Archiv článků

Chvaletice v rekordu, otazníky kolem emisí

Chvaletice v rekordu, otazníky kolem emisí

Ekonomika / 15. 5. 2019 / (eko)
Křetínský dával Nečasové šperky za statisíce

Miliardář Daniel Křetínský u soudu připustil, že někdejší šéfku premiérova kabinetu Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) obdaroval drahými šperky. Uvedl ale, že spolu měli přátelský vztah a že šlo o dárky.

Zpravodajství / 15. 5. 2019 / (ste)
Tvrdých zastánců EU jen 15 procent

Horlivých zastánců Evropské unie je v české populaci pouze 15 procent, jsou ale velmi aktivní u voleb. Při představování výsledků průzkumu agentury Ipsos MORI o prioritách voličů to řekl ředitel Ústavu empirických výzkumů STEM Martin Buchtík.

Zpravodajství / 15. 5. 2019 / (ste)
Proti množírnám zvířat

V ČR začala působit evropská iniciativa, která je zaměřena na potírání podvodných inzerátů množitelů a překupníků zvířat. Jejím cílem je monitorovat inzerci a nastavit nové standardy pro prodej na internetu.

Zpravodajství / 15. 5. 2019 / (ste)
Maturity prý v pořádku

Obsah letošních didaktických testů státní maturity, na rozdíl od těch loňských, byl bezchybný. Platnost testů potvrdila nezávislá odborná komise, informovalo ministerstvo školství.

Zpravodajství / 15. 5. 2019 / (ste)
Vážení voliči, necháte to tak?

Tento článek jsem začal psát po návratu z kontaktní kampaně. Jsem plný dojmů ze stovek lidí, kterým předávám naše volební noviny a volební leták s otázkou: »Dobrý den, můžu Vás pozvat k volbám? Jsem kandidát….« Reakcí je zpravidla několik. Od převzetí s poděkováním, přes mechanické uchopení a vložení kamsi do tašky, až po negativní reakci typu, i nebo hůře - impulsivní reakce zakončená vrácením letáku nebo jeho rituálním zmuchláním a odhozením kamsi do dálky.

Publicistika / 15. 5. 2019 / Lukáš PAŘÍZEK
To by chtělo mít kus cti v těle

Na recepci ke státnímu svátku Ruska nepřišel předseda Senátu Kubera. Proklamoval tak nenávist »až za hrob«. Ani další z pravicových představitelů tady nebylo vidět. Čest těm, co přišli, prezidentům Zemanovi a Klausovi a dalším. Pan Kubera by nežil, kdyby Sovětský svaz, tedy podle dnešního pojetí Rusko, nás neosvobodil a 9. května, opakuji 9. května, nezavršil svou osvobozovací cestu od Moskvy po Berlín a Prahu. Praha totiž, byla osvobozená skutečně až 9. máje, kdy ve tři hodiny ráno rudoarmějci na několika místech vstoupili do našeho hlavního města a stále ještě se museli bránit střelbou. Kdyby nebyl tehdejší Sovětský svaz, nebyli bychom totiž ani my, protože třetí říši by neměl kdo porazit. Možná, že jednou by další spojenci přece jen vyhráli, ale připomínám panu Kuberovi smlouvu z Versailles po Velké válce, která ji sice formálně ukončila, ale ve skutečnosti založila jen další pozdější problémy. Angloameričané by totiž sílu na zdolání nacistického protivníka a jeho spojenců neměli. A ostatně ani se moc neangažovali. Teprve, když již šlo o Suezský kanál, začali alespoň v Africe projevovat aktivitu. Vyhrát ovšem mohli jen proto, že Sovětský svaz vázal mnoho nacistických divizí, které nemohly být poslány na pomoc afrikakorpsu.

Publicistika / 15. 5. 2019 / Jiří VÁBR
Ruská propaganda za peníze cizí, ukrajinská z kapes daňových poplatníků!

Investigativní novinářka Sabina Slonková, nechvalně spojená s pátráním v kauze Čapí hnízdo opět bije na poplach. Tentokrát sdílí obavy o šíření ruské propagandy europoslancem KSČM Jaromírem Kohlíčkem, který byl na (ruském) Krymu a v samotné RF díky štědrosti tamních spolků podílejících se na financování jeho cest, více než doma.

Publicistika / 15. 5. 2019 / Miroslav KAVIJ
Tanečky kolem ředitele Fajta

Ministr kultury Staněk prý nepřesvědčil členy podvýboru pro kulturu Poslanecké sněmovny, že Fajt měl být odvolán z funkce ředitele Národní galerie. Už to, že zmíněný ředitel sám se sebou podepsal smlouvu na více než milion korun, je mělo přesvědčit, i když důvodů pro odvolání bylo údajně více. Opravdu si lze legálně přivydělávat »za přípravu výstav« ke svému platu v Národní galerii další milion? To je podle členů podvýboru normální? Nebo se to může jen proto, že Fajt »je náš«, tedy těch, kteří se slovy hlásí »k demokratům«? Také několik tisíc umělců všeho druhu podepsalo protest. I oni jsou toho názoru, že podvádět se smí? I když je vše zahaleno do tzv. legálnosti? Pak bychom řekli ano, jestliže kterýkoli pracovník ve sférách placených státem by kdykoli sám se sebou uzavřel smlouvu. Ano? Potom by ovšem v zemi nastala anarchie. Každý odpovědný pracovník je totiž placen, a ředitel Národní galerie není výjimkou, za práci, kterou odevzdává. To, co v době plnění povinností vyplývajících z ní, vymyslel, je součástí jeho práce, tedy pokud po večerech si nejde přivydělávat jako uklízečka, když na tuto práci se nikdo nepřihlásil. A že by Fajtova smlouva byla z oblasti diametrálně odlišné, než je jeho pracovní náplň a povinnosti ředitele, a mohlo by to omlouvat? Jenže nebyla, což členové podvýboru pro kulturu dobře věděli. A kdyby přece jen chtěl pan Fajt dělat uklízečku, protože se žádná podobná pracovnice z venku nenašla, nebo neměl na zaplacení třeba fitcentra, pak by to svědčilo o jeho špatných manažerských schopnostech a měl by také být odvolán.

Publicistika / 15. 5. 2019 / Otakar ZMÍTKO
Putinovo práče

Vrátím se ještě trochu časem k zážitku ze 7. května, který se ovšem může stát kdykoli. Na pozvání Julie Masopustové, předsedkyně Matice Čech, Moravy a Slezska – spolupracující organizace Vlasteneckého sdružení antifašistů ČR, jehož jsem předsedou – jsem na generálním konzulátu Ruské federace v Karlových Varech navštívil Děň pabědy. Jako všem účastníkům mi tam na sako připnuli oranžovočernou stužku.

Publicistika / 15. 5. 2019 / Zbyšek KUPSKÝ
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.