Reklama
-->

Archiv článků

Svobodu pro Pabla Haséla!

»Nikdo mě nezastaví, dokonce ani Felipe VI. ne. Ve svých textech odhaluji pravdu. Francovy děti odsuzují ty, co jsou upřímní. Semínka svobody, která zasadím, vyrostou.« Tak zní příznačně refrén jedné z posledních písní katalánského komunistického rappera Pabla Hásela. Ten byl před několika dny zatčen španělskou policií poté, co vnikla na univerzitu ve městě Lleida, kde se zpěvák, bráněn zdejšími studenty, nacházel. Následně byl, navzdory mohutným protestům po celé zemi, uvězněn.

Publicistika / 25. 2. 2021 / Milan KRAJČA
Pojišťovny pošlou na péči do nemocnic 173 miliard

Zdravotní pojišťovny plánují letos kvůli pokračující epidemii COVID-19 platby za akutní péči do nemocnic vyšší proti loňsku o 11 procent. Z veřejného zdravotního pojištění jim půjde 172,9 miliard korun. Ostatní oblasti péče mají schválené navýšení o 2,5 procenta.

Zpravodajství / 25. 2. 2021 / (jad)
Stop zdražování vodného a stočného

Obyvatelé hlavního města zaplatí v roce 2021 za odběr pitné vody v množství tisíc litrů vodné 54,77 Kč a stočné 46,82 Kč, celkem 101,59 Kč. Cena pitné vody tak oproti roku 2020 vzrostla o 7,9 %. Koalice vládnoucí v Zastupitelstvu hlavního města Prahy s tím nemá větších problémů. Spokojila se s argumenty provozovatele, že příčina spočívá v pandemii s ohromným propadem fakturovaných objemů pitné vody a rozsah plánovaných investic.

Publicistika / 25. 2. 2021 / Ivan HRŮZA
Vstanou noví fučíkovci

Připomínáme si 118. výročí narození Julia Fučíka, československého novináře, šéfredaktora Tvorby, redaktora Rudého práva, překladatele, literárního a divadelního kritika, ale především komunistu a člena druhého ilegálního ústředního výboru KSČ v letech 1941-1942. Jako dítě jsem dostal od mé mámy beze slov jeho knihu Reportáž, psanou na oprátce. Nebyla rozsahem příliš velká, takže přečtenou jsem ji měl hned. Sugesce této malé knihy je však tak silná, že od té doby mne ovlivnila pozitivně na celý život. Nic na tom nezmění lživý, spekulativní a antikomunisty záměrně relativizovaný obraz Julia Fučíka.

Publicistika / 25. 2. 2021 / Roman BLAŠKO
Jak vybrat správná okna

Letošní zima mnohým ukázala, jak důležité je mít v bytě či na domě v pořádku okna. Nezáleží totiž jen na tom, zda máte dřevěné či plastové rámy. Svou úlohu v tepelné či zvukové izolaci totiž hraje i výběr skel. A tak někde byli nuceni topit mnohem více jen proto, že okna nesplňovala to, co od nich majitelé očekávali. Jaro tak pro mnohé bude časem jejich výměny. Jak ale vybrat správná okna a na co se zaměřit?

Téma / 24. 2. 2021 / Helena KOČOVÁ
Johnsonova tajná operace na území nepřítele

Pandemie nemoci COVID-19 ukázala na výhody, které Skotsku plynou ze skutečnosti, že je součástí Spojeného království. Podle agentury Reuters to řekl britský ministerský předseda Boris Johnson při návštěvě Skotska na konci ledna, kde se snažil zastavit sílící podporu pro nové referendum o nezávislosti. Se skotskou premiérkou Nicolou Sturgeonovou se nesetkal.

Ze světa / 24. 2. 2021 / (ava, čtk)
Optimismus německých podnikatelů sílí

Podnikatelská nálada v Německu se v únoru zlepšila mnohem výrazněji, než se očekávalo. Německá ekonomika těží z příznivého vývoje v průmyslu, který pomáhá kompenzovat negativní dopady pandemie.

Ekonomika / 24. 2. 2021 / (ici)
Babiš: Čeká nás peklo

Vláda znovu požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu i po sobotě, oznámil premiér Andrej Babiš (ANO). Epidemická situace se totiž zhoršuje a budou potřeba opatření, k nimž nouzový stav být vyhlášen musí. Vláda chce podle všeho maximálně utlumit život v zemi, s výjimkou průmyslových podniků. Žáci se také nevrátí do škol.

Zpravodajství / 24. 2. 2021 / (ste)
Nerovnost v přístupu k vlastnímu bydlení současných mileniálů se stále prohlubuje

Téměř dvě třetiny takzvaných mileniálů z větších měst bydlí samostatně. Zhruba každý třetí mladý od 18 do 35 let žije už ve vlastním. Jen desetina těch, kteří jsou v nájmu, by v něm chtěla zůstat trvale. Čtyři pětiny mladých si myslí, že bydlení je hůř dostupné, než bylo pro jejich rodiče. Jako hlavní důvod vidí investiční pořizování bytů, kvůli němuž rostou ceny.

Ekonomika / 24. 2. 2021 / (ici)
Půda konečně nasycena

Problém se suchem je v České republice menší než v posledních pěti letech. Půdu dosytily deště a tající sníh a dostane se do ní ještě voda ze sněhu, který v půli února ležel i v nižších polohách, uvedl mluvčí Mendelovy univerzity Filip Vrána.

Zpravodajství / 24. 2. 2021 / (ste)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.