Archiv článků

Volby senátorů jen v jednom kole

Dvoukolový systém voleb do Senátu by se v České republice měl změnit v jednokolový. Smyslem je jednak zvýšení účasti voličů, a především zjednodušení voleb. Navrhuje to čtveřice komunistických poslanců v čele s předsedou ÚV KSČM, místopředsedou Sněmovny Vojtěchem Filipem.

Zpravodajství / 15. 7. 2019 / (ku)
Strýcová je wimbledonskou vítězkou i deblovou jedničkou

Tenistka Barbora Strýcová poprvé vyhrála čtyřhru na grandslamu a stane se světovou jedničkou v deblovém žebříčku WTA. Ve finále Wimbledonu zdolaly s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej kanadsko-čínskou dvojici Gabriela Dabrowská, Sü I-fan 6:2, 6:4. Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka vyhráli juniorskou čtyřhru a stali se první čistě českou dvojicí, které se to v All England Clubu povedlo.

Sport / 14. 7. 2019 / (čtk)
Djokovič po 5 hodinách udolal Federera a popáté vyhrál Wimbledon

Bitvu tenisových šampionů ve Wimbledonu po nejdelším finále v historii vyhrál Novak Djokovič. Srbský obhájce titulu po téměř pěti hodinách a odvrácení dvou mečbolů porazil švýcarského rekordmana Rogera Federera 7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12 (7:3). Nejslavnější a nejstarší turnaj ovládl Djokovič popáté v kariéře a na trávě v All England Clubu slavil 16. grandslamovou trofej.

Sport / 14. 7. 2019 / (čtk)
Levicová národní hrdost

Ve veřejném prostoru se neustále objevují slova jako nacionalismus, vlastenectví, patriotismus. Existuje však pojem, který je dnes upozaďován nebo přehlušen výše uvedenými slovy. Je jím národní hrdost. Někomu to může připomínat patriotismus, ale to je spíše americký termín než evropský. Národní hrdost by měla být neustále rozvíjena. Podobně jako ve Švýcarsku. K tomu ale potřebujeme novou koncepci občanské výchovy ve školách. Pamatuji si, že když jsem chodil na základní školu, tak jsme museli znát naše státní svátky, kdo je prezident, jak se volí atd. Jednalo se o divoká devadesátá léta. Rovněž nám byla kladena na srdce úcta ke státním symbolům a byli jsme vedeni k tomu, abychom byli na svoji vlast hrdí.

Publicistika / 14. 7. 2019 / Jan KLÁN
Katalánci bez hlasu

Nedávné evropské volby znamenaly úspěch i pro trojici politiků, kteří se podíleli na referendu o katalánské nezávislosti na Španělsku. Carles Puigdemont (bývalý premiér Katalánska), Antoni Comín a Oriol Junqueras byli zvoleni hlasy Katalánců, aby je reprezentovali v Evropském parlamentu, ale v tuto chvíli se bohužel zdá, že vůle více než dvou milionů Katalánců bude zcela ignorována. Na vině je velmi nepřekvapivě zejména Španělsko.

Publicistika / 14. 7. 2019 / Kateřina KONEČNÁ
Jaký hrabě?

Nějak se v poslední době zase rozmáhá zlozvyk oslovovat příslušníky bývalé šlechty tituly »hrabě, kníže« apod. Už dvakrát jsem na to narazila při poslechu veřejnoprávního rozhlasu, napodruhé to bylo v minulém týdnu (byť se jednalo o reprízu). Moderátorka Českého rozhlasu Plus pozvala do studia pana Huga Mensdorffa-Pouilly, který je spolumajitelem jihomoravského zámku Boskovice, navráceného rodině v restituci. Poptávala se na běh jeho života, který je rozhodně zajímavý, ba úctyhodný, protože pan Mensdorff je narozen v roce 1929. Pochopitelně padaly otázky na období třicátých let i nacistické okupace apod., samozřejmě doby poválečné, ale na místě moderátorky bych ubrala na slyšitelné servilitě. Omlouvá jen to, že Hugo Mensdorff si jako senior zaslouží úctu.

Publicistika / 14. 7. 2019 / Monika HOŘENÍ
Tropická bouře Barry způsobila v Louisianě první záplavy

Tropická bouře Barry zasáhla americký stát Louisiana, kde zaplavila některé dálnice. V zaplavených oblastech museli někteří lidé vylézt na střechy. Mnoho obchodů zavřelo, informovala v noci agentura AP. Na jihu Louisiany byla v sobotu nařízena povinná evakuace a prezident Donald Trump vyhlásil stav nouze.

Ze světa / 14. 7. 2019 / (čtk)
Fotbalisté Sparty nastoupí v 1. ligovém kole proti Slovácku

Fotbalisté Sparty vstoupí do nové prvoligové sezony domácím zápasem proti Slovácku. Na Letné se bude hrát od 19:00, předtím v 16:30 začnou zápasy Mladá Boleslav - Karviná a České Budějovice - Opava. Úřadující mistři ze Slavie v pondělní dohrávce nastoupí ve Zlíně.

Sport / 14. 7. 2019 / (čtk)
Výpadek elektřiny na Manhattanu postihl statisíce lidí, i turisty

Požár transformátoru v New Yorku způsobil v sobotu večer výpadek proudu na Manhattanu. Bez elektřiny se ocitly statisíce lidí právě v době, kdy se v srdci Manhattanu měla konat divadelní představení a další kulturní akce a oblast byla plná turistů. Zasaženy byly i obchody a metro, zastavily se výtahy, informovala v noci agentura AP. Elektrárenská společnost Con Edison uvedla, že dodávky proudu, které byly přerušeny před 19:00 místního času (před 1:00 SELČ), se podařilo obnovit před půlnocí.

Ze světa / 14. 7. 2019 / (čtk)
Věřme, že se budeme bavit o věcných argumentech Rozhovor Haló novin se stínovým ministrem financí KSČM Jiřím Dolejšem

Jsme v etapě přípravy státního rozpočtu na příští rok. Jak je vůbec daleko?

Rozhovory / 14. 7. 2019 / Jaroslav KOJZAR
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.