Reklama


Archiv článků

Pod svícnem tma, anebo Co takzvaně nezajímá prezidenty USA

V přemíře akutních konfliktů na východě Evropy a na Blízkém východě má uniknout pozornosti krvavý konflikt, který byl záměrně vyprovokován zvláštními službami Spojených států, občanská válka v Sýrii. Připomínám, že se ale v prezidentských volbách nedávno jasně ukázalo, že opozice, i tzv. demokratická, protiasadovská, nemá v Sýrii naději na úspěch. Proto Spojené státy, pokud možno za co nejmenší pozornosti světa, podporují islamistické bojůvky v zemi zejména finančně, a vlastně tak i ideu Islámského státu, jenž by měl vzniknout či dokonce již vzniká na území Iráku a syrských provincií na hranicích s Irákem, které ovládají islamisté, ale které zasahují i Turecko a Írán. Dosvědčují to dvě rozhodnutí americké vlády.

Publicistika / 30. 7. 2014 / Vojtěch FILIP
I to bychom si měli připomínat

Je to už opravdu sto let, co na nárožích a vývěsních tabulích bylo vylepováno ono zlověstné »Mým národům«, v němž císař »zdůvodňoval«, proč miliony mužů jdou do boje. Prý Srbsko ponížilo Jeho císařský majestát a nechová se vůbec dobře. Mělo jít o operaci, jež by zabrala několik týdnů (připomínám – v rétorice Spojených států, tedy samotného prezidenta Obamy, vůči Rusku v těchto týdnech najdeme velké množství spřízněností).

Publicistika / 30. 7. 2014 / Jaroslav KOJZAR
Jednou vidět je lepší, než stokrát slyšet Rozhovor Haló novin s předsedkyní Společnosti česko-běloruského přátelství Natašou Weberovou

Kdy vznikla Společnost česko-běloruského přátelství?

Rozhovory / 30. 7. 2014 / Monika HOŘENÍ
Maduro do čela PSUV

Prezident Nicolás Maduro byl v sobotu 26. července zvolen předákem Sjednocené socialistické strany Venezuely (PSUV), během prvního dne třetího národního sjezdu vládnoucí politické instituce v hlavním venezuelském městě Caracasu. Hugo Chávez byl jmenován věčným předákem.

Ze světa / 30. 7. 2014 / (zas)
Hudečkovo parkovací fiasko

Příprava nových parkovacích zón v Praze pod vedením primátora Hudečka připomíná ze všeho nejvíce nějakou tragikomickou frašku. Je to smutné o to více, když si uvědomíme, že parkování je pro většinu Pražanů a návštěvníků Prahy jedním z nejpalčivějších problémů současného života v hlavním městě. Své o tom vědí nejen obyvatelé širšího centra nebo panelových sídlišť, ale téměř každý, kdo si někam někdy potřeboval zajet - k lékaři, na návštěvu, za nákupem a podobně - a měl to štěstí, že při tom narazil na neproniknutelnou bariéru v podobě modrých zón, které už dnes nutně potřebují zásadní revizi.

Publicistika / 30. 7. 2014 / Miloslava VOSTRÁ
Zkreslená zpráva

Ruská diplomacie v úterý kritizovala pondělní zprávu vysoké komisařky OSN pro lidská práva o situaci na Ukrajině jako příliš kritickou k povstalcům a smířlivou ke Kyjevu. »Zpráva je neobjektivní a dokonce pokrytecká,« prohlásil mluvčí ruské diplomacie Alexandr Lukaševič.

Ze světa / 30. 7. 2014 / (ava, čtk)
Umělci za Palestinu!

Také španělská herečka Penélope Cruzová a její manžel Javier Bardem v otevřeném dopise odsoudili nynější izraelskou agresi v Pásmu Gazy a označili ji za genocidu.

Ze světa / 30. 7. 2014 / (ava, čtk)
Izrael stupňuje vraždění v Pásmu Gazy

Během izraelských útoků v noci na úterý v Pásmu Gazy zasáhla armáda více než 70 cílů. Podle palestinské agentury Maan zahynulo při pozemní ofenzivě i útocích z moře a ze vzduchu v noci na úterý na 40 lidí a během dne pak dalších nejméně 60 osob. Šlo o jedno z nejrozsáhlejších bombardování za tři týdny trvajícího napadení Gazy Izraelem. Izrael násilí stupňuje.

Ze světa / 30. 7. 2014 / (ava, čtk)
EU: UCK s lidskými orgány kšeftovala

Vyšetřovatelé pověření Evropskou unií získali přesvědčivé důkazy o zabíjení zajatců za účelem prodeje jejich orgánů za války v Kosovu v 90. letech. Dospěl k tomu americký prokurátor Clint Williamson, který byl pověřen vyšetřováním zločinů v Kosovu.

Ze světa / 30. 7. 2014 / (ava, čtk)
Dohoda o sankcích

Diplomaté států Evropské unie v úterý v Bruselu dosáhli předběžné dohody o hospodářských sankcích proti Rusku. Mají se týkat ropného průmyslu, obchodu se zbraněmi a dodávek vyspělých technologií.

Ze světa / 30. 7. 2014 / (ava, čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Hlasování
Kam jste letos zamířili/zamíříte na dovolenou?
Po Evropě
 
10.4%
Exotika
 
9.9%
Na maltu
 
8.3%
Celkem hlasovalo 1340 čtenářů.
Obrys-kmen
Obrys Kmen
Audio
25. 7. 2014
Kateřina Bohac Linares
Get Adobe Flash player
Vernisáž venezuelského malíře Francisca Itrialga Machada se uskutečnila včera odpoledne v Praze. V jejím úvodu promluvila Kateřina Bohac Linares z Latin Art Gallery. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

23. 7. 2014
Marcel Winter
Get Adobe Flash player
Ve čtvrtek přijme ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek místopředsedu vlády a ministra zahraničních věcí Vietnamské socialistické republiky Pham Binh Minha. Podepíší mimo jiné memorandum o porozumění mezi ministerstvy zahraničních věcí, které bude základem pro další spolupráci ČR a Vietnamu. Předseda Česko - vietnamské společnosti Marcel Winter hovořil dnes odpoledne právě na toto téma. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Nakladatelství Futura Elektronické vydání