Archiv článků

Obyvatelé obvodu Jih v Ostravě rozhodnou o rozdělení 5 mil. korun

Obyvatelé nejlidnatějšího ostravského obvodu Jih mohou od příštího týdne rozhodovat o rozdělení pěti milionů korun mezi projekty, které navrhli občané z této městské části. Peníze obvod uvolnil v rámci takzvaného participativního rozpočtu. Radnici lidé navrhli 72 záměrů, 48 jich nakonec postoupilo do užšího výběru, řekla novinářům místostarostka Hana Tichánková.

Regiony / 26. 10. 2016 / (čtk)
Další drama Plíškové, ale s horším koncem

Karolína Plíšková své druhé utkání na Turnaji mistryň v Singapuru prohrála. Světová tenisová pětka v dalším dramatu nestačila na Rusku Světlanu Kuzněcovovou, které podlehla 6:3, 2:6 a 6:7. Tie-break prohrála 6:8! Plíšková má v Bílé skupině bilanci jedné výhry a jedné porážky a stále má naději na postup do semifinále.

Sport / 26. 10. 2016 / (čtk)
Nejvíce k nám chtějí Ukrajinci a Iráčané

Za devět měsíců letošního roku požádalo o azyl v České republice 1128 cizinců, což bylo meziročně o třináct víc.

Zpravodajství / 26. 10. 2016 / (cik)
Spory lze řešit jen mírově Rozhovor s Milanem Krajčou, členem Výkonného výboru Světové rady míru

V nedávné době jste v rámci delegace Světové rady míru navštívil Čínskou lidovou republiku, kde jste se mimo jiné zúčastnil konference věnované letošnímu Mezinárodnímu dni míru. Co je vlastně Mezinárodní den míru?

Rozhovory / 26. 10. 2016 / Monika HOŘENÍ
Výstava ukáže tvorbu bratří Čapků pro děti i dětmi inspirovanou

Tvorbu bratří Karla a Josefa Čapka pro děti připomene výstava, která začne 6. listopadu v Kutné Hoře. Pořádající Galerie Středočeského kraje ji nazvala Ty děti si pořád hrají. Podle kurátorů připomene zásadní přínos bratří Čapků k rozvoji dětské literatury a zároveň poukáže na význam inspirace dětským světem v jejich díle. Návštěvníci uvidí nejen obrazy, kresby, skici, dětské knížky v různých jazykových mutacích, ale i Josefovy návrhy potisků textilií. Výstava zahrne i dosud nevystavená díla od 10. do 40. let 20. století.

Kultura / 26. 10. 2016 / (red)
Sportovní a kulturní život LLR (3.) Donbas - vítězství bude naše. Podruhé na Donbasu

Luhanská lidová republika (LLR) žije ve vnitrozemí běžným mírovým životem, i když se i zde samozřejmě promítá válečný stav s Ukrajinou. Zajímaly mě mj. zdejší sportovní možnosti dětí. Sportovní oddíly v celé LLR jsou soustředěny hlavně v dětských a mládežnických sportovních školách.

Téma / 26. 10. 2016 / Jaromír VAŠEK
Šustr a Zacha v roli nahrávačů

Obránce Andrej Šustr poprvé bodoval v nové sezoně NHL, když přihrál na dva góly při vysoké výhře hokejistů Tampy Bay 7:3 na ledě Toronta. Dvě asistence si v úterním utkání připsal také útočník Pavel Zacha, který tak přispěl k vítězství New Jersey nad Arizonou 5:3.

Sport / 26. 10. 2016 / (red)
Blokáda Kuby přes snahu Obamy beze změny Rozhovor Haló novin s velvyslancem Kuby Félixem Andrésem Leónem Carballem

Valné shromáždění OSN nezávaznou rezolucí odsoudilo vloni letité americké hospodářské embargo vůči Kubě znovu rekordním počtem. Ze 193 členů OSN proti hlasovaly pouze Spojené státy a Izrael. Jaké očekáváte výsledky letos? O embargu se hlasuje 24 let, nový rekord ale již předpokládat nelze…

Ze světa / 26. 10. 2016 / Roman JANOUCH
ČOI bude kontrolovat uzavření velkých prodejen

Česká obchodní inspekce (ČOI) bude v pátek kontrolovat uzavření velkých prodejen, zaměří se na obchodníky, kteří avizovali, že se budou snažit zákon obejít. Nejvíc inspektorů bude v terénu v Praze. Obchodní řetězce posilují směny na čtvrtek, kdy čekají nápor zákazníků.

Ekonomika / 26. 10. 2016 / (red)
Výdaje na výzkum v Česku rostou

Výdaje na výzkum a vývoj v České republice opět vzrostly, meziročně o 3,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu, který je ve středu zveřejnil na tiskové konferenci. Loni dosáhly 88,7 miliardy korun, ve srovnání s rokem předchozím jde o nárůst 4,2 procenta. Zvýšil se i počet pracovníků ve výzkumu.

Zpravodajství / 26. 10. 2016 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
25. 10. 2016
Felix Leon Carballo
Get Adobe Flash player
Felix Andres Leon Carballo, chargé d’affaires Kubánské republiky v ČR, hovořil v úterý večer v Praze, v souvislosti s rozvíjejícím se turistickým ruchem na Ostrově svobody. Ze španělštiny překládala Eva Mánková. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

19. 10. 2016
Dimitrij Kadrnožka
Get Adobe Flash player
Akademický malíř Dimitrij Kadrnožka hovořil v úterý večer v Praze, v rámci zahájení své výstavy s názvem Barvy radosti a melancholie. V záznamu hovoří i kubánský konzul Angel Gustavo Suaréz Cordero.

Autor: Radovan Rybák

18. 10. 2016
Vojtěch Filip
Get Adobe Flash player
Předseda ÚV KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip hovořil v úterý v Praze, v souvislosti s případným znovuobnovením trestného činu příživnictví, a to v určitých konkrétních případech. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

17. 10. 2016
Hynek Kmoníček
Get Adobe Flash player
Ředitel Zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, hovořil v pondělí večer v Praze, v rámci své přednášky s názvem Svět, Evropa a my. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Nemáš práci? HLedej
práce z neuvoo.cz
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.