Archiv článků

Národní obrození jako důkaz proruského panslovanství

V uplynulých dnech se ministr školství mládeže a tělovýchovy ČR Robert Plaga sešel s ředitelem Bezpečnostní informační služby, kdy cílem schůzky bylo projednat výroční zprávu BIS za rok 2017, která kromě jiného kritizovala také styl výuky dějepisu na školách. Takzvaní analytici BIS prý totiž považují obsah hodin za zastaralý a moderní dějiny mají podle nich sovětský výklad. Ve školních osnovách je prý patrný vliv Ruska a Číny. Ve zprávě BIS se doslova píše: »Moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, resp. literatury (národní obrození). Trvající vliv sovětské propagandy a fakt, že Rusové ovládají moderní dějiny (…), tvoří základ pro současné ruské vlivové operace všeho druhu a tedy i hybridní strategie.«

Publicistika / 18. 1. 2019 / Ludvík ŠULDA
Jen kampaň nedostatek sester nevyřeší

Ministerstvo zdravotnictví plánuje na jaře spustit kampaň na podporu studia na zdravotních školách. Jejím cílem je ukázat pozitivní stránku profese zdravotní sestry a zvýšit tak zájem o studium. Podle stínové ministryně zdravotnictví KSČM Soni Markové jen samotná kampaň nestačí, potřeba je provést i řadu dalších opatření.

Zpravodajství / 18. 1. 2019 / (jad)
Pracující na posledním místě

Co to v dnešní době znamená patřit do pracující třídy a být obyčejným pracujícím člověkem v natolik vyspělém státě, jako je nyní ten náš?! Dle mého názoru to znamená pracovat za, doslova bych si troufla i říci, almužnu v nedůstojných podmínkách bez jakýchkoliv práv a nároků. Pracující člověk v dnešní době může pouze držet ústa a krok, aby náhodou nerozhněval některého člena z kapitalistické vrstvy a následně by byl vyhozen, anebo určitým způsobem pokárán a potrestán, případně by mu byla řečena oblíbená věta bohatých lidí: Víš ty vůbec, kdo já jsem? Tak si na mě dávej pozor!

Publicistika / 18. 1. 2019 / Anna VACULÍKOVÁ
Nevydařené sprinty českých biatlonistů

Odložený sprint biatlonistů v Ruhpoldingu vyhrál suverén sezony Světového poháru Johannes Thingnes Bö z Norska o 7,9 sekundy před starším bratrem Tarjem. Čeští reprezentanti dnes převedli pomalejší běh a nejlepší z nich Michal Krčmář byl navzdory bezchybné střelbě až pětadvacátý. V odpoledním závodě žen se z vítězství radovala Slovenka Anastasia Kuzminová. Ani jedna z českých reprezentantek nebodovala.

Sport / 18. 1. 2019 / (čtk)
Ještě ke katovické konferenci

Polsko bývá označováno za významného sabotéra politiky ochrany klimatu Evropské unie. Za důkaz se uvádí velmi vysoká závislost polské energetiky na uhlí. Tato závislost činí asi 80 procent jak u výroby elektřiny, tak u výroby tepla. Problém je, že se dá jen velmi obtížně měnit. Zvláště pak v situaci, kdy má Polsko problém rozvíjet jadernou energetiku. Tou rozestavěnou z osmdesátých let se prohání vítr. Vítězná polská Solidarita usoudila, že je v Polsku tak velký binec, že nejsou s to garantovat její bezpečnou dostavbu a provozování. Dosti zvláštní argument. Připočteme-li ale k výše uvedenému výraznou proautomobilovou dopravní politiku, těžko překvapí neschopnost Polska významně snižovat emise oxidu uhličitého CO2.

Publicistika / 18. 1. 2019 / Jan ZEMAN
Úchvatné Chytilovo sólo

Útočník David Krejčí se podílel ve čtvrtečním utkání NHL třemi asistencemi na výhře Bostonu 5:2 nad St. Louis a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Krásnou individuální akcí, kterou zakončil gólem, se blýskl Filip Chytil. Devatenáctiletý český hráč osmou trefou v sezoně pomohl New Yorku Rangers k vítězství 4:3 nad Chicagem, za které si jednu přihrávku připsal David Kämpf.

Sport / 18. 1. 2019 / (zr)
Konec Dakaru 2019: Loprais pátý a Prokop šestý

Martin Prokop obsadil šesté místo na Rallye Dakar a o jednu příčku vylepšil české maximum v kategorii automobilů. Šestatřicetiletý pilot se spolujezdcem Janem Tománkem předčili ve fordu vlastní výsledek z loňska, sedmý skončil také Miroslav Zapletal v roce 2009. Aleš Loprais završil 41. ročník vedoucí výhradně v Peru druhým místem v etapě a celkově byl mezi piloty kamionů pátý. Nejlepší český motocyklový jezdec Milan Engel obsadil životní patnácté místo.

Sport / 18. 1. 2019 / (čtk)
Berdych už je v osmifinále

Tomáš Berdych poprvé na letošním Australian Open ztratil set, ale nakonec přes Argentince Diega Schwartzmana postoupil do osmifinále. Osmnáctého nasazeného porazil 5:7, 6:3, 7:5 a 6:4 a jeho dalším soupeřem může být světová dvojka Rafael Nadal ze Španělska. Ten ale bude ještě hrát svůj zápas třetího kola proti domácí vycházející hvězdě Alexi de Minaurovi.

Sport / 18. 1. 2019 / (red)
Svíčičky

Tento týden se člověk, který sledoval události, opravdu nenudil, dokonce nemusel sledovat světové dění, byť vývoj kolem brexitu je vskutku zajímavý, stačilo ale naprosto to, co se dělo v našich končinách.

Publicistika / 18. 1. 2019 / Tomáš CINKA
Ceny většiny komodit v loňském roce klesly

Z komodit v loňském roce nejvíce vzrostly ceny kakaa (o 28 procent), pšenice (o 18 %) a paladia (o 13 %). Naopak ceny dřeva a benzinu klesly o 26 % a hliníku o 30 %. Z drahých kovů cena zlata zlevnila o dvě procenta, stříbra o devět procent a platiny o 15 %. Vyplývá to z analýzy společnosti Colosseum.

Ekonomika / 17. 1. 2019 / (ici)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.