Archiv článků

Putin a Lukašenko debatovali v Soči

Prezidenti Ruska a Běloruska Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko během třídenních rozhovorů v Soči projednali osud obou zemí po svém odchodu do politické penze. O nečekaném tématu jednání v pátek informoval média běloruský vůdce. Otázka svrchovanosti Ruska a Běloruska, o jejichž možném sloučení se spekuluje, prý na pořadu nebyla.

Ze světa / 18. 2. 2019 / (čtk)
V ČR padlo 77 teplotních rekordů

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zpravodajství / 18. 2. 2019 / (čtk)
Mladí demonstrovali za podporu ekologie

Tisíce žáků a studentů se v pátek v Británii připojily ke globálnímu mládežnickému hnutí, které požaduje po politicích větší úsilí v boji proti klimatickým změnám. Zaplnili např. Westminsterské náměstí u budov britského parlamentu, další větší shromáždění se konala v Brightonu či Oxfordu.

Ze světa / 17. 2. 2019 / (ava, čtk)
Jazyk, kulturu i národní dějiny je třeba hájit s patřičnou důstojností Rozhovor Haló novin s poslancem a historikem Miroslavem Grebeníčkem

*V době, kdy se »nahoře« vedou ostré spory o to, kdo jsme a kam patříme, nebo dokonce kam prý musíme patřit, jste Čech, Evropan, nebo Euroatlanťan?

Rozhovory / 17. 2. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Série let s lepším než očekávaným hospodařením skončí

Vládě se podaří v letošním roce splnit plánovaný schodek rozpočtu 40 miliard korun, ale nebude to jednoduché, řekla v pořadu Otázky Václava Moravce předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. O státním rozpočtu spolu s ní diskutovali »u kulatého stolu« ve studiu ČT členové sněmovního rozpočtového výboru Jiří Dolejš (KSČM), Roman Onderka (ČSSD) a Zbyněk Stanjura (ODS).

Zpravodajství / 17. 2. 2019 / (mh)
Manifestace na podporu vězněných

Stovky tisíc lidí vyšly v sobotu do centra Barcelony na manifestaci, již uspořádali separatisté na podporu katalánských politiků souzených v Madridu kvůli předloňskému referendu o nezávislosti tohoto regionu. Přišlo půl milionu lidí, psal deník La Vanguardia.

Ze světa / 17. 2. 2019 / redakční zpráva
Babiš obhájil pozici předsedy hnutí ANO

(aktualizováno - 17:50) Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.

Zpravodajství / 17. 2. 2019 / (čtk, red)
Harrison Ford také do politiky?

Americký herec Harrison Ford se v úterý v Dubaji vyslovil pro účinnější ochranu přírody a kritizoval politiky za přehlížení vědeckých poznatků. Šestasedmdesátiletý legendární umělec známý ze ságy Star Wars nebo z filmů Indiana Jones zdůraznil, že klimatické změny se týkají všech lidí, bez ohledu na jejich moc nebo bohatství.

Ze světa / 17. 2. 2019 / (rj)
Lídrem ANO do voleb do Evropského parlamentu bude Charanzová

Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně Dita Charanzová. Výbor hnutí to jednoznačně podpořil, řekl dnes na celostátním sněmu předseda ANO a premiér Andrej Babiš. Doufá, že hnutí eurovolby vyhraje. Charanzová měla podporu i z řady krajských sněmů.

Zpravodajství / 17. 2. 2019 / (čtk)
V Paříži i jinde ve Francii opět demonstrují žluté vesty

Zatím několik stovek demonstrantů ve žlutých vestách se podle reportérů shromáždilo u Vítězného oblouku v horní části pařížské třídy Champs-Elysées. Ve francouzské metropoli i dalších městech dnes už počtrnácté pokračují sobotní demonstrace hnutí žlutých vest proti prezidentovi Emmanuelu Macronovi a jeho politice. Průzkumy však naznačují pokles podpory veřejnosti těmto protestům, které často přecházely v šokující násilné střety demonstrantů a pořádkových sil.

Ze světa / 16. 2. 2019 / (čtk)
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.