Archiv článků

Basketbalisté porazili Polsko a budou hrát o 5. místo

Čeští basketbalisté na mistrovství světa v Číně porazili 94:84 Polsko a v sobotu si zahrají o páté místo proti Srbsku. Výběr trenéra Ronena Ginzburga, který na šampionátu startuje v samostatné historii poprvé, má už nyní jistotu, že minimálně vyrovná nejlepší československý výsledek a v konečném pořadí předčí pětinásobné šampiony z USA.

Sport / 12. 9. 2019 / (red)
Evropská komise ve službách řetězců

Evropská komise po výtkách vůči zvláštnímu zdanění obchodních řetězců na Slovensku začala prověřovat i další opatření Bratislavy, která zákonem kromě jiného nařídila obchodním řetězcům, aby v jejich akčních letácích alespoň polovinu propagovaných zemědělských produktů a potravin tvořily výrobky ze Slovenska.

Ekonomika / 12. 9. 2019 / (ici)
Facka osvoboditelům!?

Zastupitelé Prahy 6 rozhodli o vypsání otevřené výtvarné soutěže na nový památník osvoboditelům Prahy na konci druhé světové války namísto stávající sochy maršála Koněva na náměstí Interbrigády v Bubenči. Dále má dojít k vyhlášení soutěže na úpravu celého tohoto veřejného prostoru a nalezení »důstojného uplatnění uměleckého díla – sochy – maršála Koněva, nejlépe v některé z paměťových institucí«.

Zpravodajství / 12. 9. 2019 / (mh)
F-35 do Polska

Ministerstvo zahraničí USA ve středu oznámilo, že schválilo prodej 32 nejnovějších stíhaček F-35 v hodnotě 6,5 miliardy dolarů (153 mld. Kč) do Polska. Konečná cena ale bude záviset na více faktorech, bude se o ní teprve jednat, uvedl polský ministr obrany Mariusz Blaszczak.

Ze světa / 12. 9. 2019 / (čtk)
KSČM podporuje požadavky zdravotnických odborů

České zdravotnictví má celou řadu problémů, jde však o otázku regionální a tvrdit, že je plošně v krizi nebo že dokonce kolabuje, není pravda. Poslancům to v rámci projednávání bodu o situaci ve zdravotnictví, který na jednání Sněmovny prosadila KSČM, řekl šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO).

Zpravodajství / 12. 9. 2019 / (jad, ku)
Vyšší vyznamenání pro Gotta

Prezident Miloš Zeman připustil, že zpěvákovi Karlu Gottovi udělí vyšší státní vyznamenání, než dříve dostal. Učiní tak ale asi až příští rok. Gott oznámil, že trpí akutní leukémií. Zeman mu popřál, aby s nemocí bojoval.

Zpravodajství / 12. 9. 2019 / (ste)
Prodej fairtradových výrobků u nás úspěšně roste

Uspokojivé výsledky činnosti Fairtrade Česko a Slovensko přednesla na tiskové konferenci v Praze ředitelka této neziskové organizace Hana Malíková. V roce 2018 dále pokračoval nárůst prodejů zboží s certifikací Fairtrade. Nejvíce se prodalo kakaových výrobků. Právě dnes je Mezinárodní den čokolády.

Zpravodajství / 12. 9. 2019 / (mh)
Poradce Bolton vyhozen. Nikdo netruchlí

Bezpečnostní poradce Bílého domu John Bolton v úterý na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa rezignoval.

Ze světa / 12. 9. 2019 / (čtk)
Polsko vysoudilo »antiruskou solidaritu«

Soudní dvůr Evropské unie v úterý vyhověl stížnosti Polska na Evropskou komisi kvůli tomu, že v roce 2016 umožnila Rusku rozšíření kapacity plynovodu OPAL, který přes Německo přepravuje ruský plyn i do České republiky. Soud rozhodnutí komise zrušil a konstatoval, že bylo přijato v rozporu se zásadou energetické solidarity.

Ekonomika / 12. 9. 2019 / (ici)
Činorodé kladenské Levicové kluby žen

Na Kladně pracují dva kluby – první Jitřenka s předsedkyní Evou Hroníkovou, členkou Krajské rady seniorů, a druhý klub Violka s předsedkyní Marií Kalousovou, místopředsedkyní OV KSČM Kladno. Měsíc květen a červen byl plný aktivit.

Ženy a společnost / 12. 9. 2019 / Marcela MÖSTLOVÁ
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.