Archiv článků

JE Mochovce hlásí další zpoždění

Dokončení dvou rozestavěných bloků slovenské jaderné elektrárny Mochovce se opozdí více, než se dosud čekalo. Třetí blok elektrárny by měl být uveden do provozu ve druhém čtvrtletí příštího roku a čtvrtý blok o rok později.

Ekonomika / 14. 7. 2018 / (ici)
Stínová systémová korupce

V poslední době se v našich podmínkách opět objevila korupce. Tentokrát jde o korupci ve zdravotnictví. Občané naší republiky přitom korupci vnímají jako jeden z největších problémů. Lze tvrdit, že se v našich podmínkách usídlila stínová systémová korupce, která zde vládne od doby privatizace státního majetku. Na problém korupce lze nahlížet ze dvou úhlů. První říká, že za korupci může silný stát, případně byrokracie, která se nechává uplácet. Druhý se na problém dívá z hlediska velkého byznysu, kdy i v nejvyšších patrech společnosti i politiky jsou zakomponováni kmotři. Oba dva pohledy mají pravdu. Jak příliš velký stát, který nedokáže efektivně hlídat sám sebe, tak skrytí kmotři byznysu ve vysoké politice, vedou ke korupčnímu jednání. Nejedná se ovšem o nějaké drobnosti, ale o korupci, která se šplhá do milionů a miliard korun.

Publicistika / 14. 7. 2018 / Jan KLÁN
Filip: Ťok by měl být odvolán

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zahájil rozsáhlou čistku v Českých drahách. Z devítičlenné dozorčí rady odvolal pět členů, včetně jejího předsedy Milana Ferance. Následně se očekává čistka i ve vedení. KSČM je v šoku a bude žádat Ťokovo odvolání.

Zpravodajství / 14. 7. 2018 / (ste)
Konec demokracie v ČR?

V posledním roce jsme stále různými nátlakovými neziskovými skupinami až brutálním způsobem upozorňováni, že se děje cosi nepatřičného v českých zemích. Podle nich voliči, ti debi…, zvolí špatného prezidenta, k moci vyzdvihnou špatnou stranu. Špatný prezident ustanoví špatného premiéra a ten s podporou té strašné strany KSČM dostane důvěru pro svou vládu. Předtím, než se tak stane, z poslaneckých lavic pravicové opozice se line stoka špíny, urážek a napadání. Demokraticky zvolená strana v demokratických volbách demokraticky podpoří vládu, a je to zase špatně. Snad i nastane konec světa, když opět mohou komunisté zasahovat do vrcholné politiky. Křiklounů je jen pár, ale neustále vyřvávají do světa: »Jedině my jsme ti správní a vyvolení, kteří vám mají vládnout, a vy to nechcete pochopit. Vše, co nejsme my, je nedemokratické.«

Publicistika / 14. 7. 2018 / Věra ŽIŽKOVÁ
O slušnosti paní Němcové

Paní Němcová vyzvala na schůzi Sněmovny, kde měla být schválena důvěra pro vládu Andreje Babiše, ty - kteří umožní vznik vlády za tolerance komunistů, a zvláště ty, co připomněli, co vše vlády pravice po Listopadu v zemi způsobily, co bylo rozkradeno, zničeno - k sebereflexi. A jak jinak, opět zazněla připomínka padesátých let. Mezi těmi kritiky byl totiž i poslanec Miroslav Grebeníček. Proto také neváhala napadnout i jeho otce, jakožto člověka, který »ve věznici v Uherském Hradišti mučil odpůrce režimu«.

Publicistika / 14. 7. 2018 / Jaroslav KOJZAR
Proč jsem podpořil vládu pod vedením oligarchy

Samozřejmě, někdo může za mne odpovědět, že jsem jen respektoval kolektivní usnesení, ovšem to je pouze jedna strana mince. Druhou, a pro mne neméně důležitou, tvoří »nejlepší vědomí a svědomí«, jímž je každý poslanec povinován při správě země jejím občanům bez rozdílu statusu.

Publicistika / 14. 7. 2018 / Jiří VALENTA
Dvě, nebo hned čtyři?

Když nechcete dvě procenta, budou hnedle čtyři, řekl si Donald Trump, když zavítal na vrcholné setkání představitelů 29 členských zemí NATO do Bruselu. Měl tím na mysli objem prostředků na zbrojní výdaje vypočtený z hrubého domácího produktu. Ostatně, nebyl by to on, kdyby nebyl věrný svému stylu vystřelit nějakou myšlenku, a tím šokovat.

Publicistika / 14. 7. 2018 / Monika HOŘENÍ
Malé lékárny v potížích

Lékárnické spolky chtějí zastavit zánik malých regionálních lékáren. Spustily proto kampaň, která má oslovit nejen představitele vlády a parlamentu, ale i komunální politiky.

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / (ng)
Zásoby obilí se obměňují

Stát má pro případ krizových situací zásoby obilí na několik týdnů. Podobně jsou na tom další země Evropy.

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / (ng)
Spotřeba elektřiny - Minulost a budoucnost

Spotřeba elektřiny v České republice stoupala během posledních 100 let v průměru každý rok o 4,4 procenta. Zatímco při vzniku Československa v roce 1918 činila její hrubá roční spotřeba na území Čech, Moravy a Slezska jednu terawatthodinu (TWh), nyní to je téměř 74 TWh.

Ekonomika / 13. 7. 2018 / (ici)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.