Archiv článků

BIS ovlivní vyučování dějepisu na školách?

Bezpečnostní informační služba ve své výroční zprávě za rok 2017 mj. uvedla, že moderní dějiny vyučované na školách v ČR jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je prý do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka a literatury. Ministerstvo školství chce podle ČTK zajistit prostor pro vyváženou výuku moderních dějin, což se nabízí během plánované revize školních rámcových plánů. Resort to uvedl po schůzce svých zástupců s ředitelem BIS Michalem Koudelkou.

Zpravodajství / 15. 1. 2019 / (mh)
Dovoz jablek loni nejnižší za 10 let, dovoz z Polska i tak rostl

Dovoz konzumních jablek do České republiky loni podle odhadu Ovocnářské unie ČR klesl na nejnižší úroveň za posledních deset let. Snížit by se měl na asi 61.000 tun z předloňských 78.000 tun, tedy o více než 20 procent. S poklesem celkového dovozu však neklesl dovoz jablek z Polska, které je s převahou největším pěstitelem jablek v Evropě. Na dnešních Ovocnářských dnech v Hradci Králové to řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.

Ekonomika / 15. 1. 2019 / (čtk)
Sněhové srážky zatím nedokázaly doplnit deficit podzemních vod

Sněhové srážky posledních dnů stihly po loňském extrémně suchém létě na většině území Česka nasytit svrchní vrstvu půdy. Rozhodující pro podzemní vody bude stav na konci března, po tání a před začátkem vegetačního období. ČTK to sdělil ředitel pro hydrologii z Českého hydrometeorologického ústavu Jan Daňhelka. Záležet bude také teplotách vzduchu. Odborníci se shodují v tom, že pokud půda nezmrzne, může vsakovat dostatek vody použitelný pro jarní vegetaci.

Zpravodajství / 15. 1. 2019 / (čtk)
Vzorky z Měsíce ještě letos

Čína hodlá ke konci letošního roku poslat pro vzorky z povrchu přivrácené strany Měsíce sondu Čchang-e 5.

Ze světa / 15. 1. 2019 / (čtk)
Pár vlků žijící v okolí Třeboně má čtyři až pět mláďat

V oblasti na jih od Třeboně na Jindřichohradecku se rozmnožil pár vlků. Podle snímků z fotopastí má čtyři až pět mláďat. ČTK to řekl Jiří Neudert z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Správy CHKO Třeboňsko. Podle něj nelze úplně vyloučit, že se v oblasti pohybuje ještě jedna skupina vlků nebo takzvaný vlk samotář. Pár, kterému se loni narodila mláďata, se jižně od Třeboně pohybuje od loňského března.

Zpravodajství / 15. 1. 2019 / (čtk)
Trump »varuje« Turky

Turecko bude hospodářsky zničeno, pokud zaútočí na kurdské jednotky v severní Sýrii.

Ze světa / 15. 1. 2019 / (čtk)
Niečo podobné ako Haló noviny na Slovensku nefunguje Rozhovor Haló novin se slovenským novinářem Arturem Bekmatovem

V závěru loňského roku jste byl hostem pražské konference o svobodě slova. Jak byste celkově z pohledu svobody slova (ústavně zakotvené) zhodnotil situaci na slovenské mediální scéně?

Rozhovory / 15. 1. 2019 / Monika HOŘENÍ
Starosta podlehl následkům útoku

Starosta severopolského přístavního města Gdaňsku Pawel Adamowicz podlehl následkům útoku mladého Poláka, při kterém politik utrpěl vážná poranění srdce.

Ze světa / 15. 1. 2019 / (čtk)
Brankář Čech po sezoně ukončí kariéru

Brankář Arsenalu Petr Čech oznámil, že po této sezoně ukončí fotbalovou kariéru, během které chytal také za Chelsea, Rennes nebo Spartu. Šestatřicetiletému bývalému reprezentantovi v létě vyprší v londýnském klubu smlouva a novou už nepodepíše.

Sport / 15. 1. 2019 / (red)
Útěk před smrtí

Saúdskoarabská dívka, která utekla od své rodiny do thajského Bangkoku, získala od OSN status uprchlice.

Ze světa / 15. 1. 2019 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.