Archiv článků

Noční vlci versus Mirek Kalousek

Rok se s rokem sešel a na naše území měli opět přijet ruští motorkáři, Noční vlci. Letos kvůli koronaviru nepřijeli, ale zastoupili je motorkáři naši. Někteří lidé dříve Noční vlky obvykle vítali, druzí je hanobili a odsuzovali jako agenty Putina a některým to bylo naprosto jedno. Mezi nejhorlivější »křiklouny« proti připomínce konce druhé světové války tímto způsobem a toho, kdo ji vyhrál v roli spojeneckých vojsk (Sovětský svaz měl nejvíce obětí), patřili zejména pravicoví politici. Pokud nahlédneme na facebookový profil Miroslava Kalouska, tak zjistíme, že se již k tomuto tématu vyjádřil. Ocitujme si jeho příspěvek přesně: »Žádám Policii ČR, aby zasáhla. Pro svobodomyslné občany je tohle stejně nepřijatelná provokace, jako by na českých silnicích vlála vlajka s hákovým křížem. Stejně tak to vnímá i náš právní řád. V naší zemi nebude nikdo ani hajlovat, ani mávat rudou vlajkou se srpem a kladivem.« Tolik doslovná citace vyjádření Miroslava Kalouska k návštěvě Nočních vlků, kteří s sebou vozí i vlajky bývalého Sovětského svazu. Nyní si ale rozeberme myšlenkové pochody pravicového »guru« v této věci trochu podrobně.

Publicistika / 25. 5. 2020 / Jan KLÁN
V USA se šíří i politický virus

Ten, kdo požaduje od Číny kompenzaci za epidemii koronaviru, je snílek. Řekl to včera čínský ministr zahraničí Wang I. Čína a USA se podle něj ocitly na pokraji nové studené války. V USA se šíří i politický virus, prohlásil také.

Ze světa / 25. 5. 2020 / (ava, čtk)
Koronavirové bomby

Velkou koronavirovou bombou se stalo fotbalové utkání v italském Bergamu 19. února 2020, kde se nakazil bezpočet fanoušků obou stran a odkud se do Valencie vrátila nakažená třetina španělského týmu. COVID-19 začal zaplavovat Itálii a Španělsko. Podobně účinkovalo fotbalové utkání v Liverpoolu ve Velké Británii. Druhou epidemiologickou bombou ve Španělsku se stala demonstrace asi 120 tisíc feministek 8. března v Madridu, po níž se epidemie COVID-19 ve Španělsku prudce rozjela. Ve Francii se koronavirovou bombou staly místní volby 15. března, podobně v Bavorsku ve stejný den či jim předcházející slavnosti piva v městečku Mitterteich poblíž našich hranic. Organizátoři i odpovědné úřady těchto a dalších akcí zcela ignorovali nebezpečí pandemie COVID-19. Šíření koronaviru výrazně urychlují epidemiologické bomby.

Publicistika / 25. 5. 2020 / Jan ZEMAN
Loutkovodiči a loutky

Jistě nejsem sama, kterou události posledních dnů nenechávají lhostejnou. Mnozí se rozčilují na Facebooku. Jsou takoví, kteří si zanadávají u televize s dovětkem, že pravda začíná tam, kde končí její signál. Jen výjimky potvrzují pravidlo. Přibývá těch, kteří televizi přestávají sledovat vůbec. Jsou zneklidněni tím, že nejen koronavirus a následná ekonomická krize nás ohrožuje, ale také krize hodnot a morálky, která rozděluje společnost. A oprávněně si pokládají otázku kam, s kým a pro čí zájem směřuje naše zahraniční politika.

Publicistika / 25. 5. 2020 / Anna ŠTOFANOVÁ
Sociálním službám bude chybět miliarda

Sociálním službám by kvůli dopadům koronavirové nákazy mohla chybět zhruba miliarda korun. Měly neplánované výdaje na ochranné pomůcky, testy či přesčasy a vypadly jim také příjmy za péči o klienty. Do problémů by se mohly v dalších měsících dostat hlavně denní stacionáře, denní centra a ambulantní pomoc.

Zpravodajství / 25. 5. 2020 / (ku)
Oč vlastně opravdu jde?

Může náš parlament všechno? Asi může. Může převrátit dosavadní zvyklosti na hlavu, když sežene potřebný počet poslanců, kteří nesmyslu dají svůj hlas? Zřejmě může. Tak je tomu při zásahu do jazyka českého a zrušení povinnosti, byť ne stoprocentní, přechylování ženských příjmení.

Publicistika / 25. 5. 2020 / Jaroslav KOJZAR
Prezident odsoudil článek Petříčka a dvou jeho předchůdců

Prezident Miloš Zeman v sobotu odsoudil společný článek ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) a jeho předchůdců Lubomíra Zaorálka (ČSSD) a Karla Schwarzenberga (TOP 09), kteří kritizovali izraelské plány na anexi židovských osad na Západním břehu Jordánu.

Zpravodajství / 24. 5. 2020 / (ku)
Německo řeší záhadu useknutých končetin opice v lese

Lovecký pes našel v lese u bavorské obce Grafrath useknuté končetiny patřící pravděpodobně šimpanzovi. Pro policii je nález naprostou záhadou. Očekává však, že vyšetřování přinese příští týden výsledky, informovala agentura DPA.

Ze světa / 24. 5. 2020 / (čtk)
Reakce ČR na epidemii byla poměrně intenzivní, ale jde o to, aby byla co nejkratší Rozhovor Haló novin s místopředsedou hospodářského výboru Poslanecké sněmovny poslancem Jiřím Dolejšem

Je už známo, jaký propad bude mít naše hospodářství po dvou měsících »celostátní karantény«?

Rozhovory / 24. 5. 2020 / Jaroslav KOJZAR
Rekordní formu cítil Železný ještě před Sydney, ale na tréninku

Po životním závodě v Jeně, při kterém 25. května 1996 vytvořil dosud platný světový rekord 98,48 metru, cítil oštěpař Jan Železný výjimečnou formu ještě před Sydney. Bohužel jen na tréninku deset dní před tím, než vybojoval své třetí olympijské zlato. Sledoval řadu oštěpařů, u nichž viděl potenciál atakovat rekordní výkon, ale nikdo z nich zatím neuspěl. Železný je ale přesvědčený, že jednou jeho rekord padne. Velký potenciál vidí v Indii.

Sport / 24. 5. 2020 / (čtk)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.