Archiv článků

Urychlení dopravních staveb jde pomalu

Ministerstvo dopravy chce, aby byla novela zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury schválena nejpozději do konce roku.

Zpravodajství / 19. 6. 2019 / (ng)
Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá Čang Ťien-min, velvyslanec Číny v České republice, exkluzivně pro Haló noviny

Spojené státy americké nedávno oznámily zvýšení cel na další čínské produkty, avšak ti, co rozumí ekonomice, vědí, že zvyšování cel neřeší žádné problémy a že ten, kdo vyvolá obchodní válku, uškodí nejen ostatním, ale i sobě. Jak praví české přísloví – kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Ze světa / 19. 6. 2019 / (za)
Pár poznámek k vládní novele zákona o EET

Ve svém názoru a politickém postoji k problematice zavádění elektronické evidence tržeb (EET) je KSČM dlouhodobě konzistentní. Podpořili jsme již v minulém volebním období zavedení EET pro restaurace a ubytovací zařízení (platí od prosince 2016) a pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu (platí od března 2017). A v tomto volebním období jsme podpořili i aktuální záměr vlády zavedení EET pro drobné podnikatele, řemeslníky, lékaře a advokáty.

Ekonomika / 19. 6. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Rusko odmítlo vojenskou provokaci USA

Rozhodnutí Spojených států posílit armádní jednotky na Blízkém východě je vojenská provokace. Ruským novinářům to včera řekl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Ze světa / 19. 6. 2019 / (rj)
KSČM chce přísnější ústavní ochranu vody

Ochrana vodních zdrojů, udržení vody v krajině, ochrana nerostného bohatství, ale také ochrana zemědělské půdy se řadí mezi priority politiky KSČM. Komunisté už ve Sněmovně předložili k projednání zvýšenou ústavní ochranu, která se týká právě vody a přírodních zdrojů.

Zpravodajství / 19. 6. 2019 / (ku, jad)
Tisíc vojáků pro Polsko

Návštěva prezidenta Trumpa byla v Polsku ukončena vyhlášením velké polské vstřícnosti. Tisíc amerických vojáků dostane novou základnu na polském území. Přestěhují se sem prý zčásti ti, kteří jsou zatím dislokováni v Německu. S nimi pochopitelně se přesunou i jejich rodiny a další civilní personál. Přijdou prý proto, aby »chránili Polsko před napadením z Ruska«. Takový přesun a i vybudování základny k plné spokojenosti jeho budoucích amerických obyvatel něco stojí. Polská vláda se však zavázala, že vše bude za polské peníze. Také u nás si Američané chtěli zřídit svou základnu. Pro odpor lidí ustoupili. Bylo to velké vítězství všech levicových seskupení u nás a ukázka velmi dobré práce komunistů, kteří byli jednou z hybných sil tohoto protestu. Dnes mají náhradu. I nás už mají sevřeny v kleštích, kdybychom přece jen se jednou chtěli odklonit od »americké demokracie«. Další z mocných amerických základen totiž uzavře prstenec, který pomalu svírá Rusko do kleští. Jenže Rusko není takové, jako bylo za Jelcina. Rusko je schopné se bránit.

Publicistika / 19. 6. 2019 / Josef ŠENFELD
Polsko podlehlo kampani USA

V poslední době v Polsku sílí hlasy, které poukazují na vojenské nebezpečí ze strany Ruska. Polsko tak přijalo program prudkého navýšení své armády, kdy do budoucna počítá s vybudováním vojenské základny pro asi tisícovku vojáků Spojených států a zároveň ponese i veškeré náklady na její vybudování. Jedná se tedy především o výstavbu vojenského letiště, které by se dalo použít za účelem dislokace sil na cvičení a nečekané události. Rovněž má být zřízen štáb americké divize a nasazeny jednotky pro speciální operace na podporu leteckých, pozemních a námořních operací. Polsko by mělo zabezpečit i infrastrukturu pro zajištění přítomnosti bojového oddílu tankové brigády, brigády vojenského letectva a praporu na zabezpečení operací.  Také by mělo nakoupit americké stíhací letouny F-35 a na základně umístit i armádní drony Reaper.

Publicistika / 19. 6. 2019 / Zdeněk MARŠÍČEK
Když vás půjdou miliony...

Když nás půjdou miliony, všichni proti větru, každý ujde ten svůj metr, dáme metr k metru. Kde je síla zpátečníků, kde je síla větru? Proti proudu postoupíme o sta kilometrů!

Publicistika / 19. 6. 2019 / Miroslav KANTEK
Migrace - problém humanity či obav?

Masivní a nekončící příliv migrantů do Evropy doprovázený invazí nového náboženství a kontroverzního způsobu života vyvolává u původní populace oprávněně pocit potenciálního ohrožení. A to i u nás navzdory tomu, že naše republika je dosud stranou exodu z Blízkého východu i západní Afriky. To nás ale nesmí ukonejšit, nýbrž aktivizovat k přijímání funkčních opatření pro účinné omezení negativních dopadů krizí, které nepochybně přijdou. Skutečnost, že dosud nejsme zavalení migrační vlnou, nevyplývá z toho, že by nás běženci všech kategorií chtěli ušetřit, nýbrž zcela pragmaticky proto, že pro ně nejsme z pohledu jejich sociálních zájmů a jistot dostatečně atraktivní. To se ale může velmi rychle změnit.

Publicistika / 19. 6. 2019 / Ladislav ŠAFRÁNEK
Děsnej věk

Měla jsem docela náročný víkend. Bráška se loučil se svobodou a manžel slavil čtyřicet. Nechci psát o rodinných slávách a bolavé hlavě. Spíš o tom, jak si při každém takovém životním milníku člověk uvědomí, jak ten čas šíleně letí.

Publicistika / 19. 6. 2019 / Helena KOČOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.