Archiv článků

Poláci rozhodovali

Poláci v neděli v parlamentních volbách rozhodovali, zda u vlády další čtyři roky zůstane národně-konzervativní Právo a spravedlnost (PiS). Podle průzkumů měla strana velkou šanci volby vyhrát, otázkou bylo, zda bude nadále vládnout sama. Do Sejmu by se měla dostat koalice Levice.

Ze světa / 13. 10. 2019 / (ava)
Říp a Blaník propojuje poutní cesta

Poutní horu Říp a bájnou horu Blaník propojuje nová poutní cesta, dlouhá téměř 190 kilometrů. Včera ji otevřel spolek Cesta Česka, na přípravě se podílel i Klub českých turistů.

Zpravodajství / 13. 10. 2019 / (zku)
Už z hor zní zvon…

Ve svatovítské katedrále se v sobotu konala zádušní mše za zpěváka Karla Gotta, který zemřel 1. října po těžké nemoci. S legendou české populární hudby se přišli na Hrad rozloučit jeho příbuzní, přátelé, spolupracovníci, politici, zpěváci a herci, sportovci a další pozvaní hosté. Na poslední cestu vyprovodil slavného zpěváka zvuk zvonu Zikmund, který zvoní jen při výjimečných příležitostech, a Gottova píseň Už z hor zní zvon.

Zpravodajství / 13. 10. 2019 / (red)
Přilepili se k magistrále

Ekologičtí aktivisté z hnutí Extinction Rebellion zablokovali v sobotu před 16.00 téměř na 40 minut magistrálu v centru Prahy. Přes 40 lidí si lehlo na přechod pro chodce u Národního muzea.

Zpravodajství / 13. 10. 2019 / (zku)
Útok na íránský tanker

U pobřeží Saúdské Arábie se vzňal ropný tanker. Podle íránské státní televize ho zasáhly dvě rakety poblíž přístavního města Džidda, což potvrdilo také íránské ministerstvo zahraničí. Íránská agentura ISNA naznačila, že šlo o teroristický útok.

Ze světa / 13. 10. 2019 / (čtk)
České lesy v letech 1989 až 2019

Zatímco ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL) v roce 2016 veřejnosti sdělil, že naše lesy jsou v nejlepším stavu za celou svou historii (kdo mu tuto hloupost nakukal, nevím), o dva roky později jsme se dozvěděli, že v našich lesích probíhá bezprecedentní kůrovcová kalamita, resp. největší lesnická i ekologická katastrofa v historii. Tato katastrofa nespadla z nebe, způsobil ji převážně člověk. Nejen rozvracením klimatu, jak někteří tvrdí.

Ekonomika / 13. 10. 2019 / Jan ZEMAN
Italští fotbalisté jsou po Belgičanech druhými účastníky ME 2020

Italští fotbalisté se po Belgičanech stali druhými účastníky mistrovství Evropy 2020. V Římě dnes porazili 2:0 Řecko a zvítězili i v sedmém utkání skupiny J. O triumfu "squadry azzury" rozhodl v 63. minutě z penalty Jorginho. Pojistku přidal o čtvrt hodiny později Federico Bernardeschi.

Sport / 13. 10. 2019 / (čtk)
Média zkritizovala Anglii za ubohý a strašlivý výkon v Praze

Angličtí fotbalisté se po senzační kvalifikační porážce 1:2 v České republice dočkali velké kritiky od britských médií. Ta označila páteční výkon Albionu na pražském stadionu v Edenu za ubohý či strašlivý, naopak pochválila domácí výběr trenéra Jaroslava Šilhavého.

Sport / 12. 10. 2019 / (čtk)
S Gottem se přišla na Hrad rozloučit i politická reprezentace

Na zádušní mši za zesnulého zpěváka Karla Gotta do katedrály svatého Víta dnes dorazily mezi dalšími pozvanými hosty i politické špičky. Smutečního obřadu se účastní prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO), členové jeho vlády, předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS), šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a další politici včetně například slovenského premiéra Petera Pellegriniho. Do katedrály přišli i Gottovi blízcí a kamarádi, spolupracovníci, kolegové ze showbyznysu, sportovci i další osobnosti veřejného života.

Zpravodajství / 12. 10. 2019 / (čtk)
Čech si poprvé zachytá hokejový zápas, chystá se jako na fotbal

Gólman Petr Čech si po skončení fotbalové kariéry v neděli poprvé v životě zachytá soutěžní zápas v hokeji. Sedmatřicetiletý bývalý reprezentant se představí v brance svého nového týmu Guildford Phoenix v domácím utkání čtvrté anglické ligy proti Swindon Wildcats 2. Čech se připravuje stejně jako na fotbalový duel a je sám zvědavý, co se na stadionu při jeho premiéře strhne.

Sport / 12. 10. 2019 / (čtk)
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.