Archiv článků

Těší mě historické knihy, písně a moji přátelé Říká aktivní žena Milada Sigmundová z Neratovic

Žijeme dosti dramatické období. Jak to prožíváte vy?

Ženy a společnost / 1. 4. 2020 / Monika HOŘENÍ
Sedm pravidel zdravého spánku

Ne nadarmo stará moudrost říká, že nejlepší lék na nemoc je zdravý a vydatný spánek. Během spánku dochází totiž k celkové regeneraci těla. A nejen to. Jenže pokud je mysl dlouhodobě ve stresu, což v této době je, může být zdravý spánek ohrožen. Mnozí naopak nechtějí spát příliš dlouho, protože spánek považují za plýtvání časem. A jiní si kvůli pracovnímu nasazení nemohou často dlouhý spánek dovolit. Přitom většina z nás stráví až třetinu svého života v posteli. A tělo ví, proč to dělá. Jak ale docílit kvalitního spánku? Poradí odborníci.

Téma / 1. 4. 2020 / Helena KOČOVÁ
UEFA odložila červnové reprezentační zápasy

Evropská fotbalová unie UEFA odložila kvůli pandemii nového typu koronaviru všechny červnové mezistátní zápasy. Hrát se mimo jiné mělo play off o postup na evropský šampionát, který byl už dříve přesunut na příští rok. Většina národních týmů včetně české reprezentace dosud neměla na červen určené konkrétní soupeře.

Sport / 1. 4. 2020 / (čtk)
Statistici: Na konci dubna přes 14 tisíc případů nákazy

V polovině dubna bude v ČR podle modelů zdravotnických statistiků kolem 8000 laboratorně potvrzených případů nemoci COVID-19. Na konci měsíce 14 200. Podíl nakažených seniorů může stoupnout zhruba na 40 procent. V 17.00 bylo 3508 potvrzených případů, 48 uzdravených a 32 lidí v souvislosti s koronavirem zemřelo.

Zpravodajství / 1. 4. 2020 / (jad)
Nejlepším útočníkem v NHL je podle hráčů McDavid

Kapitán Edmontonu v NHL Connor McDavid obhájil loňské prvenství v anketě hráčské asociace NHLPA o nejlepšího útočníka zámořské ligy. Za nejkompletnějšího hokejistu označili ostatní hráči Sidneyho Crosbyho, jenž zastává roli kapitána v Pittsburghu. Právě hvězdu Penguins by si také přáli mít v týmu na rozhodující zápas, který by jejich tým potřeboval vyhrát.

Sport / 1. 4. 2020 / (čtk)
Do práce na kole jinak

Kampaň Do práce na kole, v níž každý rok v květnu soutěží týmy v počtu najetých kilometrů na cestě do práce a zpátky, se letos uskuteční v tradičním termínu. Kvůli opatřením souvisejícím s šířením koronaviru ale pozmění pravidla.

Zpravodajství / 1. 4. 2020 / (zku)
Zločin se svižně přizpůsobil

Obchodování s rouškami či falešnými vakcínami, podvody cílené na seniory, zneužívání dětí na internetu: zločin se v čase pandemie adaptuje stejně rychle, jako se koronavirus šíří Evropou.

Ze světa / 1. 4. 2020 / (čtk)
Smrtící koktejl energetických směrnic EU

Nevládní ekologové, tvrdí bijci atomových elektráren, v posledních letech stále častěji v jejich neprospěch argumentují tržní ekonomikou. Trh s elektřinou prý ukazuje, že jsou nekonkurenceschopné. Napadá mě, zda tito vesměs neekonomové vědí, co je to trh obecně a trh s elektřinou zvlášť. Naivní představa některých československých reformátorů pražského jara (nemám na mysli tým Otty Šika), že malý výrobce přijde se svými výrobky na trh a tam je bude nabízet, je mimo mísu. Trh se holt odjakživa choval tržně. Tržně se chová i dnes a nejinak tomu bude v budoucnu. Neříkám, zda je to dobře, nebo špatně. Jenom, že tomu tak je. Pokud někdo mluví o trhu s elektřinou a nemá na mysli hodně ujetou směrnici Evropské unie a její četné novely, měl by si uvědomit, co to obnáší.

Ekonomika / 1. 4. 2020 / Jan ZEMAN
O nesmyslech Světové zdravotnické organizace

Vyjádření Světové zdravotnické organizace o nesmyslnosti celoplošného nošení roušek má podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly vést k tomu, aby nebyl jejich nedostatek pro zdravotníky. Jinak je ale stanovisko organizace nesmyslné.

Zpravodajství / 1. 4. 2020 / (ste)
S pandemií přichází i nebezpečná hospodářská recese

Nákaza COVID-19 není jen zdravotnickým, ale stále více i ekonomickým problémem. S pandemií se zatím, zdá se, dokázala vyrovnat jen Čínská lidová republika. Analytici se snaží předpovídat vývoj krize, ovšem pokud nebude pandemie zažehnána, připomínají jejich analýzy věštění z křišťálové koule. Buď jak buď, zotavení světové ekonomiky po současné krizi způsobené koronavirem bude možné očekávat až v roce 2021.

Téma / 1. 4. 2020 / Jiří NUSSBERGER
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.