Archiv článků

Merkelová: Tolerance je duší Evropy

Tolerance je duší Evropy, řekla v projevu v Evropském parlamentu německá kancléřka Angela Merkelová. Hovořila o nutnosti solidarity mezi členskými státy Evropské unie, ale i o nutnosti hájení vlastních zájmů v dobré víře. Mj. podpořila myšlenku vytvoření evropské armády a zdůraznila, že by se Evropa měla věnovat inovacím.

Ze světa / 14. 11. 2018 / (rj)
Na spor USA s Čínou doplatí Evropa

Evropská a potažmo německá ekonomika utrpí i v případě, že obchodní spor mezi Spojenými státy a Čínou dospěje ke smíru. Řekl to v Berlíně šéf Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK) Eric Schweitzer. Čína by totiž po urovnání rozepří nakupovala v USA více zboží a to by částečně poškodilo Evropu.

Ekonomika / 14. 11. 2018 / (ici)
Samba v rytmu kapitálu

Nedávno jsme mohli v médích zaregistrovat informaci, že britská společnost Marks and Spencer se snažila znemožnit svým zaměstnancům, aby nosili na svých rukou tzv. zelený pásek s nápisem »neberte nám svátky«. Dokonce jim dle jejich vyjádření pohrozili »vyhazovem«. Jedná se o iniciativu odborů a zaměstnanci tak mohou protestovat proti snaze zrušit zákon o prodejní době, který v určitých státních svátcích uzavírá obchody. Jakmile se tato informace dostala do médií a na sociální sítě, tak vzbudila vlnu nevole, co si tato nadnárodní korporace vůči zaměstnancům dovoluje.

Publicistika / 14. 11. 2018 / Jan KLÁN
CNN zažalovala Bílý dům kvůli Acostovi

Americká zpravodajská televize CNN zažalovala Bílý dům za odebrání akreditace svému zpravodaji v Bílém domě. Reportér Jim Acosta pozbyl práva účastnit se mediálních akcí v sídle prezidenta, když se minulý týden na tiskové konferenci dostal do nemilosti Donalda Trumpa.

Ze světa / 14. 11. 2018 / (rj)
Byla to velká příležitost

Oslavy konce Velké války měly nejen svá setkání předních politiků světa. Zda něco při souběžných jednáních vyřešili, nevím. Ta válka totiž zbavila miliony lidí životů, bez ohledu na to, zda zemřeli v zákopech anebo v zázemí, kde řádil hlad a nemoci. Každá válka je ovšem hrozná. Když ta tehdejší skončila, lidé si mysleli, že nebude už jiné. Bylo.

Publicistika / 14. 11. 2018 / Otakar ZMÍTKO
Peripetie poslance Chovance

Pan ministr, pardon poslanec Chovanec, je skutečně zajímavá postava. Prožil ve své skoro padesátce mnohé. Bývalý bankovní subalterní úředník postoupil až na posty úřadujícího předsedy politické strany a ministra vnitra. A právě tady je zakopaný pes. Před několik dny se objevila v tisku informace, že to byl Milan Chovanec, kdo dal osobní pokyn vyšetřovatelům, aby se začali zabývat Čapím hnízdem. Tehdy chybělo »pár dnů« do voleb. A tak se začalo šetřit. S velkým mediálním humbukem. Sice to nevedlo k prohře Babiše, ani k nárůstu hlasů pro ČSSD, ale politická hladina se rozčeřila jak nikdy. Důsledky se řeší dodnes.

Publicistika / 14. 11. 2018 / Milan ŠPÁS
Nebezpečné svědectví

Je to stará záležitost. Zdálo by se, že už dávno vyčpělá. Šest let je dlouhá doba na to, aby se události posunuly zcela jinam. Když jsem si však přečetl na serveru AE News text pro mě neznámé ing. Jany Karáskové, musil jsem si dát otázku, zda ona ve své dávné při nám přece jen neodkryla skutečnou a stále platící pravdu. Paní inženýrka totiž v roce 2012 korespondovala s vedením České televize a tázala se, proč ČT »odmítla pustit do vysílání čtyřhvězdičkového generála« Wesleyho Clarka, bývalého šéfa NATO, jenž velel bosenské operaci? Nepochybuji o tom, že Clark je kontroverzní politik, jeho náhlé »přesměrování ze supa na holubičku« je pro mne záhadou. Zřejmě změnu je nutné brát jako fakt a nezamýšlet se zatím o důvodech. Paní Karáskové šlo o »Clarkovo svědectví« z roku 2007 a týkalo se roku 2001, tedy období po napadení »newyorských dvojčat«. (Zřejmě ho generál Štefka, jenž obhajoval naše vojenské angažovanosti v Afghánistánu, nezná, jinak by musel argumentovat jinak, než tomu bylo v pořadu paní Jílkové 8. listopadu.)

Publicistika / 14. 11. 2018 / Jaroslav KOJZAR
Slušnost proti úmluvě

Istanbulská úmluva – ano, nebo ne? Je nutná, potřebujeme ji? I když se do těchto mezinárodně politických úmluv a paktů většinou nepletu, jako ženu mne zrovna toto zaujalo, a tak jsem četla. Celou. Náročné čtení a vůbec se mi nelíbilo.

Publicistika / 14. 11. 2018 / Helena KOČOVÁ
Pět týdnů dovolené jako minimum

Předseda mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič (KSČM) na tiskové konferenci upozornil, že i když momentálně otřásá politickou scénou velké téma týkající se premiéra Andreje Babiše (ANO), komunistům leží na srdci především otázka sociální.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (ku, jad)
Pijáci piva letos snížili týdenní spotřebu o půllitr

Čeští pivaři letos týdně vypili meziročně o 1,2 velkého piva méně, týdenní spotřeba klesla na 7,6 půllitru. U žen spotřeba stoupla o 0,4 půllitru na 2,7. Pivo pije téměř devět z deseti mužů a skoro polovina žen. Výsledky zářijového průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dnes zveřejnil na tiskové konferenci sociolog a autor výzkumu Jiří Vinopal.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.