Reklama
--> 

Archiv článků

Vedoucí role Číny v objevování vesmíru

Čína letos hodlá dokončit svoji stanici na oběžné dráze a plánuje přes 40 startů do vesmíru, čímž se zhruba vyrovná USA. Podle agentury AP o tom informovala státní tisková agentura Nová Čína. Harmonogram startů naznačuje, že Peking chce upustit od svého dosavadního opatrného tempa, zvýšit frekvenci svých misí a převzít vedoucí roli v objevování vesmíru, napsala AP.

Ze světa / 12. 1. 2022 / (ava, čtk)
Opět se stáváme šrotištěm Evropy

Dovoz ojetých osobních vozů loni stoupl o 23 procent na 185 663 aut, což je nejvíce od roku 2008. Jejich průměrné stáří bylo 10,4 roku, což je o 0,3 roku méně, než předloni. Podíl vozidel starších deseti let byl téměř 51 %.

Ekonomika / 12. 1. 2022 / (ici)
Nabídka vládní pravicové koalice ve zdravotnictví vzbuzuje obavy Rozhovor Haló novin s odbornou mluvčí KSČM pro resort zdravotnictví Soňou Markovou

Vláda Petra Fialy zveřejnila programové prohlášení, s nímž bude žádat Poslaneckou sněmovnu o důvěru. Jak jste, jako expertka KSČM pro oblast zdravotnictví, spokojena s částí věnující se tomuto resortu?

Rozhovory / 12. 1. 2022 / Jana DUBNIČKOVÁ
Nikaragua 2022. Ortega dál pokračuje

Nikaragujský prezident Daniel Ortega v pondělí započal v dalším pětiletém mandátu v čele země. USA a Evropská unie poté rozhodly o dalších sankcích proti představitelům tohoto latinskoamerického státu a jejich příbuzným, uvedla agentura Reuters.

Ze světa / 12. 1. 2022 / (rom)
Která nádraží jsou či budou v novém hávu

Správa železnic loni zrenovovala 73 nádražních budov. Práce, které zahrnovaly například nové odbavovací prostory, bezbariérové přístupy či nové technické zázemí nádraží, stály přes dvě miliardy korun. Letos organizace plánuje opravy dalších desítek nádražních budov.

Ekonomika / 12. 1. 2022 / (ici)
Šéf Výstaviště v Budějovicích odvolán Jurečkou

Předseda představenstva Výstaviště České Budějovice Martin Karban skončil ve funkci. Jediný akcionář výstaviště, jímž je Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF), ho odvolal loni 21. prosince. Karban to teprve řekl ČTK, důvody svého odvolání nezná.

Zpravodajství / 12. 1. 2022 / (mh)
Protest zemědělců: Živíme národ a nejsme agrobarony!

Velice hlasitě a sebevědomě se ozvali zemědělci ze zemědělských podniků různých forem z celé ČR, kteří v úterý večer skoro hodinu a půl protestovali před úřadem vlády. Rozčílilo je rozhodnutí nové vládní koalice, která chce přerozdělit dotace od větších zemědělských podniků k menším. Žádají rovné podmínky. Došlo i na kritiku celkového úpadku zemědělství, jenž znamená další prohloubení potravinové nesoběstačnosti, ohrožení výživy národa a ztrátu pracovních míst.

Zpravodajství / 12. 1. 2022 / (mh)
Ti dva, co si zbyli...

Oni dva si tak nějak zbyli. Kdo? Německá »zelená« ministryně zahraničí Annalena Baerbocková a její český resortní kolega, Pirát Jan Lipavský. Baerbockovou po jejích nekončících výhrůžkách Rusku v souvislosti s Ukrajinou zbavil v dané souvislosti kancléř Olaf Schulz veškerých kompetencí s tím, že s prezidentem Putinem bude jednat pouze on a že otázky kolem Nord Stream 2 a ruského plynu na straně jedné, a politika Ruska vůči Ukrajině na straně druhé se zásadně budou posuzovat odděleně a bez jakéhokoli propojování. Kdy se k podobnému, nutnému kroku odváží Petr Fiala, se uvidí.

Publicistika / 12. 1. 2022 / Vojtěch FILIP
První kolo rozhovorů Rusko-USA bezvýsledné

Kreml po pondělním jednání USA a Ruska v Ženevě nevidí důvod k optimismu, uvedl podle agentury TASS mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Zdůraznil, že u podobných rozhovorů není důležitý samotný proces, ale výsledek, o kterém nyní nelze nic říci.

Ze světa / 12. 1. 2022 / (rj)
Drzost ODS nezná mezí!

To se mi snad jenom zdá! Drzost ODS fakt nezná mezí! Fiala, toho času premiérem, prohlásil v souvislosti s programovým prohlášením vlády, že jeho vláda chce moderní ČR, která obstojí v mezinárodní konkurenci a bude patřit mezi nejvyspělejší země světa. Prý chce, aby se u nás dobře hospodařilo, žilo v dobrém životním prostředí a aby lidé měli možnost kvalitního vzdělání. No to mě podrž!

Publicistika / 12. 1. 2022 / Marta SEMELOVÁ
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.