Archiv článků

NKÚ zjistil nedostatky v hospodaření knihoven

Národní knihovna České republiky (NK) a Moravská zemská knihovna v Brně (MZK) měly v hospodaření několik nedostatků. Týkaly se například pronájmů prostor či prodeje majetku. Vyplývá to z prověrky z let 2015 až 2017, jejíž výsledky zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Zpravodajství / 3. 12. 2019 / (jad)
»Uhlíková neutralita« zabije evropskou ekonomiku

Český průmysl se chce podílet na ochraně klimatu, je ale nutné, aby byly nastoleny férové konkurenční podmínky na globálním trhu. Pokud se tak nestane, nedokážou české firmy konkurovat firmám ve třetích zemích, které nemají stejné standardy životního prostředí ani sociální standardy jako Evropa.

Téma / 3. 12. 2019 / Jiří NUSSBERGER
Sankce na HRW

Za podporu extremistických a násilných aktivit v Hongkongu  Čína uvalila sankce na několik nevládních organizací sídlících v USA.

Ze světa / 3. 12. 2019 / (čtk)
Vězněné ženy, jež otěhotní, by nemusely být automaticky propouštěny

Soudy možná nebudou automaticky přerušovat výkon trestu těhotným ženám nebo matkám dítěte mladšího jednoho roku, které byly odsouzeny za zvlášť závažný zločin. Podle návrhu skupiny poslanců by soud mohl konkrétní případ posoudit a rozhodnout, zda se žena dostane dočasně na svobodu, nebo ne.

Ženy a společnost / 3. 12. 2019 / (jad)
Lidé si mohou nastavit, kdo uvidí jejich léky

Lidé si mohou v lékovém záznamu na webu epreskripce nastavit, kdo soupis jim předepsaných léků uvidí. Zdravotníci se do něj dostanou do června příštího roku.

Zpravodajství / 3. 12. 2019 / (cik)
OSN: Snižování emisí musí být důraznější

Pokud svět nezačne důrazněji snižovat emise skleníkových plynů, mohly by globální teploty do konce století stoupnout až o 3,2 stupně, což by mělo pro klima ničivé důsledky. S varováním přišli autoři minulý týden zveřejněné zprávy Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).

Ze světa / 3. 12. 2019 / (rj)
Tisíce proti tlaku na justici

Před sídlem ministerstva spravedlnosti ve Varšavě, ale i v dalších desítkách polských měst, v neděli protestovaly tisíce lidí proti tlaku, který vyvíjí autokratická vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS) na justici.

Ze světa / 3. 12. 2019 / (rj)
Nejkratší život mají lidé z Ústecka

Délka života se v jednotlivých krajích České republiky výrazně liší. V bohatších regionech mají lidé šanci žít i o několik let déle než v chudších. Očekávaná doba dožití u mužů je teď v Praze téměř o čtyři roky delší než v Ústeckém kraji a u žen o skoro tři roky.

Zpravodajství / 3. 12. 2019 / (ku)
Slabá náplast - Zadinova asistence

Český hokejový útočník Filip Zadina si v pondělním utkání NHL připsal asistenci u jediné branky Detroitu, který podlehl doma New York Islanders 1:4 a prohrál podesáté za sebou. Dvacetiletý pardubický odchovanec bodoval podruhé za sebou a má v této sezoně z pěti zápasů v dresu Red Wings dvě asistence.

Sport / 3. 12. 2019 / (red)
Messi pošesté králem, předstihl Ronalda

Argentinec Lionel Messi získal rekordní šestý Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Hvězdný útočník Barcelony se v čele prestižní ankety magazínu France Football osamostatnil před portugalským rivalem Cristianem Ronaldem z Juventusu Turín, který za letošní rok skončil třetí. Druhé místo obsadil nizozemský obránce Virgil van Dijk z Liverpoolu. Výsledky byly vyhlášeny na galavečeru v Paříži.

Sport / 3. 12. 2019 / (čtk)
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.