Archiv článků

Na kánoi s opicí

Někteří poslanci navrhli umožnit jezdit na kánoi i po požití jistého množství alkoholu. Tímto prosazováním se na poprvé podařilo zabránit zrušení významné vodní cesty Berounky mezi Hýskovem u Berouna a přístavem Radotín, a to tzv. přílepkem. Do vodních cest se dostala spíš nedopatřením v době, kdy se řešila doprava reaktorové nádoby z Plzně do Temelína. Přesto ji rejdaři zuřivě hájili a nevadila jim ani její zjevná nezákonnost, například vzhledem k Chráněné krajinné oblasti Český kras, ani její odmítání ze strany všech obcí a měst při ní, s jednou výjimkou. Dokonce i mizernou pověstí ověnčené hlavní město Praha ji odmítá.

Publicistika / 6. 12. 2019 / Jan ZEMAN
O hitu posledních dnů a starostovi z Řeporyjí

Hit posledních dnů se jmenuje vlasovci. Jejich pomník prý bude zdobit jednu pražskou část. Přesně u školy by měl stát, přičemž bavič, jinak starosta Řeporyjí, Novotný ml., by ho chtěl odhalit v květnových dnech příštího roku. Budiž. Všichni jsme nějací. Všichni bychom někdy na chvíli měli být posláni do blázince – ten dnešní svět je celý jeden blázinec. Některé by si tam však měli nechat déle a třeba je vůbec nepouštět ani na procházky. To je zřejmě případ pana starosty...

Publicistika / 6. 12. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Stavební řízení má urychlit digitalizace

Povolování staveb zřejmě bude možné i v elektronické formě. Sněmovna schválila novelu, podle níž vznikne informační systém pro vyřizování všech záležitostí stavebních řízení.

Zpravodajství / 6. 12. 2019 / (ku, jad)
Nad schůzkami našich demokratů

V pondělí vůdce Pirátů, to slovo »vůdce« ve mně vyvolává reminiscence, svolal schůzku všech stran kromě poslanců z hnutí ANO. Omluvili se komunisté, odmítli okamurovci, vůbec neodpověděli sociální demokraté. Šlo, pochopitelně, o stálý hit »demokratických stran«, tedy o Babiše a jeho obchody, vlastně o jeho střet zájmů, jenž na papír dala Evropská komise či vlastně auditoři jí pověření a EU to doplnila razítkem. Proč vlastně svolavateli byli Piráti? Protože oni žalovali na Babiše, když v Česku neprosadili to, co chtěli, proto se obrátili různými cestičkami až na Brusel. A prý, štěbetají vrabci, ti auditoři z větší části Češi, mají blízko k této straně.

Publicistika / 6. 12. 2019 / Otakar ZMÍTKO
Psychopati

Zajímavý to týden, zatímco se projednává asi to nejdůležitější v roce, tedy rozpočet, stejně se nám tu nejvíc mluví o kauze Babiš či vyhlášení války Rusku ze strany Řeporyjí. Nějak mezi tím ale trošku zapadá jedna závažná věc – odzbrojování občanů ze strany EU.

Publicistika / 6. 12. 2019 / Tomáš CINKA
Chystají se změny ve zdravotním pojištění

Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, kterou připravuje ministerstvo zdravotnictví, má změnit úhrady moderních léků, dohodovací řízení nebo práci revizních lékařů zdravotních pojišťoven.

Zpravodajství / 5. 12. 2019 / (ng)
Skutečný význam 17. listopadu

Posledních 30 let se nám kapitalistické vlády snaží vnutit představu, že 17. listopad je oslavou získání svobody a demokracie. To je ale lež. A je to lež o to bolestivější, že tento jejich narativ (způsob podání) tlačí do pozadí skutečný význam 17. listopadu jako dne odvážného studentstva, jako dne připomenutí mnoha obětí nacistické okupace naší vlasti, jako dne, kdy se Čechoslováci na dlouhou dobu naposledy masově postavili na odpor nacistickému zlu.

Ženy a společnost / 5. 12. 2019 / Petra PROKŠANOVÁ
Nizozemští studenti tonou v dluzích

Celková částka, kterou si současní či bývalí studenti v Nizozemsku půjčili, dosáhla v roce 2019 výše 19,3 miliardy eur, to je o 1,9 mld. více než v předchozím roce.

Ekonomika / 5. 12. 2019 / (ici)
KSČM pro zachování české koruny

Výkonný výbor ÚV KSČM na svém zasedání vydal stanovisko k (ne)přijetí společné Evropské měny. Přetiskujeme jej v plném znění:

Zpravodajství / 5. 12. 2019 / VV ÚV KSČM
V rámci kampane nebudeme ticho Rozhovor Haló novin s Jozefem Hrdličkou, předsedou ÚV Komunistické strany Slovenska

Zpráva, že KSS nepůjde do únorových parlamentních voleb na Slovensku, je pro českého levicového čtenáře určitě alarmující. Jak dlouho jste věděli, že bude problém nashromáždit 17 000 eur na volební kauci?

Rozhovory / 5. 12. 2019 / Roman JANOUCH
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.