Archiv článků

Zjuganov a KPRF proti důchodové reformě

Kolem 10 000 lidí se v sobotu sešlo v Moskvě na protestním mítinku proti plánované důchodové reformě. Akce zorganizovaná komunisty (KPRF), kterou moskevská radnice povolila, byla namířena proti zvýšení důchodového věku, o němž jedná ruský parlament. Demonstrace byly hlášeny i z dalších velkých ruských měst.

Ze světa / 24. 9. 2018 / (rj)
Proč jsem nesměl promluvit?

Dne 20. září byl v Plzni odhalen památník občanů Československa, vyhnaných z českého pohraničí v roce 1938. Akci připravil Český svaz bojovníků za svobodu ve spolupráci s magistrátem Města Plzeň a Ministerstvem obrany ČR; ostatně vojáci značně přispěli k důstojnosti aktu odhalení památníku. Já jsem zde zastupoval pozvaného Vojtěcha Filipa, který se zúčastnit nemohl, sociální demokraty reprezentovala senátorka Milada Emmerová. Odhalení památníku jsem bral i jako svoji osobní věc. Moji prarodiče, žijící v roce 1938 v blízkosti německé hranice, patřili právě mezi nacisty vyhnané Čechy; ačkoliv se po nějaké době směli do své obce vrátit, pak už jen jako občané »druhé kategorie«…

Publicistika / 24. 9. 2018 / Jiří MAŠTÁLKA
DeVito zadupal Trumpa, papež Bannona

Americký herec Danny DeVito dostal v noci na neděli čestnou cenu na mezinárodním filmovém festivalu ve španělském San Sebastianu. Ocenění věnoval tento herec a režisér italského původu všem divákům, kteří chodí do kin. Při převzetí ceny ale též kritizoval amerického prezidenta USA Donalda Trumpa. Informoval deník El País.

Ze světa / 23. 9. 2018 / (rj)
Záleží na každém hlasu

Chladné, ale slunečné sobotní odpoledne na Karlově náměstí v Praze patřilo Dni s Haló novinami. Účastníkům i náhodným kolemjdoucím se představil nejen jediný český levicový deník, ale i kandidáti KSČM do Senátu, Zastupitelstva hlavního města Prahy a jejích městských částí.

Zpravodajství / 23. 9. 2018 / (ng)
Jasné NE sankcím pro Maďarsko

Před maďarským velvyslanectvím v Praze 20. září od 17 hodin demonstrovalo přes 500 lidí, kteří přišli podpořit Maďarskou republiku v tom, že Evropská unie nemá právo ji sankcionovat za přijetí protiimigračních zákonů.

Zpravodajství / 23. 9. 2018 / (brom)
Ječmínek nestačil na pozdějšího vítěze

Judista Jakub Ječmínek skončil na mistrovství světa v Baku ve 2. kole, když doplatil na těžký los. Nejprve sice překvapivě porazil světovou devítku Kanaďana Arthura Margelidona, následně ale nestačil na sedmičku An Čang-rima z Koreje, který poté získal titul. Ječmínek vyrovnal své maximum z předchozích dvou šampionátů v Budapešti a Astaně, kde rovněž získal jednu výhru.

Sport / 23. 9. 2018 / (zr)
Plíšková udolala i vítězku US Open

Tenistka Karolína Plíšková získala druhý titul v sezoně a jedenáctý v kariéře. Po dubnovém triumfu ve Stuttgartu se dnes radovala v Tokiu, kde porazila vítězku US Open Naomi Ósakaovou z Japonska dvakrát 6:4.

Sport / 23. 9. 2018 / (mak, čtk)
Šarm v hlavní roli. Tentokrát na Zámku Valeč

Jedenáctý ročník soutěže krásy těla, ale především ducha Miss a Mistr Charme tentokrát opustil hranice moravské metropole a z Brna se přesunul do exkluzivního prostředí Zámku Valeč na Vysočině. No a náš deník u toho samozřejmě nesměl chybět, a to především z toho důvodu, že se v rámci akce již poosmé volila i Miss Haló novin.

Bonus / 22. 9. 2018 / Marcela ŠPIČKOVÁ
Pohádková vonička provoní váš byt…

Takovým je podle našich babiček a nepochybně i podle maminek, jen byt »naklizený«. Mýdlo s jelenem, které je znovu na trhu, babičky používaly nejen k praní a k odstraňování »úporných« skvrn z oblečení, ale i k mytí podlahy. Peroxid vodíku, za pár kaček koupený v lékárně, používaly nejen k dezinfekci drobných oděrek, ale i k odstranění skvrn od kávy, čaje, vína a ovoce.

Bonus / 22. 9. 2018 / (jan)
Srdíčkové dny jsou tu. I Život dětem

Tento týden se po celé ČR naplno rozeběhly podzimní Srdíčkové dny. Tradiční sbírka organizace Život dětem pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi a zapojit se do ní může úplně každý. Tváří podzimní části se stala tříletá Nikolka, které již dva roky ztrpčuje život cukrovka. Doposud se na léčbu dětí podařilo organizaci Život dětem získat přes 231 milionů korun.

Bonus / 22. 9. 2018 / Roman JANOUCH
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.