Archiv článků

Pokus o nové 11. září?

Saúdská Arábie se podle očekávání připojila ke svým přátelům z USA a Velké Británie v účelovém obvinění Íránu ze čtvrtečního útoku na dva tankery v Ománském zálivu. Korunní princ Muhammad bin Salmán, kterému už po jeho zjevném zapletení se do loňské vraždy svého kritika, saúdského novináře Džamála Chášukdžího na saúdském generálním konzulátě v Istanbulu, viditelně otrnulo, v rozhovoru s listem Aš-Šark al-Avsat vyzval světové společenství, aby rozhodujícím způsobem zasáhlo. Írán vinu na - podle všeho vykonstruovaných - útocích samozřejmě popřel a za slova britského ministra zahraničí Jeremy Hunta (varoval Teherán před »nemoudrou eskalací« dění v oblasti) si v sobotu předvolal britského velvyslance.

Publicistika / 18. 6. 2019 / Roman JANOUCH
Miliarda pro sociální služby

Kraje obdrží na platy v sociálních službách miliardu korun, půl na půl je pošlou ministerstva práce a sociálních věcí a financí.

Zpravodajství / 17. 6. 2019 / (ng)
V Indii strach z viru nipah

V Indii se po roce obnovil strach z viru nipah, který tam vloni zabil 17 lidí. Nákaza se nyní prokázala u 23letého studenta, čtyři další lidé měli zkraje měsíce symptomy odpovídající těm, jaké způsobuje nipah. Není proti němu žádná vakcína, na lidi se přenáší ze zvířat, například netopýrů či prasat.

Ze světa / 17. 6. 2019 / (rom)
Jak to bylo v benešovské nemocnici

Na sociálních sítích jsou často prezentovány a živě komentovány různé události. Každý je hodnotí ze svého pohledu a dle informací, které má. Že ne vždy je věc jen černá nebo bílá, dokazuje i následující případ.

Regiony / 17. 6. 2019 / (zku)
Skvostná ukázka socialistického realismu

V rámci festivalu Open House Praha se letos během víkendu 18. až 19. května zájemcům otevřelo na osmdesát pražských objektů. Lidé mohli navštívit domy historické – např. Dům pážat pánů z Martinic, Desfourský palác, parník Vyšehrad, Velký spartakiádní stadion, Invalidovnu, ale i nové stavby – paláce Křižík, Quadrio, Dunaj, Rezidenci Modřanka, Společenské centrum Bethany, Zeitraum Student Housing i moderní šetrné budovy Visionary a Dock in Two. Vstupní brány otevřel také hotel International.

Téma / 17. 6. 2019 / Monika HOŘENÍ
Postupovat společně byl správný krok Rozhovor Haló novin s předsedou KSČ Jiřím Vábrem

Vaše strana, Komunistická strana Československa (KSČ), byla součástí seskupení »Česká levice společně!«, které se účastnilo voleb do Evropského parlamentu 2019. Byl to dobrý nápad kandidovat společně?

Rozhovory / 17. 6. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Házenkáři prohráli s Bosnou, ale vyhráli skupinu

Čeští házenkáři v posledním utkání kvalifikace mistrovství Evropy překvapivě prohráli v Ostravě s Bosnou a Hercegovinou 23:24. Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše, kteří už měli před zápasem jistý postup na lednový šampionát, i přes porážku vyhráli svou kvalifikační skupinu. O jejich prvenství v tabulce při bodové rovnosti s Běloruskem a Bosnou rozhodla o jeden gól nejlepší bilance v minitabulce s těmito dvěma soupeři.

Sport / 17. 6. 2019 / (red)
Kolumbie zaskočila Messiho Argentinu

Fotbalisté Brazílie v zahajovacím utkání mistrovství Jižní Ameriky zvítězili nad Bolívií 3:0. Úspěšný vstup do Copy América zažili i Kolumbijci, kteří nečekaně porazili Argentinu 2:0. Další z favoritů Urugua deklasovala Ekvádor 4:0. Obhájce trofeje Chile do turnaje teprve vstoupí.

Sport / 17. 6. 2019 / (zr)
Woodland triumfoval na golfovém US Open

Americký golfista Gary Woodland ukončil dvouleté panování Brookse Koepky na US Open a po triumfu v Pebble Beach se radoval z prvního titulu na majoru. Pětatřicetiletý hráč vedl od druhého kola, ve finále dokázal odolat tlaku světové jedničky a birdie na závěr stvrdil svou výhru.

Sport / 17. 6. 2019 / (čtk)
Usvědčen ze lži

Za zradu a lež označil skutečný lhář - Donald Trump - poznámku listu The New York Times (NYT) o sílících počítačových útocích Spojených států na energetický systém Ruska.

Ze světa / 17. 6. 2019 / (rj)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.