají často podružná národní témata, nemající zhola nic společného se skutečností, že dění v členských státech EU, a v prvé řadě jejich legislativa, je v převažující míře určována unijními orgány. Je však naléhavě třeba, aby členské státy společně a naléhavě, bez národní povýšenosti a resentimentů, čelily hlavním problémům kontinentu. Hospodářská krize vytrvale podkopává jeho už tak vratké sociální a demokratické základy.

Publicistika / 21. 10. 2014 / Jiří MAŠTÁLKA
Kachna letěla vysoko, i tak spadla

Někteří krymští Tataři snad denně rozhlašují zprávy o únosech a vraždách příslušníků svého etnika na Krymu. Zprávy média většinou nepřebírají, vědí, že jsou vymyšlené. Naposledy se však nechala napálit polská média, a byl z toho kolotoč. Ovšem se stejným koncem jako vždy.

Ze světa / 21. 10. 2014 / (pe)
Ceny si přivlastnily výlučně básnířky

Už je tomu tak, 11. ročník čtenářské soutěže O českou báseň roku 2014 zcela opanovaly básnířky. A to ve všech třech skupinách a na všech vítězných stupních. Pořádající literární sdružení Vzdorospolek pro ně přichystalo nádherné křišťálové koule: pro třetí místo menší; pro druhé místo větší. Hlavním vítězkám kromě putovních svitků - Zlatý, Stříbrný a Bronzový - navíc věnovala jihlavská společnost Autonot značková pera Parker s vročením.

Píšete nám / 21. 10. 2014 / Vlastimil HLOUPÝ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
13. 10. 2014
Lenka Procházková
Get Adobe Flash player
Spisovatelka Lenka Procházková hovořila koncem týdne v Praze na tiskové konferenci s názvem Pražský Majdan a čeští antifašisté. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

11. 10. 2014
Jiří Dolejš
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš hovořil dnes večer v Praze o probíhajících volbách. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Obrys-kmen
Obrys Kmen
Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Nakladatelství Futura Elektronické vydání