Archiv článků

Jak se rozhoupával zvon zrady: 1933 až 1939

Loňský rok byl ve znamení »osmičkových« výročí. Rok 2019 je rovněž bohatý na kulatá výročí, která dlouhodobě ovlivnila život několika generací nejen v Československu a České republice.

Téma / 20. 3. 2019 / Svatomír RECMAN
Úkolem je vybojovat socialistickou Evropskou unii

Klub mezinárodní politiky spolu s Klubem společenských věd (KSV) uspořádaly v pondělí v podvečer v Praze setkání s filozofem a sociálním vědcem docentem Markem Hrubcem, který promluvil na téma »Evropská unie v multipolárním světě – napětí a spolupráce«.

Zpravodajství / 20. 3. 2019 / (mh)
Unfair hra USA. Proti soudu ICC

Spojené státy zavedou vízová omezení pro členy Mezinárodního trestního soudu (ICC), aby prý chránily své občany a občany tzv. spojeneckých států před stíháním za působení v Afghánistánu.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (rj)
Nazarbajev po 30 letech končí

Dlouholetý kazašský prezident Nursultan Nazarbajev v projevu k národu oznámil, že odstupuje z funkce hlavy státu. Podle prezidenta nastal čas, aby moc v zemi převzala nová generace lídrů. Podílu na moci se bývalý komunistický funkcionář nevzdává, ponechává si funkci šéfa bezpečnostní rady státu a vůdce vládní strany Světlo vlasti.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (rj)
Zeman se přimlouval za uhlí

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Karlovarského kraje opět podpořil zachování těžby uhlí pro energetické využití. Podle něj obnovitelné zdroje energie nemají budoucnost.

Zpravodajství / 20. 3. 2019 / (ste)
Všechno je jinak

Zprávy ohledně rozmístění ruských strategických bombardérů Tu-22M3 a raketových komplexů Iskander-M na Krymském poloostrově podle agentury TASS popřel předseda branného výboru dolní komory ruského parlamentu Vladimir Šamanov.

Ze světa / 20. 3. 2019 / (rom)
»Oceněny« nekalé praktiky dodavatele energií

Energetický regulační úřad (ERÚ) udělil společnosti Stabil Energy rekordní pokutu čtyři miliony korun za nekalé obchodní praktiky. Jde o dosud nejvyšší pokutu uloženou za protispotřebitelské chování jednomu konkrétnímu dodavateli. Rozhodnutí je pravomocné.

Ekonomika / 20. 3. 2019 / (ici)
Julínek a Proske dostali červenou kartu

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR do konce této sezony vyřadila z listiny hlavní sudí Pavla Julínka a Zbyňka Proskeho. Obsazováni budou pouze na utkání mládeže v juniorské a dorostenecké lize. Naopak asistent Jan Petřík se posunul mezi hlavní rozhodčí.

Sport / 20. 3. 2019 / (čtk)
Pastrňák zpátky na ledě

Dva čeští brankáři byli v úterním programu NHL vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu. Petr Mrázek zastavil 36 střel a v rozstřelu všechny tři nájezdy a vychytal Carolině vítězství 3:2 nad Pittsbughem. David Rittich kryl 31 střel a dovedl Calgary k výhře 4:2 nad Columbusem. Po Rittichovi se stal druhou hvězdou utkání Michael Frolík, který vstřelil rozdílový gól a připsal si i přihrávku.

Sport / 20. 3. 2019 / (čtk)
Kometa opět suverénní a vrací se domů s vedením 2:0

Hokejisté Olomouce vyhráli druhý zápas čtvrtfinále play off extraligy na ledě Plzně 3:2 v prodloužení a vyrovnali stav série, hrané na čtyři výhry, na 1:1. Kometa zvládla i druhý duel v Hradci Králové a vyhrála 5:0. Chomutov je po Pardubicích druhým jistým účastníkem baráže o extraligu. Karlovy Vary sice podlehly ve 4. kole skupiny o umístění Litvínovu 4:5 v prodloužení, jenže Piráti šanci na snížení manka nevyužili a prohráli doma s Dynamem 1:4. Extraligovou jistotu tak mají po Litvínovu i Karlovy Vary.

Sport / 20. 3. 2019 / (red)
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.