Archiv článků

Jako ze Švejka

Zpráva jako od vojenských lékařů ze Švejkovy éry nám přistála nedávno v médiích z Eurostatu. A sice, že Češi v průměru tráví nejdelší dobu v nemocnici ze všech států EU, a to celých 9,6 dne. Určitě si někteří vzpomenou na klasické rčení vrchního odvodového lékaře Dr. Bautzeho: »Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande.«

Publicistika / 12. 1. 2019 / Vladislav ČERNÍK
Naše zvláštní služby nejsou naše?

Kauza Huawei a ZTE bude mít zřejmě další pokračování. Nikoli z naší strany. Jak se domnívá prezident, a zřejmě má své informace, čínská strana nemůže neodpovědět. Kauza nás bude tedy leccos stát a bude to bolet. Podle pana poslance Bartoška z KDU-ČSL - tak nás alespoň zasvětil do svého postoje v ranním bloku České televize - naše bezpečnost by měla mít přednost nad ekonomickými zájmy. Dva ministři, jichž se reportéři ČT zeptali cestou na jednání vlády, sice opatrně, ale přece jen, potvrdili stanovisko Miloše Zemana. Jak to tedy vlastně je?

Publicistika / 12. 1. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Vůbec se nedivím nespokojenosti

Se zájmem jsem si přečetl slova pana ministra zahraničí Tomáše Petříčka, která řekl před několika dny v rozhovoru pro iDnes.cz. Kromě toho, že chce kandidovat do předsednictva sociálně demokratické strany na jejím březnovém sjezdu, ve svém vysvětlení zdůraznil, že – cituji: »Prioritou pro mě bude bezpečnost Česka, kterou nám zajišťuje mj. členství v NATO a EU, a s tím spojené prozápadní směřování země. ČSSD by měla být alternativou populistům, kteří jen mluví, ale skutek utek.« Obecně směrovaná slova lze chápat jako kritiku prezidenta Zemana či premiéra Babiše a vlastně dokazují, že tento ministr těžko bude někdy mít na prvním místě skutečný zájem naší země, ale že prvořadým pro něho bude »to, co řekne Brusel nebo Washington«.

Publicistika / 12. 1. 2019 / Otakar ZMÍTKO
A co na to TGM?

Prezident Miloš Zeman je vzděláním ekonom a celý svůj profesionální život dokazoval, že racionalismus, tedy důraz na rozum, patří k jeho základní výbavě. Proč to píšu v minulém čase? Neplatí to snad i nadále? Obávám se, že špatní rádci, nedostatečné pročtení Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí nebo snad přátelství s kardinálem Dukou ho vede k úvaze, že by dal Řád Tomáše Garrigua Masaryka katolickému knězi Petru Piťhovi, který ve svém zářijovém kázání odmítl tento mezinárodní dokument jako součást jakéhosi »nového zákonodárství«. Nic není nekritizovatelného, tím spíše jakýkoli dokument, ale Piťhovy námitky nelze brát jako relevantní.

Publicistika / 12. 1. 2019 / Monika HOŘENÍ
Squatteři se usadili na střeše

V budově Správy železniční dopravní cesty (SŽDC)v Jeseniově ulici na pražském Žižkově již zůstává pouze skupina několika lidí na střeše.

Zpravodajství / 11. 1. 2019 / (ng)
U vraždy v Bitozevsi vynesl soud nad mladíky výjimečné tresty

Výjimečné tresty dnes vynesl ústecký krajský soud nad dvěma mladíky, kteří podle obžaloby loni v Bitozevsi surově ubili svého devatenáctiletého vrstevníka. Tomáš Pavlis má jít do vězení na 23 let, Adam Kužel na 22 let. Rozsudek není pravomocný, obžalovaní i státní zástupce si ponechali lhůtu pro odvolání. Rozsudek měl padnout už v prosinci, soud byl tehdy odročen, protože nepřišla poslední svědkyně. Ta vypovídala až dnes, její výpovědí bylo dokazování skončeno.

Zpravodajství / 11. 1. 2019 / (čtk)
Hodina v londýnském metru je jako den ve městě

Vzduch v londýnském metru je natolik znečištěný, že hodina strávená v podzemních prostorech je z hlediska vystavení organismu škodlivým částicím stejná, jako celý den na ulicích britské metropole. Podle agentury Reuters to odhalila nová studie, jejíž vypracování zadal londýnský dopravní podnik Transport for London (TfL).

Ze světa / 11. 1. 2019 / (čtk)
Apple na letošek plánuje tři nové telefony iPhone

Americká společnost Apple se chystá na podzim představit tři nové chytré telefony iPhone včetně nástupce problémového typu XR. Prodeje tohoto levnějšího modelu s obrazovkou z tekutých krystalů (LCD) značně zaostávají za předpoklady, píše list The Wall Street Journal.

Ekonomika / 11. 1. 2019 / (čtk)
Králova abdikace kvůli sňatku nebo dluhu?

Malajsijský král, sultán Muhammad V. o prvním letošním víkendu abdikoval. Podle agentury Reuters se tak stal prvním vládnoucím monarchou této země, který se vzdal trůnu před vypršením pětiletého funkčního období.

Ze světa / 11. 1. 2019 / (pe, čtk)
Rébus zvaný ochrana půdy, aneb Jak na to

Někdo se může ptát, proč rébus. V zásadě víme, jak bychom měli půdu chránit. V praxi se to ale dlouhodobě nedaří. Stav půdy, zvláště pak orné, se v České republice dlouhodobě zhoršuje a ohrožuje zemědělskou výrobu a s ní i produkci potravin.

Ekonomika / 11. 1. 2019 / Jan ZEMAN
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.