Archiv článků

Bouřky a kroupy znovu udeří

Do České republiky dorazí i v neděli odpoledne silné bouře s přívalovým deštěm, nárazovým větrem a ojediněle i kroupami. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celou zemi od 14.00. Bouřky budou postupovat od jihozápadu směrem na východ.

Zpravodajství / 29. 5. 2016 / (red)
Hasiči na Hradecku museli kvůli bouři evakuovat stovky dětí

Kvůli silné sobotní bouři museli hasiči v Jílovicích na Hradecku evakuovat z místního hřiště více než čtyři sta dětí, které ohrožovaly lokální záplavy. Voda způsobila nejvíce škod v obcích Výrava, Librantice, Jílovice a Jeníkovice, kde zatopila několik objektů.

Regiony / 29. 5. 2016 / (čtk)
Třetina Čechů nikdy nezměnila svého mobilního operátora

Češi jsou loajální ke svému mobilnímu operátorovi. Nikdy ho nezměnilo přes 34 procent z nich. Naopak tři a vícekrát poskytovatele mobilních služeb vystřídalo 16 procent. Vyplývá to z průzkumu portálu Ušetřeno.cz.

Ekonomika / 29. 5. 2016 / (čtk)
V domově důchodců u Kyjeva uhořelo 17 lidí

Na 17 stoupl počet obětí nedělního požáru v domově důchodců u ukrajinské metropole Kyjeva. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na šéfa záchranářů Mykolu Čečotkina. Hasiči zachránili 18 z 35 lidí, kteří se podle předběžných zjištění v domě nacházeli, a v troskách domu našli těla 17 mrtvých. Příčiny neštěstí se zjišťují, policie bez dalších podrobností oznámila zatčení hlavního podezřelého.

Ze světa / 29. 5. 2016 / (čtk)
Červen má být teplotně i srážkově průměrný

Letošní červen bude teplotně i srážkově průměrný. Výjimkou má být pouze příští týden, kdy bude tepleji a má také více pršet. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi ČHMÚ na příští čtyři týdny.

Zpravodajství / 29. 5. 2016 / (čtk)
Real Madrid vítězem Ligy mistrů. V dramatickém finále porazil Atlético po penaltách

Prestižní Ligu mistrů ovládl pojedenácté v historii Real Madrid. Ve finále hraném v Miláně porazil svého městského rivala Atlético Madrid, stejně jako před dvěma roky v Lisabonu. I dnes to bylo do poslední minuty hodně zajímavé, rozhodnout dokonce musely penalty. V nich ve čtvrté sérii chyboval Juanfran z Atlética a rozhdnutí měl na kopačce Cristiano Ronaldo. Nemýlil se! Atlético si musí na svůj první titul v Lize Mistrů ještě počkat.

Sport / 28. 5. 2016 / (mak)
Kultura nesmí být apendixem společnosti!

Nedávný 9. sjezd KSČM v rámci hodnocení kontinuálního vývoje stranické činnosti (a samozřejmě i s ohledem na budoucnost) věnoval pozornost také kulturní tematice, neboť KSČM ve svém programu od svého vzniku považovala kulturní - tedy i uměleckou - sféru za nedílnou součást svých programových priorit.

Kultura / 28. 5. 2016 / Tomáš HEJZLAR
Vykolejení vlaku v centru Prahy způsobila technická závada

Za páteční vykolejení vlaku v centru Prahy mezi vršovickým a hlavním nádražím může technická závada. Inspektoři jako viníka vyloučili lidský faktor. Havarovaná souprava byla z místa nehody odtažena už v pátek večer, oprava poničené trati ale potrvá několik dní, řekl ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský. Podle webu Českých drah bude provoz omezen až do úterního večera, což se dotkne stovek spojů.

Regiony / 28. 5. 2016 / (čtk)
Silné bouře zasáhly východ a jih Čech

Hasiči v souvislosti se silnou bouří, která dnes odpoledne zasáhla některé části Královéhradeckého kraje, vyjížděli k desítkám událostí. Kvůli svahu, které se po bouřce sesunul na koleje, nejezdí vlaky v úseku Meziměstí a Broumov na Náchodsku, řekl dnes ČTK operační důstojník královéhradeckých hasičů.

Zpravodajství / 28. 5. 2016 / (čtk)
Blok proti islámu se rozpustil, vzniká Iniciativa Martina Konvičky

Celostátní sněm dnes na svém jednání v Praze rozpustil Blok proti islámu (BPI). ČTK to sdělil jeho dosavadní předseda Martin Konvička. Vzniklo zároveň nové uskupení s názvem Iniciativa Martina Konvičky. Jednání dnes dopoledne opustila skupina delegátů, která si stěžovala mimo jiné na manipulace při vpouštění na jednání. Konvička manipulace odmítl a jejich původce označil za notorické lháře. Spolek, který kritizuje islamizaci Evropy a příliv uprchlíků, má ve svém znaku přeškrtnutou mešitu.

Zpravodajství / 28. 5. 2016 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
24. 5. 2016
Karenční lhůta
Get Adobe Flash player
KSČM je přesvědčena, že návrat k proplácení prvních tří dnů v nemoci je krok správným směrem a přeje si ji sto procent zaměstnanců. Prospěje však především zaměstnancům s nižšími příjmy, sociálně slabším a zvlášť rodičům samoživitelům. Do budoucna dojde i k úsporám veřejných finančních prostředků ze zdravotního pojištění. Více v záznamu vysvětluje Soňa Marková, poslankyně a stínová ministryně KSČM pro oblast zdravotnictví.

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.