Archiv článků

Írán je podle generála připraven poslat americké lodě ke dnu

Írán pohrozil útokem na americkou armádu raketami a tajnými zbraněmi. USA posilují své vojenské jednotky v oblasti Perského zálivu z důvodu neupřesněné hrozby ze strany Íránu. Šéf íránské diplomacie Mohammad Džavád Zaríf označil počínání USA za krajně nebezpečné.

Ze světa / 26. 5. 2019 / (čtk)
Cermat: Nejlepší výsledky u přijímacích zkoušek mají děti v Praze

Nejlepších výsledků u jednotných přijímacích zkoušek na střední školy dosahují v průměru děti z Prahy. Jen o něco hůře jsou na tom zájemci o studium maturitních oborů z Jihomoravského kraje, jehož centrem je Brno. Testy zvládají v průměru nadprůměrně dobře. Nejhorší skóre mají uchazeči z Ústeckého kraje. Vyplývá to z analýzy výsledků letošních jednotných přijímacích zkoušek, kterou na svém webu zveřejnil Cermat.

Zpravodajství / 26. 5. 2019 / (čtk)
Mezinárodní soud: Moskva musí propustit ukrajinské námořníky

Mezinárodní soud pro námořní právo nařídil Moskvě, aby neprodleně osvobodila ukrajinské námořníky, které uvěznila po loňském incidentu v Kerčském průlivu. Oznámily to tiskové agentury. Kyjev označuje námořníky za válečné zajatce, Moskva za narušitele státní hranice. Moskva podle agentury AFP dala předem najevo, že nepřijme rozhodnutí soudu, jehož působnost v dané věci neuznává. Kyjev nicméně doufá, že podpora soudu by mohla pomoci k tomu, aby se konflikt mohl dostat ze slepé uličky a námořníci na svobodu.

Ze světa / 26. 5. 2019 / (čtk)
Volby do europarlamentu napříč EU vrcholí, výsledky budou v noci

Letošní volby do Evropského parlamentu dnes vyvrcholí, když k urnám zamíří miliony voličů ve 21 zemích evropského bloku. Až někdy večer po 23:00 ale bude jasné, jak dopadlo kontinentální hlasování, které by podle mnohých mohlo otřást dlouhé roky platnými pořádky v evropské politice.

Zpravodajství / 26. 5. 2019 /  (čtk)
Čeští hokejisté podlehli Kanadě 1:5, o bronz si zahrají s Ruskem

Čeští hokejisté prohráli v semifinále mistrovství světa v Bratislavě s Kanadou 1:5. V neděli se pokusí ukončit sedmileté čekání na medaili v utkání o bronz s Ruskem, které se bude hrát od 15:45.

Sport / 26. 5. 2019 / (čtk)
Michaela Pixová proti mrtvé planetě

Sociální geografka, lektorka, publicistka, bloggerka a poslední dobou hlavně aktivistka Michaela Pixová v současnosti dokončuje svůj postdoktorský výzkum zaměřený na městská sociální hnutí, o kterých také přednáší na Univerzitě Karlově. Nyní nově pracuje jako koordinátorka Klimatické koalice a byla jednou z organizátorek Pochodu rodičů pro budoucnost dětí, kterým dospělí chtěli vyjádřit svou podporu studentským stávkám pořádaným iniciativou Fridays4future.

Bonus / 25. 5. 2019 / Roman JANOUCH
Tarzan rozplakal Evu Burešovou

V říjnu představí Divadlo Hybernia nový muzikál Tarzan a herci se už nyní pečlivě připravují na své role. O tom, že se bude na co těšit, nás přesvědčili Eva Burešová, Michaela Gemrotová, Josef Vojtek, Ladislav Korbel, Martin Šemík, David Gránský, Peter Pecha, Vojtěch Drahokoupil, Petra Vraspírová a Tomáš Trapl. Diváky čeká muzikál se světovým ohlasem, jehož licenci získalo divadlo přímo od společnosti Disney.  V dalších významných rolích zahrají a zazpívají také Dita Hořínková, Ivana Korolová, Jaromír Dulava nebo nejobsazovanější muzikálový zpěvák a herec vůbec - Marián Vojtko.

Bonus / 25. 5. 2019 / Roman JANOUCH
Družbou brzy poteče čistá ropa

Čistá ropa z Ruska by ropovodem Družba měla přitéct do rafinerie v Litvínově pravděpodobně v pondělí.

Zpravodajství / 25. 5. 2019 / (ng)
Nejlepší je Slovensko

Známý turistický průvodce Lonely Planet označil slovenské Vysoké Tatry pro letošní rok za nejlepší prázdninovou destinaci v Evropě. Kromě Slovenska se v žebříčku také objevily například španělská metropole Madrid, chorvatská Istrie nebo islandské pobřeží.

Ze světa / 25. 5. 2019 / (ava, čtk)
Acháty a křemeny v Berouně

V Muzeu Českého krasu v Berouně je do konce září k vidění nová výstava Acháty a křemeny – krása skrytá v kamenech.

Regiony / 25. 5. 2019 / (zs)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.