Archiv článků

Soupeření o Libyi

Italská populistická vláda byla pro jednou ráda, že Středozemní moře překonala skupina Afričanů. Představitelé soupeřících libyjských stran se setkali v sicilské metropoli Palermo, kde proběhla dvoudenní mírová konference, napsal týdeník The Economist.

Ze světa / 19. 11. 2018 / (čtk)
Zacha podruhé, Kaše poprvé

Útočník Pavel Zacha se v nedělním utkání NHL trefil podruhé za sebou a vstřelil jediný gól hokejistů New Jersey při porážce 1:2 v Carolině. Z první branky v sezoně se radoval útočník Ondřej Kaše, jehož Anaheim podlehl Coloradu 3:4 v prodloužení. Carolina rozhodla o vítězství už po půl minutě hry, v níž útočníci Justin Williams a Micheal Ferland překonali Coryho Schneidera během osmi vteřin. Rychlejší dva góly se povedly jen Edmontonu proti Los Angeles Kings v březnu 1982. Tehdy na ně Oilers potřebovali 24 sekund.

Sport / 19. 11. 2018 / (čtk)
Koreje likvidují strážní stanoviště

Soul ve čtvrtek odpálil dynamitem jedno ze svých strážních stanovišť na hranici se Severní Koreou. Předminulý týden skončil odsun vojáků a výzbroje z některých příhraničních stanovišť obou sousedících států a nyní je Severní i Jižní Korea likvidují.

Ze světa / 19. 11. 2018 / (ava, čtk)
Ticho o občanské válce a utrpení v Jemenu

Ve srovnání s jinými konflikty na Blízkém východě se o občanské válce v Jemenu dozvídáme jen zřídka. Případné zprávy o situaci v Jemenu jsou navíc mimo hlavní zpravodajský proud. Navzdory tomu, že je tento konflikt pro obyvatele Jemenu bez nadsázky hrozivý. Podle vyjádření OSN jsou celé dvě třetiny z asi 28 milionů obyvatel v tísni a potřebují humanitární pomoc. Tento tristní stav je následkem probíhající občanské války a vede k největší humanitární krizi ve světě.

Publicistika / 19. 11. 2018 / Kateřina KONEČNÁ
Vraždu zosnovalo vedení v Rijádu

Z audionahrávek zachycujících vraždu saúdského novináře Džamála Chášukdžího a její přípravu vyplývá, že odstranění tohoto kritika saúdského korunního prince zosnovalo nejvyšší vedení v Rijádu.

Ze světa / 19. 11. 2018 / (čtk)
Válečné výdaje mají vzrůst

Expertní tým prezidenta republiky Miloše Zemana se jednomyslně shodl na navýšení výdajů na obranu na dvě procenta HDP či na podpoře zahraničních misí.

Zpravodajství / 19. 11. 2018 / (ng)
Francouzské NE zdražení pohonných hmot

Protesty na různých místech celé Francie proti plánovanému zvýšení cen pohonných hmot se konaly během celého víkendu, informovala agentura AFP.

Ze světa / 19. 11. 2018 / (ava)
Tripartita o suchu a kůrovci

Opatření v boji proti suchu a lesy sužované kůrovcem budou hlavními tématy dnešního zasedání Rady hospodářské a sociální dohody, tzv. tripartity, tedy zástupců odborů, státu a zaměstnavatelů. Dalšími tématy budou vodní doprava či čerpání prostředků z evropských fondů.

Zpravodajství / 19. 11. 2018 / (ng)
Distancují se od neetických praktik

»Výbor Spolku českých novinářů je velmi znepokojen současnou situací české mediální politiky, zejména tzv. investigativní novinařinou, kterou nyní prezentují Sabina Slonková a Jiří Kubík. Neetickými praktikami si získávají pro své ambice a popularitu materiály, jejichž vyšetřování náleží policii a státnímu zastupitelství,« uvádí se ve stanovisku spolku zaslaném naší redakci. »Zápas o politickou moc opět kulminuje. Výbor SČN se rozhodně distancuje od takovýchto praktik,« stojí v prohlášení podepsaném Pavlem Novákem, předsedou spolku.

Zpravodajství / 19. 11. 2018 / (mh)
Několikaletá tradice Šmeralovy knihovny Rozhovor Haló novin s Janem Klánem, vedoucím Knihovny Bohumíra Šmerala a archivu ÚV KSČM

Šmeralova knihovna má již svou tradici. Kolik svazků knih v ní vlastně je?

Rozhovory / 19. 11. 2018 / Jaroslav KOJZAR
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.