Archiv článků

A zas šlo o jadernou energii

Rakouský ministerský předseda v souhlase s dlouhodobou politikou Rakouska na pražském summitu V4 se znovu postavil proti jakékoli stavbě nových jaderných elektráren, ale i proti dostavbě těch stávajících, které provozuje Česká republika. Zároveň tentokrát ve shodě s ostatními partnery schůzky v Národním muzeu v Praze se vyjádřil i o nutnosti co nejvíce omezit uhelné elektrárny a nadobro je zavřít. Pokud jde o ony jaderné, pak prý Rakouská republika využije všech právních a dalších možností, aby jejich dostavbám či stavbám zabránila. Podobá se to tak trochu situaci kolem baltického plynovodu Nord Stream 2. Spojené státy vyhlásily sankce na firmy, které ho dostavují se zdůvodněním závislosti na Rusku, takže některé z nich se musely omluvit. Dostavbu tedy provedou ruské firmy a tím dostanou práci »ruští dělníci«. USA ovšem jako kompenzaci Evropě nabídly svůj břidlicový plyn, který prý budou vozit loděmi přes oceán. Tak v politickém obalu Spojené státy by získaly velký ekonomický profit a my, spotřebitelé v Evropě, bychom zase sáhli hlouběji do kapes.

Publicistika / 22. 1. 2020 / Jan PEHE
Fúze úřadů vyvolává nevoli

Jmenování vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) ministrem dopravy se uskuteční v pátek po návratu premiéra Andreje Babiše (ANO) z cesty do Izraele.

Zpravodajství / 22. 1. 2020 / (ng)
Příště budeme sestavovat vládu my!

Je to opravdu škoda. Celou hodinu jsem držel palce, a nakonec jsem byl zklamán. Jediná strana, která prý nese odkaz 17. listopadu po celých třicet let, jak na kongresu ODS zaznělo, nezvolila totiž do svého čela anebo alespoň jako 1. místopředsedu k mému zklamání starostu z Řeporyjí Pavla Novotného známého návrhem na postavení pomníku vlasovcům a svým více než expresivním vyjadřováním. Přitom při jeho projevu mnozí delegáti stírali slzy, když to natřel těm nedemokratům a zároveň vyzýval všechny, aby o sobě více nechávali slyšet. Mají to, tedy starostové »z hovadsky velkých měst« - omlouvám se, to není mé výrazivo - a ostatní funkcionáři ODS dělat tak, jako to dělá on. Jen nevím, kde by v mé oblíbené vsi, kterou beru jako příklad, našli někoho adekvátního k vlasovcům, aby mu postavili pomník. U nás nebyli ani vlasovci, ani tu nefungovala Vlajka, a dokonce se tu nenarodil ani Emanuel Moravec. To je ten pán, podle jehož hlavy v Praze Libni vystavěli plynojem a vytvořili Kuratorium, v němž sdružená mládež se místo »ahoj« zdravila nataženou pravicí.

Publicistika / 22. 1. 2020 / Jaroslav KOJZAR
Teroristická inkluze

Právo, ba dokonce povinnost vzdělávat děti na minimálně základních školách je velmi důležitá část vývoje společnosti, rozvoje civilizace. K tomu dopomáhá i inkluze, tedy proces a podmínky, které dohromady mají podporovat rovné šance dětí na vzdělávání. Inkluze tak pomáhá vzdělávat například děti s mírným fyzickým postižením – pomáhá dětem se špatnou motorikou, dětem na vozíku. Tak si její začátky pamatuji já.

Publicistika / 22. 1. 2020 / Helena KOČOVÁ
Více peněz pro poškozené očkováním

Senát by měl podle zdravotnického výboru rozšířit odškodňování lidí za zvlášť závažné potíže, které jim způsobilo povinné očkování. Stát by měl v souladu s občanským zákoníkem hradit také bolestné a ztrátu výdělku, doporučil horní komoře jednomyslně její výbor.

Zpravodajství / 21. 1. 2020 / (ste)
Temelín připravuje s VŠ generační obměnu

ČEZ letos přijme do Jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami, řekl mluvčí Temelína Marek Sviták.

Ekonomika / 21. 1. 2020 / (ici)
Ministerstva se slučovat nebudou

Návrh poslanců hnutí Starostové a nezávislí (STAN) na sloučení ministerstev zemědělství a životního prostředí do ministerstva pro udržitelný rozvoj vláda nepodpořila.

Zpravodajství / 21. 1. 2020 / (ste)
KSČM chce pomoci Tomanovi v boji s kůrovcem

Priority poslaneckého klubu KSČM na lednové schůzi Sněmovny, která začala, jsou tři. Návrh novely zákoníku práce z pera komunistických poslanců, která přináší pětitýdenní dovolenou pro všechny zaměstnance, projednání krizové situace v lesích způsobené kůrovcem a písemné interpelace na členy vlády.

Zpravodajství / 21. 1. 2020 / (ku, jad)
Nadvláda Koreje v inovativnosti končí

Nejvíce inovativní ekonomikou světa je nově Německo. Podle letošního žebříčku inovativnosti sestavovaného každoročně agenturou Bloomberg tak přerušilo šest let trvající nadvládu Jižní Koreje.

Ekonomika / 21. 1. 2020 / (ici)
Střelci v nemocnici se zasekávala pistole

Střelec z ostravské nemocnice, který loni v prosinci zabil sedm lidí, použil zbraň, jenž nebyla plně funkční. Opakovaně se mu podle výpovědí svědků z místa činu i expertů zasekávala. Obětí tak podle policie mohlo být více.

Zpravodajství / 21. 1. 2020 / (ste)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.