Archiv článků

Zemědělci na své produkci tratí, přesto inflační tlaky sílí

Ceny zemědělských výrobců letos v červnu meziročně klesly o 4,2 procenta. Naopak ceny průmyslových výrobců proti loňsku stouply o 2,9 procenta, ceny ve stavebnictví o 2,8 procenta a ceny tržních služeb pro podniky o 1,8 procenta.

Ekonomika / 21. 7. 2018 / (eko)
Houdek rezignoval kvůli kauze Rath

Ředitel středočeské záchranné služby Martin Houdek v pátek rezignoval. Důvodem je druhá větev korupční kauzy bývalého hejtmana za ČSSD Davida Ratha, v níž je ředitel záchranky mezi obžalovanými.

Zpravodajství / 21. 7. 2018 / (ste)
Putin nabídl uspořádat referendum o Donbasu

Ruský prezident Vladimir Putin při pondělní schůzce v Helsinkách svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi navrhl uspořádat referendum v povstalci ovládaných oblastech Donbasu, které by pomohlo vyřešit konflikt na východě Ukrajiny.

Ze světa / 21. 7. 2018 / Roman JANOUCH
Nový nákladní letoun BelugaXL úspěšně uskutečnil první let

Nový obří nákladní letoun BelugaXL vyrobený leteckou společností Airbus dnes uskutečnil svůj první let. Letoun po čtyřech hodinách a 11 minutách ve vzduchu přistál odpoledne na letišti u francouzského města Toulouse. V příštích deseti měsících bude muset letadlo nalétat ještě zhruba 600 hodin, aby získalo certifikaci a mohlo být uvedeno do běžného provozu. Uvedla to dnes firma Airbus, která letadla používá k přepravě obrovských letadlových částí, jako trup nebo křídla, mezi svými evropskými výrobními závody.

Ekonomika / 20. 7. 2018 / (čtk)
Vyslechnou Sobotku i Bakalu?

Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace těžařské firmy OKD hodlá celý příští týden vyslýchat svědky. Její jednání bude neveřejné. Začne v pondělí ráno a trvat má do pátku.

Zpravodajství / 20. 7. 2018 / (ste)
V Olomouci po roce vykvetl největší druh leknínu na světě

Tropický leknín Victoria cruziana, který je největším druhem leknínu na světě, dnes po roce rozkvetl ve sbírkovém skleníku Výstaviště Flora v Olomouci. Pohledem na velký bílý květ se návštěvníci budou moci pokochat pouze několik hodin, jelikož ještě dnes se uzavře. V příštích dnech by ale měla rozkvést další poupata, řekla ČTK mluvčí Výstaviště Flora Michaela Nováková.

Zpravodajství / 20. 7. 2018 / (čtk)
Arabský vrah potrestán nebude

Egypťan, který před rokem smrtelně pobodal Češku a další dvě německé turistky v Hurgadě, trpí mozkovou dysfunkcí a pravděpodobně bude prohlášen za nesvéprávného.

Zpravodajství / 20. 7. 2018 / (ste)
Útočník v severoněmeckém Lübecku zranil nožem několik lidí AKTUALIZUJEME

Útočník v linkovém autobuse v severoněmeckém přístavním městě Lübecku v pátek zranil nožem devět lidí, po činu byl cestujícími dopaden. Portál Lübecker Nachrichten uvedl, že násilníkem je asi 34letý Němec íránského původu, v SRN dlouhodobě žijící. Z místa činu se pokoušel utéct a v autobuse zanechal batoh, ze kterého vycházel kouř. Ministr vnitra Šlesvicka-Holštýnska prohlásil, že incident nepovažuje za terorismus.

Ze světa / 20. 7. 2018 / (čtk)
Aero představilo česko – izraelský bojový letoun

Výrobce letecké techniky Aero Vodochody představil na aerosalonu ve Farnborough u Londýna nástupce letounu L-159, který ponese název F/A-259 Striker.

Ekonomika / 20. 7. 2018 / (čtk)
Déšť v Beskydech zeslábl, hladiny řek se vracejí k normálu

Déšť v Beskydech v posledních hodinách výrazně zeslábl a během dne ustane úplně. Zvýšené hladiny řek se už vracejí k normálu. První stupeň povodňové aktivity platí na Frýdecko-Místecku už jen na třech místech. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí společnosti Povodí Odry Šárka Vlčková.

Zpravodajství / 20. 7. 2018 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.