Archiv článků

Rosatom a Srbsko podepsaly jaderný balíček

Mezi ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom a Srbskem byl ve čtvrtek v souvislosti s návštěvou prezidenta Ruské federace Vladimira Putina v Bělehradě podepsán balík dohod, který umožní realizovat společné projekty v oblasti mírového využívání jaderné energie.

Ze světa / 21. 1. 2019 / (rj)
Celníci zadrželi další katu

Pracovníci Celního úřadu Praha Ruzyně během měsíce zadrželi už podruhé několik poštovních zásilek sušené rostliny katy jedlé, která se používá jako droga.

Zpravodajství / 21. 1. 2019 / (cik)
Německo a Čína posilují spolupráci

Německo a Čína podepsaly dohody o posílení spolupráce ve finančním sektoru a na kapitálových trzích. Zavázaly se rovněž k dalšímu vzájemnému otevírání svých ekonomik a k prohloubení hospodářských vztahů.

Ekonomika / 21. 1. 2019 / (ici)
V Libereckém kraji mrzne, na Jizerce naměřili minus 25

V Libereckém kraji silně mrzne, na Jizerce spadly teploměry pod minus 25 stupňů Celsia. Silnice v okresech Český Krumlov a Prachatice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na vedlejších silnicích v Krkonoších a v Orlických horách je zledovatělý sníh. V Adršpachu bylo minus 17.

Zpravodajství / 21. 1. 2019 / (čtk)
WhatsApp omezuje přeposílání zpráv, důvodem je šíření nepravd

Komunikační služba WhatsApp, kterou vlastní sociální síť Facebook, se rozhodla globálně snížit na pět maximální počet adresátů při přeposílání zpráv. Firma uvádí, že smyslem kroku je bojovat proti "dezinformacím a fámám", informovala dnes agentura Reuters. V poslední době byl WhatsApp spojován s šířením falešných zpráv při etnických nepokojích na Srí Lance či před prezidentskými volbami v Brazílii.

Zpravodajství / 21. 1. 2019 / (čtk)
Hitachi, stejně jako Toshiba, couvá z britských jaderných projektů

Japonská společnost Hitachi zmrazila projekt výstavby jaderných reaktorů ve Walesu a zastavila i práce na dalším projektu v Oldbury-on-Severn v Anglii za tři biliony jenů (628 miliard Kč).

Ekonomika / 21. 1. 2019 / (ici)
Psychiatrický slovníček zaplavil náš jazyk

Bipolární porucha, narcisismus, schizofrenie... To se snadno řekne! Slovníček z oboru psychiatrie zaplavil náš jazyk. Snadno označujeme sebe i okolí za psychicky choré. Co tomu ale říkají lékaři?

Ze světa / 21. 1. 2019 / (rom)
Statistika a slovo roku? Plasty

Údaj 90,5 % britská organizace Royal Statistical Society (RSS) vybrala jako mezinárodní statistiku roku 2018. Číslo z environmentální studie OSN založené na práci trojice amerických akademiků odkazuje na podíl plastového odpadu lidstva, který nikdy nebyl recyklován. Podle šéfa RSS sira Davida Spiegelhaltera statistika ilustruje rozsah výzvy, kterou plastový odpad představuje.

Ze světa / 21. 1. 2019 / (rj)
Na lyže vyrazily desetitisíce lidí

České lyžařské areály hlásí ideální podmínky. Vedle dostatečného množství sněhu jim o víkendu pomohlo i slunečné počasí. Mrazy navíc umožnily zapnout sněhová děla také na níže položených svazích.

Zpravodajství / 21. 1. 2019 / (ng)
Kdo chce bojovat, musí žít

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. Strážníci městské policie horní konec náměstí u pietních míst, které připomínají 50. výročí sebeupálení Jana Palacha, nepřetržitě monitorují. V sobotu odpoledne se chtěl u Národního muzea zapálit další člověk.

Zpravodajství / 21. 1. 2019 / (mh)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.