Archiv článků

Většina venkovních koupališť v Česku má dobrou vodu

Kvalita vody ve většině českých venkovních koupališť je dobrá a lidi se v nich mohou bez obav koupat. Zákaz hygienici zatím vyhlásili pouze ojediněle, několik dalších míst pak ke koupání nedoporučují a lidé by se poté, co vylezou z vody, měli alespoň osprchovat. Návštěvnost koupališť je v současné době nízká, chladné počasí k vodě neláká, zjistila ČTK.

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / (čtk)
Když se řekne: Alláh akbar...

Během procházek s rodinou občas k H. A. Hellyerovi někdo přijde a řekne »Alláh akbar!«. Mnohým obyvatelům západního světa se to může zdát zvláštní, ale pro pana Hellyera to není důvod ke zděšení.

Ze světa / 13. 7. 2018 / (rj)
Stanovisko KSČM k summitu NATO

Výkonný výbor Ústředního výboru KSČM přijal na svém 3. zasedání dne 13. 7. 2018 stanovisko k summitu NATO. Přetiskujeme ho v celém znění:

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / VV ÚV KSČM
Autokluby před víkendem varují před zácpami na dálnicích na jih

Na středoevropských dálnicích budou o nadcházejícím třetím prázdninovém víkendu vznikat dlouhé zácpy. Postiženy budou především tahy směrem na jih, na kolony se ale musí připravit i lidé, kteří se od jižních moří budou vracet zpět domů, varovaly autokluby Německa (ADAC) a Rakouska (ÖAMTC) i český BESIP. Sobotou začínají prázdniny v nejlidnatější německé spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku a části Nizozemska, což podle ADAC každoročně působí v prázdninové dopravě problémy.

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / (čtk)
Stanovisko KSČM k záměru ministra dopravy Ťoka

Den po toleranci KSČM k vyslovení důvěry menšinové vládě přichází ministr dopravy Ťok s vyhlášením o odvolání vedení ČD, a. s. KSČM považuje tento záměr ministra dopravy za vážné ohrožení existence národního dopravce. Ve zdůvodnění uvedl, že hlavním důvodem je liknavý přístup vedení ČD, a. s., k liberalizaci železniční dopravy v České republice. Přesněji k privatizaci výkonů na lukrativních tratích soukromými dopravci nebo společnostmi. Přitom v poslední novele drážního zákona úmyslně zapomněl zapracovat povinnost členského státu EU danou 4. železničním balíčkem, která spočívá v povinnosti ministerstva dopravy připravit Plán liberalizace železniční dopravy v České republice (tzn. stanovit objektivní pravidla pro liberalizaci).

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / VV ÚV KSČM
Čína postupuje na žebříčku nejvíce inovativních ekonomik, USA klesají

Čína se letos poprvé zařadila mezi dvacet nejvíce inovativních ekonomik světa, zatímco Spojené státy vypadly z první pětice. Vyplývá to z žebříčku Global Innovation Index 2018, který zveřejnila Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO). Česká republika je na 27. místě.

Ekonomika / 13. 7. 2018 / (ici)
Šaríf bez funkcí

Pákistánský nejvyšší soud v minulých týdnech rozhodl, že sesazený předseda vlády Naváz Šaríf nesmí doživotně zastávat veřejné funkce.

Ze světa / 13. 7. 2018 / (čtk)
Developeři musejí dostat konkurenci Rozhovor Haló novin s Miladou Halíkovou, kandidátkou do Senátu ve volebním obvodu č. 74 - Karviná a do Zastupitelstva města Havířov

Ceny bytů i nájemného v místech, zejména velkých městech, kde lidé mohou sehnat lépe placenou práci, dosahují neúměrné výše. Jde s tím vůbec něco dělat?

Rozhovory / 13. 7. 2018 / Miroslava MOUČKOVÁ
Duka podal žalobu na divadelníky

Kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka podal žalobu na Centrum experimentálního divadla Brno kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí a Prokletí.

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / (ste)
Nejvíc zbraní vyvážíme do Ameriky

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni klesl na 15,1 miliardy korun, což je o 3,5 mld. méně než v roce 2016. Zbrojařské firmy získaly celkem 1159 licencí v hodnotě 21,1 mld. Kč.

Ekonomika / 13. 7. 2018 / (ici)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.