Archiv článků

Národní tým v EP

Národní tým v EP

Publicistika / 22. 5. 2019 / Petr BUREŠ
Hrdost a solidarita

»Tak ty si jedeš na Kubu a na internetu pak píšou, že tam zavádějí přídělový systém na potraviny, jen aby se novináři dosyta najedli!« rýpali si do mě někteří známí, když jsem se vrátila z pracovní cesty.

Publicistika / 22. 5. 2019 / Helena KOČOVÁ
V zámořském souboji byli lepší Kanaďané

Hokejisté Ruska porazili na MS v Bratislavě Švédsko 7:4 a vyhráli skupinu B před ČR. Kanada zdolala v Košicích USA 3:0 a zvítězila ve skupině A před Finskem, které nečekaně prohrálo s Německem 2:4. Češi budou hrát čtvrtfinále MS s Německem ve čtvrtek v Bratislavě. Další dvojice tvoří Rusko - USA, Kanada - Švýcarsko a Finsko - Švédsko.

Sport / 22. 5. 2019 / (čtk)
EU potřebuje důstojnou minimální mzdu a důchod

Evropská unie jako sociální projekt selhává, jestliže se stále zvětšují rozdíly v příjmech zaměstnanců a důchodců mezi bohatými a chudými zeměmi Unie. Nadnárodní společnosti využívají obrovské mzdové rozdíly mezi jednotlivými státy i regiony, takže zatímco jedni bohatnou, druzí chudnou. Řešením by byla jednotná minimální mzda v EU, na niž by navazoval unijní minimální důchod.

Zpravodajství / 22. 5. 2019 / (ng)
Čeští hokejisté porazili Švýcarsko a skončili druzí ve skupině Ve čtvrtfinále se střetnou s Německem

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa na Slovensku v závěrečném utkání ve skupině B Švýcarsko 5:4. Výsledky dalších úterních zápasů rozhodly o tom, že ve skupině obsadili druhé místo za suverénními Rusy a ve čtvrtfinále se utkají ve čtvrtek v Bratislavě od 20.15 s Německem.

Sport / 22. 5. 2019 / (red)
St. Louis ve finále Stanleyova poháru

Hokejisté St. Louis porazili San Jose 5:1, sérii uzavřeli poměrem 4:2 na zápasy a postoupili do finále NHL, ve kterém hráli naposledy v roce 1970. V závěrečném boji o Stanleyův pohár se střetnou stejně jako před 49 lety s Bostonem, v jehož barvách budou ve finále zastupovat český hokej David Krejčí a David Pastrňák.

Sport / 22. 5. 2019 / (čtk)
Chceme, aby i u nás byl Barnevernet?

V pořadu Máte slovo paní Jílkové na ČT1 se řešil, za účasti odborníků, problém chování žáků ve školách, inkluze i velmi složité podmínky výchovy, které negativně ovlivňuje několik procent rodičů. Tolik ve stručnosti. Po chvilce se však diskutující dostali až k problému fyzického potrestání dítěte, tedy u toho, zda se smí dítěti, když něco udělá, dát »přes zadek«. A tady střet byl největší.

Publicistika / 22. 5. 2019 / Václav ŠENKÝŘ
VW vedl v Brazílii černé listiny

Německá automobilka Volkswagen spolupracovala v 60. až 80. letech s brazilskou vojenskou diktaturou, vedla černé listiny vlastních zaměstnanců s uvedením jejich politické orientace, předávala je režimu, a navíc umožňovala zatýkání levicově orientovaných pracovníků přímo v továrně.

Ze světa / 22. 5. 2019 / (rj)
Hejtman k prodeji nemocnice: Zájem trvá

Hejtman Oldřich Bubeníček a jeho náměstek pro zdravotnictví Stanislav Rybák (oba KSČM) se setkali se starostou Litoměřic Ladislavem Chlupáčem (ODS) a ředitelem litoměřické nemocnice Radkem Lončákem.

Regiony / 21. 5. 2019 / (mh)
Odborníci o čištění ropy a ropovodu Družba

Organické chloridy, které znečistily na konci dubna ropu v ropovodu Družba, se běžně v ropných ložiscích ani v ropě prakticky nevyskytují, řekl Daniel Maxa z Ústavu technologie ropy a alternativních paliv Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Podobné látky jsou podle něj v ropě zcela rozpustné a nezachycují se na stěně potrubí. Kontaminovanou ropu lze vytlačit dávkou nekontaminované tak, jako se to děje při sériové přepravě rop různých typů, k jejichž mísení nesmí dojít, uvedl.

Ekonomika / 21. 5. 2019 / (ici)
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.