Archiv článků

Co nás ještě čeká?

V poslední době je deklarováno zdražení pečiva. Zemědělci však na tom rozhodně nevydělají. Příčina je zcela někde jinde. Pro výrobce, například pekaře, se především zdražují vstupy, energie, doprava i lidská práce. Proto si na chleba i rohlíky letos připlatíme.

Publicistika / 13. 9. 2018 / Pavel Kováčik
Schwarzenberga ze Sněmovny odvezla sanitka

Poslanec TOP 09 Karel Schwarzenberg při jednání Poslanecké sněmovny v jednacím sále upadl. Poslanci kvůli tomu přerušili asi na deset minut jednání.

Zpravodajství / 13. 9. 2018 / (jad, ku)
Extrémně sledované plénum EP plné napětí

Jednotná Evropská unie jako silný a aktivní mezinárodní hráč v bezpečnostní i ekonomické oblasti, schopná zajistit bezpečí svým občanům. S takovou představou budoucnosti EU i s určitými konkrétními návrhy cesty k ní europoslance ve svém vystoupení seznámil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Ze světa / 13. 9. 2018 / Roman JANOUCH
Ostravská KSČM se chce »poprat o bednu«

Ostravští komunisté budou považovat za úspěch, pokud v říjnu zlepší svůj výsledek z předchozích komunálních voleb.

Zpravodajství / 13. 9. 2018 / (cik)
Stav po Chemnitz: nenávist i naděje

Události v saském Chemnitz opravdu děsily. Pohled na vypatlané, nacistickými emblémy potetované výtržníky, mručící výhrůžky při hřmotném pochodu středem města, pronásledující a mlátící údajné »cizince«, vůči nim ne právě vlídné novináře či jiné nepřátele, vyvolával vzpomínky na loňské události v Charlottesville nebo v Německu ve 30. letech minulého století; hajlování před velkou bronzovou bustou Karla Marxe v Chemnitz přidalo hořkou ironii...

Ze světa / 13. 9. 2018 / Victor GROSSMAN
Ústecký kraj chce díky Safety Road zachraňovat životy

Tragické dopravní nehody, doživotní následky, zmařené životy, to vše, ač o tom nechceme slyšet, často způsobují velmi mladí řidiči, ať už svou nezkušeností či nezodpovědným chováním. Upozornit na tuto problematiku, seznámit mladé se všemi riziky dopravního provozu a připravit je na poskytnutí pomoci, to vše má za úkol preventivní akce Safety Road, která se konala na krajském úřadě.

Regiony / 13. 9. 2018 / (za)
Proti fašistickým diktaturám

Jako apel, aby se nikdy nic podobného, jako byl nástup fašistické diktatury Augusto Pinocheta v Chile 11. září 1973 (45. výročí) a období teroru, nestalo kdekoli na světě, vyzněla nevelká akce u pražské sochy osobnosti symbolizující pokrokové Chile, básníka a politika Pabla Nerudy (1904-1973).

Zpravodajství / 13. 9. 2018 / (mh)
Zastavme šíření návykových látek

Doba je hektická a mnohdy i krutá. Lidé se čím dál víc bojí o svůj život kvůli terorismu a válečným vřavám v zahraničí. Otevřené hranice umožňují práci i studium ve světě. S tím však narůstá strach o ty, kteří jsou nám blízcí. Nedokážeme předvídat, co zmatené fanatiky napadne. Ani nám doma se problémy nevyhýbají. Objevila se nová syntetická droga, která je smrtící. Její působení na Ostravsku je alarmující. Do Ostravy se patrně dostala ze zahraničí. Varujme tedy především mladé lidi, aby nezkoušeli únik z denních trablů pomocí drog a jiných návykových látek. Počet ohrožených lidí narůstá a přes intenzivní práci policie na Ostravsku se nedaří šíření této látky zastavit. Policie varuje, že této nové drogy může být tisíce dávek.

Publicistika / 13. 9. 2018 / Miloslava Vostrá
Kalifornie chce navzdory Trumpovi splnit cíle pařížské dohody o ochraně klimatu

Kalifornie bude do roku 2045 používat pouze čistou energii čerpanou ze zdrojů bez oxidů uhlíku. Návrh zákona v pondělí podepsal guvernér tohoto státu Jerry Brown.

Ekonomika / 13. 9. 2018 / (ici)
Až na úplné dno?

Tak jsme si připomněli 50 let od vstupu vojsk Varšavské smlouvy do tehdejší Československé socialistické republiky. Při té příležitosti se konaly pietní akce, které měly tuto událost připomenout. Ne jinak tomu bylo v Praze. U budovy Českého rozhlasu měl svůj projev předseda vlády Andrej Babiš. Měly se zde uctít oběti tehdejší doby, které byly z valné část zapříčiněny chaosem, který při intervenci nastal. Zdánlivě poklidná pieta se ale změnila v demonstraci proti Andreji Babišovi. Položme si s tímto problémem jednoduchou otázku. Opravdu je nutné využívat/zneužívat jakékoliv pietní akce k tomu, aby přerostla v demonstraci vůči někomu/něčemu? Z logiky slušnosti určitě ne. Nicméně dnešní společnost je natolik frustrovaná (zejména v Praze), že se morálka mnohdy nenosí. Odhlédněme v tomto případě od osoby předsedy vlády a podívejme se na celý problém jako na selhání demokracie.

Publicistika / 13. 9. 2018 / Jan KLÁN
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.