Archiv článků

Soupeření s živlem trvá

V důsledku nedávných záplav a sesuvů půdy v Japonsku zahynulo nejméně 199 lidí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na mluvčího japonské vlády. Úřady dále uvedly, že několik desítek lidí se pohřešuje. Japonská média zmiňují 60 nezvěstných. Do nouzových přístřešků se uchýlily tisíce osob.

Ze světa / 13. 7. 2018 / (čtk)
Desítky doživotí v Turecku

Soud v Turecku poslal na doživotí do vězení osm desítek lidí kvůli střetům na istanbulském mostě při pokusu části armády o převrat z července 2016. Na místě tehdy zemřelo 34 lidí.

Ze světa / 13. 7. 2018 / (ava, čtk)
Polská exilová vláda se v r.1944 pokoušela vykoupit 300.000 Židů

Polská exilová vláda se v roce 1944 podílela na vyjednávání o evakuaci 300.000 Židů, kteří v různých částech Evropy přežili holokaust. Od nacistických vůdců chtěla vězně vykoupit. Vyplývá to z archivních dokumentů, které získala polská agentura PAP.

Ze světa / 13. 7. 2018 / (čtk)
Marné pokusy o záchranu

Rodina židovské dívky Anny Frankové, která si během skrývání před nacisty v Amsterodamu vedla nyní slavný deník, se před válkou a po jejím vypuknutí pokoušela vystěhovat do Spojených států amerických a na Kubu. Amsterodamské muzeum Dům Anny Frankové společně s americkým památníkem holokaustu informovaly o dokumentech, které ukazují, že se otec rodiny Otto dvakrát neúspěšně snažil získat americká víza a že usiloval i o víza na Kubu.

Ze světa / 13. 7. 2018 / (čtk)
Trump není vítán! Válka není řešením

Jediná autentická levicová frakce v Evropském parlamentu, GUE/NGL, jejíž součástí je i trojice europoslanců KSČM, vydala v souvislosti s bruselským summitem NATO následující tiskovou zprávu:

Ze světa / 13. 7. 2018 / (za)
Slovenské odbory sbírají podpisy pro zastropování odchodu do penze

Slovenská odborová organizace Kovo začala shromažďovat podpisy pod petici za vypsání referenda o zavedení horní hranice věku pro odchod lidí do starobního důchodu, která v současnosti stanovena není.

Ekonomika / 13. 7. 2018 / (ici)
Byrokracie vzdaluje farmářům odškodnění

Zemědělci podali žádosti o odškodnění za loňské sucho za 1,16 miliardy korun, stát měl vyčleněné miliardy dvě, informoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF).

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / (ng)
Trump kvůli penězům pro pakt hrozil peklem

Americký prezident Donald Trump na jednání šéfů států a vlád NATO s prezidenty Ukrajiny a Gruzie nečekaně vznesl požadavek, aby země paktu už do ledna příštího roku zvýšily své tzv. obranné výdaje na dvě procenta hrubého domácího produktu, ač dosavadním cílem byl rok 2024. Při nesplnění tohoto diktátu sliboval členům NATO peklo.

Ze světa / 13. 7. 2018 / (ava, čtk)
Životodárná tekutina

Změna klimatu postihla i naši republiku. Vysoké teploty a málo srážek působí vrásky na čele mnoha lidem. Zásoby vody jsou v některých částech republiky minimální. Bohužel se to týká i spodních vod. Prudké lijáky posledních dní způsobily nevratné škody zemědělcům, které nemohou ve většině případů nahradit. Obce řeší nedostatek pitné vody. Množí se zákazy zalévání zahrad a napouštění bazénů. Voda se stává strategickou surovinou, bez které si neumíme představit náš život. Je třeba se vrátit ke zkušenostem našich předků a začít opět využívat vodu dešťovou. Jsou připraveny podpůrné programy, které je možno využít.

Publicistika / 13. 7. 2018 / Ivo POJEZNÝ
Půlroční politická krize skončila

Vyslovením důvěry vládě ČR skončila půlroční politická krize v České republice. Novinářům to po hlasování řekl předseda ÚV KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Menšinová vláda ANO a ČSSD získala důvěru ve čtvrtek ráno, bezmála hodinu po půlnoci.

Zpravodajství / 13. 7. 2018 / (jad, ku)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.