Archiv článků

The Telegraph: Mayová hodlá jednat o brexitu bez parlamentu

Britská premiérka Theresa Mayová nehodlá počkat se zahájením jednání o odchodu Británie z Evropské unie až po hlasování parlamentu. Napsal to dnes list The Telegraph s odvoláním na zdroj z Downing Street, sídla předsedkyně vlády. O takzvaném brexitu rozhodli britští voliči v červnovém referendu.

Ze světa / 27. 8. 2016 / (čtk)
Na Tankový den v Lešanech přišlo 25 000 návštěvníků

Na Tankový den v Lešanech přišlo 25.000 návštěvníků. Poprvé byla k vidění unikátní kolekce pěti tanků vyráběných v Československu ve třicátých letech minulého století. »Vrcholem bylo defilé pěti tanků, které jezdily přímo po betonové dráze v bezprostřední vzdálenosti u diváků,« řekl Andrej Halada z Vojenského historického ústavu Praha.

Zpravodajství / 27. 8. 2016 / FOTO - Vojenský historický ústav Praha
Kdo chce vraždit, vždycky si zbraň opatří Rozhovor Haló novin s Janem Kůrkou, olympijským vítězem ve střelbě z roku 1968

Evropa nyní zvažuje omezení legálního držení zbraní, jak se na to jako profesionální střelec díváte a jak to podle vás může omezit sportovní střelbu?

Rozhovory / 27. 8. 2016 / Tomáš CINKA
Petice žádá uzákonit zásahy v lesích Šumavy

Petice jihočeských občanů, která chce zákonem umožnit zásahy v lesích Národního parku Šumava s cílem zabránit vysychání tamní krajiny, získala podporu Senátu. Souhlasí s ní také místopředseda sněmovního výboru pro životní prostředí Josef Nekl (KSČM).

Regiony / 27. 8. 2016 / (jad)
Podobné »recese« nemám rád

Televizní záběry z projednávání případu tří členů skupiny Ztohoven nám ukázaly tři muže oblečené jakoby z předminulého století a s hlavou pokrytou vysokým cylindrem. Ano, šlo o ty tři, kteří se v převlečení za kominíky dostali na střechu Hradu, sňali ze žerdi a pak zahodili prezidentskou standartu a namísto ní vyvěsili velké červené trenýrky. Ochranka Hradu zaznamenala až výsledek. Prý tak protestovali proti Miloši Zemanovi. Ohrožen, kromě těch »horolezců«, nebyl nikdo. Soud jejich jednání hodnotil jako recesi, a nikoli jako trestný čin. Odvolání žalobců majících jiný názor bude ovšem následovat.

Publicistika / 27. 8. 2016 / Jaroslav KOJZAR
Ocenění u příležitosti SNP

Shromážděním v Praze si v pátek váleční veteráni a veřejnost připomněli 72. výročí zahájení Slovenského národního povstání (SNP). Organizátorem akce byl Český svaz bojovníků za svobodu.

Zpravodajství / 27. 8. 2016 / (mh)
V Bratislavě o společné euroarmádě?

Páteční schůzka premiérů zemí visegrádské čtyřky (V4; Polsko, ČR, SR, Maďarsko) ve Varšavě za účasti německé kancléřky Angely Merkelové ukázala, že téma bezpečnosti v Evropě je prioritní.

Ze světa / 27. 8. 2016 / (rj)
Kolem mezd autobusáků stále nejasno

Zástupci odborů, zaměstnavatelů i ministerstva práce se na zvýšení platů řidičů linkových autobusů nedohodli.

Zpravodajství / 27. 8. 2016 / (ng)
Změnu platových podmínek pro učitele vítám

Velmi vítám rozhodnutí vlády o změně platových tabulek učitelů.

Publicistika / 27. 8. 2016 / Gabriela HUBÁČKOVÁ
Komunisté a racionalizace

Termín racionalizace možná připomíná lidem spíše zdravou výživu, kořínky, klíčky, semínka. Přes společný základ slova chci ale hovořit o opatřeních, která mohou obecně přispět k lepšímu hospodaření a k efektivnějšímu využití omezených zdrojů.

Publicistika / 27. 8. 2016 / Zdeněk ŠTEFEK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
9. 8. 2016
Josef Skála
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála hovořil v sobotu na setkání levicově smýšlející lidí na Lázku v Pardubickém kraji. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Hlasování
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.