Reklama
-->

Archiv článků

Násilnosti v Belfastu vzbuzují obavy

Noční pouliční násilnosti, které už dva týdny propukají v Severním Irsku v souvislosti s napětím způsobeným brexitem, budí obavy o osud pracně vyjednaného míru v této oblasti s krvavou historií.

Ze světa / 19. 4. 2021 / (čtk)
Více otázek než odpovědí

Předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip se vyjádřil k aféře údajného útoku důstojníků ruských tajných služeb ve Vrběticích, kterou rozpoutala v sobotu večer česká vláda. Filipovi celá věc připadá jako zpravodajská hra a varuje před dopady na českou energetiku a ekonomiku.

Zpravodajství / 19. 4. 2021 / (ste)
Kvalifikovaní dělníci ohroženým druhem

Přes 60 procent průmyslových firem si stěžuje, že jim chybí některý typ pracovníků, nejvíce kvalifikovaní dělníci. Na jednu volnou pracovní pozici ve výrobě připadá v průměru pouze 0,3 až 0,5 uchazeče. Firmy proto plánují v budoucnu ještě intenzivněji nabírat pracovníky ze zahraničí.

Ekonomika / 19. 4. 2021 / (ici)
150 tisíc na plot v lukrativní oblasti

Ve sportovní hale Sportcentra DDM v Olympijské ulici se uskuteční řádné jednání zastupitelstva města Prostějova. Na programu je čtyřicet bodů.

Regiony / 19. 4. 2021 / Josef AUGUSTIN
»Kouzelná střela« zabíjí na dálku civilisty

Následkem nedávné války mezi Arménií a Ázerbájdžánem o oblast Náhorního Karabachu je válčení s použitím dronů předkládáno coby nejnovější průlom ve vojenské technice, »kouzelná střela«, jež činí obrněná vozidla zastaralými, poráží propracované protivzdušné systémy a drtí zakopané dělostřelectvo, napsal Conn Hallinan v Dispatches From The Edge.

Ze světa / 19. 4. 2021 / Překlad Vladimír Sedláček
KS Ukrajiny k situaci na Donbase

Komunistická strana Ukrajiny (KPU) vydala minulý týden stanovisko k současné situaci na Donbase:

Ze světa / 19. 4. 2021 / Překlad (rj)
Stihne ostravský památník podobný osud jako pomník maršála Koněva v Praze?

Když se vysloví jméno Miloš Axman, většině z nás se nikdo známý nevybaví. Pokud k jménu přidáme, že byl v 60. a 70. letech minulého století rektorem Akademie výtvarných umění, někteří z nás začnou mít i určité povědomí, o koho by se mohlo jednat. A když ještě dodám, že se jedná o sochaře a autora, mimo jiné, také »Památníku budování socialismu/Komunisté«, který se nachází nedaleko Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih, mají zejména mnozí Ostravané už jasno.

Zpravodajství / 19. 4. 2021 / Petr HAVRÁNEK
Ukrajina vydírá jadernými zbraněmi

Ukrajina uvažuje o tom, že si znovu pořídí jaderné zbraně, pokud se nestane členem paktu NATO. Minulý týden to v německé rozhlasové stanici Deutschlandfunk řekl ukrajinský velvyslanec v Berlíně Andrij Melnyk.

Ze světa / 19. 4. 2021 / (rom)
KSČM k situaci na východě Ukrajiny

Ústřední výbor KSČM přijal na svém sobotním zasedání stanovisko k zahraničně-politické situaci, které přetiskujeme v plném znění.

Zpravodajství / 19. 4. 2021 / ÚV KSČM
Policisté si zaslouží ocenění za plnění mimořádných úkolů

Předmětem jednání zástupců policie a předsedů odborových základních organizací, které se uskutečnilo, byly mj. služební a pracovní záležitosti spojené s epidemií, mezi které neoddělitelně patří také odměňování příslušníků a zaměstnanců. Bylo konstatováno, že by si za svoje nasazení policisté a občanští zaměstnanci zasloužili mimořádnou finanční odměnu.

Publicistika / 19. 4. 2021 / Zdeněk MARŠÍČEK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.