Archiv článků

Za ničení památek si vůdce islamistů odsedí 9 let

Mezinárodní trestní soud (ICC) v úterý poslal malijského radikála Ahmada Mahdího Fakiho na devět let do vězení za zničení kulturních památek v Timbuktu. Faki se v procesu k činu přiznal a projevil lítost. Prokuratura pro něj původně žádala až 30letý trest. Faki je první člen radikální islámské skupiny, který stanul před ICC, a proces je také první, v němž byla osoba souzena za ničení kulturního dědictví.

Ze světa / 27. 9. 2016 / (čtk)
Správa železnic chce do konce roku opravit osmdesát nádraží

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zahájí opravy 80 nádraží, do konce roku má na ně vyčleněno 166 milionů korun. V tiskové zprávě o tom v úterý informovala SŽDC. Celkem 1575 nádraží a dalších budov převzala SŽDC od Českých drah letos 1. července. Správa železnic plánuje opravit 200 nádraží za více než osm miliard korun.

Ekonomika / 27. 9. 2016 / (red)
Hodnoty vytváří jen poctivá práce

Právě takové je životní krédo kandidátky KSČM do Senátu ve volebním obvodu číslo 19 – Praha 11 Ing. Jany Čunátové. Jako dlouholetá zastupitelka městské části Praha 10 a pracovnice odboru stížností na úřadu jedenácté městské části s mnohaletou zkušeností má ke starostem a požadavkům Pražanů blízko a ví, co je tíží. Věděla by také, kde by se mělo mnohé změnit či vylepšit.

Volby 2016 / 27. 9. 2016 / Monika HOŘENÍ
Komisařka se chytila

Neuběhl ještě ani rok od obrovského skandálu Panama papers a už zde máme další finanční skandál bohatých a mocných, kteří své výdělky ukrývají před zdaněním i kontrolou úřadů do takzvaných daňových rájů.

Ze světa / 27. 9. 2016 / Kateřina KONEČNÁ
Policie a vojáci na hranicích cvičně zavádějí kontroly

Na hranicích se Slovenskem v úterý brzy ráno začalo cvičení policie, vojáků a celníků zaměřené na zavedení kontrol kvůli migrační krizi. Kontroly řidičů budou namátkové, policie nechce omezit provoz na hraničních přechodech. Novinářům to řekl policejní prezident Tomáš Tuhý. Druhá část cvičení se dotkne hranic s Rakouskem a Německem, kde si policisté procvičí namátkové kontroly, které by bránily možné nelegální zpětné migraci z azylových zařízení v blízkosti hranic do Česka.

Zpravodajství / 27. 9. 2016 / (čtk)
Funkci senátorky bych vykonávala na plný úvazek Rozhovor Haló novin s kandidátkou KSČM do Senátu ve volebním obvodu č. 37 - Jičín Věrou Beranovou

Kandidujete za KSČM v podzimních volbách do Senátu. Co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodla kandidovat?

Rozhovory / 27. 9. 2016 / Zbyšek KUPSKÝ
Epopej do Tokia odletí v únoru 2017, pak zamíří do Číny

Cyklus obrazů Slovanská epopej od Alfonse Muchy do Tokia odletí v únoru příštího roku, výstava tam začne 7. března. Poté se přesune do Číny, zhruba od poloviny příštího roku. Galerie pracuje na definitivní verzi smlouvy o zapůjčení. Ve třech čínských muzeích zůstane do poloviny roku 2018. Ředitelka Galerie hlavního města Prahy Magdalena Juříková to řekla na tiskové konferenci ve Veletržním paláci, kde je epopej prozatím umístěna.

Kultura / 27. 9. 2016 / (čtk)
Odboráři chtějí vyšší mzdy v maloobchodě

Odbory v maloobchodě budou na příští rok požadovat při vyjednávání s obchodními řetězci nárůst mezd v průměru o pět až 5,5 procenta, uvedla předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová.

Zpravodajství / 27. 9. 2016 / (ng)
Posunovací lokomotiva u Vnorov je zpět na kolejích

Železničáři vrátili na koleje posunovací lokomotivu, která v pondělí u Vnorov na Hodonínsku vykolejila při sypání štěrku při opravě trati. Dnes se budou koleje podbíjet a není tak ohrožený středeční termín zprovoznění trati, řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. Trať se opravuje po sérii nehod. Před dvěma týdny se zde srazil osobní vlak s traktorem a poté havaroval i nehodový vlak, který musel přijet vyprostit silniční jeřáb.

Regiony / 27. 9. 2016 / (čtk)
Ostrá rétorika poškozuje vztahy

Kreml kritizoval západní diplomaty v OSN a obvinil je, že kritikou Ruska poškozují bilaterální vztahy svých zemí s Moskvou.

Ze světa / 27. 9. 2016 / (pe, čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
25. 9. 2016
Miroslav Bielik
Get Adobe Flash player
Předseda Spolku slovenských spisovatelů Miroslav Bielik hovořil v sobotu v Turčianských Teplicích na Kongresu slovenských spisovatelů, o postavení a úloze autorů ve společnosti. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

19. 9. 2016
Truong Manh Son
Get Adobe Flash player
Vietnamští komunisté po svém sjezdu, tak se jmenovala přednáška, která se uskutečnila v pondělí odpoledne v Praze. Na akci hovořil mimo jiné velvyslanec Vietnamské socialistické republiky v ČR Truong Manh Son. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Hlasování
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.