Archiv článků

Komunální volby nám klepou na dveře

Každý z nás se musí zamyslet nad tím, že pokud přijde k volebním urnám, může ovlivnit svým hlasem to, kam bude směřovat jeho obec či město po další čtyři roky. Je třeba především dívat se dopředu a spravovat obce a města tak, abychom zajistili zlepšení života nám všem i těm, kteří dnes ještě neodrostli dětským střevíčkům. Mnozí z nás svoje právo zúčastnit se voleb nevyužívají. A to je myslím velká škoda. Slyším často stížnosti na to, co se lidem nelíbí. Program KSČM je reálný a zohledňuje všechny jejich požadavky, které navíc zaručují spokojený život i našim dětem.

Publicistika / 18. 9. 2018 / Emil PERNICA
Krok správným směrem

Kolem církevních tzv. restitucí je »šrumec«. Kam se hrabe euforie z historického postupu basketbalistů na MS či naopak smutek z toho, kam hluboko klesl český fotbal!

Publicistika / 18. 9. 2018 / Petr KOJZAR
Vyslyší Hamáček Ondráčka a policisty?

Policistům se možná od ledna uleví. Pokud Sněmovna schválí ve zrychleném režimu návrh Zdeňka Ondráčka (KSČM) a poslanců dalších stran zastoupených v dolní komoře, ubude jim papírování. Vyřešení problému se skrývá – laicky řečeno - v pouhém slově domluva.

Zpravodajství / 18. 9. 2018 / (ku)
Už tehdy nás prodali

Události jsou události, nelze je později měnit. Staly se. Neoddiskutovatelně. Lze je jen jinak vykládat. To je i případ zářijových dnů z roku 1938. Tehdy, bylo to 15. září, se sešel německý kancléř Adolf Hitler a britským ministerským předsedou Nevillem Chamberlainem v lázeňském německém městě Berchtesgaden.

Publicistika / 18. 9. 2018 / Jaroslav KOJZAR
»Rouškaři«

V Čechách se zdravotnické roušky příliš nenosí. Výjimečný je v tom jeden můj kolega, kterého jsem před časem v pražské Lucerně málem nepoznal. Bylo to na novinářské projekci filmu Masaryk. Seděl v jedné z předních řad, obličej zahalený rouškou, pravděpodobně schvácený chřipkou. Nebo se nechtěl nechat nakazit od kašlajícího diváka, sedícího v kině vedle něj? Kdoví. Musím se ho na to příležitostně zeptat. Každopádně si tehdy, stejně tak jako já, nechtěl nechat ujít drama o bohémském životě rozevlátého československého diplomata Honzy Masaryka. Mávli jsme na sebe, protože mi bylo sympatické, že zřejmě nechce chřipkou nakazit ostatní. Což se v Česku, zaměřeném na sobecký individualismus, nenosí a obecně nechápe.

Publicistika / 18. 9. 2018 / Radovan RYBÁK
Kdo je tady lůza?

Člověk by řekl, že komunální volby budou jen odvarem těch parlamentních, ve kterých fakt jde o směřování státu a další s tím související záležitosti. Ale i v komunálu se zřejmě dají vydělat nějaké ty nezanedbatelné korunky (zejména v případě obzvlášť přizpůsobivých a splachovacích jedinců s ostrými lokty), takže se asi nemůžeme divit, že i letos v září je i na politické scéně sakra horko.

Publicistika / 18. 9. 2018 / Roman JANOUCH
Parkovišť by mohl být dostatek, kdyby…

V České republice jsou tisíce parkovacích míst, která zůstávají prázdná, protože města neumí tyto plochy dostatečně využívat. Uvedl to předseda České parkovací asociace Petr Horský. Města i stát by podle něj měli zlepšit plánování a propagaci svých dopravních projektů.

Ekonomika / 17. 9. 2018 / (ici)
Šicí jehly v jahodách

Austrálie zahájila vyšetřování, kdo ukryl šicí jehly do jahod, které skončily na pultech obchodů v šesti australských státech a teritoriích.

Ze světa / 17. 9. 2018 / (čtk)
Lidem se otevře depo metra, garáž autobusů a vozovna tramvají

Pražský dopravní podnik připravil na tuto sobotu tradiční den otevřených dveří, během něhož mohou zájemci nahlédnout do jindy nepřístupného zázemí. Tentokrát lidé mohou navštívit tramvajovou vozovnu Motol, autobusové garáže Řepy a depo Zličín, odkud budou celý den vyjíždět historické soupravy metra.

Zpravodajství / 17. 9. 2018 / (čtk)
Filip ocenil práci starostů i zastupitelů

Starostkám a starostům osmdesáti obcí, městysů a měst ČR předal ve Sněmovně dekrety o udělení obecního symbolu znaku nebo vlajky v zastoupení jejího předsedy Radka Vondráčka (ANO), který byl v zahraničí, první místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM).

Zpravodajství / 17. 9. 2018 / (ku)
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.