Archiv článků

Babiš je ochoten jednat s Contem o migraci

Premiér Andrej Babiš (ANO) je ochoten mluvit se svým italským protějškem Giuseppem Contem o řešení nelegální migrace do Evropy. Uvedl to v Senátu.

Zpravodajství / 19. 7. 2018 / (ste)
Aero Vodochody dodá letadla do Portugalska a do Ameriky

Výrobce letecké techniky Aero Vodochody dnes na aerosalonu ve Farnborough u Londýna podepsal se dvěma novými zahraničními zákazníky smlouvy o dodávce 22 nových letounů L-39NG a L-39CW. Deset letounů si koupí portugalská společnost SkyTech, která je předním poskytovatelem vojenských leteckých služeb, 12 letounů pak společnost RSW Aviation, jeden z největších poskytovatelů vojenského výcviku v USA i armádám po celém světě, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Aero Vodochody Tobiáš Tvrdík.

Ekonomika / 18. 7. 2018 / (čtk)
Řidič nemusí projít testem na alkohol po požití běžných výrobků

Řidiči nemusejí krátce po použití ústní vody či vypití jedné ze značek nealkoholického piva obstát v dechové zkoušce, ukázal test slovenské policie. Slovenské policejní prezidium doporučilo motoristům, aby v takovém případě požádali hlídku o krátké odložení kontroly. Slovensko pod hrozbou pokut či trestního stíhání uplatňuje nulovou toleranci alkoholu pro řidiče motorových vozidel.

Ze světa / 18. 7. 2018 / (čtk)
Kamčatka očima fotografujícího právníka

Právník Čestmír Kubát byl v letech 2014 a 2016 na výpravě na ruské Kamčatce, a fotografoval tam. Pár snímků poskytl i Haló novinám, aby se s nimi mohly podělit se svými čtenáři.

Téma / 18. 7. 2018 / (čtk)
Google dostal kvůli Androidu od EK rekordní pokutu 4,34 miliardy eur

Rekordní pokutu 4,34 miliardy eur (skoro 112 miliard Kč) udělila Evropská komise společnosti Google. Americký internetový gigant podle ní zneužíval dominantního tržního postavení svého mobilního operačního systému Android a od roku 2011 omezoval výrobce zařízení, která tento systém využívala. Google bezprostředně po zveřejnění pokuty uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.

Ekonomika / 18. 7. 2018 / (čtk)
Vydatný déšť v Beskydech a Jeseníkách rozvodní řeky

Na horách na severu a severovýchodě Moravy a Slezska má ode dneška do pátku trvale a vydatně pršet, přičemž nejvíce srážek spadne v Beskydech a Jeseníkách. Extrémní srážky čekají meteorologové na Frýdecko-Místecku, kde se v souvislosti s tím mohou výrazně rozvodnit hladiny v povodí Olše. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který očekává, že rozvodněné řeky dosáhnou prvního až druhého povodňového stupně.

Zpravodajství / 18. 7. 2018 / (čtk)
Twitter likviduje desítky milionů uživatelských účtů

Společnost Twitter v posledním čtvrtletí loňského roku zrušila 58 milionů uživatelských účtů. Zjistila to agentura AP. Vysoký počet podle ní potvrzuje snahu správců důležité sociální sítě likvidovat podezřelý nebo škodlivý obsah. Zásahy vyvolalo údajné ruské vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

Ze světa / 18. 7. 2018 / (čtk)
Odbory se proti Ronaldovi nesjednotily

Odbory zastupující většinu italských zaměstnanců automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se postavily proti stávce, kterou vyhlásil menší odborový svaz USB na protest proti skandální částce zaplacené za přestup portugalské fotbalové hvězdy Cristiana Ronalda z Realu Madrid do Juventusu Turín. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.

Ze světa / 18. 7. 2018 / (rj)
Ťok německé mýto chápe

Ministr dopravy Dan Ťok má pochopení pro německé plány zavést dálniční mýtné pro osobní auta.

Zpravodajství / 18. 7. 2018 / (ng)
L‘état, c‘est moi

Známý výrok připisovaný francouzskému králi Ludvíku XIV. a koncentrovaně vyjadřující podstatu absolutní monarchie kupodivu přežil svého autora a v modifikované, možná i vypjatější podobě plynule prolnul i do jednání řady představitelů formálně demokratických režimů. Se státem se ztotožnil původně republikán císař Napoleon Bonaparte, v mládí socialista, poté fašista Benito Mussolini, z laického prostředí vzešlý neosultán Recep Erdogan, jihoameričtí diktátoři, orientální satrapové a mnozí další představitelé nejrůznějších politických směrů přesvědčení o své nenahraditelnosti. Vždyť mít moc je tak příjemné, jak nesmrtelně popsal Ladislav Mňačko. Koneckonců to vše je »v zájmu lidu«.

Publicistika / 18. 7. 2018 / Ladislav ŠAFRÁNEK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.