Archiv článků

Více pracovat, méně strašit

Jak číst výsledky londýnského summitu NATO? Závěry vyznívají tak, že kromě evergreenu ruské hrozby je ukazováček namířen také na Čínskou lidovou republiku. Tato obrovská země se stává, aspoň pro některé členy NATO, výzvou i příležitostí. To zní ještě mírumilovně. Pro jiné členy aliance je Čína možnou hrozbou, ba dokonce prioritní hrozbou. Dochází tedy na slova mnohých moudrých lidí, kteří už dávno usuzovali, že přijde den, kdy NATO a USA coby nejsilnější jeho složka ukážou prstem právě na Čínu.

Publicistika / 7. 12. 2019 / Monika HOŘENÍ
Ledecká slaví první triumf v SP, v Lake Louise vyhrála sjezd

Olympijská vítězka v superobřím slalomu Ester Ledecká slaví první triumf v lyžařském Světovém poháru. Na oblíbené trati v kanadském Lake Louise dnes vyhrála sjezd a je první českou vítězkou v této disciplíně. Na trati zkrácené kvůli sněžení zajela Ledecká čas 1:31,87 minuty a o 35 setin vteřiny, v přepočtu o necelých deset metrů, sebrala premiérovou výhru Švýcarce Corinne Suterové. Třetí skončila Rakušanka Stephanie Venierová.

Sport / 7. 12. 2019 / (čtk)
Piráti posílají Kalouska do ústraní

Bývalý ministr a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek vadí Pirátům. Podle šéfa pirátských poslanců Jakuba Michálka svou špatnou pověstí blokuje možnost opozice postupovat proti ANO Andreje Babiše. Měl by podle něj odstoupit z funkce předsedy sněmovního klubu TOP 09.

Zpravodajství / 6. 12. 2019 / (jad, ku)
Trest za nepovedené skici

Pokutou ve výši 1200 eur (asi 30 630 Kč) potrestal soud v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem muže, který si z popelnice na tříděný odpad patřící malíři Gerhardu Richterovi odnesl nepovedené skici jednoho z nejvýznamnějších současných umělců.

Ze světa / 6. 12. 2019 / (čtk)
Dvojí kvalita potravin se netýká českých výrobců

Až padesátimilionová pokuta má hrozit tomu, kdo bude prodávat potraviny v různé kvalitě, ale ve stejném obalu v tuzemsku a v jiných evropských státech. Sněmovna podpořila novelu, která také zvětšuje pravomoci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a rozšiřuje možnost označit potravinu za českou.

Zpravodajství / 6. 12. 2019 / (ku, jad)
Zlatý Ámos - nominace jen do konce roku

Jen do konce prosince mají žáci základních a středních škol možnost přihlásit svého nejoblíbenějšího učitele či učitelku do ankety Zlatý Ámos.

Zpravodajství / 6. 12. 2019 / (DTA)
Pohonné hmoty nadále mírně zlevňují, nafta ale jen o haléř

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku za poslední týden mírně klesly. Benzin zlevnil od minulé středy o šest haléřů na 32,11 koruny za litr, nafta je levnější o jeden haléř, a prodává se za 31,71 Kč za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Podle analytiků bude nevýrazný vývoj cen pokračovat i nadále.

Ekonomika / 6. 12. 2019 / (čtk)
Bankovní identita lidí se rozšíří

Lidé zřejmě budou moci využívat pro ověřený přístup k elektronickým službám veřejné správy svou bankovní identitu, která slouží k přihlašování do internetového bankovnictví. Předpokládá to poslanecká novela bankovního zákona, schválená Sněmovnou.

Zpravodajství / 6. 12. 2019 / (ku, jad)
Biden si cení Harrisové

Favorizovaný uchazeč o nominaci demokratů na prezidenta Spojených států Joe Biden nevylučuje, že by si jako viceprezidentku vybral senátorku Kamalu Harrisovou.

Ze světa / 6. 12. 2019 / (čtk)
Polovina smrťáků je při práci ve výškách

Stavebnictví drží v České republice prvenství v počtu pracovních úrazů, které si vyžádaly hospitalizaci delší než pět dní. Loni se na stavbách velmi vážně zranilo 403 lidí, což je více než třetina z celkového počtu 1126 úrazů, které se staly lidem zaměstnaným v průmyslových firmách. Vyplývá to z údajů Státního úřadu inspekce práce za rok 2018.

Ekonomika / 6. 12. 2019 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.