Archiv článků

Nebezpečné svědectví

Je to stará záležitost. Zdálo by se, že už dávno vyčpělá. Šest let je dlouhá doba na to, aby se události posunuly zcela jinam. Když jsem si však přečetl na serveru AE News text pro mě neznámé ing. Jany Karáskové, musil jsem si dát otázku, zda ona ve své dávné při nám přece jen neodkryla skutečnou a stále platící pravdu. Paní inženýrka totiž v roce 2012 korespondovala s vedením České televize a tázala se, proč ČT »odmítla pustit do vysílání čtyřhvězdičkového generála« Wesleyho Clarka, bývalého šéfa NATO, jenž velel bosenské operaci? Nepochybuji o tom, že Clark je kontroverzní politik, jeho náhlé »přesměrování ze supa na holubičku« je pro mne záhadou. Zřejmě změnu je nutné brát jako fakt a nezamýšlet se zatím o důvodech. Paní Karáskové šlo o »Clarkovo svědectví« z roku 2007 a týkalo se roku 2001, tedy období po napadení »newyorských dvojčat«. (Zřejmě ho generál Štefka, jenž obhajoval naše vojenské angažovanosti v Afghánistánu, nezná, jinak by musel argumentovat jinak, než tomu bylo v pořadu paní Jílkové 8. listopadu.)

Publicistika / 14. 11. 2018 / Jaroslav KOJZAR
Slušnost proti úmluvě

Istanbulská úmluva – ano, nebo ne? Je nutná, potřebujeme ji? I když se do těchto mezinárodně politických úmluv a paktů většinou nepletu, jako ženu mne zrovna toto zaujalo, a tak jsem četla. Celou. Náročné čtení a vůbec se mi nelíbilo.

Publicistika / 14. 11. 2018 / Helena KOČOVÁ
Pět týdnů dovolené jako minimum

Předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM) na tiskové konferenci upozornil, že i když momentálně otřásá politickou scénou velké téma týkající se premiéra Andreje Babiše (ANO), komunistům leží na srdci především otázka sociální.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (ku, jad)
Pijáci piva letos snížili týdenní spotřebu o půllitr

Čeští pivaři letos týdně vypili meziročně o 1,2 velkého piva méně, týdenní spotřeba klesla na 7,6 půllitru. U žen spotřeba stoupla o 0,4 půllitru na 2,7. Pivo pije téměř devět z deseti mužů a skoro polovina žen. Výsledky zářijového průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dnes zveřejnil na tiskové konferenci sociolog a autor výzkumu Jiří Vinopal.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (čtk)
Proč je takový nedostatek bytů pro Pražany

V nejužším historickém centru Prahy je ke krátkodobým pronájmům prostřednictvím Airbnb a podobných platforem využíván každý pátý byt, což má znatelný vliv na růst cen klasických nájmů. Jen 20 procent nabízených bytů funguje jako skutečně sdílené ubytování, kdy v bytě přebývá kromě hostů i hostitel. To je v rámci Evropy podprůměrný podíl. Třetina pronajímatelů navíc nabízí dva a více bytů.

Ekonomika / 13. 11. 2018 / (ici)
Vládu čeká první hlasování o nedůvěře

Výroky syna premiéra Andreje Babiše (ANO) o jeho údajném nedobrovolném držení na Krymu kvůli kauze Čapí hnízdo podnítily pravicovou opozici ve Sněmovně, aby podala návrh na vyslovení nedůvěry Babišově vládě. KSČM žádá nezávislé vyšetřování státních orgánů, bez vměšování politiků. ČSSD s dalším postupem zatím vyčkává.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (ste)
Prohra Uberu u Ústavního soudu

Předběžné opatření, kterým Krajský soud v Brně zakázal společnosti Uber poskytovat v Brně své služby, je znovu v platnosti. Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti taxislužby Lido Taxi Radio a vrátil spis Vrchnímu soudu v Olomouci, který předběžné opatření loni v září zrušil. Vrchní soud musí o odvolání Uberu proti opatření rozhodnout znovu.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (ste)
Policejní život není mýdlová opera

Po celém světě se televizní obrazovky plní detektivními příběhy. Jejich hlavní hrdinové, detektivové, jezdí v rychlých vozech, mají k dispozici celý štáb spolupracovníků, pokud je ukázáno jejich bydlení, bývá přepychové, napsal francouzský list Le Figaro.

Ze světa / 13. 11. 2018 / (jo)
Dráze scházejí strojvůdci i další personál

České dráhy v současnosti zaměstnávají více než 3500 strojvůdců, k ideálnímu stavu jich však stále značný počet chybí. Sdělil to mluvčí společnosti Radek Joklík. Schází ale i další železniční personál.

Ekonomika / 13. 11. 2018 / (ici)
Norská fregata šla po cvičení NATO ke dnu

Fregata norského námořnictva Helge Ingstad, která se ve čtvrtek ráno srazila s tankerem, měla vypnutý polohový systém. Pro ostatní lodě tak byla hůře viditelná, uvedla agentura DPA. Válečná loď se totiž vracela ze monstrózního cvičení útočného vojenského paktu NATO Trident Juncture. A v tu chvíli do ní poblíž ropného terminálu Sture narazil velký tanker Sola TS plující pod maltskou vlajkou.

Ze světa / 13. 11. 2018 / (rj)
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.