Archiv článků

Tito bude mít na své jachtě muzeum

Byly zde sjednávány mezinárodní dohody, plavily se na ní »Kleopatra« Elizabeth Taylorová a ještě ikoničtější Sophia Lorenová: jachta Galeb, symbol Titovy socialistické Jugoslávie, se po rezivění v chorvatském přístavu dočká nového života jako muzeum.

Ze světa / 23. 1. 2018 / (rj)
ANO stojí za Babišem i Zemanem

Předseda ANO Andrej Babiš je jediným kandidátem hnutí na předsedu příští vlády. V kandidátské pozici ho jednomyslně potvrdil celostátní výbor hnutí. Ten zároveň vyzval členy, voliče a sympatizanty ANO, aby ve druhém kole prezidentských voleb dali svůj hlas Miloši Zemanovi.

Zpravodajství / 23. 1. 2018 / (ste)
Stipendia žákům lesnických učilišť

Státní podnik Lesy ČR hodlá řešit nedostatek pracovníků v lesnictví poskytnutím prospěchových stipendií žákům lesnických učilišť. Stipendium 1500 korun měsíčně by mělo žáky motivovat k vyučení v lesnickém oboru.

Ekonomika / 23. 1. 2018 / (ici)
Mapují a milují regionální historii

Jsou lidé, kteří sedí doma se založenýma rukama, ačkoli jsou zdraví. A pak jsou jiní lidé, kteří mají ruce plné práce navzdory tomu, že by mnozí z nich mohli již odpočívat. Nikdo jim tuto práci nenařizuje, a oni ji přesto vykonávají. Promyšleně, podle plánu, koordinovaně, s jasným cílem. Takové srdcaře jsem poznala mezi spolupracovníky Sekce regionálních dějin Klubu společenských věd, z. s. Jak z názvu plyne, zaznamenávání dějin jednotlivých míst a měst v naší vlasti s ohledem na hnutí širokých mas je objektem jejich zájmu.

Téma / 23. 1. 2018 / Monika HOŘENÍ
Spor o Makedonii sílí, nacionalisté šílí

V severořecké Soluni v neděli demonstrovalo na 50 000 lidí kvůli sporu o to, zda má bývalá jugoslávská republika právo používat ve svém názvu pojmenování Makedonie. Uvedla to agentura AFP s odkazem na informace řecké policie.

Ze světa / 23. 1. 2018 / (rj)
Osobnosti volí Zemana

Zeptali jsme se známých osobností, koho budou volit v druhém kole prezidentských voleb a proč?

Zpravodajství / 23. 1. 2018 / (rad, mh)
Rusko kvůli sankcím založí banku

Rusko založí státní banku pro financování potřeb sektoru obrany. Reaguje tím na americké sankce, které postihují ruské úvěrové instituce. Informovalo o tom ruské ministerstvo financí.

Ekonomika / 23. 1. 2018 / (ici)
V účetnictví MMR jsou chyby za miliardy

Účetní uzávěrka ministerstva pro místní rozvoj (MMR) za rok 2016 obsahuje chyby za zhruba osm miliard korun. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu. Ministerstvo se závěry nesouhlasí, NKÚ podle něj hodnotí ministerstva podle nejednoznačných účetních metodik.

Zpravodajství / 23. 1. 2018 / (jad)
Rozpočet byl zvláštní tím, že vlastně nebyl nikoho Rozhovor Haló novin s Miloslavou Vostrou (KSČM), předsedkyní sněmovního rozpočtového výboru

Jste předsedkyní rozpočtového výboru sněmovny. Je to poprvé, co KSČM vede tak důležitý výbor. Obávala jste se, jak budete svými kolegy, jako členka KSČM, respektována?

Rozhovory / 23. 1. 2018 / Jana DUBNIČKOVÁ
Odříznuta alpská střediska

Husté sněžení a lavinové nebezpečí odřízly několik alpských středisek.

Ze světa / 23. 1. 2018 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Číslo pro předplatitele
Vzhledem k množícím se problémům s doručováním předplatného, které v souvislosti s nucenou změnou distributora potkaly všechny deníky, zřídily Haló noviny další telefonní linku pro případné reklamace. K původní 222 897 320 ještě 222 897 314. Linka 222 897 329 již nefunguje. Vzniklou situaci nadále s dodavatelskými firmami řešíme. Děkujeme za pochopení.
Reklama

Hlasování
Přivítal/a byste, kdyby se v naší zemi zavedlo euro?
Audio
23. 1. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSĆM, na které hovořil předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip a předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

22. 1. 2018
Chen Jianjun
Get Adobe Flash player
Především o 19. sjezdu KS Číny hovořil v pondělí večer v Praze na přednášce s názvem Rozvoj Číny, nová epocha, nové vize, rada Velvyslanectví ČLR v ČR Chen Jianjun. Přednášku organizoval Klub společenských věd společně s Klubem mezinárodní politiky. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

16. 1. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip a poslanci Pavel Kováčik a Leo Luzar. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

9. 1. 2018
TK KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.