Reklama
--> 

Archiv článků

Nespravedlnost: Kvašová, Horáková, Mašínové a další

Dne 10. 1. 2022 jsme si připomněli 70 let od vraždy funkcionářky KSČ na kutnohorském okrese – Anny Kvašové. Ta působila v místním národním výboru (MNV) v obci Smrk. Byly to události po druhé světové válce, které umožnily, aby se poprvé objevily starostky nebo významné funkcionářky. Tato věc ale nebyla některým po chuti – zejména lidem, kteří měli zájem se Anny Kvašové určitým způsobem zbavit za její působení na MNV. Dle archivních dokumentů ji chtěli jen postrašit, ale Antonín Landstoff, který se pasoval do role bojovníka proti komunismu, ji v lese poblíž obce Mirošovice chladnokrevně střelil do hlavy. Byla nespravedlivě odsouzena a popravena skupinkou lidí v lese jen za to, že byla komunistkou. Nic jiného v tom nebylo. Jednalo se o chladnokrevnou vraždu. Zde se nabízí jeden příměr s Miladou Horákovou, která byla rovněž nespravedlivě odsouzena. Rozdíl byl v tom, že Anna Kvašová byla odsouzena skupinkou vrahů kdesi v lese. Milada Horáková byla odsouzena soudem. Obě dvě potkal stejný osud, byly popraveny. Obě dvě si zaslouží svoji stejnou vzpomínku, protože se ocitly v soukolí poválečných let, která byla velice napjatá.

Publicistika / 15. 1. 2022 / Jan KLÁN
Dopaden lídr americké ultrapravice

Americké úřady zatkly a obvinily lídra krajně pravicové milice Oath Keepers (Strážci přísahy) z plánování násilí v souvislosti s loňským napadením sídla Kongresu. Stewart Rhodes je společně s deseti dalšími lidmi obviněn z »rozvratného spiknutí« a dalších zločinů, oznámilo ministerstvo spravedlnosti.

Ze světa / 15. 1. 2022 / (rj)
Lidé, bděte

Vypůjčil jsem si název od klasika, protože nejlépe vystihuje to, o co jde. I dnes. Jistě jste si také všimli, jak se nápadně změnil přístup některých redaktorů zpravodajství České televize k naší vládě. Mlaskají blahem, že se jim podařil záměr – naštvat lidi, rozdělit společnost a vládnout, jenomže v tom se mýlí, panovat nebudou! I proto, že stejný záměr, ale mnohem více rafinovaně, prosazuje i jiná televize, totiž CNN Prima News.

Publicistika / 15. 1. 2022 / František BENEŠ
Hlavní kvalifikaci má…

Věděl jsem, že Markéta Pekarová Adamová není žádný myslitel, ale aby ve svých výrocích došla tak daleko? Ne, to jsem skutečně nečekal a asi málokdo z nás. I proto skoro sedmdesát pět procent dotázaných v anketě uskutečněné k jejím výrokům potvrdilo, že by neměla už napříště nic komentovat a raději mlčet.

Publicistika / 15. 1. 2022 / Václav ŠENKÝŘ
Bojí se koalice vyšetřovací komise?

Opoziční hnutí SPD ve Sněmovně neuspělo s návrhem na zřízení vyšetřovací komise k financování vládního hnutí STAN. Koaliční kluby požadavek lídra SPD Tomia Okamury na zařazení tohoto bodu do programu schůze vetovaly.

Zpravodajství / 15. 1. 2022 / (jad)
Že by paní ministryně neovládala angličtinu?

Nová paní ministryně obrany nás v pondělním televizním vystoupení seznámila se svým programem. A trochu také pobavila. Ona, neangličtinářka, nám jednotlivé body vždy představila slůvkem »slajd«, tedy slide, jak si lze najít jeho psanou variantu v anglickém slovníku. Co je to vlastně slajd? Podle téhož slovníku buď »diapozitiv« nebo »pojízdné sedátko v závodních veslařských člunech« či »blána užívaná při psaní a přímém promítání při přednáškách«. Údajně se užívá jako název »jednoho snímku v prezentaci«. Co z toho měla paní Černochová na mysli? O diapozitiv jít nemohlo. Text přece četla z papíru anebo armádní pomocníci jí namísto papírových stránek dali s sebou zvětšený diapozitiv? Jenže, jak známo, ten se promítá, tedy především v dobách dávno minulých, na plátno nebo bílou stěnu a diváctvo si tak mohlo prohlížet snímky z dovolené. Je ovšem možné, že pro paní ministryni text, který četla, byl promítán zespodu a promítající přístroj byl umístěn v tribunce, u níž stála. To pochopitelně nevím.

Publicistika / 15. 1. 2022 / Otakar ZMÍTKO
Dekrety jako plevel?

Fialova vláda hodlá zrušit v právním řádu vše, co nedává smysl. Aspoň tak to tvrdil ministr pro legislativu Michal Šalomoun v jednom rozhovoru z prosince loňského roku. »Stávající koalice si vetkla ambici zrušit v právním řádu všechno, co přestalo dávat smysl. Je vlastně otázkou, jak do tohoto naskočit a tuto ambici naplnit.«

Publicistika / 15. 1. 2022 / Monika HOŘENÍ
Nohy zavřít, knihu otevřít!

Pod palbou kritiky se v Jihoafrické republice ocitla místní politička, která vyzvala školačky, aby otevřely knihy a daly nohy k sobě, informuje zpravodajský web BBC.

Ze světa / 14. 1. 2022 / (čtk)
KSČM je zásadně proti snížení ochrany zaměstnanců a privatizaci veřejných služeb

Vláda Petra Fialy tento týden při hlasování o důvěře vlády v Poslanecké sněmovně ČR představila priority svého vládnutí v programovém prohlášení. Tento dokument je plný slibů, řada cílů postrádá vazbu na realitu a některé kroky vlády od jejího vzniku se už s tímto prohlášením dostávají do rozporu.

Zpravodajství / 14. 1. 2022 / VV ÚV KSČM
Šetří na lidech

Česká republika má víc než tři měsíce od voleb vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny.

Zpravodajství / 14. 1. 2022 / (jad, zmk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.