Archiv článků

Přijme Zeman Staňkovu demisi?

Prezident republiky nemusí podle Ústavy povinně odvolat ministra, který podá prostřednictvím předsedy vlády demisi, musel by ho ale odvolat v případě, kdy by jeho konec navrhl přímo premiér, vysvětlil ústavní právník Jan Wintr.

Zpravodajství / 22. 5. 2019 / (ste)
Za vraždu novorozence poslal soud v Ústí ženu na 15 let za mříže

Ústecký krajský soud poslal jednatřicetiletou ženu za vraždu novorozence na patnáct let do vězení. Tělíčko bylo před rokem nalezeno v kontejneru v Teplicích. Rozsudek není pravomocný.

Regiony / 22. 5. 2019 / (čtk)
Po vydatném dešti stoupají řeky na severu ČR, pršet bude dál

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země, zatím ale voda nikde nezpůsobila problémy. Dopoledne platil první povodňový stupeň čili bdělost na Labi ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, na říčce Smědá v Hejnicích v Jizerských horách a na Olši v Jablunkově ve Slezsku. Hydrologové očekávají, že další první i druhé povodňové stupně mohou přes den přibývat i jinde. V Jeseníkách, konkrétně na říčce Bělé, na přítocích Horní Moravy a samotné Moravě může být i třetí stupeň povodňové aktivity čili stav ohrožení.

Zpravodajství / 22. 5. 2019 / (čtk)
Čína a EU podepsaly dohody o letectví

Regulační úřady Číny a Evropské unie podepsaly dvě důležité dohody, které posilují vzájemnou spolupráci v leteckém sektoru. Oznámily to čínská státní televize CCTV a EU.

Ekonomika / 22. 5. 2019 / (ici)
Beseda s Romanem Blaškem a Annou Tuv

Jednadvacátého května v podvečer se v zasedací místnosti OV KSČM Přerov konala beseda, která nenechala jediného účastníka bez emocí.

Téma / 22. 5. 2019 / Josef NEKL
Vznikl Institut prevence a řešení předlužení

Česká republika má nový think-tank, Institut prevence a řešení předlužení (IPŘP). Sdružuje dluhové poradce, datové analytiky a odborníky na problematiku exekucí, kteří se v uplynulých letech společně podíleli na projektu Mapa exekucí. Vedle zpřístupňování dat o exekucích a osobních bankrotech v ČR se institut bude věnovat i problematice tzv. šmejdů (soukromých firem vydělávajících na lidech v dluhové pasti nebo na bezmocných a starých lidech).

Zpravodajství / 22. 5. 2019 / (za, mh)
Další tažení proti Kataláncům

Španělská prokuratura požádala nejvyšší soud, aby pozastavil výkon mandátů katalánským zákonodárcům zvoleným do nového parlamentu. Pětice separatistů obviněných ze vzpoury poprvé zasedla do svých křesel v úterý, podle prokuratury je to však v rozporu se zákonem. Vedení parlamentu nyní čeká, jak rozhodne soud, informovala španělská média.

Ze světa / 22. 5. 2019 / (rom)
Nebýt u toho je špatně!

Podle průzkumů, které jsou nám neustále předkládány, se voleb do Evropského parlamentu chce účastnit jen asi pětina oprávněných voličů. To, pokud máme těmto průzkumům věřit, je nejméně ze všech voleb, které se v naší zemi v posledních letech uskutečnily. Názor, že svými hlasy stejně nic neovlivníme, je mylný. Každý hlas může totiž rozhodnout o tom, kdo bude v Evropském parlamentu zasedat. Zda, jako je tomu v případě našeho současného Senátu, tento parlament ovládne pravice, anebo zda jeho lavice obsadí poslanci, kteří se dokážou postavit za zájmy nejen svého národa, ale i za zájmy většiny obyvatel Evropy, tedy za zájmy sociální.

Publicistika / 22. 5. 2019 / Václav ORT
Klasikové

Klasikové marxismu-leninismu nás učili tomu, že podmínky pro správnou revoluci jsou určovány objektivním a subjektivním činitelem.

Publicistika / 22. 5. 2019 / Leo LUZAR
Trumpova nesmyslná obchodní válka pokračuje

Americký prezident Donald Trump nařídil uvalit cla na dovoz veškerého čínského zboží do USA. Tato informace vylezla na povrch jen krátce poté, co skončilo další kolo neúspěšného obchodního jednání mezi zástupci Číny a USA. Obchodní válka mezi Washingtonem a Pekingem se tak neustále vyostřuje, a pokud se tyto země nedohodnou, zaplatíme za to my všichni.

Publicistika / 22. 5. 2019 / Vojtěch FILIP
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.