Archiv článků

Trump strhal »Killary« a sliboval modré z nebe

Kontroverzní realitní magnát a miliardář Donald Trump na sjezdu v Clevelandu oficiálně přijal republikánskou nominaci na prezidenta USA. Ve více než hodinu dlouhém projevu totálně strhal svou soupeřku Hillary Clintonovou, podbízel se homosexuálům a vůbec sliboval nemožné.

Ze světa / 23. 7. 2016 / Roman JANOUCH
Co zbylo z naší armády? A kdo nás ochrání?

Letošní léto mohu bez nadsázky označit za velmi tragické. Teroristický útok ve francouzském Nice, vojenský puč v Turecku a neustálé hrozby dalších teroristických útoků, kterými je ohrožen každý z nás. Žel, může být ještě hůř…

Publicistika / 23. 7. 2016 / Vojtěch FILIP
V Mnichově útočil osmnáctiletý Němec íránského původu. Zabil devět lidí

Pachatelem pátečního útoku v Mnichově byl osmnáctiletý Němec íránského původu, který v bavorské metropoli žil přinejmenším dva roky a policii dosud nebyl znám. nic nenaznačuje tomu, že by se na činu podílely i další osoby. Na tiskové konferenci to časně ráno řekl mnichovský policejní prezident Hubertus Andrä. Motiv činu policie zatím nezná.

Ze světa / 23. 7. 2016 / (red)
Je celní správa v krizi? Babiš to má vysvětlit

Sněmovní rozpočtový výbor se zřejmě bude koncem srpna zabývat personální situaci ve vedení Celní správy ČR, které opustil mj. její generální ředitel Petr Kašpar. Předseda výboru Václav Votava (ČSSD) chce na jednání pozvat ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Zpravodajství / 23. 7. 2016 / (ku)
I Trump chce dělat politiku jako byznys…

The Washington Post zveřejnil článek Fareeda Zakarii »Myšlenka řídit stát jako podnik je nesmysl«, ve kterém se píše už v úvodu: »Donald Trump je v očích svých sympatizantů především úspěšný podnikatel, o čemž se dá úspěšně pochybovat. Obdivovatele Trumpa příliš netrápí jeho politické názory, hulvátská rétorika a arogantní chování. Je to pro ně velký šéf, který dá věci do pořádku, a je nejvyšší čas s tím začít. Nikdo tomu nevěří víc, než samotný Trump, jenž tvrdí, že zkušenosti ze světa podnikání mu pro zvládnutí prezidentské funkce bohatě stačí.« Trump sám, podle TIME, neustále zdůrazňuje: »Myslím, že zvládnout velký byznys je vlastně mnohem těžší.«

Ekonomika / 23. 7. 2016 / Jaromír SEDLÁK
Roboti v Evropském parlamentu

Nehledě na tzv. velká témata a zásadní problémy, kterými v současnosti žije Evropská unie, se její orgány a instituce musejí nadále zabývat svou běžnou agendou. To se samozřejmě týká i Evropského parlamentu (EP) a jeho výborů. Pokud jde o Výbor pro právní záležitosti (JURI), v jím aktuálně projednávaných (a zároveň iniciovaných) věcech je »Návrh zprávy EP, obsahující doporučení komisi o občanskoprávních pravidlech pro robotiku«. Ten, kdo si návrh zprávy přečte (je dostupná na internetových stránkách EP), může si pomyslet, že autoři (v čele s Lucemburčankou Mady Delvaux) byli inspirováni vědecko-fantastickými romány a povídkami. Však také v prvním bodu úvodu zprávy je mimo jiné odkaz na Karla Čapka, který vymyslel samotné slovo »robot«.

