Archiv článků

Doporučení pro EK

Výbor Evropského parlamentu pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) ve druhém březnovém týdnu schválil soubor doporučení Evropské komisi pro odpovědné pěstování palmového oleje a postupné vyřazení jeho využití pro biopaliva.

Ze světa / 28. 3. 2017 / (za)
Uchazeč o dostavbu jaderných bloků v ČR má vážné problémy

Japonský konglomerát Toshiba informoval své hlavní věřitele, že na 31. března chystá bankrot své americké jaderné divize Westinghouse Electric. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters.

Ekonomika / 28. 3. 2017 / (ici)
Nedokončené ropné vrty časovanou bombou

Společný výbor ministrů ze států Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a zástupců dalších 11 konkurenčních nečlenských zemí včetně Ruska se na nedělní schůzce v Kuvajtu podle agentury Reuters dohodl, že je zapotřebí prozkoumat, zda by měla být dohoda o snížení těžby prodloužena o šest měsíců. Nynější omezení platí do konce června a klíčové těžební země se v něm zavázaly snížit produkci o téměř 1,8 milionu barelů denně. Naproti tomu v USA k žádnému omezení těžby nedochází, zdejší vývoj naopak může snahy OPEC a dalších zemí o trvalejší zvýšení cen ropy podkopat.

Ekonomika / 28. 3. 2017 / (ici)
V Sársku dominovala Merkelová

Zemské volby v západoněmecké spolkové zemi Sársko vyhrála překvapivě jasně Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové před sociální demokracií (SPD). Obě strany dělí více než 10 %. Do zemského sněmu se dostane i Levice a těsně také Alternativa pro Německo (AfD).

Ze světa / 28. 3. 2017 / (rj)
Nemravná odměna pro ředitele VZP

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek dostane roční odměnu 1,3 milionu korun hrubého. V pondělí to schválila správní rada pojišťovny. Zdůvodnila to dobrým řízením pojišťovny, která loni hospodařila s přebytkem 2,6 miliardy korun.

Zpravodajství / 28. 3. 2017 / (jad)
Slavíme Den učitelů. Ovšem jen u nás.

Dnes, 28. března, slavíme v České republice Den učitelů. A to navzdory tomu, že UNESCO roku 1994 vyhlásilo Mezinárodním dnem učitelů 5. říjen. Češi to neakceptovali, trvají na své vlastní tradici. Nelze se divit, když takto zároveň slaví narození jednoho z největších Čechů všech dob, zakladatele moderní pedagogiky, Jana Amose Komenského.

Téma / 28. 3. 2017 / Jan STERN
Změna je potřebná

Ve společnosti se dějí převratné změny. Je však nutné odlišit ty prospěšné od těch, které mají pouze za cíl sladkými sliby zlákat občany ve prospěch jednotlivých stran a uskupení či právě vzniklých účelových koalic. Jednou z nich je i spojení KDU-ČSL a STAN. Jedná se tak trochu o pohrdání lidmi, kteří si i dnes pamatují na rozpory mezi hlasováním KDU-ČSL a Starostů a nezávislých v Poslanecké sněmovně. Spojení, jež má přinést pouze teplá křesla, není a nebude žádnou pomocí ani pro naši republiku, ani pro občany.

Publicistika / 28. 3. 2017 / Josef NEKL
Lenka Procházková, Daniel Herman, nebo Jakub Janda?

Mnoho polemiky a nesouhlasných názorů vyvolá další z kontroverzních sdělení prezidenta republiky Miloše Zemana. Jmenovat členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů spisovatelku a občanskou aktivistku Lenku Procházkovou.

Publicistika / 28. 3. 2017 / Miroslav KAVIJ
Oslavy římských smluv nepřinesou obnovu EU

Jelikož se vedoucí představitelé EU tento víkend sešli u příležitosti 60. výročí římských smluv, šéfka frakce GUE/NGL v EP Gabi Zimmer znovu potvrdila své stanovisko o tom, že teď není čas ani na oslavu ani na pokračování statutu quo, jenž maří život milionů občanů napříč Evropou.

Ze světa / 28. 3. 2017 / (za)
O regulacích

Jistě jste již toto slovo několikrát slyšeli: regulace. Mohli jste jej slyšet v hanlivém slovníku, tak i ve slovníku naprosto normálním. V politice se tento pojem používá ve smyslu něco hlídat, omezovat, zakazovat. Ostatně pojem regulace se používá v běžném životě. Například regulujete proud vody atd. Vraťme se ale k regulacím v podobě státních zásahů do oblastí lidského života, života ekonomiky, jakož i současné podoby kapitalistické globalizace.

Publicistika / 28. 3. 2017 / Jan KLÁN
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
20. 3. 2017
Josef Skála
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála hovořil v pondělí odpoledne v Praze, v souvislosti s plánem zřízení útvaru ministerstva vnitra proti terorismu a hybridním hrozbám, majícího fungovat jako Ministerstvo pravdy. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák17. 3. 2017
Fathi Alfadl
Get Adobe Flash player
Tajemník sekretariátu ÚV Komunistické strany Súdánu Fathi Alfadl hovořil v pátek v Praze o aktuální politické situaci v jeho zemi. Tlumočil Vladimír Sedláček. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

15. 3. 2017
Eva Novotná
Get Adobe Flash player
Mluvčí iniciativy Ne základnám Eva Novotná hovořila ve středu na demonstraci, která se uskutečnila na pražském Klárově. V záznamu hovoří také historička Marie Neudorfová. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

15. 3. 2017
Lenka Procházková
Get Adobe Flash player
Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková hovořila ve středu odpoledne na demonstraci na pražském Klárově, a to při vzpomínce na 15. březen 1939. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Nemáš práci? HLedej
práce z neuvoo.cz
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.