Archiv článků

Američané prý hodlají "rozpůlit" Jeruzalém

Plán, jímž chce americká vláda nastolit mír mezi Izraelem a Palestinci a který americký prezident Donald Trump nazývá plánem století, počítá s rozdělením Jeruzaléma.

Ze světa / 18. 1. 2019 / (čtk)
Londýnská policie radí najímat strážné

Policie v Británii doporučuje prodejcům, aby zvážili najmutí nových strážných pro případ neřízeného odchodu země z Evropské unie.

Ze světa / 18. 1. 2019 / (čtk)
Počet žádostí o podporu roste

Počet amerických státních zaměstnanců, kteří se v důsledku rozpočtové krize ocitli na neplacené dovolené a žádají o podporu v nezaměstnanosti, začal v prvních dvou týdnech od zastavení vládního financování prudce stoupat.

Ze světa / 18. 1. 2019 / (čtk)
Ve znamení kříže: pravda, nebo lež?

Velký rozruch způsobila nedávno vydaná kniha Ve znamení kříže od Miroslava Grebeníčka. Na webu se objevila řada »recenzí«. Tito »recenzenti« ovšem, jak sami přiznali, knihu nečetli.

Kultura / 18. 1. 2019 / Jaromír PETŘÍK
Nachlazení se nemá přecházet

Třetina Čechů a Slováků chodí podle průzkumu STEM/MARK do práce, i když je nachlazená. Přitom téměř 70 procentům respondentů vadí, když jejich kolegové chodí do práce nemocní.

Zpravodajství / 18. 1. 2019 / (ng)
Hypotéky zdražily nejrychleji za deset let

Průměrná úroková sazba hypoték v prosinci stoupla na 2,91 procenta z listopadových 2,78 %. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Hypotéky tak zdražily nejrychleji za posledních deset let. Na minimu byla sazba v prosinci 2016, a to na 1,77 %. Loni v lednu činila 2,28 %. Zájem o hypotéky v prosinci opadl.

Ekonomika / 18. 1. 2019 / (ici)
Nižší DPH jízdenky nezlevní

Jízdné ve vlacích, autobusech nebo přívozech i přes snížení sazby daně z přidané hodnoty (DPH) zřejmě nezlevní.

Zpravodajství / 18. 1. 2019 / (ng)
K prezidentské volbě

V dobách raného středověku zpravidla měl veškeré pravomoci v rukou jediný vládce, později byl vázán určitou skupinou obyvatel, nejvyšší šlechtou. V pozdním středověku byl absolutní monarcha donucen přibrat k rozhodování i zástupce nižší šlechty, církve a měšťanů, od tohoto momentu zde můžeme spatřovat znaky vzniku konstitučních monarchií, tak jak je známe z dnešních dnů, kde králům zůstaly ponechány podobné pravomoci, jaké mají někteří dnešní prezidenti.

Publicistika / 18. 1. 2019 / Jaromír KOHLÍČEK
Corbyn: vládní brexitová dohoda mrtvá

Lídr opozice v britském parlamentu Jeremy Corbyn označil vládní brexitovou dohodu za mrtvou a premiérku Theresu Mayovou vyzval, aby umožnila konání předčasných voleb.

Ze světa / 18. 1. 2019 / (čtk)
Sociální centrum Klinika – kauza pokračujícího rozkladu státu

Jak se chovat ke státu, ukázala mediálně občanům v minulosti nejedna vlivná a majetná osoba z podnikatelského a politického prostředí. Z poslední doby připomeňme »uhlobarona« Zdeňka Bakalu. Ten na výzvu poslanecké vyšetřovací komise zareagoval slovy »prostě nepřijdu«, s nevyřčeným dodatkem pro sebe - trhněte si nohou!

Publicistika / 18. 1. 2019 / Miroslav KAVIJ
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.