Archiv článků

Putin v úřadu do smrti být nechce

Ruský prezident Vladimir Putin se v sobotu postavil proti návrhům na zavedení neomezeného mandátu pro hlavu státu. Na setkání s veterány 2. světové války v Petrohradě šéf Kremlu podle agentury Interfax prohlásil, že není radno vracet se k sovětské praxi z 80. let minulého století.

Ze světa / 19. 1. 2020 / (čtk)
Vítejte v Macronii

Desítky demonstrantů se v pátek pokoušely proniknout do pařížského divadla, ve kterém trávil večer prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte. Prezident musel v rámci bezpečnostních opatření divadelní sál na krátkou dobu opustit, nakonec ale mohl zhlédnout představení až do konce, píše agentura DPA.

Ze světa / 19. 1. 2020 / (rj)
V Libanonu nejnásilnější protesty

Při střetech protivládních demonstrantů s libanonskou policií, které se odehrály v sobotu večer v Bejrútu, utrpělo zranění téměř 400 lidí. Informovali o tom místní záchranáři. Podle agentury AFP byla sobota nejnásilnějším dnem od začátku protestů vloni v říjnu.

Ze světa / 19. 1. 2020 / (rom)
Nebezpeční mladí řidiči

Každou desátou dopravní nehodu zaviní mladí řidiči do 24 let. Jejich následky jsou přitom často tragičtější, než u nehod zaviněných jinými řidiči.

Zpravodajství / 19. 1. 2020 / (ng)
Nepřipustíme u nás vojenskou základnu USA

Europoslankyně a místopředsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce diskutovala s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD) a nově zvoleným místopředsedou opoziční ODS Alexandrem Vondrou. Úvodním tématem byla otázka, zda se má prezident Miloš Zeman zúčastnit Summitu 17+1 v Pekingu, či zda jej má zastupovat předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

Zpravodajství / 19. 1. 2020 / (brom)
Modrý pták s pochroumanými křídly chce vládnout

Předseda ODS Petr Fiala v sobotu potřetí obhájil svůj mandát, získal podporu víc než 90 procent delegátů pražského kongresu. Neočekávaně dramatický průběh měla volba jeho statutárního zástupce.

Zpravodajství / 19. 1. 2020 / (ng)
Australian Open v pondělí zahájí pět českých tenistek

V úvodní den Australian Open se v pondělí v Melbourne představí pět z celkového počtu devíti českých tenistek. Marie Bouzková otevře v 1:00 SEČ program na centrálním dvorci Roda Lavera duelem s japonskou obhájkyní titulu Naomi Ósakaovou, druhý zápas v aréně Margaret Courtové sehrají sedmá nasazená loňská finalistka Petra Kvitová s Kateřinou Siniakovou. Úvodní grandslam sezony zahájí také Barbora Krejčíková a Barbora Strýcová.

Sport / 19. 1. 2020 / (čtk)
Haaland při premiéře za Dortmund dal hattrick za 20 minut

Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland v soutěžní premiéře za Dortmund třikrát překonal brankáře Tomáše Koubka a v 18. kole německé ligy pomohl fotbalistům Borussie k výhře 5:3 v Augsburgu. Další reprezentační gólman Jiří Pavlenka přispěl k vítězství Brém 1:0 v Düsseldorfu. Vedoucí Lipsko s útočníkem Patrikem Schickem zdolalo Union Berlín 3:1.

Sport / 19. 1. 2020 / (čtk)
Vikingové odešli kvůli mrožům

Za odchodem Vikingů z Grónska v 15. století možná nestálo pouze ochlazování klimatu, jak se dosud soudilo, ale i nadměrné lovení mrožů. Vikingové jich zabili tolik, že se tamní populace ploutvonožců ocitla až na pokraji vyhynutí.

Ze světa / 19. 1. 2020 / (čtk)
V Německu frčí Emma a Ben

Nejoblíbenějšími křestními jmény pro novorozence jsou v Německu Emma a Ben. Vyplývá to ze statistiky, kterou v severoněmeckém Ahrensburgu zveřejnil amatérský badatel Knud Bielefeld. Ben je v čele už podeváté za sebou, Emma počtvrté od roku 2014, poznamenala agentura DPA.

Ze světa / 19. 1. 2020 / (rom)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.