Archiv článků

Na Václavském náměstí se zapálil muž

V Praze na Václavském náměstí před sochou svatého Václava se polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž české národnosti.

Zpravodajství / 19. 1. 2019 / (cik)
Nezničitelný odkaz

Dvacátého prvního ledna bude tomu devadesát pět let, co zemřela jedna z nejvýznamnějších postav 20. století, Vladimír Iljič Lenin. Dnes jeho jméno, alespoň v českých zemích, je zpochybňováno a mnohými rádoby historiky či režimními ideology dokonce zesměšňováno. Nelze se jim divit, nejde o neznalost, ale o zámysl, i když připouštím, že u některých kritiků ovšem i o tupost.

Publicistika / 19. 1. 2019 / Stanislav GROSPIČ
Zbraně z USA na Ukrajinu

Ukrajina jedná se Spojenými státy americkými o možných dodávkách bojových zbraní a o »velmi podstatném« posílení obranných možností ukrajinské armády. Na tiskové konferenci v Kyjevě to řekl ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin.

Ze světa / 19. 1. 2019 / (čtk)
O kouzlu nechtěného

Vláda aktuálně napravuje staré křivdy spáchané v důchodovém systému, tvrdí Andrej Babiš. Jde na to dvěma cestami. Zaprvé údajně přípravou zásadní reformy důchodového systému, kde se aktuálně soustřeďuje na definování základních parametrů reformy a konsultaci s dalšími politickými stranami a relevantními zájmovými organizacemi. Za druhé pružnou reakcí zejména na vývoj na trhu práce a dynamiku hospodářského růstu (když se ekonomice daří, musejí z toho také něco mít lidé).

Publicistika / 19. 1. 2019 / Ladislav ŠAFRÁNEK
Velké varování a velká šance

Byly Vánoce, Silvestr, Nový rok, obchody řadu dnů před nimi praskaly ve švech. Přezásobenost i potravinářským zbožím s omezenou dobou trvanlivosti byla zjevná, pulty se prohýbaly. Ne všechno se prodalo. Pokud jde o oděvy, boty, ledničky a hračky, snad se ještě prodají, byť třeba ve výprodejích. Nezkazí se totiž. Pokud jde o potraviny, je to jiné. V době, kdy leckde na světě lidé ještě umírají hladem. Také v nedělním televizním zpravodajství, v první neděli po »Třech králích«, jsme mohli vidět děti, které umírají hlady na jiném kontinentu, než je Evropa. Převézt »zbytky« potravin tam, třeba do Afriky, ale i jinam, se nevyplatí, nelze ani při těchto příležitostech omezit nadvýrobu, protože kapitál by nevydělal, není možné ani snížit ceny zboží, neboť přece jde o dividendy a nakonec i o platy »dělníků«, protože kdyby se oni v zemích, kde vládne »demokracie«, vzbouřili, mohlo by to znamenat i konec dividend. A snížení cen by navíc znamenalo méně výnosů. Stačí si vzpomenout na ruský Říjen, proto takové zděšení i z francouzských »žlutých vest«.

Publicistika / 19. 1. 2019 / Milan ŠPÁS
Posiluje ministerstvo velké exekutory?

Dlužníci, kteří čelí více exekucím, by mohli mít do budoucna jednoho exekutora. Exekuce, při nichž by se nepodařilo ani za dva roky vymoci vůbec nic, by se zastavovaly. Počítá s tím novela exekučního řádu, kterou připravilo ministerstvo spravedlnosti.

Zpravodajství / 19. 1. 2019 / (jad)
Vymývání mozků

Přes nové pravicové tištěné médium nazvané jednoduše »N« jsme se dozvěděli něco víc podrobností o tzv. sovětské verzi dějin, která se učí na školách. Problém je totiž nejen ve zbytečném věnování se antice, ale zvláště pak v nesprávné, snad dokonce lživé, koncepci týkající se nejen období husitství, ale i národního obrození, našeho slovanofilství. Nejsme totiž, my Češi, prý »čistými« Slovany a vůbec není pravda tvrzení o našem »odvěkém střetu« s Němci. Nedivím se, když tyto nesmysly četl Václav Klaus ml., předseda školského výboru Poslanecké sněmovny, že reagoval v České televizi odmítavě. A to, prosím, byl do Sněmovny vyslán za ODS. Nedivím se ani prezidentu Zemanovi, když občas se zamýšlí nad špatnou prací BIS.

Publicistika / 19. 1. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Pokrok je pokrok

Často mě překvapí, že lidé nechápou princip všeobecného společenského a vědeckotechnického pokroku, který se projevuje často již z desetiletí na desetiletí, tím spíše v delším časovém úseku vzrůstající průměrnou životní úrovní obyvatel. Trklo mě to opět do očí při četbě jednoho rozsáhlého článku v nové a jistě ambiciózní tiskovině zvané Deník N, která jako pilotní projekt vyšla »v papírovém provedení« poprvé u příležitosti 100. výročí vzniku ČSR, a pak až s Novým rokem. Titulek hovořil sám za sebe: »Skvělá doba« první republiky je mýtus. Češi dnes žijí lépe.

Publicistika / 19. 1. 2019 / Monika HOŘENÍ
Delším víkendem na pomoc ekonomice

Severočínská provincie Che-pej uvažuje, že prodlouží víkend o půl dne a zaměstnanci budou pouštěni domů již v pátek po poledni. Má jít o součást širší škály opatření na podporu domácí ekonomiky.

Ekonomika / 18. 1. 2019 / (ici)
V arbitrážích jde o desítky miliard

Česká republika čelí aktuálně 13 mezinárodním arbitrážím, z toho pět souvisí s investicemi do fotovoltaických elektráren. Další tři souvisí s podnikatelem v cestovním ruchu Václavem Fischerem. Souhrnná výše všech žalovaných nároků přesahuje 34 miliard korun.

Ekonomika / 18. 1. 2019 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.