Archiv článků

Když zažívání zlobí dlouhodobě

Zažívací trakt je často odrazem našeho způsobu a celkového zdraví. Proto se stres, špatná strava, nedobrý pitný režim často projevují právě v zažívání. Člověka pak častěji trápí bolesti břicha, nadýmání, nevolnosti či průjmy. Pokud se ale tyto nepříjemnosti vracejí, může skrývat nemoci, které v čím dál větší míře postihují hlavně aktivní generaci. Idiopatické střevní záněty, IBD (Crohnovu nemoc a Ulcerózní kolitidu). U těchto nemocí je velmi důležité ji včas odhalit a řádně léčit. S moderními inovativními léčivy je pak velká šance pro pacienta na prožití kvalitního a dlouhého života s minimem obtíží.

Téma / 2. 7. 2020 / Helena KOČOVÁ
Filip debatoval s transform! europe

Předseda ÚV KSČM a první místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip přijal v Praze v budově ústředního výboru zástupce levicové nadace transform! europe u příležitosti projektu Setkání s levicí, kterou transform! organizuje. Politickým koordinátorem transform! europe je rakouský ekonom Walter Baier. Rozhovor s Filipem vedla také ředitelka a politoložka Barbara Steinerová.

Zpravodajství / 2. 7. 2020 / Roman BLAŠKO
Ceny publicistům, kteří »ruší kruhy«

V pátém ročníku Krameriových cen za nezávislou žurnalistiku, které uděluje Asociace nezávislých médií novinářům překračujícím hranice mainstreamu, bylo v úterý večer uděleno sedm cen. Získali je čeští a slovenští novináři a publicisté, ocenění má totiž česko-slovenský rozměr a všichni jeho nositelé a příznivci se hlásí k česko-slovenské vzájemnosti.

Zpravodajství / 2. 7. 2020 / (mh)
Česko-syrské přátelství funguje

Předseda meziparlamentní skupiny přátel České republiky a Syrské arabské republiky Stanislav Grospič se setkal s chargé d‘affaires Syrské arabské republiky v České republice Amirou Karawani.

Zpravodajství / 2. 7. 2020 / (gro)
Dohoda možná ani nebude

Německo i Evropská unie se podle kancléřky Angely Merkelové musí připravovat i na to, že se nepodaří dosáhnout dohody o budoucích vztazích mezi sedmadvacítkou a Británií.

Ze světa / 2. 7. 2020 / (čtk)
Diskriminační požadavky opozice při dostavbě Dukovan

Část opozičních politických stran chce, aby byli někteří zájemci o stavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany vyřazeni ještě před vypsáním tendru.

Zpravodajství / 2. 7. 2020 / (ng)
Sparta vyhrála finále v Liberci 2:1 a po šesti letech má trofej

Fotbalisté Sparty vyhráli ve finále domácího poháru MOL Cupu v Liberci 2:1 a po šesti letech získali vítěznou trofej. Slovan poslal do vedení v 50. minutě Jakub Pešek, ale v 65. minutě vyrovnal David Moberg Karlsson a za dalších osm minut otočil stav z penalty Guélor Kanga. Domácí dohrávali bez vyloučeného Imada Rondiče.

Sport / 2. 7. 2020 / (čtk)
Ke stavbě Dukovan

Vláda připravila pro předsedy politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně informaci o plánované výstavbě Jaderné elektrárny Dukovany. Této schůzky jsem se zúčastnil a nestačil jsem se divit, jak zejména představitelům TOP 09, STAN a Pirátů vůbec nezáleží na tom, kolik bude pro českého občana stát v budoucnu elektřina. Trochu opatrnější ve svých vyjádřeních byla ODS a KDU-ČSL, ale i jejich přístup byl ideologicky předpojatý. Asi vycházejí z toho, že v době spouštění nového zdroje bude jejich působení v politice už zapomenutou minulostí. Navrhli totiž omezení mezinárodního výběrového řízení, a tedy předražení zakázky. Zájem českého občana je jim lhostejný. Byl jsem rád, že premiér Andrej Babiš odmítl výzvu opozice, aby byli ze soutěže o stavbu pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany předem z tzv. bezpečnostních důvodů vyřazeni výrobci z RF a ČLR. Tedy výrobci, kteří celosvětově uvádějí do provozu největší počet výrobních bloků. Přitom, žel, premiér konstatoval: »Nebude to naše vláda, která bude vybírat dodavatele. O tom tendru bude rozhodovat hlavně příští vláda. Není jednoduché vyřazovat někoho dopředu.«

Publicistika / 2. 7. 2020 / Vojtěch FILIP
Nový zákon pro Hongkong už platí

V Hongkongu se včera uskutečnila každoroční připomínka předání tohoto finančního centra do správy Číně.

Ze světa / 2. 7. 2020 / (čtk)
Jíst se musí

Finanční položky za potraviny jsou neodmyslitelné, počítat s nimi musíme všichni.

Publicistika / 2. 7. 2020 / Pavel KOVÁČIK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.