Archiv článků

Otázka pomluvy je mnohem složitější

Z trestního zákoníku by mohl zmizet čin pomluvy. Vyškrtnutí navrhli v novele poslanci ČSSD. Ochranu osobnosti podle nich dostatečně zajišťuje soukromé právo. Stínový ministr spravedlnosti KSČM Stanislav Grospič to nevidí jako dobrou cestu, varuje před ní.

Zpravodajství / 11. 11. 2018 / (jad)
Nová lvice bojovnice - Kateřina Siniaková!

České tenistky potvrdily nevděčnou roli favoritek a ve finále Fed Cupu získaly celkově už jedenáctou trofej. Už po sobotních dvouhrách vlál český prapor hodně vysoko. Nejprve Barbora Strýcová zvládla emoce, v zaplněné O2 areně otočila duel se Sofií Keninovou a za dvě a tři čtvrtě hodiny zvítězila 6:7, 6:1 a 6:4. Pak druhou výhru přidala v roli české jedničky Kateřina Siniaková (na snímku), která zdolala 6:3, 7:6 Alison Riskeovou.

Sport / 11. 11. 2018 / (red)
Sparta využila v Karviné »přesilovku«

Fotbalisté Sparty po třech venkovních prohrách v řadě zabrali a v Karviné na půdě předposledního celku tabulky zvítězili 3:1. V druhém sobotním utkání vyhrál Liberec na hřišti Slovácka 1:0 a upevnil si sedmé místo. Domácí celek zůstal čtrnáctý těsně nad pásmem sestupu.

Sport / 11. 11. 2018 / (zr)
Vítězkou ankety Atlet roku je Ogrodníková

Českou Atletkou roku je znovu oštěpařka, tentokrát Nikola Ogrodníková. Vicemistryně Evropy a medailistka z mítinků Diamantové ligy získala v tradiční anketě atletických funkcionářů, trenérů a novinářů 1225 bodů a nechala o více než sto bodů za sebou stříbrnou chodkyni z ME Anežku Drahotovou. Díky tomu na trůnu vystřídala devítinásobnou vítězku Barboru Špotákovou, která tuto sezonu kvůli mateřským povinnostem vynechala.

Sport / 11. 11. 2018 / (zr)
Karjala: Finové nám nedali šanci

Čeští hokejisté neuspěli ani ve druhém utkání na turnaji Karjala. V Helsinkách podlehli domácímu Finsku 0:3 a úvodní podnik série Euro Hockey Tour v sezoně zakončí na posledním čtvrtém místě. Kouč Miloš Říha starší tak nadále čeká na první bod ve funkci.

Sport / 11. 11. 2018 / (čtk)
Bod dělí české tenistky od vítězství ve Fed Cupu

České tenistky vedou ve finále Fed Cupu nad Američankami 2:0 na zápasy a bod je dělí od jedenácté trofeje. Barbora Strýcová nejdříve zvládla emoce, v zaplněné O2 areně otočila duel se Sofií Keninovou a za dvě a tři čtvrtě hodiny zvítězila 6:7, 6:1 a 6:4. Druhou výhru přidala v roli české jedničky Kateřina Siniaková, která zdolala 6:3, 7:6 Alison Riskeovou.

Sport / 11. 11. 2018 / (red)
Jiřina Anna v novém kabátu

V úterý bylo živo na břehu Vltavy v ulici, která nese příhodný název Břehová. V místním klubu Pipi Bar Prague pokřtila Jiřina Anna Jandová svůj nový singl Tak všechno nebo nic. A byl to doslova a do písmene průlom do kariéry třicetileté dcery trojnásobného Zlatého slavíka Dalibora Jandy. Vždyť píseň z dílny Eduarda Parmy je o dost jiná, než co doposud natočila – ale o to ambicióznější a modernější!

Bonus / 10. 11. 2018 / (pk)
Richard Pachman: Láska je smyslem života!

Richard Pachman je spisovatel, výtvarník a hudebník. Napsal sedm knih: autobiografie Jak chutná bolest a Jak chutná život, historické romány Útes a Notre Dame, román ze současnosti Kdokoliv a román Tylda z období 2. světové války a knihu Jak chutná Mozart. Své olejomalby vystavoval na 99 výstavách v České republice, Belgii, Holandsku a na Slovensku. Je autorem hudby relaxační, duchovní, filmové a muzikálové.  Od roku 1993 vydal 35 alb, odehrál 111 koncertů na Křižíkově fontáně na pražském Výstavišti, kromě každoročních adventních turné v ČR koncertoval v USA, Belgii, Holandsku, Francii, Německu, Rakousku, Rusku, Izraeli a Řecku. Tolik ve stručnosti o tomto velice inspirativním umělci – další představení již provede dnešní rozhovor…

Bonus / 10. 11. 2018 / Petr KOJZAR
Část senátorů chce snadnější vstup koalic do Sněmovny

Snížení volebního limitu pro vstup koalic do Sněmovny je znovu ve hře. Změnu volebních pravidel doporučil Senátu schválit jeho výbor pro veřejnou správu. Rozhodl o tom poměrně těsnou většinou navzdory tomu, že poslanci v září podobnou úpravu odmítli zapracovat do novely volebních zákonů.

Zpravodajství / 10. 11. 2018 / (ku)
Typická podzimní houba čirůvka zelánka

Nedá mi to, abych se zase alespoň v myšlenkách nevrátil do těch krásných borů na písčitých podkladech, ať už rostou v jižních Čechách či jižní Moravě, v Polabí, na skalách v Českém ráji či jim podobných skalních městech. Prostě v písčitých borech.

Bonus / 10. 11. 2018 / redakční zpráva
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.