Archiv článků

Zlaté české ručičky Těsnění a seřízení plastových oken

Podzim na krku, třeba se připravit na zimu. Před týdnem jsme se věnovali tak říkajíc všeobecně plastovým oknům.  Než se pustíme do seřizování plastových oken a dveří, což není tak velký problém, jak by se na první pohled mohlo zdát, věnujme se jejich běžné údržbě. Nejde o běžné mytí rámů a okenních skel, ale o odstranění »provozních« nečistot a ošetření kovových pohybujících se dílů, na něž vidíme.

Bonus / 21. 9. 2019 / (jan)
V Mnichově začal tradiční pivní festival Oktoberfest

Slavnostním naražením prvního pivního sudu začal dnes v poledne v Mnichově 186. ročník Oktoberfestu. Tradiční pivní festival, na který už od rána proudily desetitisíce lidí, by do 6. října mělo navštívit kolem šesti milionů hostů. Nejspíš zde znovu vypijí přes sedm milionů litrů piva, které je letos opět o něco dražší než před rokem.

Ze světa / 21. 9. 2019 / (čtk)
Krása těla i ducha aneb Všichni se dobře bavili!

Byl to vpravdě nezapomenutelný večer. Jeden z nejlepších z dosavadních dvanácti ročníků soutěže Miss a Mistr Charme. Romantické prostory kouzelného Zámku Slavkov u Brna k tomu vyloženě vybízely. A možná ani nebylo tak důležité, že se vítězi stali Anna-Marie Lingerová a Jan Soukup. Mnohem podstatnější bylo, že se všichni, od diváků, přes porotce, až po soutěžící, dobře bavili.

Bonus / 21. 9. 2019 / Marcela ŠPIČKOVÁ
Kornfeil vybojoval v kvalifikaci Velké ceny Aragonie čtvrté místo

Český motocyklista Jakub Kornfeil zajel v Alcaňizu nejlepší kvalifikaci v sezoně mistrovství světa silničních motocyklů a do Velké ceny Aragonie v kategorii Moto3 v neděli odstartuje ze 4. místa. Dosud bylo jeho letošním maximem na startovním roštu šesté místo z červencového závodu v Německu, vloni v Brně dokonce vybojoval pole position.

Sport / 21. 9. 2019 / (čtk)
»Missky« se na Krétě dočkaly zásnub!

Měla to být dovolená jako každý rok. Všechny vítězky i finalistky České Miss mají totiž po náročném finále možnost jet na společnou dovolenou. Na Krétu vyrazila Česko-Slovenská Miss a Česká Miss Earth 2019 Klára Vavrušková, Česká Miss internet a II. Česká vicemiss 2019 Karolína Kokešová, Česká Miss 2018 Lea Šteflíčková a finalistky roku 2019 Emma Mičková, Karin Křížová a Natália Hoštáková. Žádná z nich však neměla tušení, že na Krétě proběhnou zásnuby.

Bonus / 21. 9. 2019 / (mac)
Muchová je v Soulu ve finále a může získat první titul

Třiadvacetiletá tenistka Karolína Muchová si na turnaji v Soulu zahraje o premiérový titul z okruhu WTA. Druhé finále v kariéře po úspěchu na květnovém turnaji v Praze si vybojovala díky vítězství nad Číňankou Wang Ja-fan 7:6 a 6:4. Její nedělní soupeřkou bude buď Ruska Jekatěrina Alexandrovová, nebo Polka Magda Linetteová.

Sport / 21. 9. 2019 / (čtk)
Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

Zpravodajství / 21. 9. 2019 / (čtk)
Nález obětí z doby civilizace Chimů

Tým archeologů objevil v Peru pohřebiště s ostatky 227 dětí, které při rituálu hromadně obětovala předkolumbovská civilizace Chimú. Ta žila na pobřeží dnešního Peru až do konce 15. století. Jde o největší podobný nález na světě, citovala archeology agentura AFP.

Ze světa / 21. 9. 2019 / (ava, čtk)
Měly by se spojit všechny proudy levice

Po 30 letech je čas začít se skutečnou transformací, řekli si organizátoři z Nadace Rosy Luxemburgové a ve spolupráci s Ekumenickou akademií uspořádali 10. září v Praze na Novotného lávce konferenci nazvanou Otevřená budoucnost. Pozvali na ni osobnosti, jež se hlásí k širší levici. Témata se rozevřela doširoka, takže vzhledem k časovému prostoru nebylo možné vše do hloubky rozdiskutovat.

Zpravodajství / 21. 9. 2019 / (mh)
Rodiče nám vštípili vděčnost sovětským osvoboditelům Rozhovor Haló novin s antifašistou Miroslavem Prokešem

Letos a předloni jste se svými bratry zajistil pro věčnou památku vašich prarodičů a otce vložení kamenů zmizelých, tzv. stolpersteinů, na konkrétním místě v Praze na Florenci. Co to pro vás znamená?

Rozhovory / 21. 9. 2019 / Monika HOŘENÍ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.