Archiv článků

Írán žádá od EU činy

Írán za deset dní překročí limit obohaceného uranu, který stanoví mezinárodní dohoda o jaderném programu z roku 2015.

Ze světa / 18. 6. 2019 / (čtk)
Spor o Radu ČTK

Hnutí ANO podle premiéra Andreje Babiše (ANO) kandidáta Svobody a přímé demokracie Michala Semína do Rady ČTK nevolilo a volit nebude.

Zpravodajství / 18. 6. 2019 / (cik)
Rusko si energetiku chrání

Hypotetickou možnost kybernetické války mezi Ruskem a Spojenými státy včera v reakci na zprávy o hackerských útocích na ruské energetické sítě připustil kremelský mluvčí Dmitrij Peskov.

Ze světa / 18. 6. 2019 / (čtk)
Češi souhlasí s eutanázií i potraty

Většina Čechů souhlasí s právem žen na umělé přerušení těhotenství i s uzákoněním eutanazie, tedy usmrcení nemocného člověka na vlastní žádost.

Zpravodajství / 18. 6. 2019 / (cik)
Historický duel před opakováním voleb

Dva kandidáti na istanbulského starostu se střetli v historickém televizním duelu, napsala včera agentura AFP.

Ze světa / 18. 6. 2019 / (čtk)
Přínos milionů na prevenci kriminality nelze vyhodnotit

Ministerstva vnitra, spravedlnosti a obrany nestanovila při rozdělování podpory na prevenci kriminality měřitelné cíle ani ukazatele, přínos podpory tak většinou nelze vyhodnotit. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Zpravodajství / 18. 6. 2019 / (jad)
Návrh určený pražské radnici

Podle sochaře Váni a jeho druhů, respektive těch, co stojí za jeho »iniciativou«, a dokonce ji zřejmě platí, je nutné obnovit na Staroměstském náměstí Mariánský sloup. Protože jeho stavební a sochařské části k dispozici nejsou, pracoval zmíněný sochař údajně deset let na vytvoření repliky. Sehnal si kvádry, dopravil do ateliéru, opracoval a zajistil dopravu po lodi náležitě propagovanou Českou televizí ke Karlovu mostu v Praze. Člověku se chce až plakat, pomyslí-li si, jak se musel zadlužit, aby své rozhodnutí, které, pokud se uskuteční, z něj udělá významného sochaře, dovedl do konce. Musel sehnat různá potvrzení, aby přesvědčil památkáře, stavební úřad a samotného tehdejšího radního Wolfa z KDU-ČSL a dostal povolení. Potom komunisty nasáklí zastupitelé schválili usnesení, jímž jeho iniciativu zastavili. Dokonce radní Wolf měl oznámit všem, že je to všechno jinak. Neudělal to. Proč také? Také on počítal s tím, že přijdou volby a noví zastupitelé budou vstřícnější, než byli ti dřívější. Měl možná pravdu. Uvidíme.

Publicistika / 18. 6. 2019 / Jaroslav KOJZAR
O příplatcích pojišťoven na brýle trochu jinak…

V Haló novinách jsem si přečetla článek o »Růžových brýlích«. Již 46 let pracuji jako oční optik-optometrista, nejprve u státního podniku Oční optika. V roce 2001 byla naše provozovna dána do aukce a provozovnu vydražil profesí zedník. Nemám samozřejmě nic proti jakýmkoliv řemeslníkům, ba naopak, pokud svoji práci dělají poctivě. Jenže práce zedníka a optika asi spolu moc nesouvisí. Pokud jsme s kolegyní chtěly zůstat tím, na co jsme řádně za velkého finančního přispění rodičů vystudovaly (tehdy byla jedna jediná škola v republice), musely jsme se stát OSVČ - osoby samostatně výdělečně činné. Zadlužila jsem se s manželem na další desítky let, protože zakoupit přístroje a vybavení pro poctivé vykonávání této profese není otázka několika tisíců.

Publicistika / 18. 6. 2019 / Růžena DOMOVÁ
Nevěřím na náhody

Do Prahy dorazila stavebnice dílů k obnově Mariánského sloupu. Kdyby byla přivážena přes D1, dopadla by jistě stejně, jako americká armáda, ale naše vodní toky i přes dlouhodobé sucho fungují.

Publicistika / 18. 6. 2019 / Zdeněk ŠTEFEK
Být otcem – to chce odvahu

Je to již pěkných pár let, kdy při návštěvě v Německu ráno chlapi vzali špacírku, klobouk a důstojný oděv a atmosféra byla náhle sváteční. Co se děje? To je nějaký státní svátek? Odpověď mne překvapila – Den mužů! No dobrá – chlapi se přes den mírně »upravili« a oslavovalo se zdatně. V neděli byl ale den daleko významnější. Den otců. Proč je tento den významný? Bojují snad otcové za prosazení svých práv? Ano. Jen se o tom moc nemluví. Soud totiž děti při rozvodu – pokud nedojde k dohodě – zpravidla svěří matce. Teď pominu fyziologické předpoklady, které chlapy z některých rodičovských radostí jednoduše vyřazují. Snad jen Diovi mohla vystoupit Athéna z hlavy v plné zbroji.

Publicistika / 18. 6. 2019 / Jaromír KOHLÍČEK
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.