Archiv článků

Nové onemocnění se šíří Spojenými státy. Ekoúzkost

Spojenými státy americkými se šíří »ekoúzkost«. Onemocnění pojmenované v roce 2011 nedávno Americká psychologická asociace popsala jako bezmoc a strach vyvolaný sledováním pozvolných a zdánlivě nezvratných následků klimatických změn. Bojovat s nimi však může každý Američan. Kdyby prý všichni v jídelníčku hovězí maso nahradili fazolemi, USA by byly na nejlepší cestě ke splnění emisních cílů z roku 2009, napsal magazín The Atlantic.

Ze světa / 19. 8. 2017 / (ava, čtk)
Výbuch bomby při manipulaci

Šest lidí, včetně tří dětí, na jihu Vietnamu přišlo o život při explozi americké bomby z války ve Vietnamu.

Ze světa / 19. 8. 2017 / (čtk)
Zájem o třetí penzijní pilíř ochabuje

Na penzi se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému si na konci prvního pololetí spořilo 4,489 milionu lidí. Bylo to o zhruba 30 000 méně než na konci loňského roku. Informovala o tom Asociace penzijních společností ČR.

Ekonomika / 19. 8. 2017 / (ici)
To známe, jen si vzpomenout!

Většina rad v této rubrice není novinkou, jen si na ně vzpomenout. Jen si na ně vzpomenout. Naše maminky a babičky byly a jsou moudré, a když potřebovaly napravit nějaké nedostatky, zašátraly v paměti či v poznámkách roky sbíraných a hned bylo vše jasné. Několik osvědčených rad vybíráme.

Bonus / 19. 8. 2017 / (jan)
Geneticky modifikovaná kukuřice se u nás úplně přestala pěstovat

Geneticky modifikovanou (GM) kukuřicí letos v České republice nikdo pole neosel, sdělila mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková. Loni klesly její plochy meziročně o 92 procent, když geneticky modifikovanou kukuřici zasel jediný pěstitel na 75 hektarech na Pardubicku.

Ekonomika / 19. 8. 2017 / (ici)
Cena zlata poprvé od loňského listopadu stoupla nad 1300 USD

Cena zlata dnes roste a poprvé od loňského listopadu překonala hranici 1300 dolarů (28.900 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). K růstu ceny přispívají politické turbulence v USA, pokles akciových trhů a teroristický útok ve Španělsku.

Ekonomika / 19. 8. 2017 / (čtk)
Mé velké vzory byly levicově smýšlející Rozhovor Haló novin se zpěvákem a kytaristou bigbítové skupiny Brutus Jozefem Kupčíkem

Kapela Brutus je v Čechách známým pojmem, jedná se o bigbítovou legendu. Kolik let je již na hudební scéně?

Rozhovory / 19. 8. 2017 / Radovan RYBÁK
Krvavé razie

Nejméně 13 lidí zemřelo v noci na včerejšek při protidrogové razii filipínské policie v metropoli Manile.

Ze světa / 19. 8. 2017 / (čtk)
Sex a láska optikou vědeckých studií

Sex patří k lásce stejně neodmyslitelně jako knedlíky a brusinky ke svíčkové na smetaně. Překvapivě často a rádi si o něm povídáme i se známými u piva či v kavárně, hodně toho o něm rovněž přečteme. Ačkoli nemusíme být zrovna jako Carry Bradshawová a její kamarádky ze seriálu Sex ve městě, je to pro nás, ať chceme či ne, vděčné a zajímavé téma. A my jsme se nyní právě na milostné záležitosti zaměřili z hlediska některých aktuálních výzkumů, studií či statistik, které vás možná překvapí, a možná naopak utvrdí v tom, co jste očekávali. Kdo ví…

Bonus / 19. 8. 2017 / Petr ŠPIČKA
Šafářová deblový titul v Cincinnati nezíská, dohrál i Nadal

Lucie Šafářová posun do čela světového žebříčku ve čtyřhře neozdobí titulem z tenisového turnaje v Cincinnati. S Barborou Strýcovou vypadly v semifinále po prohře s druhým nasazeným párem Chan Yung-jan, Martina Hingisová 6:7 a 2:6.

Sport / 19. 8. 2017 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
17. 8. 2017
Karel Srp
Get Adobe Flash player
Zakladatel Jazzové sekce a disident Karel Srp hovořil ve čtvrtek na tiskové konferenci v Praze v souvislosti s jeho nedávným nezvolením, a to Senátem ČR, do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. Srpa do této funkce nominoval prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

17. 8. 2017
Lenka Procházková
Get Adobe Flash player
Spisovatelka, signatářka Charty 77 a bojovnice proti církevním restitucím Lenka Procházková hovořila ve čtvrtek v Jazzové sekci v Praze, v souvislosti s jejím nezvolením Senátem ČR do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů. V záznamu hovoří také disident Karel Srp.

Autor: Radovan Rybák

7. 7. 2017
Delegace z Vietnamu
Get Adobe Flash player
V úterý navštívila sídlo ÚV KSČM v Praze delegace z Vietnamu, vedená prorektorem Institutu politických věd Ho Či Minova Města, Nguyenem Viet Thaem. V záznamu hovoří místopředseda ÚV KSČM Josef Skála.

Autor: Radovan RYBÁK

6. 7. 2017
Lenka Procházková
Get Adobe Flash player
Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková hovořila ve čtvrtek odpoledne na Václavském náměstí v Praze, při příležitosti výročí upálení Mistra Jana Husa. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Hlasování
Kam se chystáte na dovolenou?
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.