Archiv článků

Podaří se zkrotit úředního šimla?

Stát se chce v příštích letech zaměřit na snižování administrativní zátěže podnikatelů.

Zpravodajství / 16. 7. 2018 / (ng)
V Bioparku Štít u obce Klamoš utekli 2 tygři a lev, jsou v areálu

V soukromém Bioparku Štít u obce Klamoš na Královéhradecku dnes dopoledne utekli z klece dva tygři a lev. Zatím jsou zvířata klidná a zdržují se v areálu bioparku. Na místě zasahuje osm policejních hlídek, zásahová policejní jednotka a vrtulník. Lidé z obce by neměli opouštět své domy. ČTK to řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Zpravodajství / 16. 7. 2018 / (čtk)
Stojíme na prahu nebezpečných deepfakes?

Američtí vědci i kongresmani se obávají, že technologicky vysoce vyspělé nástroje využívající umělou inteligenci a tzv. mapování tváře se údajně stanou nejnovější zbraní v informační válce proti USA a západním (rádoby)demokraciím.

Ze světa / 16. 7. 2018 / (rom)
Rada pro Mayovou

Americký prezident Donald Trump poradil britské premiérce Therese Mayové, aby s Evropskou unií nevyjednávala, ale rovnou ji zažalovala. Mayová to včera řekla pro televizí BBC. Trump, který včera ze Skotska odletěl do Helsinek, pobýval v Londýně ve čtvrtek a v pátek, kdy se s Mayovou také setkal.

Ze světa / 16. 7. 2018 / (čtk)
Stavbaři si letos nemohou stěžovat

Veřejní investoři zadali v prvním pololetí stavebním firmám 2373 nových zakázek za 99,5 miliardy korun. Jejich hodnota meziročně vzrostla o 75,6 procenta, počet se zvýšil o 7,4 procenta.  Objem nově vypsaných zakázek vzrostl o 13 procent. Vyplývá to z údajů společnosti IS, která monitoring zakázek převzala od firmy ÚRS Praha.

Zpravodajství / 16. 7. 2018 /  (ng)
Zákon o léčitelství jako bájný jednorožec

Někteří ho odsuzují, jiní na něj nedají dopustit. Řeč je o čínském léčitelství, které poslanci v minulém volebním období zařadili do zákona o nelékařských zdravotnických povoláních, nyní ho chtějí ze zákona vyřadit. Konečný verdikt padne zřejmě na zářijové schůzi.

Zpravodajství / 16. 7. 2018 / (jad)
Syrská armáda úspěšná i v provincii Kunajtra

Syrské vládní síly od nedělního časného rána intenzivně ostřelují strategickou provincii Kunajtra na jihu země, kterou dosud ovládají povstalci. Ve velké ofenzivě v regionu sousedícím s Izraelem okupovanými Golanskými výšinami zaznamenaly první úspěch, když dobyly lokalitu Mašara, uvedla podle AFP Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Ze světa / 16. 7. 2018 / (ava)
Barcelona plná svobody

Desetitisíce lidí v sobotu zaplnily ulice Barcelony při demonstraci za propuštění katalánských separatistických politiků zadržovaných kvůli obvinění ze vzpoury. Lidé po španělské vládě požadovali »politická gesta« v podobě propuštění politických vůdců, uvedl deník La Vanguardia. Jejich obhájci v pátek oznámili, že budou požadovat zproštění obvinění a jejich propuštění na svobodu.

Ze světa / 16. 7. 2018 / (čtk)
Přijímat migranty je cesta do pekel

Česká republika nebude podle premiéra Andreje Babiše (ANO) přijímat žádné migranty. Předseda vlády to uvedl v reakci na aktuální italskou žádost o pomoc s uprchlíky.  »Česká republika se opakovaně odmítá podřídit příkazům v rámci přijetí uprchlíků, « sdělil Haló novinám předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

Zpravodajství / 16. 7. 2018 / (jad)
Putin přijal Macrona, ten blahopřál ke skvělému průběhu MS

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi během přijetí v Kremlu poblahopřál k "dokonalému průběhu" mistrovství světa ve fotbale. V moskevském finále turnaje, který hostí Rusko, se dnes utkávají právě Francie a Chorvatsko.

Ze světa / 15. 7. 2018 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.