Archiv článků

Saúdi navzdory Trumpovi sníží těžbu ropy

Saúdská Arábie plánuje v prosinci snížit dodávky ropy na světové trhy ve srovnání s předchozím měsícem o půl milionu barelů denně. Uvedl to saúdskoarabský ministr energetiky Chálid Fálih.

Ekonomika / 14. 11. 2018 / (ici)
Filip: Je to hyenismus

Premiér Andrej Babiš vysvětloval aktuální kauzu výroků svého syna předsedovi ÚV KSČM Vojtěchu Filipovi. Ten po jednání s premiérem označil chování »investigativních novinářů«, kteří kauzu vyvolali, za hyenismus.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (ste)
ČSBS se obrací na právníky

Předsednictvo Ústředního výboru ČSBS se obrátilo veřejnou výzvou prostřednictvím svých webových stránek www.zasvobodu.cz na právníky (advokáty), kteří by se ujali právní ochrany této společenské organizace »proti pošlapávání práva na svobodu slova a projevu« garantovaného Listinou základních práv a svobod nejen pro jednotlivce, ale též i pro spolky.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (mh)
Nedotčený ráj, co brzy zmizí; i mamutí kly

V Praze 1 v multikině Cinema City proběhlo v rámci festivalu Nový ruský film 9. listopadu promítání filmu »Nedotčený ráj: Rusko«, který popisuje ekosystémy citlivé na změny klimatu, jež se dají najít v nejodlehlejších místech Ruska. Akcentuje jejich ohrožení a přitahuje pozornost na příspěvek lidstva ke smrtícímu globálnímu oteplování.

Ze světa / 14. 11. 2018 / Roman JANOUCH
O státní půjčky na bydlení je zájem

Během čtvrt roku od zahájení programu lidé zažádali o 88 procent peněz, které letos stát vyčlenil na půjčky na bydlení pro mladé. Zájemci podali 552 žádostí za 570 milionů korun.

Ekonomika / 14. 11. 2018 / (ici)
V zemědělském fondu je 38 miliard

Státní zemědělský intervenční fond bude mít příští rok příjmy 38,96 miliardy korun, meziročně tak stoupnou proti letošnímu rozpočtu o více než čtyři miliardy korun. Rozpočet fondu schválila vláda.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (ste)
Jak nastartovat imunitu?

Neustále se zkracující dny, sychravo a splín. I kvůli těmto typickým charakteristikám se předvánoční období častokrát negativně podepisuje nejen na naší psychice, ale ovlivňuje také tělo, naše momentální zdraví a celkový subjektivní pocit pohody člověka. Při oslabené imunitě, kdy se cítíme unavení, ospalí a máme neustálý pocit, že na nás »něco leze«, je víc než vhodné podpořit naši imunitu. Jednou z cest je i hledat pomoc v nekonvenčních přístupech léčby. Ty se uplatňují jak samostatně, tak jako doplněk klasické terapie.

Téma / 14. 11. 2018 / Helena KOČOVÁ
Mír musí mít budoucnost

V nadcházejících dnech, od 16. do 18. listopadu, se v irském Dublinu uskuteční první mezinárodní konference proti vojenským základnám USA/NATO. Haló noviny opakovaně o chystané události informovaly. Na konferenci budou mít své zastoupení i mírové organizace z České republiky. V souvislosti s jejím konáním poslala naší redakci stanovisko občanská iniciativa Ne základnám.

Zpravodajství / 14. 11. 2018 / (mh)
»My, císař…«

Jsem docela věrnou rozhlasovou posluchačkou. Médium je to praktické, protože je možné při poslechu mluveného slova či hudby pracovat, vařit, uklízet, řídit automobil, dokonce i usínat. Veřejnoprávní rozhlas musí nabízet širokou názorovou paletu. A zrovinka v komentářích, které má také na programu, to tak nevidím. A tak tento dojem přebíjejí sami rozhlasoví páni - to když do éteru řeknou, že k posluchačům promluví špičkoví komentátoři. Hm, a já si z dětství pamatuji, že samochvála smrdí… Ráda bych slyšela mezi občasnými komentátory třeba spisovatelku Lenku Procházkovou, která za svůj život dokázala dost, aby byla hodna veřejnoprávních vln. Když mohou pravidelně promlouvat jiní spisovatelé, například pan Stránský, proč ne například ona?

Publicistika / 14. 11. 2018 / Monika HOŘENÍ
Komise žen ÚV KSČM k Istanbulské úmluvě: Potřebný dokument

Vývoj kolem projednávání Istanbulské úmluvy, která by měla být v tomto roce ratifikována v českém parlamentu, nabral na obrátkách. Ve vyjádřeních některých politiků a političek se projevuje nepochopení obsahu úmluvy, které vede k polopravdám, ba vyloženým lžím o jejím smyslu. To chceme uvést na pravou míru. Jsme přesvědčeny, že Istanbulská úmluva je velmi potřebná a jsme pro její ratifikaci.

Ženy a společnost / 14. 11. 2018 / Komise žen ÚV KSČM
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.