Reklama
-->

Archiv článků

Rozdílné názory na Macrona. Přesto vede

Francouzský prezident Emmanuel Macron je ve funkci hlavy státu čtyři a půl roku. Polovina obyvatel Francie podle průzkumu uznává jeho schopnost spravovat zemi a vládnout, přesto jsou názory Francouzů na něj někdy velmi vyhraněné. Mnozí mu vyčítají nedostatečnou znalost regionů a problémů obyčejných lidí, neschopnost spojovat nebo aroganci. Od posledních voleb se mu sice podařilo obrousit hrany veřejného mínění o sobě, přesto má jen čtyři měsíce, aby přesvědčil, že je nejlepším kandidátem ve volbě prezidenta.

Ze světa / 8. 12. 2021 / (ava, čtk)
V Aero Vodochody konečně vítězí rozum

Zvláště občané Vodochod u Prahy a okolních obcí s úlevou přijali zprávu, že nový, převážně maďarský majitel firmy Aero Vodochody společnost HSC Aerojet, ustoupil od riskantního a silně kontroverzního projektu přestavby místního letiště na mezinárodní, jež by konkurovalo letišti Praha Ruzyně (Haló noviny o tom informovaly 1. 12.). Platnost kladného posudku vlivu na životní prostředí prošla 26. listopadu 2021. Anabáze předchozího majitele, společnosti PENTA, s projektem přestavby letiště Vodochody na mezinárodní je ale varovná.

Ekonomika / 8. 12. 2021 / Jan ZEMAN
Ekologické pokrytectví Evropské unie

Evropská unie vloni povolila vývoz nejméně 3800 tun pesticidů nebezpečných pro včely a biodiverzitu, které na svém vlastním území zakazuje. Vyplývá to z nedávno zveřejněné studie investigativního týmu britské pobočky organizace Greenpeace a švýcarské asociace Public Eye.

Ze světa / 8. 12. 2021 / (rj)
Jaká by měla být česká zahraniční politika?

Senát podle svého bezpečnostního výboru doporučí vládě, aby příští týden podpořila společný postup Evropské unie kvůli údajně destabilizujícímu působení Ruska.

Téma / 8. 12. 2021 / Monika HOŘENÍ
Zadržen jeden z vrahů Chášukdžího

Policie na pařížském letišti Charlese de Gaullea zatkla muže podezřelého z vraždy saúdskoarabského opozičního novináře Džamála Chášukdžího. Informovala o tom francouzská rozhlasová stanice RTL.

Ze světa / 8. 12. 2021 / (rj)
Potáhnou Čapí hnízdo do příštích voleb?

Pražské městské státní zastupitelství odpoledne předalo spis ke kauze Čapí hnízdo mandátovému a imunitnímu výboru Sněmovny, opět ji žádá o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.

Zpravodajství / 8. 12. 2021 / (ng)
Koaliční smlouva v SRN podepsána

Nová německá vláda je připravena: sociální demokraté (SPD), Zelení a liberální svobodní demokraté (FDP) v úterý dopoledne podepsali koaliční smlouvu. Sociální demokrat Olaf Scholz vystřídá v kancléřství Angelu Merkelovou, která se svou konzervativní unií CDU/CSU vedla Německo 16 let.

Ze světa / 8. 12. 2021 / (rom)
Vánoční provoz MHD

Pražský dopravní podnik (DPP) neeviduje větší množství řidičů v pracovní neschopnosti kvůli koronaviru, a není tak nutné přejít dříve na prázdninový provoz MHD.

Regiony / 8. 12. 2021 / (ng)
Jen aby nezakázali sbírání hub…

Od pátku jsme měli vnoučata a docela jsem se s nimi nazlobil, aby neustále nechtěli být u počítače nebo na mobilu. Byli jsme na koncertě, když nesněžilo nebo nepršelo, poslal jsem je hrát si ven, podařilo se. Přitom nezávidím ani v nejmenším všem těm současným iPhonovým a GreenDealovým generacím. Připouštím, že se mohu mýlit, že tahle doba na nějakou cestu do budoucna svítí, ale já nějaké záblesky nevidím. Nejde pouze o řetězové množení techniky, o technický vývoj. Spíš mi připadá, že dávno překročil meze užitečnosti, a nyní již více škodí, než prospívá. Jde o to, že ze života mizí to přirozené, vlastní činnost a skutečný prožitek. A to zanikající, přirozené nenahrazuje nic nového, ale jen a výhradně technické, virtuální nejrozmanitější nabídky.

Publicistika / 8. 12. 2021 / Vojtěch FILIP
USA ohlásily diplomatický bojkot ZOH v ČLR

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila údajným porušováním lidských práv v Číně.

Ze světa / 8. 12. 2021 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.