Publicistika / 23. 7. 2016 / Jiří MAŠTÁLKA
Velmi ubohé rozhodnutí

Kolektivní vina! Ta slova nemám rád. Přitom od obránců tzv. lidských práv ho slyšíme často, pokud jde o sudetské Němce. Jen jsem neslyšel, že by některý z jeho protagonistů vystoupil proti tomu, že ruští atleti a možná, že dokonce všichni ruští sportovci, budou rozhodnutím olympijských šéfů vyřazeni z možnosti bojovat o medaile. V Soči se prý před dvěma lety dopovalo, tedy manipulovalo se vzorky a to dokonce pod státním dohledem. Jenže tehdy šlo o Zimní olympijské hry. Postiženi dnes, kromě některých přistižených v jiné souvislosti, mají být všichni ruští sportovci, přičemž v Soči nikdo z nich nezávodil. Ne pouze ti, co tzv. manipulování umožnili. Nechci rozebírat, jak se o »onom dopingu« dozvěděli olympijští představitelé. Zda jim potřebné informace dodaly zvláštní služby z jisté země, která má zájem na potrestání Ruska v čemkoli. Možná, že ono potrestání, alespoň zřejmě to si olympijští šéfové myslí, pomůže svrhnout Putina. Možná. Jsou za to placeni, musí se snažit. A tak tou holí na Rusy se stává Olympijský výbor.

Publicistika / 23. 7. 2016 / Jaroslav KOJZAR
Vymahatelnost práva?

Nevím, co je v České republice silnější - jestli respektování zákonů nebo lobbisté? Pracovní právo se pohybuje na okraji zájmu soudců. Pokud už zaměstnanec podá podnět na prošetření neoprávněného propuštění z práce, soudy často rozhodují dvanáct i více let. Pokud by fungovaly pracovní soudy, které by měly za povinnost řešit pouze pracovní spory, tak jsem přesvědčena, že by zaměstnavatelé konečně začali respektovat pracovní právo této země bez rozdílu, zda jsou vlastníci firem zahraniční nebo čeští.

Publicistika / 23. 7. 2016 / Mária KOUDELOVÁ
Ráj pro ženy

Vždycky mě fascinovala manželka, s jakou radostí se žene do supermarketu. Párkrát jsme šli i spolu. Protože mám špatnou paměť, zapisuju si, co potřebujeme koupit. V ruce žmoulám papír, na kterém mám napsané položky, které jsem si poctivě zapsal, a v obchodě už jdu rovnou tam, kam potřebuju. Hlavně se dlouho nezdržovat, zaplatit a domů. S manželkou je to ale vždycky jiné. Vlastně ani ne tak jiné jako nadlouho. Celková doba záleží na velikosti obchodu. I přesto, že víme, co máme koupit, musíme vidět všechno. Projít všechny regály, aby se náhodou na něco nezapomnělo. Jednou jsme si prohlíželi rýži asi půlhodiny. »Máme koupit dlouhozrnnou, parboiled, jasmínovou nebo Basmati?,« ptala se sama sebe manželka. »Něco vem a jdem«, říkám.

Publicistika / 23. 7. 2016 / Martin KALOUS
Islám náboženstvím lásky

Dvacetiletá muslimská bloggerka z francouzského města Nice natočila video, v němž sahá do svědomí teroristům, kteří ve jménu Alláha zabíjejí nevinné lidi. V krátkém videu nazvaném Vážený pane teroristo... Krásná brunetka mj. obhajuje islám, který podle ní hlásá lásku a toleranci, nikoli nenávist a fanatismus. Video, které na internetu již zhlédlo na 900 000 lidí, uzavírá poselstvím, že svět se teroristů nebojí, protože je jednotný v boji proti nim.

Ze světa / 22. 7. 2016 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
11. 7. 2016
Jaromír Kohlíček
Get Adobe Flash player
Europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) hovořil v pondělí v Praze, v rámci semináře s názvem Nenávistná ideologie multikulturalismu a oikofobie - cesta ke zničení států i EU. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Hlasování
Neměla by ČR na základě Varšavského summitu vystoupit z NATO?
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.