Archiv článků

Objem rozvojové pomoci loni poklesl

Objem rozvojové pomoci loni »znepokojivě« poklesl, a to především v zemích, které jí nejvíce potřebují, uvedla v nové zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

Zpravodajství / 18. 4. 2019 / (čtk)
Rozšíření EET je před konečným hlasováním

Vládní návrh na zavádění elektronické evidence tržeb i do dalších podnikatelských odvětví je po mnohahodinových diskusích ve Sněmovně před závěrečným schvalováním. Uskuteční se nejdříve v květnu, a ještě než k němu dojde, musí zastánci předlohy odrazit snahu Pirátů o její zamítnutí.

Zpravodajství / 18. 4. 2019 / (ku, jad)
Fotbalisté Slavie chtějí proti Chelsea ještě zabojovat o postup

Fotbalisty pražské Slavie dnes v Londýně čeká odveta čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea. Přestože lídr české ligy před týdnem doma po vyrovnaném průběhu prohrál gólem z 86. minuty 0:1, na slavném stadionu Stamford Bridge by proti velkému favoritovi ještě rád zabojoval o postup do semifinále. K tomu červenobílí potřebují podat stejně aktivní výkon jako v úvodním duelu.

Sport / 18. 4. 2019 / (čtk)
Před Velikonocemi je vyšší zájem o fairtradovou čokoládu

Velikonoce jsou – vedle Vánoc – pro obchodníky jedním z vrcholů, pokud jde o prodej čokoládových výrobků. Ty podle novodobé tradice k těmto svátkům neodmyslitelně patří. Stále větší množství čokolády, které se na českém trhu prodá, má přitom certifikaci Fairtrade, což zajišťuje svým pěstitelům zaručené minimální výkupní ceny a příplatky, které mohou využít na rozvoj svých komunit.

Zpravodajství / 18. 4. 2019 / (za, mh)
Brexit očima KS Irska

Krize vládnoucí třídy se prohlubuje. Neustálý boj uvnitř britských vládnoucích kruhů a státu ohledně brexitu a rozsahu vztahů či odtržení mezi Británií a Evropskou unií stále odkrývá další a další hluboké trhliny uvnitř britské vládnoucí třídy i v britské sociální demokracii.

Ze světa / 18. 4. 2019 / KS Irska
Další dozvuky privatizace energetiky

Slovenská policie zadržela na bratislavském letišti Itala podezřelého z podvodů při dostavbě jaderné elektrárny v Mochovcích. Jde o bývalého vysokého manažera společnosti Slovenské elektrárne. Způsobená škoda podle vyšetřovatelů dosáhla 22 milionů eur (564 mil. Kč), informovala slovenská média.

Ekonomika / 18. 4. 2019 / (ici)
Rodí se linka Praha – Hanoj

Na česko-vietnamském podnikatelském a investičním fóru v Praze konaném 17. dubna v Praze bylo uzavřeno několik dohod mezi firmami z obou zemí. Mezi nejzajímavější patří memorandum o porozumění na spolupráci při přípravě přímého letu mezi hlavními městy Prahou a Hanojí.

Zpravodajství / 18. 4. 2019 / (mh)
Při nehodě turistického autobusu na Madeiře zemřelo 29 lidí

Při nehodě turistického autobusu na portugalském ostrově Madeira zahynulo ve středu večer 29 lidí. Podle portugalského prezidenta jde výhradně o německé turisty. Německé ministerstvo zahraničí to zatím nepotvrdilo, i když připustilo řadu německých obětí. Dalších 27 lidí bylo zraněno, z toho někteří vážně, informovala místní média. Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Ze světa / 18. 4. 2019 / (čtk)
Máme tu Velikonoce

Svátky jara jsou i dny pečení, vaření a smažení. Můj kamarád je nejen zapálený chovatel a kuchař, ale především kritik dění v naší společnosti. Chvíli jsem přemýšlel, co si vyslechnu nyní. Nelíbí se mu drahé energie, voda, brambory i chleba, vepřové maso.

Publicistika / 18. 4. 2019 / Pavel KOVÁČIK
Londýn. »Lehká« forma protestu pokračuje

Policie v britské metropoli už zatkla skoro 300 účastníků akcí ekologických aktivistů, kteří od pondělka částečně blokují londýnskou dopravu ve snaze přinutit vládu ke krokům namířeným proti klimatickým změnám.

Ze světa / 18. 4. 2019 / (ava, čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.