Archiv článků

E-nesmrtelní

Umíte si představit svět, ve kterém nikdy nezemřete? Nemyslím teď klasický fyzický skon, který nás asi čeká všechny, ale nesmrtelnost v realitě médií. Představte si situaci, že když zemřete někdy za 80 let, tak svět bude úplně jiný než dnes. Budete mít za sebou notnou dávku pobytu na sociálních sítích, posílání e-mailů, krátkých zpráv, telefonování, komentářů a mnoho dalšího elektronického haraburdí. To vše bude uchováváno kdesi na serverech (úložištích), takže se vaše informace uchovají navždy. Nebo alespoň do chvíle, než budou data smazána. Otázkou zůstává, kdo data smaže a jaká data budou ponechána. Nicméně pokud k tomu nedojde, tak vaše digitální stopa bude navždy zanechána v tomto kybernetickém prostoru.

Publicistika / 18. 4. 2019 / Jan KLÁN
Měděné sochy a trnová koruna jsou zachráněny

Chrám Matky Boží v Paříži, který obdivují miliony turistů, v pondělí večer hořel. Střecha a věžička 850 let staré katedrály se zřítila. Čelní věže i mobiliář jsou údajně zachráněny. Videa s požárem obletěla svět.

Publicistika / 18. 4. 2019 / Jaromír KOHLÍČEK
Klaus: Klidně budu řídit parlamentní multikáru

Sněmovna včera odvolala na návrh ODS Václava Klause ml. ze školského výboru, který vedl. Nahradil ho nový nominant občanských demokratů Karel Krejza. Výbor bude muset zvolit nového předsedu. Předsednické křeslo školského výboru připadá ODS podle dohod o rozdělení funkcí v dolní komoře.

Zpravodajství / 18. 4. 2019 / (jad, ku)
Ještě dva roky mohou na nás vydělávat

Prý teprve za dva roky se, alespoň podle eurokomisařky Jourové, do legislativy Unie »dostane nařízení, že výrobek pod stejnou značkou má mít všude stejnou kvalitu a složení«. Sdělila to jako vítězství. Dokonce jako vítězství své osobní. Přitom o problému se ví už řadu let a upozorňuje se na něj. Jsme sice zahlceni zbožím, mám na mysli v tomto případě potravinářským, které nelze ani ve stanovené době trvanlivosti vykoupit, ale jeho kvalita nemá úroveň produktů od stejné firmy, ve stejném balení, jako je tomu na západ od nás. Stačí např. přejít hranice z Českých Velenic do Gmundu, což v tomto případě je pár desítek metrů chůze, a už je to zřejmé. Tak třeba rybí prsty. Podle zjištění českého ministerstva zemědělství a potravinářství je v nich 50,2 procenta masa, kdežto v Německu je to 64 procent. Přitom ty »německé« byly po přepočtu měn dokonce levnější.

Publicistika / 18. 4. 2019 / Alena NOHAVOVÁ
Belgie to ještě nepochopila

Další země ohlásila, že nezjistila žádné problémy s čínskou firmou Huawei, tedy potvrdila, že odtud nepocházejí žádné špionážní hrozby. Belgie se tak připojila k řadě dalších evropských států, které zpochybnily tvrzení špionážních služeb USA o ohrožení bezpečnosti touto firmou. Snad jenom v České republice jsme »zásadoví« a stále se držíme amerických pokynů. Lze proto pochopit, že naše zvláštní služby byly vyhodnoceny přímo v USA jako nadstandardní a dostaly »americkou medaili«, o jaké by se jiným rozvědkám zřejmě mělo snít. Kyberprostor prý, podle tohoto tvrzení, měli ovládnout jiní a to se Severoameričanům pochopitelně nelíbilo. Potřebují mít totiž svůj přehled, možnost svých zásahů do našich informací a naopak zabránit, aby kdokoli se pokusil tento jejich monopol narušit.

Publicistika / 18. 4. 2019 / Václav ŠENKÝŘ
Etuda s čulibrkem

V rámci předvolebního mediálního boje jsem byl podpořit poslance za KSČM a kandidáta do Evropského parlamentu za KSČM - Česká levice společně! Zdeňka Ondráčka v debatním pořadu TV Barrandov s názvem Aréna Jaromíra Soukupa.

Publicistika / 18. 4. 2019 / Roman BLAŠKO
Potvrdí se odchod z rájů jako trend?

Tuzemské firmy začaly údajně ve velkém opouštět daňové ráje. Za první čtvrtletí se jejich počet snížil o 259, což je větší pokles než za celý rok 2018, 2017 i 2016. V zemích s daňovým zvýhodněním stále ale sídlí 12 546 tuzemských firem.

Ekonomika / 17. 4. 2019 / (ici)
Policie navrhuje obžalovat Babiše

Policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a ostatní obviněné v kauze Farmy Čapí hnízdo. Návrh, který nyní posoudí žalobce, se netýká premiérova syna Andreje, stíhaného samostatně.

Zpravodajství / 17. 4. 2019 / (zku)
Američané zůstávají

Prezident Donald Trump v úterý podle očekávání vetoval kongresovou rezoluci, která měla ukončit americkou podporu saúdské koalici v jemenské válce. Rezoluci v březnu přijal Senát a Sněmovna reprezentantů ji schválila počátkem dubna. Měla zavázat Trumpa nakloněného Rijádu k odvolání všech amerických vojáků z Jemenu i veškeré vojenské pomoci saúdskoarabské koalici.

Ze světa / 17. 4. 2019 / (čtk)
SOS Transgas chce zachránit Transgas

Občanská iniciativa SOS Transgas chce zachránit komplex budov Transgas na pražské Vinohradské třídě. Vyzvala dopisem ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) k zahájení nového řízení o prohlášení Transgasu za kulturní památku.

Zpravodajství / 17. 4. 2019 / (zku)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.