Reklama


Archiv článků

Nastal čas změny

Byl to vrchol ledovce. Nebo důkaz pravdivosti přísloví, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Nyní v českém fotbale přetekla trpělivost veřejnosti i médií. Nestranní pozorovatelé hovoří o tom, že v české lize je protežován jeden klub - Viktoria Plzeň. Šeptali si o tom vrabci na střechách, tu a tam se o tom hovořilo nahlas (možná trochu pod vlivem klubismu), ale lavinu spustil teprve jasný zářez sudího Bílka a jeho asistentů v posledním ligovém utkání Západočechů v Mladé Boleslavi.

Publicistika / 24. 10. 2014 / Petr KOJZAR
Stanovisko k dosavadnímu vyjednávání v Praze

Zpovzdálí sledujeme postupující dohody ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) na pražské radnici. Zpovzdálí proto, že nikdo z těchto politických subjektů necítí potřebu jednat s klubem KSČM o programových prioritách, o fungování zastupitelstva, o zastoupení a práci v orgánech města. Vznikající koalice se tak obrací zády k značné části občanů, tedy k lidem, kteří dali svůj hlas KSČM. Pár dnů po volbách tak popírají své předvolební sliby, že chtějí naslouchat všem lidem, hájit zájmy všech obyvatel hlavního města, že chtějí řádně prodiskutovat všechny problémy, které se zde navršily v průběhu minulých volebních období.

Publicistika / 24. 10. 2014 / Marta SEMELOVÁ
Sobota jako stvořená pro soutěže

A toho využili mladí hasiči, kteří se 18. října sešli v Pomezí Na Baldě (okres Svitavy), kde probíhalo okresní kolo hry Plamen dorostu 2014-2015 v závodě požární všestrannosti. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - dorost a mladší žáci, a starší žáci.

Píšete nám / 24. 10. 2014 / Lidmila KRUŽÍKOVÁ
Srdce a marketing Redakční sloupek

Když pozoruju různé druhy davových šílenství třeba v shopping centru, kam lidé naší konzumní společnosti chodí hledat štěstí a tak nějak ho nemohou najít, protože zrovna tam určitě není, přemýšlím nad tím, za co by tihle mnohdy zhýčkaní jedinci byli ochotni položit svůj život. Za kolik kilogramů čerstvých kuřecích stehýnek nebo nadýchaných kachních prsíček? Záměrně se ptám za co a za kolik? Žijeme přece v kapitalismu.

Publicistika / 24. 10. 2014 / Radovan RYBÁK
Můj pohled na slovenské pořady

Několikrát jsem zhlédl na slovenské televizní stanici JOJ pořad Ochrancovia. Jedná se o zajímavou alternativu urovnávání občanskoprávních sporů. Na »scéně« se objevují tzv. mediátoři, kteří mají za úkol urovnat spory a pře znesvářených stran. O pomoc mediátorů může požádat oběť, na níž je pácháno bezpráví, ať už v zaměstnání, rodině či jinde.

Píšete nám / 24. 10. 2014 / Václav KOVALČÍK
Prostě se to musí vyřešit

Nejpalčivějšími problémy města Náchoda jsou, podle ankety uskutečněné mezi občany, řešení otázek dopravy, areálu po bývalé Tepně a chátrajících Lázní Běloves. Ke všem těmto problémům bych, jako zastupitel města, navrhoval následující řešení:

Publicistika / 24. 10. 2014 / Pavel JANEČEK
Z Brna do Vídně o půl hodinu rychleji

Díky otevření nového nádraží ve Vídni bude od poloviny prosince, tedy s počátkem platnosti nového jízdního řádu, cesta z Brna do Vídně o půl hodiny kratší. České dráhy také poprvé nabídnou cestujícím tři třídy. Ve vlacích Railjet, které spojí každé dvě hodiny Prahu s Brnem, Vídní a Štýrským Hradcem, bude vedle první a druhé třídy k dispozici i business třída.

Ekonomika / 24. 10. 2014 / (ici)
Islámský stát vydělává na ropě

Radikálové z Islámského státu (IS) pokračují v pašování ropy vytěžené v Iráku do Turecka a Íránu. Napsal to panarabský list Aš-Šark al-Avsat, který se sešel s lidmi zapojenými do nelegálních obchodů.

Ze světa / 24. 10. 2014 / (jo, čtk)
Potřebujeme konkrétní a reálnou koncepci rozvoje

Poslední volební kampaň pro volby komunální a třetinu senátorů a výsledky voleb názorně prokazují, že se u nás prohlubuje společensko-politická krize. Úloha klasických politických stran se výrazně snižuje. Do voleb vstupují různá hnutí a sdružení, jejichž cílem není v podstatě žádný program činnosti, pouze zájem vybojovat si místa v samosprávných a státních orgánech moci. Jsou za tím podnikatelské a osobní finanční zájmy. Stručně řečeno: boj o koryta a trafiky.

Ekonomika / 24. 10. 2014 / Václav VĚRTELÁŘ
Případ »londýnské velryby« aneb Ve světě bankéřů ruka ruku myje

Newyorská pobočka americké centrální banky (Fed) věděla o vysokých rizicích obřích sázek obchodníků banky JPMorgan Chase & Co. na evropské cenné papíry zvané »londýnská velryba« čtyři roky předtím, než se tyto investice přeměnily v rekordně vysokou obchodní ztrátu. Úředníci Fedu ale neudělali nic, aby takovému konci zabránili.

Ekonomika / 24. 10. 2014 / (red)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
13. 10. 2014
Lenka Procházková
Get Adobe Flash player
Spisovatelka Lenka Procházková hovořila koncem týdne v Praze na tiskové konferenci s názvem Pražský Majdan a čeští antifašisté. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

11. 10. 2014
Jiří Dolejš
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš hovořil dnes večer v Praze o probíhajících volbách. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Literatura-Umění-Kultra
Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Nakladatelství Futura Elektronické vydání