Reklama


Archiv článků

Zápasnice Hanzlíčková je stříbrná

Česká reprezentantka Adéla Hanzlíčková získala na prvním mistrovství Evropy do 23 let v zápase ve volném stylu stříbrnou medaili. Po dvou vítězstvích ve váze do 63 kilogramů ve finále podlehla Bělorusce Mariji Mamašukové.

Sport / 27. 3. 2015 / (čtk)
Vláda ztratila nervy a rezignovala

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) potvrdil, že průjezd konvoje je namířen proti Rusku. Podle KSČM ale rozhodně žádná demonstrace síly ke zklidnění situace nepovede.

Zpravodajství / 27. 3. 2015 / (cik)
Limberský hrát bude, věří trenér Vrba

Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba věří, že v sobotním utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Lotyšsku bude mít k dispozici i obránce Davida Limberského. Levý zadák nedokončil čtvrteční zavřený trénink a podle tvrzení deníku Právo proti pobaltskému soupeři nejspíš nenastoupí. Vrba ale spekulace o Limberského svalovém zranění vyvrátil.

Sport / 27. 3. 2015 / (red)
Islamisté z Šabábu zaútočili na hotel v centru Mogadiša

Nejméně sedm lidí dnes zahynulo při útoku ozbrojenců z radikálního islámského hnutí Šabáb na hotel v centru Mogadiša, který je oblíben mezi vládními činiteli a poslanci. Oznámila to podle agentury Reuters policie, podle které islamisté komplex zcela ovládli. Útočníci podle všeho zadržují neupřesněný počet rukojmích, mezi kterými jsou i vládní úředníci. Šabáb se již k činu přihlásil.

Ze světa / 27. 3. 2015 / (čtk)
Jitka Hanusová: Den učitelů se ve sborovnách slaví

Den učitelů se mezi učiteli samými slaví. Učitelé si v tento den rádi připomenou velikána českého školství Jana Amose Komenského, jehož myšlenky jsou stále aktuální. Ze své praxe vím, že žáci v povědomí tento svátek zažitý nemají. Ovšem města a kraje, včetně našeho, nezapomínají na své pedagogické pracovníky, připojují se ke gratulaci a jejich práci náležitě oceňují. Říká v rozhovoru pro Haló noviny Jitka Hanusová, pedagožka a členka Zastupitelstva Moravskoslezského kraje (KSČM).

Zpravodajství / 27. 3. 2015 / (red)
Kuřákům za porušení zákazu kouření má hrozit pokuta 5000 korun

Za porušení zákazu kouření ve veřejných prostorách by kuřákům podle ministerského návrhu protikuřáckého zákona měla hrozit pokuta 5000 korun. Provozovatelé hospod by zaplatili až 50 000 korun. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček to oznámil novinářům při představení hlavních cílů předlohy, kterou předloží vládě.

Zpravodajství / 27. 3. 2015 / (čtk)
Policejní stát Turecko

Turecký parlament v pátek schválil nový kontroverzní zákon o policii, který umožňuje tvrdší zásahy proti demonstrantům. Zákon dlouho blokovala opozice. Ta jej považuje za důkaz, že vláda se před červnovými volbami snaží zastrašit své kritiky. Policie nyní může na demonstracích použít střelné zbraně, posílí se i její pravomoci při zatýkání a sledování.

Ze světa / 27. 3. 2015 / (ava, rom)
Kvůli opravě tunelu nebudou jezdit vlaky do Harrachova

 Kvůli opravě zchátralého tunelu za více než 90 milionů korun nebudou půl roku jezdit vlaky do Harrachova. Výluka začne 1. dubna a náhradní autobusy budou v úseku od Kořenova jezdit až do 30. září. Cílem rekonstrukce je zajistit bezpečný železniční provoz. ČTK to dnes řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš. Není to jediná výluka na frekventované železniční trati do Jizerských hor a Krkonoš, stavbaři budou opravovat i úseky mezi Libercem a Tanvaldem.

Regiony / 27. 3. 2015 / (čtk)
EU podniká další pokus, jak se obejít bez Ruska

Evropská unie chce oživit projekt plynovodu z Turkmenistánu do Evropy a zapojit do něj evropské energetické firmy. Agentuře Reuters to řekl diplomat EU v Turkmenistánu Denis Daniilidis. Tento středoasijský stát se podle něj v příštích měsících chystá navštívit eurokomisař pro energetickou unii Maroš Šefčovič a obnovit rozhovory o pozastavených plánech na výstavbu plynovodu.

Ekonomika / 27. 3. 2015 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Kurzovní lístek
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.


Reklama
Podrobné hledání
--