Reklama
-->

Archiv článků

Evropa má také ženskou tvář

Muzeum policie v Praze vystavuje i navzdory koronavirové epidemii, která nám na dlouhou řadu měsíců uzamkla dveře divadel, koncertních síní i kin, galerií a muzeí. S důvtipem ale přišel režisér a kameraman Jiří Studnička spolu s techniky z GŘ Hasičského záchranného sboru ČR na improvizované, ale zcela profesionální náhradní řešení, a takříkajíc udělali z nouze cnost. Někteří novináři se tak mohli v Muzeu policie ČR, v ulici Ke Karlovu 1, zúčastnit netradiční vernisáže. Navzdory covidu, za neúčasti veřejnosti, dostalo zahájení výstavy a její expozice multimediální a virtuální podobu. Ba co víc, z klasické výstavy vznikl unikátní 60minutový program, který nese název jako výstava sama: Tváře Evropy.

Ženy a společnost / 26. 2. 2021 / Ivan ČERNÝ
Bude zakázán pohyb mezi okresy

Sílící epidemie koronaviru přiměla vládu k plánu na tři týdny ještě víc omezit volný pohyb a vzájemné kontakty. Pravděpodobně od pondělí 1. března chce zakázat pohyb mezi okresy, zavřít se mají školky i školy a další část obchodů.

Zpravodajství / 26. 2. 2021 / (ste)
V kyberprostoru nejvíc útočil Emotet

Česká republika se v lednu dostala mezi země, které čelí většímu množství kyberútoků. V celosvětovém žebříčku se proti loňskému prosinci posunula o 15 příček na 35. místo. Slovensko se umístilo na 70. místě.

Ekonomika / 26. 2. 2021 / (ici)
Snad se brzy, i díky očkování, vrátí život do normálních kolejí Rozhovor Haló novin se zastupitelkou Moravskoslezského kraje za KSČM Alenou Grosovou

Na podzim jste začala již třetí volební období v Zastupitelstvu Moravskoslezského kraje. Čím je toto vaše třetí volební období jiné než dvě předešlá?

Rozhovory / 26. 2. 2021 / Monika HOŘENÍ
Průmysl uzavřít nelze

Prezident republiky Miloš Zeman a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se na schůzce shodli, že v rámci zpřísňování opatření proti šíření pandemie není možné uzavřít průmysl a průmyslové podniky.

Zpravodajství / 26. 2. 2021 / (ng)
Janšova »válka«

Slovinská vláda pokračuje v tlaku na tiskovou agenturu STA, která se podle pozorovatelů znelíbila konzervativnímu premiérovi Janezi Janšovi.

Ze světa / 26. 2. 2021 / (čtk)
Koronavirus napadá i děti

Školské odbory jsou s ohledem na zhoršující se epidemickou situaci pro dočasné uzavření dosud otevřených školek, speciálních škol a prvních a druhých tříd základních škol.

Zpravodajství / 26. 2. 2021 / (ng)
Pokus o veliký podvod

Několik členských států EU informovalo Brusel o pokusech podvodných firem prodat vládám celkem 900 milionů dávek vakcín proti COVID-19 v hodnotě 12,7 miliardy eur (271,7 miliardy korun).

Ze světa / 26. 2. 2021 / (čtk)
Huawei předvedla svůj ohebný Mate X2

Společnost Huawei na počátku týdne předvedla nový ohebný telefon Mate X2 určený pro sítě 5G. Smartphone bude využívat procesor Kirin, který si firma sama navrhla.

Ekonomika / 26. 2. 2021 / (ici)
Vakcinace a ideologie

Čím dál více se ukazuje, že naše republika silně pokulhává v očkování proti současné nemoci COVID–19. Jsme téměř na úplném chvostu. Jedni říkají, že za to může vláda, jiní to svalují na Evropskou unii, které neobjednala dostatek vakcín, nebo se vyskytuje také možnost, že se jedná o účelovost farmaceutických firem, které pozdržují distribuci. V tomto článku si ukážeme, jak v současné situaci selhávají naprosto všichni a bohužel to odnášejí nevinní lidé, kterým jde často o život.

Publicistika / 26. 2. 2021 / Jan KLÁN
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.