Reklama
-->

Archiv článků

Jako ve 30. letech…

Akce skupiny »Chcípl PES« se dostávají za hranice únosnosti. Demonstrace před bydlišti politiků, vyhrožování členům jejich rodin, demonstrativní neuposlechnutí vládních nařízení, včetně nošení roušek, ve mně evokuje období z třicátých let. Tehdy stříbrňácké bojůvky napadaly své odpůrce a dokonce jeden z takových střetů skončil i smrtí. Také tehdy fašistické bojůvky se zaštiťovaly »národními barvami«, svobodou a heslem »Nic než národ«, kritikou vlády a antikomunismem. I k přepadením docházelo, k vniknutí do bytu, k omezování osobní svobody. Vůdci se tehdy jmenovali jinak, ale nebyli méně ambiciózní. Snažili se proniknout do Poslanecké sněmovny a v jeden čas i pronikli. I ti dnešní prý budou usilovat o zastoupení v parlamentu. Současné pravicové strany jsou zřejmě málo pravicové.

Publicistika / 26. 2. 2021 / Jaroslav KOJZAR
Dostihlo to i Klause

Také Václav Klaus nám onemocněl »covidem«. Protože se odhodlal jít do nemocnice, předpokládám, že mu přece jen bylo dost špatně. Jinak on, jak tvrdí, »bytostný demokrat« bojující za svobodu a odpůrce omezujících vládních opatření, by se ÚVN zdaleka vyhnul. Po prohlídce ho odsud poslali domů, aby se léčil v kruhu rodinném. Nemocnice jsou totiž přetíženy a každé lůžko je potřeba a zůstal-li by, pak Ústřední vojenská nemocnice by musela vyklidit jeden pokoj a vytvořit místo pro ochranku. Je přece exprezident. A ten pokoj je za současné situace potřeba. A doma má Václav Klaus jistě jen pro sebe svůj pokoj, obsluhu, která mu nemusí nechávat jídlo za dveřmi.

Publicistika / 26. 2. 2021 / Filip ZACHARIAŠ
Bamlanivimab vypadá nadějně

Lék bamlanivimab, který má bránit vážnému průběhu nemoci COVID-19, dostala ve čtvrtek první pacientka v České republice. Thomayerova nemocnice ji pak bez komplikací propustila domů.

Zpravodajství / 26. 2. 2021 / (cik)
Jak zastavit virus?

Zcela zavřené školy, povinné respirátory v práci, státní příspěvek na testování ve firmách a omezení cestování. Takové je řešení vlády na současnou epidemickou krizi.

Zpravodajství / 26. 2. 2021 / (ste)
Nouzový stav - k čemu byl a proč?

Ano, je to rok, co vláda požádala Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky o vyhlášení nouzového stavu. V té době nikdo netušil, co se bude dít a jaké to bude mít následky. Vznikalo mnoho teorii, ale já jsem osobně jedné věřil. Totiž jako ateista, dialektik, jsem si vše dával do souvislostí. A mimo jiné jsem si vzpomněl na mého velkého učitele, můj vzor, pevného komunistu a člověka, jehož jsem si nesmírně vážil a vážím si jej dodnes. Navíc jsme spolu prožili mnoho setkání, kdy jsme se mj. bavili nejen o osobních věcech, ale i o politických, jak domácích, tak zahraničních. Čtenáři jistě dojde, že jde o Miloslava Ransdorfa. Každé setkání s ním byl pro mne svátek.

Publicistika / 26. 2. 2021 / Ivo LÁTAL
Jeden rovnej banán, prosím

I přes opravdu čím dál tím horší proticovidová opatření, a vlastně hlavně kvůli nim, jsem musel odejít na nákup a opustit tak svůj relativně bezpečný domov. Úplná pravda je taková, že jsem musel vyrazit na nákup respirátorů. Čekal jsem, že se brzo vrátím, ale opak byl pravdou. Fronta před lékárnou, která jako jedna z mála v mém okolí deklarovala dostatek těchto dnes již nezbytných pomůcek, mě naprosto vykolejila. Tak abych nelhal, bylo to asi tak, jako by v dobách takzvané totality přivezly banány.

Publicistika / 26. 2. 2021 / Pavel JÁCHYM
Zahraniční politika i letos čelí složitým výzvám

Jeden z nejbohatších států světa šest let bombarduje jednu z nejchudších zemiček planety

Evropa zleva / 25. 2. 2021 / (KK.)
Vláda žádá prodloužení nouzového stavu

Poslanci se sejdou k vládní žádosti o souhlas s prodloužením nouzového stavu. Zda získá dostatečný počet hlasů, není zatím jasné. Část opozice by dala přednost tomu, aby vláda vyhlásila nouzový stav nový. Komunističtí zákonodárci o svém postoji rozhodnou na jednání klubu.

Zpravodajství / 25. 2. 2021 / (jad)
Co přineslo zmrazení nájmů v Berlíně

Zmrazení nájmů v Berlíně skutečně omezilo jejich růst, ale zároveň snížilo i nabídku nájemních bytů ve městě. Ukázal to průzkum, jehož výsledky zveřejnil mnichovský institut Ifo. S opatřením, které vstoupilo v platnost přesně před rokem, je radnice spokojená, realitní sektor si ale pochopitelně stěžuje na nižší příjmy a omezuje investice.

Ekonomika / 25. 2. 2021 / (ici)
Lidé přizpůsobují byty pro home office

Vlastní pracovnu má doma podle průzkumu Skanska Reality zhruba 23 procent Čechů, častěji muži.

Zpravodajství / 25. 2. 2021 / (ng)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.