Archiv článků

Zlaté tunely

Po delší době opět přišlo na program zlato z »pokladu« České národní banky. Podle publikovaných údajů údajně měla ve správě koncem roku 2017 celkem 9,7 tun. Koncem roku 2010 o 2,7 t víc. (Vše jsem svého času podrobně sledoval a zevrubně popsal v roce 2011. Knihu se stejným titulem vydala Futura.)

Publicistika / 13. 11. 2018 / Jaroslav ŠTRAIT
Djokovič a Zverev zahájili Masters vítězně

Světová tenisová jednička Novak Djokovič ze Srbska vstoupil do Turnaje mistrů v Londýně vítězstvím 6:4, 6:3 nad americkým debutantem Johnem Isnerem. Roli favorita splnil ve Skupině Gugy Kuertena také Němec Alexander Zverev, jenž v odpoledním duelu zdolal ve dvou zkrácených hrách Chorvata Marina Čiliče.

Sport / 13. 11. 2018 / (red)
Formule 1 bude v Hanoji

Již od roku 2020 se pojede nejprestižnější automobilový závod formule 1 ve vietnamské Hanoji. Trať povede také kolem fotbalového stadionu. Vietnamci žijící u nás i v celém světě toto rozhodnutí považují za obrovský úspěch vietnamského národa a jsou na tuto skutečnost právem hrdí.

Publicistika / 13. 11. 2018 / Marcel WINTER
Jak rychle pomoci udržet vodu v krajině?

Posílit zadržování vody v krajině vytvořením zvláštní skupiny terénních úprav a usnadnění výstavby vymezeného okruhu malých vodních děl je cílem poslaneckého návrhu novel stavebního a vodního zákona.

Zpravodajství / 13. 11. 2018 / (ku)
Chytilova gólová premiéra

Útočník Filip Chytil přispěl v NHL svým prvním gólem sezony k výhře New Yorku Rangers 2:1 nad Vancouverem a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. V pondělním programu NHL bodoval také David Kämpf, který ale asistencí neodvrátil na ledě Caroliny prohru Chicaga 2:3 v prodloužení.

Sport / 13. 11. 2018 / (čtk)
Ještě že to neslyšel Doleček

Čtvrtek byl v České televizi ve znamení pořadu Máte slovo Michaely Jílkové, tentokrát na téma smyslu a oprávněnosti podílu české armády na operacích paktu NATO nejen na Středním východě, například v Afghánistánu.

Publicistika / 13. 11. 2018 / Roman JANOUCH
Požáry v Kalifornii krutě zasáhly i do života řady celebrit

Při rozsáhlém požáru Woolsey, který v posledních dnech pustoší jih Kalifornie, přišlo o svou nemovitost i několik celebrit. Je mezi nimi zpěvačka Miley Cyrusová, rocker Neil Young, herečka Caitlyn Jennerová, herec Gerard Butler, režisér Scott Derrickson nebo německý moderátor Thomas Gottschalk. Evakuováni museli být o víkendu také zpěvačky Lady Gaga a Cher, herci Scott Baio a Rainn Wilsonová či televizní celebrita Kim Kardashianová Westová.

Ze světa / 12. 11. 2018 / (čtk)
Odstranit 100 let staré miny potrvá dalších 100 let

I 100 let po skončení 1. světové války nacházejí odborníci na zneškodňování výbušnin na severovýchodě Francie nevybuchlou munici z jejích bojů. Agentura Reuters v reportáži popisuje, že jejich snaha vyčistit oblast kolem Verdunu od starých bomb by nemusela být hotová ani za dalších 100 let.

Ze světa / 12. 11. 2018 / (rom)
Saúdská Arábie chce v prosinci snížit vývoz ropy o 500.000 barelů

Saúdská Arábie plánuje v prosinci snížit dodávky ropy na světové trhy ve srovnání s předchozím měsícem o půl milionu barelů denně. Uvedl to saúdskoarabský ministr energetiky Chálid Fálih. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) má začátkem prosince jednat o plánu těžby ropy na příští rok, zatím však není jisté, zda se podaří přesvědčit všechny členy, aby se dohodli na koordinovaném snížení těžby. Technická analýza podle Fáliha naznačuje, že OPEC a jeho spojenci budou muset příští rok snížit těžbu proti říjnu asi o jeden milion barelů denně, aby byl trh v rovnováze.

Ekonomika / 12. 11. 2018 / (čtk)
Obvinění za jehly v jahodách

Padesátiletá žena, která pracovala jako kontrolorka na jahodové farmě, byla před australským soudem obviněna, že do jahod ukrývala šicí jehly.

Zpravodajství / 12. 11. 2018 / (čtk)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.