Archiv článků

Návrh PS PČR k odstoupení Junckera zamítnut

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek vyzval před několika dny předsedu Evropské komise k rezignaci. Jean-Claude Juncker podle něj nebojoval dost intenzivně za setrvání Británie v EU. Jeho postoj bohužel nesdílí celá vládní koalice, která návrh »Výzva Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky k odstoupení předsedy Evropské komise Junckera« zamítl.

Zpravodajství / 28. 6. 2016 / (zr)
Corbyn na odpis

Drtivá většina britských labouristických poslanců v úterý v nezávazném hlasování vyslovila nedůvěru svému předsedovi Jeremymu Corbynovi.

Ze světa / 28. 6. 2016 / (čtk)
Sedm svátků: Zavřeno!

Obchody s rozlohou nad 200 metrů čtverečních budou na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince zavřeny. Na Štědrý den budou otevřeny jen dopoledne.

Zpravodajství / 28. 6. 2016 / (jad, ku)
Pozdní spravedlnost pro Víctora Jaru

Americká soudní porota se přiklonila na stranu příbuzných chilského zpěváka Víctora Jary, kteří kvůli jeho smrti žalovali jednoho z vysoce postavených vojáků režimu někdejšího chilského diktátora Augusta Pinocheta.

Ze světa / 28. 6. 2016 / (čtk)
Kvůli chybějící maturitě skončilo v Praze 88 strážníků

U pražské městské policie skončilo kvůli chybějící maturitě od začátku roku 88 strážníků. Většinu volných míst již v rámci náborové kampaně městská policie zaplnila, zbylé obsadí do září. Někteří z propuštěných ale ještě definitivně neskončili a jsou v pracovní neschopnosti.

Regiony / 28. 6. 2016 / (čtk)
Nerovné odměňování mužů a žen je nespravedlivé

Rozdíly mezi platy či mzdami mužů a žen na srovnatelných pozicích jsou u nás stále asi 22procentní, přičemž evropský průměr činí asi 16 procent. Situace se oproti stavu před patnácti lety nijak nezměnila. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) proto zahájilo kampaň »22 % k rovnosti«, která má napomoci rozdíly potírat.

Zpravodajství / 28. 6. 2016 / (mh)
Putin promluví s Erdoganem

Prezidenti Ruska a Turecka Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdogan budou spolu ve středu telefonicky hovořit, a to na návrh ruské strany.

Ze světa / 28. 6. 2016 / (čtk)
Zasloužené vítězství Itálie nad obhájcem

Fotbalisté Španělska přišli o historickou šanci vyhrát potřetí za sebou mistrovství Evropy. Svěřenci Vicenteho del Bosqueho v osmifinále podlehli 0:2 Itálii, která tak soupeři vrátila čtyři roky starou porážku 0:4 z finále minulého Eura.

Sport / 28. 6. 2016 / (red)
Největší ponížení v historii Mirror: »Existují tři jistoty v životě: smrt, daně a průměrné anglické vystoupení na velkých turnajích.«

Za největší ponížení v historii anglického fotbalu označují britská média pondělní vyřazení Anglie v osmifinále mistrovství Evropy s nováčkem z Islandu po porážce 1:2. Žádná jiná z předchozích blamáží se prý této prohře nevyrovná.

Sport / 28. 6. 2016 / (zr)
Island pokořil Albion - Hodgson rezignoval!

Fotbalisté Islandu otočili na mistrovství Evropy osmifinále s Anglií a po překvapivé výhře 2:1 postoupili při první účasti na šampionátu do čtvrtfinále. V něm se výběr nejmenší účastnické země v historii turnaje v neděli utká s domácí Francií. Favorita sice poslal do vedení kapitán Wayne Rooney, vzápětí ale vyrovnal Ragnar Sigurdsson a druhý gól přidal Kolbeinn Sigthórsson. Po utkání na anglické lavičce skončil trenér Roy Hodgson.

Sport / 28. 6. 2016 / (red)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
25. 6. 2016
Ján Čarnogurský
Get Adobe Flash player
Na demonstraci s názvem Ano míru! Ne válce!, která se uskutečnila v sobotu v Praze na Václavském náměstí, hovořil i bývalý místopředseda vlády ČSFR Ján Čarnogurský. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.