Archiv článků

Návrat loupeživých

Kongres ODS skončil. Došlo k několika obměnám. Byla odstavena dosavadní první místopředsedkyně Alexandra Udženija, kterou nahradil Zbyněk Stanjura. Do vedení se chtěl ještě vyšplhat slavný »pomatený« starosta z Prahy–Řeporyjí Pavel Novotný, který ve svém projevu doslova »blekotal«. Škoda, že nebyl zvolen. Aspoň bychom viděli, co je vlastně strana ODS za zajímavou demokratickou stranu, když právě starosta Novotný, který se prezentuje jako »nedovzdělanec«. Hlavně ve vztahu k vyhrožování a rozšiřování nenávisti. To je asi ryzí představa některých lidí v ODS. Největším překvapením však bylo zvolení Alexandra Vondry za místopředsedu.

Publicistika / 23. 1. 2020 / Jan KLÁN
Politické divadlo se dostává do obrátek

Senát amerického Kongresu včera po mnohahodinové debatě schválil organizační pravidla projednávání ústavní žaloby proti prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Ze světa / 23. 1. 2020 / (čtk)
Jak snadno lze spadnout do problémů

Chtěl bych se s vámi podělit o nepředstavitelný zážitek, který se mi stal. Často slýcháme od různých lidí, že tohle jde v Rakousku, tamhleto se dělá za našimi hranicemi líp, proč to nejde u nás. V následujících řádcích popíši situaci, ze které bychom si rozhodně příklad brát neměli. Pro obyčejného člověka je nesmírně stresující.

Publicistika / 23. 1. 2020 / Petr NOVÁČEK
Koulař Staněk vede světové tabulky

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Sport / 23. 1. 2020 / (zr)
Basketbalistky USK v Jekatěrinburgu narazily

Basketbalistky USK Praha nezvládly zápas o první místo v základní skupině Evropské ligy na palubovce favorizovaného Jekatěrinburgu. České mistryně v duelu dvou nejlepších celků soutěže podlehly obhájkyním titulu a pětinásobným šampionkám vysoko 65:88.

Sport / 23. 1. 2020 / (zr)
Naši házenkáři zakončili ME další porážkou

Čeští házenkáři se rozloučili s účinkováním na mistrovství Evropy porážkou 22:26 od Německa. Reprezentanti v posledním utkání čtvrtfinálové skupiny ve Vídni dokázali proti někdejším olympijským vítězům a mistrům světa i Evropy několikrát dotáhnout ztrátu a ještě v polovině druhé půle drželi nerozhodný stav. V závěru ale i kvůli kontroverzním verdiktům černohorských rozhodčích už na favorita nestačili a prohráli i čtvrtý zápas čtvrtfinálové fáze.

Sport / 23. 1. 2020 / (čtk)
Karolína Plíšková postupuje, Muchová vypadla

Světová tenisová dvojka Karolína Plíšková na Australian Open porazila Němku Lauru Siegemundovou dvakrát 6:3 a je ve třetím kole úvodního grandslamu sezony. Minimálně do této fáze se v Melbourne dostala pošesté za sebou, jejím maximem je loňské semifinále. Ve druhém kole naopak neuspěla dvacátá nasazená Karolína Muchová, která podlehla dvakrát 4:6 Američance Catherine Bellisové. Z devíti českých zástupkyň ve dvouhře tak na Australian Open vedle Plíškové zůstala už jen loňská finalistka Petra Kvitová.

Sport / 23. 1. 2020 / (red)
Požár ve Vejprtech

Je to jako zlý sen, osm mrtvých a jeden těžce zraněný.

Publicistika / 23. 1. 2020 / Pavel KOVÁČIK
ANO maří snahu KSČM o pravidelnou valorizaci plateb

O předloze KSČM na zavedení automatické valorizace plateb státu zdravotním pojišťovnám za jeho pojištěnce poslanci na stávající schůzi hlasovat nebudou. Na návrh předkladatelky novely Hany Aulické Jírovcové (KSČM) ji vyřadili z programu schůze. Podle ní jsou o předloze potřebná další jednání.

Zpravodajství / 23. 1. 2020 / (jad, ku)
Milion chvilek sahá po moci

Příchuť moci a manipulace zaujaly toto uskupení natolik, že Mikuláš Minář by rád obsadil místo v Radě České televize. Obrátil se na všechny známé, aby navrhli lidi, kteří budou moci kandidovat do Rady České televize a Rady Českého rozhlasu. Mají prý zastupovat pestrou občanskou společnost. Jak to myslí doopravdy, je nasnadě. Chystá se ovládnout veřejnoprávní prostředky a dosáhnout tak své prezentace takovým způsobem, který bude moci ovlivnit.

Publicistika / 23. 1. 2020 / Emil PERNICA
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.