Archiv článků

V ČR začíná Týden pro klima

Mezi dneškem a 27. zářím bude po celé České republice probíhat Týden pro klima, který nabídne pestrou paletu příležitostí pro seznámení široké veřejnosti s tématem změny klimatu. V rámci Týdne pro klima budou na mnoha místech od Chebu až po Ostravu probíhat nejrůznější akce a události, které vnesou nejdůležitější téma dnešní doby do veřejného prostoru, médií a domácností.

Zpravodajství / 20. 9. 2019 / (za)
Hongkongský ekonomický boom se začíná hroutit

Málokdo pochybuje, že nepokoje v Hongkongu byly pečlivě a dlouho připravovány tchajwanskou a americkou tajnou službou. Současně málokdo věří, že Čína o přípravách nevěděla. Naopak, Peking měl čas se připravit a zvolil řešení, které Hongkongu dlouhodobě přinese ztrátu postavení.

Ze světa / 20. 9. 2019 / (pe, čtk)
Babiš odmítá dál jednat o zdravotnictví

Premiér Andrej Babiš (ANO) nemíní jednat v koalici o dalším navýšení financí pro zdravotnictví v příštím roce. Za dostatečné považuje posílení rozpočtu o šest miliard nad rámec úhradové vyhlášky na celkem 340 miliard korun, o kterém informoval minulý týden.

Zpravodajství / 20. 9. 2019 / (jad,zku)
Už zase kvóty?

Francie a Itálie budou na půdě Evropské unie společně usilovat o zavedení automatického mechanismu na rozdělení migrantů přicházejících do Evropy, především do Itálie a na Maltu.

Ze světa / 20. 9. 2019 / (čtk)
Ropná blamáž

Je tomu nedávno, co se stal útok na Saúdskou Arábii, údajně jemenským bezpilotním letounem, na jedno či dvě z ropných zařízení. Dá se i říci, že až rychlostí světla se k nám toto dostalo ve formě de facto okamžitého zdražování benzínu a nafty na českých čerpacích stanicích.

Publicistika / 20. 9. 2019 / Anna VACULÍKOVÁ
Neměli bychom jim pro své cíle brát dětství

Poslanci hnutí Starostů (STAN) dostali geniální nápad, i když nikoli nejpůvodnější. Navrhli, aby volební právo dostaly šestnáctileté děti. Má to jistou logiku. Jsou daleko spíše ovlivnitelné, a pokud se propaganda na ně zaměří, mohou volit i ty, které jim někdo předhodí. Jejich »knihou« je Facebook a různé varianty sociálních sítí, jsou už »vyškolení učitelé«, kteří budou učit »jedinou pravdu«, existují protežovaní populární zpěváci, kteří je »správně« nasměrují, do akcí se namíchá »trocha adrenalinu« atd. Ti mladí mezi šestnácti a osmnácti nemají životní zkušenosti, žijí většinou s rodiči nebo z jejich peněz. Hlavní jejich starostí bývá účast na vzrušujících akcích, »život« v partě, protože rodiče a »ti starci« kolem jim nechtějí to či ono povolit či to či ono vnucují, někdy kouří »trávu« či jinou z měkkých drog, apod. Trestní právo je dokonce ještě stále nepokládá za dospělé.

Publicistika / 20. 9. 2019 / Václav ŠENKÝŘ
Země neomezených možností

Ano, touto zemí je naše milovaná vlast. Řekněte sami, kde jinde je možné, aby premiér byl podezírán ze všech možných neřestí, koaliční strany se k sobě chovaly jako k největším nepřátelům, a vládní karavana šla bez problémů dál? Kde se nedostatečná kvalita výuky matematiky řeší prudkým zvyšováním platů kantorů, snižováním počtu žáků ve třídě a jistí zrušením povinné maturity z předmětu dříve, než k tomu došlo? Kde se zvyšují stabilizační příplatky, celkové příjmy a výsluhy vojákům za to, že střeží pod kuratelou NATO naši bezpečnost na písečných pláních Afghánistánu? Kde v zásadě banální pokus o náhradu neúspěšného ministra za nevzdělaného téměř vyvolá vládní krizi?

Publicistika / 20. 9. 2019 / Ladislav ŠAFRÁNEK
Pomalu nastávají pozitivní změny

Diskuse o tom, proč vlastně KSČM toleruje vládu premiéra Babiše, z pravicových stran neustává. Zdůvodnění je jednoduché: KSČM se snaží pomoci lidem v jejich životě, především zlepšením podmínek. Minulé vlády, a to i ty, ve kterých figurovala ČSSD, příliš pro řešení problémů, s nimiž se denně potkáváme, neudělaly. Body provázející podmínky tolerance vládě jsou zatím ze strany premiéra Babiše dodržovány. A tak se podařilo prosadit zvýšení důchodů pro seniory, zlepšení podmínek pro handicapované, zvýšení minimální mzdy, získat další peníze pro zdravotnictví i investice v různých odvětvích.

Publicistika / 20. 9. 2019 / Emil PERNICA
Věřit vládě? Naivita

Britský nejvyšší soud, který od úterý projednává kontroverzní přerušení zasedání britského parlamentu, zažil jeden z vrcholů líčení, když před ním jménem bývalého konzervativního premiéra Johna Majora vystoupil jeho právník.

Ze světa / 20. 9. 2019 / (čtk)
Dávky na bydlení jsou předmětem sporu

Velké zklamání, kritika, znechucení, každopádně naštvání. Takové pocity měli ve čtvrtek poslanci sněmovního sociálního výboru. Ukázalo se, že v oblasti boje s chudobou toho jednotlivá ministerstva moc neudělala. Lépe řečeno neudělalo se téměř nic. A na nové představy o změnách dávek na bydlení si musejí zákonodárci počkat.

Zpravodajství / 20. 9. 2019 / (ku)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.