Archiv článků

Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne opět klesly

Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne znovu klesly. Benzin Natural 95 zlevnil o 11 haléřů na průměrných 30,44 Kč/l, nafta pak o pět haléřů na 30,94 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Ceny pohonných hmot v ČR klesají 14 týdnů v řadě.

Ekonomika / 14. 2. 2019 / (čtk)
Radary pro Kyrgyzstán

Pardubická firma ERA dokončila instalaci systémů pro zajištění bezpečnosti letového prostoru v Kyrgyzstánu.

Regiony / 14. 2. 2019 / (ng)
Důchody se příští rok zase zvýší

Ministerstvo práce navrhne pro příští rok zvýšení starobních důchodů v průměru o 900 korun. Chystá novelu, která by znovu zvýšila podíl pevné části penze. Opatření oslabuje zásluhovost a posiluje solidaritu. Novinářům to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Zpravodajství / 14. 2. 2019 / (ku)
NASA po 15 letech odepsala marsovské vozítko Opportunity

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) oficiálně odepsal marsovké vozítko Opportunity. Sonda, která na konci ledna oslavila 15 let na povrchu rudé planety, měla plánovanou životnost 90 dní. Tu ale o několik řádů překonala a hlásit se Zemi kvůli prachové bouři přestala až loni v červnu. Odborníci NASA naději na obnovu spojení neztráceli, nyní ale pokusy formálně ukončili.

Ze světa / 14. 2. 2019 / (čtk)
Vlárskou dráhu zrychlí modernizace

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje v přípravě modernizace dalších úseků Vlárské dráhy, která spojuje Brno a Veselí nad Moravou. Usiluje o získání kladného posudku EIA pro přestavbu stanice v Kyjově a úseku z Kyjova do Veselí.

Ekonomika / 14. 2. 2019 / (ici)
Odsouzený kněz ministranta nezneužíval

Jesenický okresní soud zprostil v obnoveném řízení obžaloby ze zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje.

Regiony / 14. 2. 2019 / (zku)
Koncert Děti dětem byl zase bomba

A nejenže to byl opět – již po dvaadvacáté – krásný večer, během něhož se hlavně bavily děti všeho věku, ale také večer žen. Nevěříte? Podívejte se na připojené fotografie. Čím to je, že jsou na nich jenom ženy a děvčata? Asi proto, že jsou aktivní!

Ženy a společnost / 14. 2. 2019 / (za)
Ťokovy dny jsou sečteny? A co Petříček?

Jsou dny ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) sečteny? Podle serveru Seznam Zprávy to tak je. Premiér Andrej Babiš se údajně již sešel s nástupcem: současným generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiřím Svobodou.

Téma / 14. 2. 2019 / Jan STERN
Za sto let bude naše planeta bez hmyzu

Každý rok ve světě zmizí 2,5 % z celkového objemu hmyzu a bude-li ubývat dosavadním tempem, tak za 100 let zmizí úplně. Vyplývá to z analýzy zveřejněné v časopise Biological Conservation. Ubývá přes 40 % hmyzích druhů a třetina je ohrožena. Hmyz přitom mizí osmkrát rychleji než savci, ptáci a plazi. Markantní ubývání hmyzu v první řadě způsobuje intenzivní zemědělství, zejména užívání pesticidů, ale přispívá k němu také urbanizace a klimatické změny.

Ze světa / 14. 2. 2019 / (ava, čtk)
Hanes podal odpor

Kladenský radní Lukáš Hanes (ODS) podal odpor v řízení o svém údajném přestupku. Slánský městský úřad vydal v řízení rozhodnutí, jehož obsah není zřejmý. Hanes ho nechtěl komentovat.

Regiony / 14. 2. 2019 / (zku)
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.