Archiv článků

Ve Vltavě se závodilo za dobrou věc

Střelecký ostrov ožil druhým ročníkem závodu Prague City Swim. 208 rekreačních plavců a paddleboardistů se zde sešlo, aby podpořili pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS). Charitativní závod neziskové organizace Alsa přišla opět podpořit i řada známých osobností: zapojily se do závodu, jeho organizace nebo se postaraly o příjemný doprovodný program.

Bonus / 19. 9. 2020 / (mac)
Staré sklo nevyhazujte, očistěte je

V mnoha rodinách si jako vzpomínku na svoje předky uchováváme drobné předměty: skleněné, kovové, porcelánové, keramické, ba i dřevěné nebo textilní. Čas i kdysi běžné používání se na jejich vzhledu podepsaly. Většinou je ponecháváme tak, jak jsou, jen z nich setřeme prach a přitom (přiznejme si to) obdivujeme zručnost tehdejších řemeslníků. Nemyslíme na starožitnosti, jejichž cenu je možno vyvažovat zlatem. Jsou pro nás mnohdy mnohem cennější, protože tiše vyprávějí příběhy životního stylu našich předchůdců. I babičky měly doma takové předměty a hýčkaly je.

Bonus / 19. 9. 2020 / (jan)
Vládci Kataru. Stín ostudy nad blahobytem

Katarský emír Tamím ibn Hamad Al-Sání patří nejbohatším lidem na světě. Jeho majetek se odhaduje na deset miliard dolarů.

Ze světa / 19. 9. 2020 / (jo)
Soud zablokoval Trumpova »pošťáka«

Soud ve Spojených státech dočasně zablokoval kontroverzní operativní změny americké pošty, které podle tamních států celostátně zkomplikují doručování i volební právo. Úpravy jsou podle soudce politicky motivovaným útokem na výkonnost podniku před plánovanými listopadovými prezidentskými volbami.

Ze světa / 19. 9. 2020 / (rom)
Kdo má historickou paměť, musí být ostražitý Rozhovor Haló novin s členem ČSBS Opava Miroslavem Opálkou

Pocházíte z Opavska a tento region, patřící převážně do českého Slezska, prošel jiným vývojem ve srovnání s českými oblastmi. Vždy silné zde bylo němectví. Můžete nám jako regionální patriot nastínit vývoj oblasti zhruba od počátku 20. století?

Rozhovory / 19. 9. 2020 / Monika HOŘENÍ
Miniveletrh lokální ekonomiky Ivančicka

Třicítka firem a organizací prezentovala svoji ekonomiku na prvním regionálním miniveletrhu Mikroeregionu Ivančicko (což je mj. rodiště malíře Alfonse Muchy, herce Vladimíra Menšíka či spisovatele Jana Procházky).

Regiony / 19. 9. 2020 / (vž)
Projednávání kurzarbeit se vleče

Stát by měl lidem na kurzarbeitu platit 70 procent čistého, ale nejvýš celostátní průměrnou mzdu. Vláda by umožnila využití zkrácené práce se státní podporou při vážném ohrožení ekonomiky, epidemii, kyberútoku či přírodní pohromě.

Zpravodajství / 19. 9. 2020 / (ng)
Berlín podlézá USA kvůli Nord Stream 2

Německo nabídlo, že miliardou eur (26,7 mld. Kč) zafinancuje výstavbu dvou terminálů na zkapalněný plyn, který by do země dovážely americké firmy. Doufalo, že tak Spojené státy odradí od sankcí za plynovod Nord Stream 2, jenž má do Německa přivádět zemní plyn přímo z Ruska a proti němuž se USA dlouhodobě stavějí.

Ekonomika / 19. 9. 2020 / (ici)
Skončí polská koalice kvůli zvířatům?

Polská vládnoucí autoritářská pravicová strana Právo a spravedlnost (PiS) ve čtvrtek pozastavila rozhovory se dvěma menšími koaličními stranami o plánovaných změnách v kabinetu. Informovala o tom agentura AP, podle níž politické napětí v koalici hrozí předčasnými volbami.

Ze světa / 19. 9. 2020 / (rom)
NZP dalším krokem k spravedlivější společnosti?

Česká část Iniciativy evropských občanů »Zaveďme nepodmíněný základní příjem« a Institut české levice uspořádaly ve čtvrtek v Praze tiskovou konferenci a seminář k problematice této novinky. V září totiž zahajuje roční evropská kampaň, jejímž cílem je vysvětlovat smysl tohoto zamýšleného základního příjmu bez podmínek pro každého občana.

Zpravodajství / 19. 9. 2020 / (mh)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.