Archiv článků

Kipchoge pokořil magickou hranici

Keňan Eliud Kipchoge dokázal jako první vytrvalec v historii uběhnout maraton pod dvě hodiny. Ve Vídni dosáhl čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz času 1:59:40, jeho výkon však nebude oficiálním světovým rekordem. Nebyl totiž dosažen v závodě, ale při speciálním pokusu, při němž mu s tempem pomáhalo 41 vodičů.

Sport / 12. 10. 2019 / (čtk)
Angličané na kolenou Skvělé vítězství fotbalistů nad kolébkou kopané

Čeští fotbalisté v šestém z osmi utkání evropské kvalifikace po jednom z nejlepších výkonů za poslední roky překvapivě porazili po obratu Anglii 2:1 a udělali velký krok k postupu na šampionát. Čtvrtý tým loňského mistrovství světa poslal v Edenu v páté minutě do vedení Harry Kane z penalty, ale za čtyři minuty srovnal Jakub Brabec a v 85. minutě při premiéře v reprezentačním áčku rozhodl střídající Zdeněk Ondrášek.

Sport / 12. 10. 2019 / (red)
Nobel za mír pro etiopského premiéra

Letošní Nobelovu cenu za mír získal etiopský premiér Abiy Ahmed (43), který se zasloužil o podpis mírové dohody mezi Etiopií a Eritreou. Oznámil to norský Nobelův výbor. Dohoda ukončila jeden z nejdelších konfliktů v Africe, v němž zahynulo na 80 000 lidí.

Ze světa / 12. 10. 2019 / (ava, čtk)
Poláci k urnám

Polskou národně konzervativní stranu Právo a spravedlnost (PiS) zítra čeká test, jak ji voliči hodnotí po čtyřech letech u moci. V parlamentních volbách je toto uskupení, jehož vláda čelí obvinění z ohrožování demokratických principů, jasným favoritem. Voliče se v době ekonomického růstu snaží přesvědčit štědrou sociální politikou i důrazem na vlastenectví a tradiční křesťanské hodnoty. Nejsilnější opozice, proevropská Občanská koalice, která varuje před směřováním Polska k autoritářskému režimu, za PiS výrazně zaostává.

Ze světa / 12. 10. 2019 / (čtk)
Solidarita v podání ministryně Maláčové

Ministryně Jana Maláčová z ČSSD přichází s návrhem na sjednocení způsobu, jakým se budou vypočítávat mateřský a rodičovský příspěvek. Dnes je první stanoven výpočtem z odvodů z příjmů matky, zatímco rodičovská je fixní částka, kterou si může rodič rozložit od půl roku do čtyř let. Velikost rodičovského příspěvku však nepřesáhne u jednoho dítěte 220 000 Kč za celé období, respektive 300 000, pokud projde připravovaná novela.

Publicistika / 12. 10. 2019 / Kateřina KONEČNÁ
Přes Piráty cesta nevede

Ivan Bartoš se nám v jednom nedávném rozhovoru svěřil, že Andrej Babiš není důvěryhodná osoba. A nejen to, řekl také, že jeho Piráti podpoří žalobu na prezidenta Zemana. A také, jak víme, podpořili, i když věděli, že takové gesto nemá žádný smysl, protože přes Sněmovnu podobná žaloba nemůže projít a je stejně postavená na vodě a nenávisti.

Publicistika / 12. 10. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Vaclík: S Anglií to byl top výkon, ale pořád se máme kam posouvat

Podle brankáře Tomáše Vaclíka podali čeští fotbalisté při výhře 2:1 v pátečním duelu kvalifikace mistrovství Evropy proti Anglii asi nejlepší výkon za dobu jeho působení v reprezentaci. Za důležité však považuje, aby národní tým v podobném duchu pokračoval dál, a to hned v pondělním přípravném duelu se Severním Irskem. Vaclík věří, že mužstvo se má stále kam posouvat a může hrát ještě lépe.

Sport / 12. 10. 2019 / (čtk)
I šnek se plíží rychleji

Dobrých zpráv je jako šafránu. Patří k nim i nedávné sdělení, že Češi začali mohutně dohánět německé výdělky.

Publicistika / 12. 10. 2019 / Miroslav KAVIJ
Pan Opatrný i Dolores Ibbárruri

Závěrečnou zprávu sněmovní vyšetřovací komise, která se zabývá někdejší privatizací těžební společnosti OKD, podepsalo všech osm členů komise. Bývalý člen této komise, nový ministr kultury Lubomír Zaorálek, by - pokud by zůstal členem komise a nestal se členem vlády - svůj podpis pod zprávu připojit nemohl. Trestní oznámení, v něž vyústilo téměř dvouleté jednání komise, totiž tento sociálnědemokratický politik pokládá za nepodložená. »Že v ní (komisi) dnes nejsem, tomu jsem jenom rád. Mně připadá, že to, s čím přišla, těch čtrnáct trestních oznámení, prostě zdaleka nemá podložené žádnými důkazy, žádnou evidencí,« řekl Zaorálek tento týden České televizi.

Publicistika / 12. 10. 2019 / Monika HOŘENÍ
Rybičky, rybičky, rybáři jedou

Třeboňští rybáři po roce začali s třídenním výlovem největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Čekají výnos 150 tun tržních ryb, zhruba stejně jako loni, kdy výlov přilákal 50 000 lidí. Výlov potrvá do 13. října.

Regiony / 12. 10. 2019 / (zku)
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.