Archiv článků

Trh s ojetinami se loni výrazně rozrostl

Počet prodaných ojetých aut v České republice se loni zvýšil o šest procent na 700 000 vozů. Z toho 164 000 pořízených vozů představoval dovoz a 536 000 aut bylo koupeno v tuzemsku.

Ekonomika / 16. 1. 2017 / (ici)
Berlínští Zelení už mají první »nosné« téma - WC

Členové berlínské vlády za stranu Zelených chtějí ve veřejných budovách společné toalety pro obě pohlaví. Záměr dříve prosazovaný Piráty se bude testovat v deseti objektech, napsal server listu Tagesspiegel.

Ze světa / 16. 1. 2017 / (rom)
Velké změny v hokejových Pardubicích

Hokejisty Pardubic už nevede trenér Pavel Rohlík, který skončil i ve funkcích generálního manažera a předsedy představenstva klubu. Poslední tým extraligy převezme kouč Miloš Holaň s asistenty Otakarem Janeckým a Pavlem Markem, který se stane zároveň sportovním manažerem Dynama. U týmu skončil také dosavadní asistent Michal Mikeska.

Sport / 16. 1. 2017 / (čtk)
Evropská levice: cíle lidské a politické

Ne, Berlín neměl staré dobré veselé Vánoce. Tragédie zasáhla tvrdě, ve formě dlouhého těžkého kamionu, řízeného fanatickým tuniským imigrantem s vážnými problémy už doma a v Itálii, a s plánovaným vyhoštěním z Německa, přímo do středu vánočního trhu. Dvanáct lidí bylo zabito, mezi nimi polský řidič uneseného vozu, a téměř 50 bylo zraněno, mezi nimi spousta zahraničních turistů. Vrah zahynul o pár dnů později, téměř náhodou byl zastřelen v Itálii, a Berlín dělal co mohl, aby oplakal ztráty a zároveň se během svátků nepoddal bolesti a smutku.

Ze světa / 16. 1. 2017 / Victor GROSSMAN
Vlak »Kosovo je Srbsko« nedojel do cíle

Srbové budou bránit každý kousek svého území včetně své provincie Kosovo, kde jsou Srbové v ohrožení ze strany kosovských Albánců. Varování v neděli vyslovil srbský prezident Tomislav Nikolič v souvislosti s propagační jízdou srbského vlaku ozdobeného nápisy »Kosovo je Srbsko«, který v sobotu vyrazil z Bělehradu do Kosovské Mitrovice. Tam ale nedojel.

Ze světa / 16. 1. 2017 / (ava, čtk)
Strážníky už od osmnácti let

Předlohu zpřesňující pravomoci obecních strážníků čekají ve sněmovně změny. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) trvá na tom, aby strážníci mohli sloužit od 18 místo nynějších 21 let. Změny by se měly týkat také pravidelných zkoušek a měření rychlosti.

Zpravodajství / 16. 1. 2017 / (jad)
Základní podmínky restaurace kapitalismu Druhá část rozhovoru s Františkem Nevařilem, bývalým poradcem tří předsedů vlád

A co tehdejší restituce a privatizace?

Rozhovory / 16. 1. 2017 / Jaroslav KOJZAR
Od svlékání po »führerovské« školení

Skon šedesáti čtyř Alexandrovců velmi pozitivně přijal Jakub Janda, jeden z šéfů think tanku (přeloženo: »myšlenková nádrž, myslivna, mozkovna«) Evropské hodnoty. Bývalý pornoherec, dnes »mozkovna« instituce, jež nás má dovést ke správnému myšlení. Muž tedy, takříkajíc, vzorový. Proto jsem si na počítači otevřel jeho »pár stránek«.

Publicistika / 16. 1. 2017 / Jaroslav KOJZAR
Bufety ve školách ano, či ne?

Vyhláška 282 o požadavcích na potraviny, pro které je přípustná reklama a které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních, vyvolala řadu emocí nejen ze strany rodičů a pedagogických pracovníků, ale také široké veřejnosti, protože vedla k zániku většiny školních bufetů. Toto opatření ohledně doplňkového stravování ve školách má podporovat zdravý životní styl a snižovat dětskou obezitu. Podle studie bývalého ministra zdravotnictví Němečka je obézní až pětina hochů a deset procent dívek.

Publicistika / 16. 1. 2017 / Leo LUZAR
Washington zaplavují Trumpovi odpůrci

V hlavním městě Spojených států amerických v sobotu už začaly protestní akce, které mají vyvrcholit při páteční inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa. Několik tisíc demonstrantů pochodovalo k washingtonskému pomníku Martina Luthera Kinga s výzvami k boji za rovnoprávnost a spravedlnost. Nelegální přistěhovalci se shromáždili k protestu za svá práva ve washingtonském kostele.

Ze světa / 16. 1. 2017 / (ava, čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Reklama

Audio
8. 12. 2016
Felix León Carballo
Get Adobe Flash player
Chargé d'affaires Kubánské republiky v ČR Felix León Carballo hovořil ve čtvrtek večer v Praze na shromáždění, které vzpomínalo na vrchního velitele Kubánské revoluce Fidela Castra. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

6. 12. 2016
Marta Semelová
Get Adobe Flash player
Poslankyně Marta Semelová hovořila v úterý v Praze na tiskové konferenci KSČM. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan Rybák

6. 12. 2016
Vojtěch Filip
Get Adobe Flash player
Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip hovořil v pondělí v Praze, a to u příležitosti 25. výročí založení Republiky Kazachstán. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

5. 12. 2016
Divočinou Aljašky
Get Adobe Flash player
Aljaška je nespoutaná, divoká, krásná a respekt budící. Cestovatelé Radim Zhoř a Jiří Horčička právě o ní hovořili v neděli v Praze, v rámci Cestovatelského festivalu. Více v záznamu.

Autor: Radovan Rybák

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Nemáš práci? HLedej
práce z neuvoo.cz
Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.