Reklama


Archiv článků

Ukrajina potřebuje rozum a mír

Nová etapa krize na Ukrajině potvrzuje známou tezi, že zájmy v politice bývají velice často důležitější než pravda. Hejno politických a novinářských soudců již před začátkem vyšetřování pádu malajsijského letadla ovšem viníka znalo: Rusko. Přitom jediné, co lze s jistotou říci, je, že letadlo spadlo - a jestli bylo sestřeleno, pak šlo buď o tragickou náhodu, nebo o hrůzný zločin. Co nad to jest, od propagandistů jest.

Publicistika / 25. 7. 2014 / Jiří MAŠTÁLKA
Cui bono? Redakční sloupek

False flag operation, tedy operací pod falešnou vlajkou, prováděných za účelem dosažení různých cílů, nejčastěji vyvolání války, těch najdeme v historii lidstva mnoho. U nás asi ta nejznámější je z počátku II. světové války, tedy napadení německé vysílačky v Gliwicích, kterou 31. srpna 1939 provedla speciální skupina příslušníků SS převlečených do polských uniforem. Poté útočníci vysílali výzvu v polštině k boji proti Němcům. Na místě přepadení zanechali těla vězňů z koncentračního tábora Dachau, které zastřelili a převlékli do německých uniforem. Celá akce měla vyvolat dojem, že následující útok na Polsko je odvetou za toto přepadení a že tudíž Německo není agresorem.

Publicistika / 25. 7. 2014 / Tomáš CINKA
Špatně zvolená rétorika

KSČM má velké pochybnosti o vydávání restitucí, ať už církvím či náboženským společnostem. A proto požaduje po vládě zprávu o tom, jak toto vracení probíhá. Kardinál Duka tento požadavek zhodnotil tak, že jde pouze o snahu zviditelnění KSČM. Jeho úvaha je opravdu hodna zamyšlení. Především proto, že církev má lidi sjednocovat, bránit nenávisti a žít v lásce k bližnímu svému.

Publicistika / 25. 7. 2014 / Kateřina KONEČNÁ
Pomůže nominace ženy do Evropské komise ke skutečné rovnosti žen a mužů v ČR?

První tzv. »grilování« má za sebou kandidátka do Evropské komise Eva Jourová. Představení se odehrálo ve Výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny. Zajímavé bylo odůvodnění této koaliční nominace předsedou vlády Sobotkou, který akcentoval požadavek genderové vyváženosti a teprve potom hovořil o morální a odborné kvalifikaci. Zdůraznil, že z dosavadních 14 zemí, které již své nominace zveřejnily, pouze Česká republika navrhuje ženu. Přitom právě pro Evropskou unii je rovnost žen a mužů velmi důležitým tématem.

Publicistika / 25. 7. 2014 / Soňa MARKOVÁ
Agresivita mladých stoupá

Útoky na seniory a rodiče se množí. Oběťmi vražd, které u nás v poslední době narůstají, se stávají ve většině případů starší lidé. Věk obětí stoupá a věk vrahů se snižuje. Důvodem těchto vražd jsou ve velké míře peníze. Mají posloužit na nákup drog, krytí dluhů nebo prostě k lehčímu životu. Jednou z rozhodujících příčin chování mladistvých je ve velkém procentu i to, jak rodiče působí na své děti.

Publicistika / 25. 7. 2014 / Miroslav RAINDL
Z vystoupení poslanců KSČM v Poslanecké sněmovně Parlament

K odpolitizování státní správy zákon nepovede

Téma / 25. 7. 2014 / Jana DUBNIČKOVÁ
Vietnam - dynamická ekonomika v Asii

Pro mnoho Vietnamců jsou starobylá romantická Praha, příjemní čeští lidé a jejich pohostinství záležitosti velmi blízké a přátelské. Vynikající filmy pro děti, filmový festival v Karlových Varech, stejně jako značka Bohemia Crystal, jsou ve Vietnamu po desetiletí vyhlášené.

Ze světa / 25. 7. 2014 / Velvyslanectví VSR
KFC, McDonald‘s a Tchibo zaměstnavateli roku?

Řetězce rychlého občerstvení neznají zákoník práce. Mimořádná kontrolní akce, která byla provedena na základě zkušeností, jelikož na tyto zaměstnavatele bylo v minulosti podáno mnoho podnětů ke kontrole, nám přinesla nepříjemné skutečnosti. Povedená trojka podnikajících subjektů »vyfasovala« devět pokut ve výši 308 tisíc Kč, a to především za nedodržování pracovní doby. Osobně si myslím, že pokuty pro tyto firmy jsou příliš nízké a dovedu si představit mnohem vyšší.

Publicistika / 25. 7. 2014 / Pavel JANEČEK
Psycholog s duší rockera Kandidáti pod lupou

Když dostal Miroslav Raindl nabídku vstoupit do velké politiky a přijmout nabídku kandidatury do Senátu Parlamentu ČR, neváhal. »Stát se politikem je prostě být tím, kdo má možnost pracovat pro své okolí, pro lidi, kteří se se mnou potkají při mé práci, nebo se jen pozdravíme na ulici,« vyznal se kandidát KSČM do Senátu ve volebním obvodu číslo 63 - Přerov.

Téma / 25. 7. 2014 / Petr KOJZAR
Sklizeň (lidských) orgánů na východě Ukrajiny

Na rozdíl od teroristických deliktů v Libyi, Sýrii a teď v Iráku, podporovaných Spojenými státy, Velkou Británií, Evropskou unií, členy NATO i oblastními kolaboranty jako Saúdskou Arábií, Izraelem a Katarem - kde jakékoli pokusy o to, aby extremisté přestali uchvacovat celé národy, narazily na rozhořčený vřískot Západu a obvinění z porušování lidských práv - nesmírná brutalita doslovných nacistů na Ukrajině vůči odtrhnuvším se provinciím na východě je provázena pokryteckým mlčením Západu.

Ze světa / 25. 7. 2014 / Tony CARTALUCCI
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Hlasování
Kam jste letos zamířili/zamíříte na dovolenou?
Exotika
 
10.3%
Na maltu
 
8.6%
Celkem hlasovalo 1007 čtenářů.
Obrys-kmen
Obrys Kmen
Audio
23. 7. 2014
Marcel Winter
Get Adobe Flash player
Ve čtvrtek přijme ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek místopředsedu vlády a ministra zahraničních věcí Vietnamské socialistické republiky Pham Binh Minha. Podepíší mimo jiné memorandum o porozumění mezi ministerstvy zahraničních věcí, které bude základem pro další spolupráci ČR a Vietnamu. Předseda Česko - vietnamské společnosti Marcel Winter hovořil dnes odpoledne právě na toto téma. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

18. 7. 2014
Jiří Dienstbier
Get Adobe Flash player
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) hovořil dnes v Praze o iniciativě současné vlády v přijetí legislativy k sociálnímu bydlení. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Nakladatelství Futura Elektronické vydání