Archiv článků

Vládě se unijní rozpočet nelíbí

Česká vláda nesouhlasí se zaváděním nových zdrojů financování dlouhodobého rozpočtu Evropské unie na roky 2021 až 2027. Poslancům to při projednávání návrhu unijního rozpočtu na uvedené období řekla ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Zpravodajství / 21. 9. 2018 / (jad, ku)
Měření emisí u motocyklů skončí, uvolní se i pravidla pro STK

Motorkáři v Česku se dočkají zjednodušení povinností pro kontroly svých strojů. Od 1. října odpadne povinnost měření emisí u všech motocyklů. Uvolní se také pravidla pro kontroly na Stanicích technické kontroly (STK), které budou u motocyklů nově povinné každé čtyři roky, místo současných dvouletých cyklů. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva dopravy Zdeněk Neusar.

Ekonomika / 21. 9. 2018 / (čtk)
Operace »Práce v Česku«

Francouzské velvyslanectví v Praze a francouzská vládní agentura Pôle emploi, která pomáhá nezaměstnaným Francouzům s nalezením nového uplatnění, spustily operaci nazvanou »Práce v Česku«, napsal tento týden pařížský list Le Parisien.

Ze světa / 21. 9. 2018 / (rj)
Stavební zákon se prý zjednoduší

Změna stavebního zákona, kterou připravuje ministerstvo pro místní rozvoj, zjednoduší přípravu silničních staveb.

Regiony / 21. 9. 2018 / (ng)
Třetí revoluce ve válčení

Stojíme na prahu třetí revoluce ve válčení. Již víme, že jsme schopni vytvořit zbraně, které zcela bez zásahu člověka dokážou rozhodovat o životě a smrti.

Evropa zleva / 21. 9. 2018 / Kateřina KONEČNÁ
SMS systém o autobusových spojích

Ústecký kraj zprovoznil na čísle 776 250 609 informační SMS systém, který na požádání sdělí údaje o případných omezeních na konkrétní autobusové lince.

Regiony / 21. 9. 2018 / (zku)
Posudkáři možná nebudou spadat pod služební zákon

Posudkoví lékaři možná nebudou od ledna spadat pod státní službu, mohli by se opět řídit zákoníkem práce. Změna by měla usnadnit jejich nábor. Zatím se zdá, že většina Sněmovny to podporuje.

Zpravodajství / 21. 9. 2018 / (ku, jad)
Sociální politika EU jako vedlejší problém?

Ve druhé polovině tohoto roku vykonává předsednickou funkci v Radě Evropské unie Rakousko. Připomenu jen velmi stručně, že předseda Rady, resp. předsedající členský stát, plní důležité koordinační úkoly, prosazuje profilovou agendu na zasedáních vrcholných grémií EU (rozhoduje tedy o tom, co v daném půlroce bude především projednáváno) a organizuje rokování specializovaných rad, složených z ministrů členských států EU stejných resortů.

Evropa zleva / 21. 9. 2018 / Jiří MAŠTÁLKA
Smlouva na výběr mýta uzavřena

Ministerstvo dopravy uzavřelo desetiletý kontrakt s konsorciem firem CzechToll a SkyToll na provozování mýtného systému na dálnicích a vybraných silnicích první třídy.

Zpravodajství / 21. 9. 2018 / (ng)
Zastupoval jsem běžné občany a hodlám to dělat i nadále Rozhovor Haló novin s Václavem Homolkou, kandidátem KSČM do Senátu ve volebním obvodu Chomutov

VÁCLAV HOMOLKA – VÁŠ HLAS V SENÁTU. S tímto heslem se budete v podzimních volbách ucházet o hlasy voličů. Co jim tím chcete říct?

Rozhovory / 21. 9. 2018 / Jana DUBNIČKOVÁ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.