Archiv článků

Nedobré inspirace

Když kdosi nasprejoval na sochu druhého československého prezidenta Edvarda Beneše na Loretánském náměstí v Praze slova »rasista« a »masový vrah«, přemýšlela jsem, proč se tak stalo. Že jsou posledních 30 let často ničeny památníky Rudé armády, že zlí lidé opakovaně potřísnili pražskou sochu osvoboditele od fašismu a pokořitele hitlerovského Berlína maršála Koněva, jsem si vysvětlovala tak, že rusofobie a nenávist zejména ke všemu sovětskému slaví hody. Proč ale náš prezident, prezident opěvované první republiky, hlava zahraničního protifašistického odboje?

Publicistika / 19. 9. 2020 / Monika HOŘENÍ
Hřibův chaos v Praze, nouzový stav na spadnutí

Koronavirová epidemie stále sílí. Počet nově nakažených překročil hranici 3000 denně. Praha, která patří k nejzasaženějším, se rozhodla uzavřít vysoké školy, učit se bude jen na dálku. Uvažovala i o zavření škol středních, hygienici byli ale proti. Premiér nevyloučil vyhlášení nouzového stavu. Vláda rovněž obnoví Ústřední krizový štáb.

Zpravodajství / 18. 9. 2020 / (ste)
Veřejně prospěšné práce pro modelku

Izraelský soud na konci minulého týdne za daňové úniky odsoudil izraelskou topmodelku Bar Refaeliovou k devíti měsícům obecně prospěšných prací a její matku Cipi k šestnácti měsícům vězení. Verdikt potvrdil dohodu obou žen s prokuraturou z počátku června, kterou se chtěly vyhnout vleklému procesu.

Ze světa / 18. 9. 2020 / (čtk)
Poklady Hořovicka i výstavy k bělohorské tragédii

Muzeum Hořovicka, pobočka Muzea Českého krasu, nabízí návštěvníkům v letošní sezoně tematickou výstavu k výročí českého stavovského povstání a bitvy na Bílé hoře Zbraně vojáků třicetileté války.

Regiony / 18. 9. 2020 / (zs)
Desítky firem s ochranou před věřiteli

Během posledního srpnového týdne požádalo o vyhlášení mimořádné ochrany před věřiteli více než 30 společností. Od roku 2008 bylo přitom ochranné moratorium vyhlášeno pouze pro 139 společností. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF.

Ekonomika / 18. 9. 2020 / (ici)
Obchody bez prodavačů. Jiný švédský venkov

Digitální supermarkety bez prodavačů v současnosti mění švédský venkov. Startupová firma Lifvs jich v zemi provozuje devatenáct. Společnost si vybírá odlehlé oblasti, kde zanikly obchody s potravinami, píše list The Guardian.

Ze světa / 18. 9. 2020 / (ava, čtk)
Za pády boeingů »kultura utajování«

Za havárie letadel Boeing 737 MAX může utajování a nedostatečný dohled. Vyplývá to ze závěrečné zprávy výboru amerického Kongresu, který věc zkoumal. Výtky v ní obsažené se týkají nejen amerického výrobce letadel, ale také Federálního úřadu pro letectví (FAA).

Ekonomika / 18. 9. 2020 / (ici)
Vlci se nebezpečně množí

V České republice se letos narodila vlčata nejméně deseti vlčím smečkám, a to na Šumavě, v Krušných i Lužických horách, u Ralska, na Broumovsku, ve Slezských Beskydech a v oblasti Javorníků.

Regiony / 18. 9. 2020 / (ng)
Řidiči jsou stále agresivnější

Na 88 procent Čechů je přesvědčeno o vzrůstající agresivitě řidičů. Za agresivního řidiče se přitom považuje jen pět procent z nich. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila agentura STEM/MARK pro Českou asociaci pojišťoven.

Zpravodajství / 18. 9. 2020 / (ng)
Základní příjem naplní základní potřeby občanů Rozhovor Haló novin s filosofem a sociálním vědcem Markem Hrubcem

Jste jedním ze zastánců nepodmíněného základního příjmu, což je fenomén, který není ještě všem znám ani jako pojem, natož aby lidé pochopili jeho princip. Prosím, připomeňte, oč jde.

Rozhovory / 18. 9. 2020 / Monika HOŘENÍ
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.