Archiv článků

Byla by zřejmě oprávněná…

Už další státní zástupce vzdal stíhání premiéra. Jen »nejvyšší« Zeman může dát pravici znovu naději. Má na to dva měsíce. Nevím, zda je to málo nebo hodně. Tlak na něj bude obrovský. Může podlehnout. Zalíbil by se pak Minářům z Milionu chvilek a militantní pravici vůbec. Měli by totiž náplň pro show sedmnáctého listopadu, i když případný shodný postoj tří státních zástupců by se také nechal využít. Mohl by se stát »důkazem«, že přece jen soudnictví »není nezávislé«. Kdyby totiž bylo, pak by jistě rozhodlo podle přání Minářů, kteří vědí, stejně jako Piráti, že je něco »shnilého ve státě dánském«. Dánové prominou, ale klasika jsem nechtěl opravovat.

Publicistika / 19. 9. 2019 / Adolf GRUBER
Němci nadále nedodají Saúdům zbraně

Trosky jsou prý důkazem, že za agresí namířenou proti saúdskoarabské ropné infrastruktuře stojí Írán, oznámil mluvčí ministerstva obrany v Rijádu. Podle jeho slov útok na ropná zařízení z minulého víkendu byl veden ze severu. Severně od Saúdské Arábie se přitom nacházejí Írán a Irák.

Ze světa / 18. 9. 2019 / (rj)
Sánchez končí

Šéf španělských socialistů Pedro Sánchez se nebude znovu v parlamentu ucházet o zvolení premiérem, neboť ho ostatní strany odmítly podpořit. V úterý to oznámil španělský královský palác.

Ze světa / 18. 9. 2019 / (rom)
Corbyn pro nové referendum

Předseda britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn by v případě vítězství své strany ve volbách usiloval v Bruselu o měkčí brexitovou dohodu. Dokument by pak předložil Britům v referendu, v němž by měli možnost vyslovit se také pro možné další setrvání země v Evropské unii. Corbyn to napsal v deníku The Guardian.

Ze světa / 18. 9. 2019 / (rom)
Veřejnost je k dlužníkům méně tolerantní než zákon

Většina Čechů si myslí, že by dlužníci měli splatit alespoň 40 procent dluhu, aby jim zbytek mohl být odpuštěn. Dvě procenta občanů by byla ochotna dlužníkům odpustit dluh celý. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Českou asociaci věřitelů.

Zpravodajství / 18. 9. 2019 / (jad)
Za zničení kariéry 300 tisíc

Bývalý vojenský pilot a klíčový svědek v kauze nákupu letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) a ministerstva financí dohromady 312 500 korun odškodného za zničení profesní kariéry.

Zpravodajství / 18. 9. 2019 / (cik)
Senát chystá ústavní zakotvení práva bránit se zbraní

Senátoři připravují novelu, která má zakotvit do ústavního pořádku právo bránit se legálně drženou zbraní. Novela je mimo jiné reakcí na snahu EU držení zbraní omezovat. Doplnění Listiny základních práv a svobod vychází z petice, kterou podepsalo 102 000 lidí včetně mnohých ústavních činitelů.

Zpravodajství / 18. 9. 2019 / (jad)
Valdštejnská beseda tentokrát o klimatu

Musíme řešit nedostatek vody a sucho. Nejsme bohužel schopni domluvit se od nejnižších článků po světovou úroveň. V rámci jedenácté Valdštejnské besedy, konané v Jazzové sekci, to uvedla poslankyně a stínová ministryně KSČM pro resort životního prostředí Marie Pěnčíková.

Zpravodajství / 18. 9. 2019 / (ac)
Komunisté v rozpočtovém výboru zabodovali

Přes odpor opozice doporučili sněmovní rozpočtáři dolní komoře schválit vládní daňový balíček. Komunisté ho podpořili jednak proto, že jde o příspěvek do státního rozpočtu, a ten s ním pro příští rok už počítá, a pak také uspěli se svými pozměňovacími návrhy.

Zpravodajství / 18. 9. 2019 / (ku)
V Izraeli souboj Likudu a Modré a bílé

Účast v letos už druhých předčasných parlamentních volbách v Izraeli byla podle volební komise do naší úterní uzávěrky vyšší než při těch posledních v dubnu. Po těch se vítěznému Likudu nepodařilo sestavit vládní koalici. A po sečtení bezmála 90 % hlasů bezmála 70 % Izraelců, kteří přišli k volbám i nyní, je jasné, že tato hrozba trvá.

Ze světa / 18. 9. 2019 / (rj)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.