Archiv článků

Kalifornský kompromis

Americký stát Kalifornie se dohodl s federální vládou na rozmístění národní gardy na hranici s Mexikem; gardisté se zaměří na boj proti mezinárodní kriminalitě a pašerákům zbraní a drog.

Ze světa / 23. 4. 2018 / (čtk)
Karlštejn čeká obnova za 95 milionů

Hrad Karlštejn na Berounsku čeká obnova za 95 milionů korun, z toho 85 procent pokryje dotace z EU. Počítá se s rekonstrukcí Císařského paláce či hradního purkrabství. Vzniknou také nové expozice a moderní návštěvnické centrum.

Zpravodajství / 23. 4. 2018 / (cik)
Hlavní hnací síly elektromobility

Čína a Norsko zůstávají na počátku letošního roku hnací silou trhu s elektrickými auty. Vyplývá to ze studie nezávislého německého institutu pro automobily a mobilitu CAM.

Ekonomika / 23. 4. 2018 / (ici)
Návrat uprchlíků do Sýrie

Z Libanonu odjelo minulou středu zpět do Sýrie několik set syrských uprchlíků. S odvoláním na libanonské oficiální zdroje to napsal server TheNewArab.

Ze světa / 23. 4. 2018 / (čtk)
Eurokomplex u Leopoldova parku

Brusel je hlavním městem Belgie, ale i hlavním městem Evropy a euroatlantických struktur. Sídlí tu velení reliktu minulosti - útočného vojenského paktu NATO, sídlí tu stále více kontroverzní Evropská komise a řada dalších evropských institucí, hlavně tu ale sídlí Evropský parlament se svými tisícovkami a tisícovkami poslanců, jejich a frakčních asistentů a dalších zaměstnanců. Tahle »Stanice Evropa« dává práci skutečně neskutečnému množství lidí. Aspoň v tom by levicoví odpůrci evropského projektu mohli uznat, že je užitečná. No ne?

Ze světa / 23. 4. 2018 / Roman JANOUCH
Automobilový trh začal ochlazovat

Výroba osobních aut v České republice v prvním čtvrtletí meziročně klesla o 2,7 procenta na 377 283 vozů. Největší domácí výrobce Škoda Auto ale zvýšil výrobu o 2,5 % na 238 266 aut.

Ekonomika / 23. 4. 2018 / (ici)
Z diskuse na X. sjezdu KSČM

Hana Horská (Svitavy) zdůraznila nutnost diskuse uvnitř strany a jednotné vystupování navenek. »Nebo dopadneme jako husité v bitvě u Lipan,« uvedla. Vadí jí, že někteří delegáti hledají samoúčelné řešení neúspěchu ve volbách ve formální výměně vedení strany. »Je třeba, aby do vedení přišli noví a schopní lidé, nesmí to však být výsledkem emocí, ale objektivního hodnocení,« konstatovala. A sjezd by podle ní také měl ocenit zkušené funkcionáře – Filipa, Kováčika, Dolejše a další. Varovala před neuvážlivými změnami, kterými by mohlo dojít k oslabení strany.

Zpravodajství / 23. 4. 2018 / (ku, jad)
Jsem stoupenec demokratického socialismu Projev prezidenta republiky Miloše Zemana na X. sjezdu KSČM

Vážený soudruhu předsedo, milý Vojto, vážené soudružky, vážení soudruzi, dovolte mi, abych vás pozdravil tímto starým sociálně demokratickým pozdravem.

Zpravodajství / 23. 4. 2018 / (red)
Čtyři góly Guentzela

Hokejisté Pittsburghu zvítězili i díky čtyřem gólům Jakea Guentzela v Philadelphii 8:5 a postoupili do druhého kola play off NHL. Český gólman Michal Neuvirth inkasoval sedm branek z 27 střel a Jakub Voráček nebodoval. Obhájce Stanleyova poháru vyhrál sérii 4:2 na zápasy. Šest utkání potřeboval k postupu i Nashville, který uspěl v Coloradu 5:0 a vyřadil ho ze hry.

Sport / 23. 4. 2018 / (red)
Čeká nás intenzivní práce

Skončila doba sjezdová. Sjezd KSČM zvolil přední představitele strany, které teď čeká spousta práce. Nejen oni však vytváří obraz strany. Svůj neodmyslitelný podíl na něm máme všichni členové. Strana není pouze značka. Strana jsou především lidé, kteří dlouhodobě pracují ve prospěch občanů, státu i KSČM.

Publicistika / 23. 4. 2018 / Ivo Pojezný
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
18. 4. 2018
Jan Kavan
Get Adobe Flash player
Bývalý ministr zahraničí Jan Kavan (ČSSD) hovořil ve středu v Praze na demonstraci proti válce. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

18. 4. 2018
Jaroslav Foldyna
Get Adobe Flash player
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) hovořil ve středu odpoledne v Praze na protiválečné demonstraci s názvem Žádnou válku našim jménem. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

18. 4. 2018
Josef Skála
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála hovořil ve středu odpoledne na demonstraci s názvem Žádnou válku našim jménem. Více v záznamu.

Autor: Radopvan RYBÁK

17. 4. 2018
TK KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tiskovka KSČM, na které hovořili poslanci Jiří Dolejš a Daniel Pawlas. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.