Reklama
-->

Archiv článků

Vakcíny dávají šanci na sblížení zemí, jejichž vztahy jsou chladné Rozhovor Haló novin s lékařem profesorem Michaelem Doubkem

Jak vy jako lékař – i když připomenu, že nejste specialistou na epidemilogii a virologii - hodnotíte názor, že jsme v ČR nástup koronaviru, resp. jeho aktuální gradaci, nezvládli? Vyslovil se tak například prof. RNDr. Konvalinka. »Infekce jede 10 000 nemocných denně, a když otevřeme obchodní centra, hospody, bude celá země jako Chebsko.« Souhlasíte s první i druhou částí jeho výroku?

Rozhovory / 25. 2. 2021 / Monika HOŘENÍ
Výroba i celková spotřeba elektřiny loni výrazně klesla, výjimkou byly domácnosti

Výroba elektřiny v České republice byla loni nejnižší za 18 let. Činila 81,4 terawatthodiny (TWh), meziročně o 6,4 procenta méně. Pětiletého minima pak v loňském roce dosáhla celková spotřeba elektřiny, která se meziročně snížila o 3,5 % na 71,4 TWh.

Ekonomika / 25. 2. 2021 / (ici)
Vzpoury ve věznicích

Při úterních nepokojích ve třech věznicích v Ekvádoru zemřelo 75 lidí a na dvě desítky dalších osob utrpěly zranění.

Ze světa / 25. 2. 2021 / (čtk)
Moskva si nenechá mluvit do vnitřních věcí

Moskva je připravena přerušit vztahy s Evropskou unií, pokud sedmadvacítka uvalí na Rusko sankce, řekl 12. února ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru, jehož část je umístěna na webových stránkách ruské diplomacie.

Ze světa / 25. 2. 2021 / (pe)
Další rána pro EU, dodávky se snižují

Farmaceutická společnost AstraZeneca doručí do Evropské unie ve druhém čtvrtletí méně než polovinu původně přislíbených dávek své vakcíny proti COVID-19. Podle agentury Reuters to společnost sdělila unijním činitelům.

Ze světa / 25. 2. 2021 / (čtk)
Generační obměna JEDU končí

Generační obměna zaměstnanců Jaderné elektrárny Dukovany (JEDU) končí. Elektrárna ale bude přesto dál přijímat nové zaměstnance.

Zpravodajství / 25. 2. 2021 / (vž)
Virus není náš jediný problém…

Jak dlouho ještě tohle potrvá? Jak dlouho nás ještě budou zkoušet? Stačí, že musíme každý den svádět boj se zákeřným virem. Každý den musíme číst negativní zprávy v médiích o tom, jak stoupá počet nakažených, jak přibývá těžce nemocných, jak se plní nemocnice. Rok už žijeme v izolaci, v době nejistoty a strachu. Někteří z nás si sáhli až na samé dno. Vláda nám jen neustále něco zakazuje, dělá z nás viníky, kteří vlastně za všechno můžou, protože nic nedodržujeme a děláme si, co chceme. Nikdo s námi nekomunikuje, jen nám něco nařizují a straší nás.

Publicistika / 25. 2. 2021 / Miloslava VOSTRÁ
Západ ignoruje dodržování lidských práv

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na zasedání Rady OSN pro lidská práva (UNHRC) mimo jiné prohlásil, že Západ se pokouší využít pandemie COVID-19 k potrestání »nepohodlných« vlád. Informovaly o tom ruské tiskové agentury Interfax a TASS.

Ze světa / 25. 2. 2021 / (čtk)
Únor osvobozený od nepravd

Sedmdesát tři roky nás dělí od Února 1948. Jak tehdejší krize probíhala, už pamatuje málokdo. Proto lze mnohé vymýšlet. A tak se setkáváme nejen s pučistickou teorií, ale různými výmysly, jako je například obava komunistů z výsledku voleb či zpochybňování Košického vládního programu, pro nějž zvedly své ruce všechny tehdy existující politické strany. To se ovšem již dnes nepřipomíná, ale nahrazuje tzv. diktátem Moskvy.

Publicistika / 25. 2. 2021 / Václav ORT
Svobodu pro Pabla Haséla!

»Nikdo mě nezastaví, dokonce ani Felipe VI. ne. Ve svých textech odhaluji pravdu. Francovy děti odsuzují ty, co jsou upřímní. Semínka svobody, která zasadím, vyrostou.« Tak zní příznačně refrén jedné z posledních písní katalánského komunistického rappera Pabla Hásela. Ten byl před několika dny zatčen španělskou policií poté, co vnikla na univerzitu ve městě Lleida, kde se zpěvák, bráněn zdejšími studenty, nacházel. Následně byl, navzdory mohutným protestům po celé zemi, uvězněn.

Publicistika / 25. 2. 2021 / Milan KRAJČA
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.