Archiv článků

Kvůli Trojské lávce dva obvinění

Policie obvinila dva lidi kvůli předloňskému pádu Trojské lávky v Praze z obecného ohrožení z nedbalosti. Dvojici hrozí až osm let vězení nebo peněžitý trest.

Zpravodajství / 20. 3. 2019 / (zku)
Vikingové v Rakovníku

Poutavým tématem se zabývá nová výstava v Petrovcově výstavní síni rakovnického muzea (na snímku). Výstava Výpravy za Vikingy potrvá do 19. května.

Kultura / 20. 3. 2019 / (zs)
Vzpomenou nevinných obětí zvůle NATO

V neděli 24. března od 20.00 hodin se koná pietní připomínka zahájení letecké agrese států NATO proti Srbsku a Černé Hoře. Letos bude tato již tradiční akce o to závažnější, že od bombardování Jugoslávie uplyne právě 20 let (1999).

Zpravodajství / 20. 3. 2019 / (mh)
Bleskové záplavy s rekordní vodou

Americké státy Nebraska a Iowa zasáhly rozsáhlé záplavy, které odřízly od světa jadernou elektrárnu, zaplavily velkou část důležité letecké základny a nejméně tři lidi připravily o život.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (čtk)
Nejdražší elektřina je ta, kterou nemáme

Stát letos kvůli plánovanému novému jadernému bloku v Dukovanech uzavře s energetickou společností ČEZ dvě smlouvy. První - rámcová - by mohla být připravena k podpisu v létě, druhá - řešící první etapu přípravy stavby bloku včetně tendru - pak do konce roku.

Ekonomika / 20. 3. 2019 / (ici)
Stávkou studentů za ochranu klimatu?

Jádrem studentské celosvětové stávky a demonstrace za ochranu klimatu ve stovkách měst asi 80 států měli být středoškolští studenti. Jistě, čím mladší jedinci, tím víc budou sílícími klimatickými změnami postiženi. Hodně zle postiženi.

Ekonomika / 20. 3. 2019 / Jan ZEMAN
Čechy trápí korupce a kriminalita

Za nejpalčivější problémy země považují Češi korupci a hospodářskou kriminalitu. Lidé naopak nejvíce chválí nabídku zboží a služeb či míru nezaměstnanosti. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zpravodajství / 20. 3. 2019 / (ste)
Při nabídkách levnějších energií obchodníci často klamou spotřebitele

Nepoctiví prodejci neustále vymýšlejí nové praktiky, jak lidi přesvědčit ke koupi nevýhodného zboží či služby. Neštítí se ani vydávat za zástupce seriózních nebo vymyšlených společností. Česká obchodní inspekce (ČOI) provedla vloni historicky první mimořádnou celostátní kontrolní akci zaměřenou na nabídku a poskytování služeb v oblasti uzavírání smluv o dodávkách energií.

Téma / 20. 3. 2019 / Jiří NUSSBERGER
Erdogan stíhá opozičního předáka

Turecká prokuratura zahájila vyšetřování předsedy opoziční parlamentní prokurdské Lidové demokratické strany (HDP) kvůli údajnému šíření teroristické propagandy. Informovala o tom agentura Anadolu.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (rj)
Letadla MAX na zemi ještě týdny

Letadla Boeing 737 MAX 8 a 9 nebudou smět do vzduchu ještě nejméně týdny. Uvedli to minulý týden američtí zákonodárci po schůzce s představiteli Federálního úřadu pro letectví (FAA). Zákaz létání bude platit do doby, než technici vyzkouší aktualizovaný software a nahrají ho do všech letadel.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (rom)
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.