Archiv článků

Ve vesmíru sonda s výraznou českou stopou

Raketa Atlas V 411 vynesla z Mysu Canaveral do vesmíru sondu Evropské kosmické agentury (ESA) Solar Orbiter.

Ze světa / 14. 2. 2020 / (čtk)
Máme se podřizovat diktátu jedinců?

Volba veřejného ochránce ukázala, kam až mohou někteří ve své nenávisti zajít. Milion chvilek se pokouší diktovat pomocí výhružek poslancům, vládě i prezidentovi a vnucovat všem své myšlenkové směry. Diktát jakéhokoli směru je v demokratickém státě nepřípustný. Milion chvilek pohrozil demonstracemi v případě zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Lidé se neradi nechávají tlačit do kouta, mají vlastní rozum a právo na svobodné rozhodování. Podivný spolek tentokrát přecenil svůj vliv, bič výhružek nezafungoval. Hysterie uměle vyvolaná volbou Křečka je ukázkou malosti a bezbřehé touhy po moci těch, kteří v řádných parlamentních či jiných volbách neuspěli. Co takto agresivní postoj přinese, je jednoznačně deklarovatelné. Pouze zvyšování vzájemné nesnášenlivosti a útoků na ty, kteří neodpovídají jejich představám.

Publicistika / 14. 2. 2020 / Pavel KOVÁČIK
Bez podpory státu a kraje kůrovce zvládnout nejde

Zlínský kraj je dlouhodobě považován za kraj zdravý s relativně kvalitním životním prostředím s třetí nejvyšší lesnatostí ze všech krajů v ČR. V souvislosti se změnou klimatu se ovšem v současné době potýkáme s řadou problémů, které prostředí negativně ovlivňují. Stejně jako v řadě dalších krajů se suché a teplé počasí projevilo v »devastaci« lesních porostů. Ideální podmínky pro reprodukční cyklus lýkožrouta smrkového, u veřejnosti známého pod názvem kůrovec, se projevily v kalamitním úhynu smrkových porostů i v našem kraji.

Publicistika / 14. 2. 2020 / Ivan MAŘÁK
Ještě k rumburské nemocnici a právu na dostupnost zdravotní péče i v odlehlejších regionech

Rumburk, Dačice, Vimperk, Semily, Rokycany, Orlová. To všechno jsou místa, kde se pacientům v poslední době vzdaluje nebo již vzdálila potřebná zdravotní péče a musí za ní dojíždět i desítky kilometrů. Nemocnic v odlehlých místech Česka, jimž kvůli dluhům hrozí konec, ale stále přibývá.

Publicistika / 14. 2. 2020 / Soňa MARKOVÁ
Návrh na zavedení klouzavého mandátu přinese řadu problémů

Členové vlády by do budoucna mohli postoupit svůj poslanecký mandát náhradníkům, dokud by působili v ministerském kabinetu. Sněmovna poslaneckou změnu Ústavy, která se týká zavedení takzvaného klouzavého mandátu, v prvním kole projednávání podpořila. Novelou se nyní budou zabývat výbory ústavně právní a mandátový i sněmovní ústavní komise.

Zpravodajství / 14. 2. 2020 / (jad, ku)
Zlínský kraj stále nemá koncepci zdravotnictví

Pomalu se blíží další volby do krajských zastupitelstev. Občané Zlínského kraje po celé čtyři roky od vládnoucí garnitury poslouchají řeči o tom, jak je důležité mít Strategickou koncepci zdravotnictví a samozřejmě také potažmo to, jak je pro ně samotné nepostradatelná »Nová krajská nemocnice«. Zastupitelům i veřejnosti jsou předhazovány různé vize, které vůbec problematiku zlepšení zdravotní péče neřeší a stávající stav neposunují kupředu.

Publicistika / 14. 2. 2020 / Eva BADINKOVÁ
Americká vláda se necítí spokojena

Informace o tom, že americká vláda se necítí spokojena s tím, jak Česká republika plní závazek dávat na obranu dvě procenta ze státního rozpočtu, proběhla před několika dny některými médii. Dokonce zaznělo, že by to mohlo znamenat jisté sankce proti naší republice. To, že ve Spojených státech spokojeni nejsou, je veřejné tajemství. Trump už přece vícekrát prohlásil, že Evropa by měla konečně převzít na svá bedra větší díl obrany. A dokonce prý i to, aby země, kde jsou rozmístěny americké základny, převzaly financování těchto základen. Poláci už zřejmě byli vstřícní, když nabídli své území pro takovou základnu a snad se dokonce zavázali Američanům »za svou ochranu« platit.

Publicistika / 14. 2. 2020 / Filip ZACHARIAŠ
Otevřený dopis Valentýnovi

Milý Valentýne, chtěl jsem se tě zeptat na pár otázek. Nejsou nijak záludné, nicméně bych rád dostal odpovědi a prosím, neodpovídej mi v jinotajích a náznacích. Jsme oba chlapi, a tudíž bychom si měli rozumět, náznaky a jinotaje u mě jaksi nefungují.

Publicistika / 14. 2. 2020 / Pavel JÁCHYM
Facebook odložil spuštění své seznamky v Evropské unii

Americká internetová společnost Facebook odložila spuštění své nové seznamovací služby v Evropské unii, které plánovala na čtvrtek. Rozhodla se k tomu poté, co evropští regulátoři vyjádřili pochybnosti ohledně postupu firmy. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Ze světa / 13. 2. 2020 / (čtk)
Budou mít strážníci nárok na odchodné?

Obecní strážníci by mohli získat nárok na odchodné. Poslanec Jiří Mašek (ANO) jej ve druhém čtení navrhl připojit k poslanecké novele, která mj. zpřesňuje některá oprávnění a postupy strážníků. Zpřísňuje také podmínky jejich bezúhonnosti.

Zpravodajství / 13. 2. 2020 / (ku, jad)
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.