Archiv článků

Pandemie zvýšila počet incidentů domácího násilí

V důsledku nouzového stavu a souvisejících preventivních opatření vzrostl počet incidentů domácího násilí, a přirozeně se tak zvýšila poptávka po službách organizací pomáhajících obětem tohoto násilí. Situace zvýraznila mezery v poskytování pomoci obětem násilí ze strany státních institucí. Ukázal to výzkum, který byl představen na tiskové konferenci organizací zabývajících se pomocí obětem domácího násilí.

Ženy a společnost / 1. 7. 2020 / (za, mh)
MMA bojovník Procházka odletěl vstříc premiéře v UFC

S desetidenním předstihem se vydal český MMA bojovník Jiří Procházka na cestu do dějiště svého premiérového zápasu v organizaci UFC. Pod hlavičkou nejvýznamnější organizace na světě se poprvé představí příští týden v sobotu v Abú Zabí, kde se utká s Volkanem Oezdemirem ze Švýcarska. Do Spojených arabských emirátů však přiletí až v pátek, nejprve jej čeká zastávka v Londýně.

Sport / 1. 7. 2020 / (čtk)
Školy to zvládly, uzavřel divný rok Plaga

Vysvědčení rozdaly základní a střední školy, které s tím počkaly až na oficiální konec školního roku. Někde ho žáci díky ředitelskému volnu dostali už v pátek.

Zpravodajství / 1. 7. 2020 / (ste)
Senát nemá být místem »trucakcí« Rozhovor Haló novin s Milošem Titou, kandidátem KSČM do Senátu v obvodu Česká Lípa

Kandidujete do Senátu. Jaký je podle vás jeho hlavní smysl?

Rozhovory / 1. 7. 2020 / Jan STERN
Záplavy už nehrozí, hladiny řek opadly

Pondělní vydatné deště zvedly hladiny řek hlavně na východě České republiky. Na několika místech platil ještě večer třetí povodňový stupeň, tedy ohrožení. V dopoledních hodinách však hladiny většiny řek opadly.

Zpravodajství / 1. 7. 2020 / (ste)
Vir se neomezuje jen na lidi

Britské vědkyně z londýnské univerzity UCL vybízejí odbornou veřejnost k tomu, aby prozkoumala, zda mohou domácí mazlíčci včetně koček a psů zpětně přenést koronavirus na člověka.

Ze světa / 1. 7. 2020 / (čtk)
Panenku vybrali do ideální jedenáctky rakouské ligy z 80. let

Bývalého českého fotbalistu Antonína Panenku vybrali novináři a sportovní historici do ideální sestavy rakouské ligy 80. let minulého století. Mistr Evropy z roku 1976 působil v letech 1981-1985 v Rapidu Vídeň.

Sport / 1. 7. 2020 / (čtk)
Twitter smazal účet

Sociální síť Twitter natrvalo smazala účet kontroverzní britské komentátorky Katie Hopkinsové, která se podle ní opakovaně provinila proti pravidlům zakazujícím šíření projevů nenávisti.

Ze světa / 1. 7. 2020 / (čtk)
FAA a Boeing začali testovat 737 MAX

Piloti a zkušební posádka amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) zahájili první z testovacích letů Boeingu 737 MAX. Potvrdil to úřad FAA. Americký výrobce letecké techniky Boeing usiluje o novou certifikaci stroje. Letadla 737 MAX, až do loňska nejprodávanější model Boeingu, byla loni na jaře kvůli dvěma tragickým nehodách vyřazena z provozu. Testování má trvat tři dny. Akcie Boeingu v 19:45 SELČ připisovaly 10,4 procenta.

Ekonomika / 1. 7. 2020 / (čtk)
Kroupa cynicky porušuje ústavní pořádek a lže

Žádný pardon lžím nemohu dát. Pro mne pan Kroupa zašel za hranu jakékoliv solidnosti. Ač se chlubí tituly a tím, že učí na univerzitě, ztratil soudnost. V rozhovoru na webových stránkách časopisu Reflex totiž uvedl: »Komunisté jsou vrahové a zloději, je to doložené.«

Publicistika / 1. 7. 2020 / Vojtěch FILIP
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.