Archiv článků

Zbrojení nevede k míru a stabilitě

Při příležitosti Mezinárodního dne míru upozornila organizace Nesehnutí na skutečnost, že Česká republika vyváží zbraně i do zemí, kde jsou zapojeny do ozbrojených a válečných konfliktů. Představitelé Nesehnutých vyzvali vládu ukončit vývoz zbraní především do Saúdské Arábie.

Zpravodajství / 22. 9. 2018 / (mh)
Příspěvek na péči o postižené se asi zvýší

Příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším postižením se zřejmě od příštího roku o 6000 Kč zvýší. Počítá s tím senátní novela zákona o sociálních službách, kterou Sněmovna podpořila v prvním kole projednávání.

Zpravodajství / 22. 9. 2018 / (jad, ku)
Práce v Senátu nesmí být melouch Rozhovor Haló novin s kandidátem KSČM do Senátu ve volebním obvodu č. 23 Praha 8 Vladislavem Kopalem

Kandidujete za KSČM v podzimních volbách do Senátu. Je to vaše první větší politická zkušenost? Co vás vedlo k tomu, že jste se rozhodl kandidovat?

Rozhovory / 22. 9. 2018 / Zbyšek KUPSKÝ
Obstrukce kvůli EET se ODS a Pirátům daří

Ani na čtvrtý pokus nedokončila Sněmovna první čtení vládní novely zákona o elektronické evidenci tržeb. Má například umožnit drobným podnikatelům evidovat tržby bez připojení k internetu a snižuje DPH u části zboží a služeb. Rozšiřuje však také evidenci tržeb na další odvětví.

Zpravodajství / 22. 9. 2018 / (ku, jad)
Ukrajinský sňatek končí na hranicích

Ukrajinská novinářka Julija Obolecová z Poltavy si chtěla vyzkoušet, jaké to je být migrantem v Polsku. Dohodla se se svým přítelem a oba do Polska odjeli. Po návratu se podělila v místních i celostátních médiích o své zážitky.

Ze světa / 22. 9. 2018 / (pe)
Brazilky proti kandidátovi pravice: On ne

Brazilské ženy zahájily tento týden na sociálních sítích kampaň proti prezidentskému kandidátovi Jairovi Bolsonarovi, který je označován za krajně pravicového politika a mj. proslul řadou kritických výroků na adresu etnických menšin, žen či homosexuálů. Ke kampani #EleNão (On ne) se připojila řada známých brazilských hereček, novinářek či hlasatelek, uvedl server BBC Mundo.

Ze světa / 22. 9. 2018 / (čtk)
Před 70 lety vzlétl první Mil Mi-1

První sériově vyráběný vrtulník v Sovětském svazu Mil Mi-1 uskutečnil svůj první let před 70 lety, 20. září 1948. Do výzbroje sovětské armády byl zařazen v roce 1950 a o rok později byla zahájena sériová výroba.

Ekonomika / 22. 9. 2018 / (ici)
NE rozhodnutí prezidenta

Tisíce lidí v Guatemale protestují proti rozhodnutí prezidenta Jimmyho Moralese neprodloužit mandát komisi OSN, jež dosud pomáhala vyšetřovat případy korupce v zemi. Informovala o tom agentura AP.

Ze světa / 22. 9. 2018 / (čtk)
Mubarakovi venku na kauci

Egyptský soud propustil na kauci syny egyptského exprezidenta Husního Mubaraka. Alá a Gamál Mubarakovi čelí spolu s dalšími sedmi muži obvinění z účasti na zneužití důvěrných informací v obchodním styku. Všichni obvinění odmítají.

Ze světa / 22. 9. 2018 / (čtk)
Stále více stavbařů působí v »šedé zóně«

Ve stavebních firmách u nás letos na konci prvního pololetí pracovalo 373 434 zaměstnanců a živnostníků, meziročně o 1,3 procenta více. V porovnání s 1. pololetím předkrizového roku 2008 se jejich počet snížil zhruba o desetinu.

Ekonomika / 22. 9. 2018 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.