Archiv článků

Ve finále Turnaje mistrů se utkají Tsitsipas a Thiem

Tenisový Turnaj mistrů pozná nového šampiona. V nedělním finále se střetnou debutant na Masters Řek Stefanos Tsitsipas a Rakušan Dominic Thiem, který v minulosti třikrát skončil ve skupině.

Sport / 17. 11. 2019 / (čtk)
Levicové EF i se Zelenými a soc. dem.

Druhý listopadový víkend patřil v Bruselu evropským levicovým uskupením a jejich Evropskému fóru. Byla to třetí obdobná akce a pořádaly ji levicová frakce v Evropském parlamentu (GUE/NGL), strana Evropská levice (EL) a Transform!europe.

Ze světa / 17. 11. 2019 / Jiří MÁLEK
Berdych se na Turnaji mistrů v Londýně rozloučil s tenisem

Tenista Tomáš Berdych ukončil kariéru. Na dnešním ceremoniálu během Turnaje mistrů v Londýně dal sbohem bílému sportu po sedmnácti letech na okruhu ATP, během nichž si zahrál finále Wimbledonu a získal 13 turnajových titulů. Na kurtu uvedl, že zatím nemá žádné plány do budoucna.

Sport / 16. 11. 2019 / (čtk)
Chorvatsko, Nizozemsko, Německo a Rakousko jsou na Euru

Fotbalisté Chorvatska v Rijece otočili zápas se Slovenskem a po výhře 3:1 si kolo před koncem kvalifikace zajistili postup na mistrovství Evropy. Hostující výběr vedený českým trenérem Pavlem Hapalem dohrával v deseti a o druhé postupové místo ze skupiny E bude v závěrečném kole na dálku bojovat s Maďarskem a Walesem.

Sport / 16. 11. 2019 / (čtk)
Ultimátům Milionu chvilek nebude mít žádný význam

Milion chvilek na letenské demonstraci předneslo své požadavky. Chce po Andreji Babišovi, aby odvolal z funkce ministryně spravedlnosti Marii Benešovou a zbavil se Agrofertu, nebo aby sám odstoupil. Do konce roku! Podle předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa nebude mít ultimátum Milionu chvilek žádný význam. "Právo shromažďovací nemá žádný vliv na právo volební, z tohoto důvodu si myslím, že ultimátům nebude mít žádný význam," řekl Filip v České televizi.

Zpravodajství / 16. 11. 2019 / (čtk)
Pavlína Saudková: Řešení mnoha problémů tkví v toleranci!

Pro třetí listopadovou sobotu jsme pro vás připravili rozhovor s Pavlínou Saudkovou, šéfredaktorkou časopisu o knihách a kultuře, ale taky ženou českého fotografa Jana Saudka. Dovolím si mimořádně vést rozhovor na úrovni tykání, neboť vykat Pavlínce by mi jednoduše nešlo z úst. Prosím tedy o prominutí. Spolu nás vážou letité vztahy, a především spousta intenzivních a krásných chvil. Mám Pavlínku Saudkovou, rozenou Hodkovou, moc a moc rád. Jednak je velice pokorná a pak je to taky osoba, která je jednou z nejpracovitějších, nejoddanějších a nejláskyplnějších lidí, co jsem za svůj život poznal. S Janem Saudkem to byla láska na první pohled, a to i přes značný věkový rozdíl. Mají spolu tři krásné děti - prvního syna Matěje, dceru Anne Marie a nejmladší Josefínku. Pavlínka vystudovala žurnalistiku a pracovala například v rádiu Frekvence 1. Hlásila tam ranní zprávy a Jan ji dlouhou dobu ráno ve čtyři doprovázel na pracoviště, a to i často po společně probdělých nocích. »Inu opravdová láska i k Frekvenci 1 přenáší«. Jejich láska si prošla mnohými vrcholnými okamžiky, ale prožila i nějaké ty stíny, prostě tak, jak to skutečný život přináší nám všem. A ještě jedna zajímavost, jejich vztah nabral na síle, když uzavřeli svazek manželský v hlavním městě Čínské lidové republiky v Pekingu, ale vlastně až na podruhé - napoprvé u sebe neměli potřebné doklady.

Bonus / 16. 11. 2019 / Roman Blaško
Mladého antifašistu v Praze připomíná stolperstein

Jeden z devíti mladých mužů, kteří byli 17. listopadu 1939 zastřeleni Němci v kasárnách v Praze-Ruzyni, čerstvý absolvent vysoké obchodní školy, Slovák Marek Frauwirth má od včerejška památku v dlažbě Starého Města. Za účasti české a slovenské veřejnosti byl do chodníku před domem v Jilské ulici 9 (palác U Kočků) instalován pamětní kámen zmizelých.

Zpravodajství / 16. 11. 2019 / (mh)
Chile čeká referendum

Chilané budou v dubnu příštího roku rozhodovat v referendu o tom, zda chtějí novou ústavu.

Ze světa / 16. 11. 2019 / redakční zpráva
Hongkongská ministryně napadena v Londýně

Čínská a hongkongská vláda odsoudily útok demonstrantů na hongkongskou ministryni spravedlnosti Teresu Chengovou během její návštěvy Londýna.

Ze světa / 16. 11. 2019 / (čtk)
Je opravdu co slavit?

Před 30 lety se celá společnost odvrátila od myšlenky socialismu. Lidé chtěli změnu. Toužili po »svobodě« a »demokracii«. Naplnily se však jejich představy?

Publicistika / 16. 11. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.