Archiv článků

Nejhlubší důl zavřel

Nejhlubší důl na světě Mponeng v Jihoafrické republice (JAR) musel být dočasně uzavřen kvůli šíření nákazy koronaviru. Infekce se potvrdila u 164 dělníků, oznámila v neděli nadnárodní společnost AngloGold Ashanti. Důl, dříve uzavřený v rámci přísných opatření proti koronaviru, se částečně znovuotevřel teprve v dubnu.

Ze světa / 26. 5. 2020 / (čtk)
Ubráníme se zelené totalitě?

Česká republika by měla zůstat u cíle snížit do roku 2030 emise tzv. skleníkových plynů o 40 až 45 procent oproti roku 1990.

Zpravodajství / 26. 5. 2020 / (ng)
Americké vměšování

Čína pohrozila Spojeným státům protiopatřeními, pokud budou nadále »narušovat její zájmy týkající se Hongkongu«. Peking tak reagoval na varování Washingtonu, který o víkendu uvedl, že by mohl zavést protičínské sankce kvůli plánu pevninské Číny prosadit zákon o národní bezpečnosti na území Hongkongu.

Ze světa / 26. 5. 2020 / (čtk)
Strojírenský veletrh by se měl konat

Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně by se měl letos v říjnu konat. Zaměstnavatelé a odbory pořádání akce podpořili. Podle plánu se má MSV konat od 5. do 9. října.

Regiony / 26. 5. 2020 / (ng)
Život nás naučí

Někdy si myslíme, že nás už nic nového nepotká. Jenže člověk míní a okolí mění. Zavedené stereotypy nás občas příliš nebaví, když je však ztratíme, jsme najednou nejistí. Mnohdy se nám do práce nechce, ale když bychom o ni přišli, ztratíme částečně smysl života a jeho naplnění. Prognózy stavu zaměstnanosti jsou v současnosti ohrožující. Některé firmy propouštění ohlásily, jiné o tom příliš nemluví. Pandemie koronaviru ohrozila mnohé profese dlouhodobě. Některé regiony případné propouštění nedovedou řešit.

Publicistika / 26. 5. 2020 / Miloslava VOSTRÁ
Bouře ničila Austrálii

Západní pobřeží Austrálie se druhý den v řadě potýkalo s nebývale silnou bouří, která vyvracela stromy a bořila budovy. Živel, který představitel hasičů a krizových složek Jon Broomhall označil za desetiletou bouři, si nevyžádal oběti na životech. Desetitisíce domácností a firem se však ocitly bez proudu.

Ze světa / 26. 5. 2020 / (čtk)
Žijme dneškem a řešme problémy současnosti

V poslední době se ve veřejném prostoru projevuje až nevídaná starostlivost o dění v KSČM. Pro mnohé je to nepochopitelné, někteří se však chytají své příležitosti a snaží se KSČM nasadit takzvaně psí hlavu. Trochu ale opomněli, že lidé mají vlastní rozum a poměrně dobře dokážou odhadnout věci podstatné a nepodstatné.

Publicistika / 26. 5. 2020 / Pavel KOVÁČIK
Maršálovi noví pohůnci

Takzvaná Pražská klerofašistická trojka (PKT), tedy Hřib, Kolář a Novotný, dokázala během roku strhnout Českou republiku mezi rozvojové země. A sebe do záhuby. Každý člen PKT po svém, ale všichni pod jednotným mezinárodním vedením, pracují na objednávku. A to těch, kteří dnes zásadním způsobem revidují výsledky druhé světové války, tedy vítězství Sovětského svazu nad německým nacismem.

Publicistika / 26. 5. 2020 / Richard KNOT
Firmám mají pomoci banky, nikoli sociální systém

Tripartita se nedohodla na podobě odpuštění sociálních odvodů firmám. Podle návrhu ministerstva práce by se tříměsíční prominutí pojistného mělo týkat malých podniků, podle zaměstnavatelů všech ohrožených. Odbory jsou naopak proti tomu, aby důchodovému systému vypadly příjmy.

Zpravodajství / 26. 5. 2020 / (ng)
Viny prezidenta Trumpa a američtí voliči

Volby v USA se blíží. Trump proto se pokouší ze sebe svrhnout vinu za přístup ke koronaviru. Jeho nápady vyvolaly a vyvolávají údiv odborníků. Opatření jeho administrativy, zvláště v počáteční fázi vlny, byla amatérská. Sliby o brzkém objevu léku už nikdo vážně nebere. Horší je to – blíží se prezidentské volby a on chce ještě jednou být prezidentem – s jeho zahraničně politickými rozhodnutími. Jde mu jistě o to, aby svou vinu překryl něčím, co zabere u amerických voličů. Když bude obviňovat druhé z toho, co dělají samy Spojené státy - vyhlašovat sankce, rušit dohody - a vše zdůvodní tím, že ti druzí je nedodržují, ač opak je pravdou, že jsou nebezpečím pro Ameriku, že pozdě seznámili svět s šířením pandemie či jsou naprosto nevěrohodní. Obyčejní voliči, tedy američtí voliči, se poté budou cítit ohroženi a skočí mu na jeho vějičku. A oni často skáčou. Divná to zem, ta Amerika!

Publicistika / 26. 5. 2020 / Josef ŠENFELD
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.