Reklama
-->

Archiv článků

Nový pakt jako z doby studené války

Čínská ambasáda ve Washingtonu v reakci na »bezpečnostní pakt«, který ve středu oznámili lídři USA, Británie a Austrálie, uvedla, že tyto země by se měly zbavit mentality z dob studené války a ideologických předsudků. Země novým partnerstvím podle čínského ministerstva zahraničí narušují mír a stabilitu v regionu.

Ze světa / 17. 9. 2021 / (ava, čtk)
Okrádání státu a občanů musí skončit Rozhovor Haló novin se Stanislavem Mackovíkem, kandidátem KSČM ve volbách do Sněmovny v Libereckém kraji

Větší část svého profesního života se pohybujete ve zdravotnictví, léta jste působil ve zdravotnické záchranné službě jako záchranář, náměstek ředitele a téměř tři roky i jako její ředitel. V posledních letech pracujete ve školství, které připravuje budoucí zdravotní sestry a pečovatelky. Kam by se podle vás měla záchranka a vlastně celé zdravotnictví ubírat v následujících letech?

Rozhovory / 17. 9. 2021 / Jiří NUSSBERGER
Guantánamo, USA. Porušování nejen lidských práv

Spojené státy americké pokračují dvacet let od útoků z 11. září 2001 ve »válce proti teroru«, která se bojuje na křovinatých kopcích jihovýchodní Kuby, na místě známém jako zátoka Guantánamo, kde má Washington od roku 1903 pronajato 120 kilometrů čtverečních země a vody. USA zajaly během pár měsíců od atentátů stovky mužů podezřelých (jen podle jejich mínění) z napojení na teroristickou organizaci al-Kajdá a poslaly je na tuto americkou námořní základnu.

Ze světa / 17. 9. 2021 / (ava)
Sněmovna vzala loňské hospodaření státu na vědomí

Loňské hospodaření státu vzala Sněmovna na vědomí. Státní rozpočet loni skončil se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna souhlasila s tím, aby schodek vláda vypořádala z větší části navýšením státního dluhu o 365,5 miliardy korun. O zbylou částku se má snížit stav státních finančních aktiv.

Zpravodajství / 17. 9. 2021 / (jad)
Abdeslam plamenně hájil atentát

Útoky v Paříži z 13. listopadu 2015 nepředstavovaly pro ty, kteří je spáchali, nic osobního. Byly jen reakcí na francouzské bombardování tzv. Islámského státu (IS) v Sýrii, prohlásil ve středu u soudu v Paříži Salah Abdeslam, považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů provedených přívrženci teroristické organizace IS.

Ze světa / 17. 9. 2021 / (ava, čtk)
Od cyklisty půldruhého metru

Motoristé budou muset od ledna 2022 objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za porušení bude hrozit pokuta až 2000 korun. Rozhodla o tom Sněmovna, když schválila novelu o provozu na pozemních komunikacích se senátními změnami. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident republiky.

Zpravodajství / 17. 9. 2021 / (jad)
Tenkrát a dnes na »Východě«…

Vzpomínám si, jak před 30 lety běžel v televizi kdysi populární zábavný pořad Možná přijde i kouzelník. V díle, na který si živě pamatuji, pánové Oldřich Kaiser a Jiří Lábus dabovali část filmu Tenkrát na západě. Byl to ironický, satirický dabing, který byl ověnčen narážkami na tehdy skomírající reálný socialismus. Z onoho dabingu mě však zaujala jedna věta, která jako by byla předzvěstí věcí příštích: »Předsedo, vždyť jsme nejlepší v kukuřici, bramborách, ředkvičkách a dalších zemědělských plodinách a moje nástěnka je nejlepší na okrese.« Tenkrát se tomu všichni smáli – já osobně hlavně té nástěnce, protože v té době mi bylo necelých deset let. Nicméně první část ohledně zemědělských plodin mi nikdy směšná nepřišla, protože jsem žil a vyrůstal na venkově. Jestliže jsme před 30 lety byli soběstační v řadě zemědělských plodin, tak dnes je situace zcela odlišná a v mnohém opačná – jsme přímo závislými na dodávkách zemědělských plodin z různých částí světa.

Publicistika / 17. 9. 2021 / Jan KLÁN
Sucho. Hlad hrozí milionům Keňanů

Zhruba 2,1 milionu Keňanů hrozí hlad kvůli suchu, které zasáhlo asi polovinu země. Prezident Uhuru Kenyatta vyhlásil stav národní katastrofy. Ke krizi přispěly kromě podprůměrných srážek i pandemie, nálety kobylek a etnické násilí, uvedl středeční list The Guardian.

Ze světa / 17. 9. 2021 / (ava, čtk)
Žít a nechat žít

Tímto přáním se rozloučil v neděli, dvoustý třináctý den letošního roku, tedy 1. srpna, s posluchači Dobrého jitra na Dvojce Českého rozhlasu RNDr. Václav Větvička, prý definitivně a naposledy poté, co končil svůj stodvacátý tříhodinový ranní blok. Samozřejmě, že nejprve poděkoval, důvěrně, jako vždy, spolupracovníkům ve studiu. Není se čemu divit, ve třiaosmdesáti letech má doktor Větvička jistě nárok, aby si trochu odpočinul. Ale bude nám chybět!

Publicistika / 17. 9. 2021 / František BENEŠ
Nad sporem o ulice

Spor o rozkopanou Prahu mezi prezidentem Zemanem a pražským primátorem Hřibem lze skutečně chápat jako předvolební akt, kdyby ovšem hlavní město nebylo skutečně tak překopané a kdyby na každé stavbě, rekonstrukci a stavbičce byly vidět desítky »makačů«, jak »do úmoru« pracují. »Rozpracovanost« - hrozné to slovo – je až příliš veliká a probíhá téměř najednou na mnoha místech hlavního města. Kolony jsou pak veliké, naštvanost řidičů, nebo apatie ještě větší. Primátor Hřib sice úder z Hradu obratem vrátil ve směru dálnice, ale tam se alespoň něco děje a veřejnost má prostřednictvím televizí přece jen nějakou kontrolu. Nechme však stranou spor, který nikam nevede, protože stavby nijak neurychlí a začátek podivného plánování už nemůžeme vrátit.

Publicistika / 17. 9. 2021 / Jaroslav KOJZAR
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.