Archiv článků

Ruský zákon k dohodě INF

Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, v úterý schválila zákon o pozastavení platnosti dohody o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), kterou Moskva a Washington uzavřely v době studené války. »Podle dokumentu je prezidentovi vyhrazeno právo rozhodnout o obnovení platnosti dohody,« napsala agentura Interfax.

Ze světa / 20. 6. 2019 / (čtk)
Přes 260 demokratů chtělo do Bílého domu

První debaty zájemců o demokratickou nominaci na prezidentskou kandidaturu před volbami hlavy Spojených států se zúčastní rovných 20 uchazečů. Oznámila to Demokratická strana. Diskuse, která se bude konat v Miami, bude kvůli velkému počtu uchazečů rozdělena na dva večery v termínech 26. a 27 června.

Ze světa / 20. 6. 2019 / (rj)
Malá změna přinese řád a předvídatelnost

Návrhu poslanců KSČM na zavedení pravidelné a automatické valorizace plateb za státní pojištěnce dala Sněmovna šanci. Pro každý rok by se vypočítávaly podle novely o pojistném na veřejné zdravotní pojištění ze čtvrtiny průměrného platu za druhé čtvrtletí roku předchozího.

Zpravodajství / 20. 6. 2019 / (ku, jad)
Na Hlávkově zámku předány Hlávkovy ceny

V krásném prostředí Sálu Českého kvarteta na zámku v Lužanech u Přeštic, který obýval mecenáš české vědy a umění, věhlasný architekt, stavitel a první prezident České akademie věd a umění Josef Hlávka (1831-1908), byly předány Ceny Josefa Hlávky za vědeckou literaturu za rok 2018. Přítomen byl i tvůrčí a manažerský Hlávkův duch, který prostupuje všemi prostory lužanského zámku.

Regiony / 20. 6. 2019 / (mh)
Trest za neposlušnost

Americká vláda zvažuje zavedení sankcí proti Turecku, pokud se Ankara rozhodne dokončit nákup ruského protiraketového systému S-400. Napsala to agentura Bloomberg. Odvolává se na osoby obeznámené s rozhodováním Bílého domu. Turecko systém v hodnotě 2,5 miliardy dolarů už zakoupilo, dodávka má začít v červenci.

Ze světa / 20. 6. 2019 / (čtk)
Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Zpravodajství / 20. 6. 2019 / (čtk)
Co potřebujeme?

Již delší dobu se u nás vede diskuse o tom, jaké vrtulníky má mít Armáda České republiky a proč nakupujeme a chceme zařadit další typ vrtulníku do výzbroje, když samotné USA provozují stroje řady Mi-8/17/171? Ty stroje jsou totiž tak dobré, že je používají na speciální operace, například v Afghánistánu, Iráku i jinde. Ale i další státy, jako je Maďarsko, také členský stát NATO, nedávno odkoupilo v SRN vyřazené »bitevníky« Mi-24P. Šlo o verzi Mi-24, kterou obdržela bývalá NVA DDR na konci 80. let. Po sjednocení Německa sice došlo k odstavení v podstatě nových Mi-24P, ale po téměř 30 letech stání několika strojů, je odkoupilo Maďarsko a nechalo je letos projít generální repasí přímo v Ruské federaci. Teď jsou zařazeny do výzbroje. Minimálně jednu maďarskou Mi-24P bylo možné vidět nedávno v Náměšti nad Oslavou na cvičení NATO.

Publicistika / 20. 6. 2019 / Vojtěch FILIP, 1. místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda ÚV KSČM
Chaotická debata při hledání šéfa konzervativců

Pětice zbývajících kandidátů na post lídra britské Konzervativní strany prezentovala v úterý večer v televizní debatě BBC své plány na realizaci brexitu, podle komentátorů ale jejich vyjádření situaci nevyjasnila. Hlavní favorit na vystřídání premiérky Theresy Mayové v čele vlády Boris Johnson zopakoval, že Británie »musí« z Evropské unie odejít 31. října, neslíbil však, že se tak stane. Také řekl, že nikdo si nepřeje brexit bez dohody.

Ze světa / 20. 6. 2019 / (čtk)
Petra

Už jste to slyšeli? Petra je v jiném stavu – v šestém měsíci – a nikdo nic nevěděl?? A to jsou vězni osobami, které u nás mají tu nejlepší lékařskou péči! Pokud vím, nepravidelnosti v cyklu se mohou i u mladých žen vyskytnout. Ale že je hned v šestém měsíci?

Publicistika / 20. 6. 2019 / Jaromír KOHLÍČEK
O »elitě národa«…

Kdo je vlastně elita národa? Ten, kdo něco dokázal a je příkladný svým životem, anebo ten, kdo byl někam zvolen, protože je momentálně populární, anebo se mu podařilo díky mediálním výstupům být známější než někdo, kdo třeba v malém městečku léčí a zachraňuje lidi? Osobně myslím, že ti prví, i když vzhledem k televizní propagandě se lidé nechají nalákat pro toho druhého. Tak se elitou v podivném pořadu GEN, kde byli promícháni skutečně příkladní lidé, kteří se o něco zasloužili, s těmi, kteří nedokázali nic anebo málo a jen se o nich zcela náhodou či v nějaké souvislosti právě mluvilo. A přitom stačila třeba jen televizní manipulace. Proto mezi »elitou národa« v pořadu GEN se mohli octnout bratři Mašínové, proto »elitou« je prý i dnešní europoslanec Vondra, který se podivně vyhnul stíhání v kauze Promopro a přihrál urážející kšeft výtvarníku Davidu Černému, jenž dehonestoval některé národy Unie. Dnes pan Vondra, jako celebrita, se objevil na Staroměstském náměstí, aby podpořil snahu skupiny kolem sochaře Váni obnovit po vzniku republiky stržený Mariánský sloup na Staroměstském náměstí, jenž byl vlastně praporem rekatolizace po skončení třicetileté války.

Publicistika / 20. 6. 2019 / Kateřina JIROUSOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.