Reklama


Archiv článků

Váha státního pilíře nesmí být oslabena Rozhovor Haló novin s poslancem Miroslavem Opálkou (KSČM)

Odborná komise pro důchodovou reformu MPSV uspořádala v minulém týdnu pracovní konferenci. Co bylo jejím posláním?

Rozhovory / 20. 11. 2014 / Jana DUBNIČKOVÁ
Kyjev střílel po vozidlech OBSE

Skupina vozidel Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) se ve středu nedaleko Doněcku dostala pod palbu uniformovaných ozbrojenců. Oznámila to ve čtvrtek mise OBSE v Kyjevě. Žádné z vozidel přímo zasaženo nebylo a zranění osob si střelba nevyžádala. Kyjev evidentní prokázaný podíl na ohrožení mise OBSE popřel, Moskva žádá důsledné vyšetřování.

Ze světa / 20. 11. 2014 / Roman JANOUCH, čtk
Boleslav se chce doma loučit výhrou

Fotbalisté Mladé Boleslavi hostí v páteční předehrávce 15. kola první ligy Slovácko a pokusí se vylepšit málo produktivní ofenzivu. V posledních čtyřech zápasech totiž svěřenci trenéra Karla Jarolíma vstřelili jediný gól. Napravovat však má co i Slovácko, které v posledních šesti zápasech získalo jen čtyři body. Oba celky si chtějí ještě vylepšit postavení v tabulce před blížící se zimní přestávkou.

Sport / 20. 11. 2014 / (mak)
Bude Čech s Rosickým oblékat stejný dres?

Brankář Petr Čech by se v lednovém přestupním období mohl stát spoluhráčem reprezentačního kolegy Tomáše Rosického v Arsenalu. Britské bulvární listy uvádějí, že se Čechův dosavadní zaměstnavatel Chelsea dohodl s londýnským rivalem na přestupu českého gólmana za sedm milionů liber (242 milionů korun).

Sport / 20. 11. 2014 / (mak)
Federer i přes bolesti zad nastoupí

Švýcar Roger Federer nastoupí i přes problémy se zády do páteční dvouhry finále Davisova poháru proti Francii. Na antukovém kurtu postaveném na fotbalovém stadionu v Lille se ve druhém utkání dne střetne s domácím Gaëlem Monfilsem.

Sport / 20. 11. 2014 / (mak, čtk)
Lídrem bude Koudelka

S kvalitní letní přípravou v zádech a pod vedením staronového trenéra Richarda Schallerta z Rakouska vstupují do nové sezony čeští skokané na lyžích. Už úvodní závod Světového poháru v německém Klingenthalu by mohl naznačit, zda nadcházející zima může být úspěšná. Skvěle připraven je podle všeho Roman Koudelka.

Sport / 20. 11. 2014 / (stu)
Veřejnost nejspíš vyloučí Zpravodajci chtějí rozvázat ústa

Ostře sledované hlavní líčení v kauze Jany Nečasové, dříve Nagyové, obžalované ze zneužití Vojenského zpravodajství (VZ), včera začalo a bylo zároveň hned odročeno. Soudkyně chce totiž nejdřív požádat o zbavení mlčenlivosti u vojenských důstojníků.

Zpravodajství / 20. 11. 2014 / (cik)
Babiš odmítl požadavky zdravotnických odborů

Zvýšení platů zdravotníků o deset procent, jak žádají zdravotnické odbory, není podle vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) teď reálné. Bude podle něj možné až v transparentním zdravotnictví, kdy se peníze nebudou ztrácet v netransparentních nákupech přístrojů a dalších vstupech.

Zpravodajství / 20. 11. 2014 / (ng)
Za protony opět do Mnichova

Spory mezi pražským protonovým centrem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) pokračují. Centrum výrazně zdražilo, pojišťovna se proto rozhodla omezit spolupráci s ním a své klienty bude na ozáření protony posílat do Mnichova. Vyjde ji to dvakrát levněji.

Zpravodajství / 20. 11. 2014 / (jad)
Komu vadí osvoboditel Prahy maršál Koněv?

Jen slova pobouření nalézaly námi oslovené osobnosti veřejného života, když se dozvěděly, že neznámý vandal nabarvil sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v Praze od pasu dolů růžovou barvou. Vnímají to jako urážku čestného občana hlavního města.

Zpravodajství / 20. 11. 2014 / (mh)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
19. 11. 2014
Félix León
Get Adobe Flash player
Chargé d’affaires Kubánské republiky v ČR Félix León hovořil dnes v Praze na semináři s názvem Příčiny a důsledky blokády Kuby ze strany Spojených států amerických. Více v záznamu. Tlumočila Eva Mánková.

Autor: Radovan Rybák

18. 11. 2014
Jiří Dolejš
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš hovořil včera odpoledne na shromáždění občanů na pražském Klárově. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Články e-mailem
Pokud chcete každý den od pondělí do soboty dostávat přehled aktuálních článků, vepište do políčka Vaši e-mailovou adresu a stiskněte tlačítko Odeslat.

Literatura-Umění-Kultra
Aktuální zprávy
Nakladatelství Futura
Reklama
Podrobné hledání
--
Nakladatelství Futura Elektronické vydání