Archiv článků

Turisté v Krkonoších prý potkali medvěda, byl to zřejmě jelen

Dva turisté v Krkonoších v sobotu večer nabyli dojmu, že se na svazích pod Modrým dolem u Pece pod Sněžkou potkali s medvědem. Ze strachu z napadení dravou šelmou proto vylezli na stromy a zavolali o pomoc na linku 112. Policisté s horskou službou a myslivcem muže a ženu polské národnosti na stromech našli a následně je doprovodili do Pece pod Sněžkou. Údajný medvěd byl podle horské služby s největší pravděpodobností jelen v říji. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Lenka Burýšková.

Zpravodajství / 24. 9. 2018 / redakční zpráva
Vyděračské e-maily hrozí Čechům zveřejněním fotek z webkamer

V Česku se podle policie šíří vyděračské e-maily vyhrožující zveřejněním choulostivých snímků z webkamer notebooků, pokud lidé nezaplatí 250 dolarů (asi 5443 korun). Vyděrači ale žádná citlivá data ve skutečnosti nemají, takže lidé by jim v žádném případě platit neměli, oznámil dnes na webu policie mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. E-maily by lidé měli raději rovnou mazat.

Zpravodajství / 24. 9. 2018 / (čtk)
Rosatom a SUEZ budou odsolovat a čistit vodu

Zkraje léta podepsala společnost Rusatom Smart Utilities (divize ruské korporace pro atomovou energii Rosatom) a francouzská společnost SUEZ memorandum o porozumění a strategickém partnerství v oblasti odsolování mořské vody, čištění vody a přípravy pitné vody. K podpisu došlo během mezinárodního jaderného veletrhu World Nuclear Exhibition v Paříži.

Ze světa / 24. 9. 2018 / (rj)
Němci proti Erdoganovi

Necelý týden před návštěvou tureckého prezidenta-diktátora Recepa Tayyipa Erdogana vyšly v sobotu v několika německých městech do ulic stovky odpůrců turecké politiky, protestujících proti Erdoganově příjezdu. Ten dorazí na třídenní návštěvu Německa ve čtvrtek.

Ze světa / 24. 9. 2018 / (rj)
Za obhajobu pracujícího člověka a suverenitu

Litoměřický odborný seminář, probíhající v sobotu v důstojném prostředí Kulturního domu Hrad, dosáhl ve svém čtvrtém ročníku rekordu – v počtu přednášejících i účastníků, kteří zaplnili prakticky celý sál. Reflexe stoletého výročí vzniku společného státu Čechů a Slováků a úkoly pro autentickou levici i aktivní a přemýšlivé lidi – takový byl jeho obsah. Akci pořádal Ústecký KV KSČM za součinnosti levicové frakce v Evropském parlamentu GUE/NGL.

Zpravodajství / 24. 9. 2018 / (mh)
Slavia derby zvládla! Je v čele

V jediném včerejším zápase 9. kola nejvyšší fotbalové ligy porazila v derby Slavia vršovickou Bohemku 1:0 a je v čele tabulky. Jediný gól vstřelil ve 37. minutě Zmrhal. Druhá je o bod Sparta, která porazila Liberec 4:1. Zároveň je jediným týmem, který ještě v lize neprohrála. Dnes má ještě dohrávku Jablonec s Plzní v 18.00 na hřišti Severočechů.

Sport / 24. 9. 2018 / (mak, pk, čtk)
Další zlodějna Izraele v Palestině

Izrael, který týden co týden systematicky vraždí několik palestinských civilistů, oznámil obyvatelům beduínské vesnice Chán al-Ahmar na okupovaném palestinském Západním břehu Jordánu, která má být zbourána, že mají své příbytky opustit do 1. října. Informovala o tom ČTK. Izraelský nejvyšší soud nedávno navzdory odvolání Palestinců likvidaci vesnice skandálně povolil.

Ze světa / 24. 9. 2018 / (rj)
Lavrov podržel Dayton i Bosnu

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov při páteční návštěvě v Sarajevu podpořil daytonskou mírovou dohodu, která v roce 1995 ukončila válečný konflikt v Bosně a Hercegovině. Podle médií se po setkání s tříčlenným vedením země zároveň vyslovil pro zachování územní celistvosti tohoto balkánského státu.

Ze světa / 24. 9. 2018 / (rom)
Zbrojení nevede k míru a stabilitě

Organizace Nesehnutí upozornila na skutečnost, že Česká republika vyváží zbraně i do zemí, které jsou zapojeny do ozbrojených a válečných konfliktů. Představitelé Nesehnutých u příležitosti Mezinárodního dne míru (připadl na 21. září) vyzvali vládu k ukončení vývozu zbraní především do Saúdské Arábie.

Zpravodajství / 24. 9. 2018 / (mh)
Zjuganov a KPRF proti důchodové reformě

Kolem 10 000 lidí se v sobotu sešlo v Moskvě na protestním mítinku proti plánované důchodové reformě. Akce zorganizovaná komunisty (KPRF), kterou moskevská radnice povolila, byla namířena proti zvýšení důchodového věku, o němž jedná ruský parlament. Demonstrace byly hlášeny i z dalších velkých ruských měst.

Ze světa / 24. 9. 2018 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.