Archiv článků

Znáte nová pravidla osobního bankrotu?

Dostali jste se vy, nebo někdo z vašich blízkých do tíživé finanční situace a nezvládáte dlouhodobě splácet dluhy? Neprohlubujte svoje závazky a vyřešte problém co nejdříve. Dlužíte-li déle než měsíc dvěma, či více věřitelům, zákon vám nabízí možnost osobního bankrotu. Jeho pravidla jsou nyní díky novele insolvenčního zákona platné od 1. června 2019 příznivější. Zvýhodňuje například podmínky pro důchodce a invalidy. Zvýšila se také nezabavitelná částka, nad kterou se lidem v osobním bankrotu sráží mzda. Jak podle nových pravidel postupovat, pokud se rozhodnete vypořádat se svými dluhy prostřednictvím osobního bankrotu, a jak oddlužení dotáhnout do zdárného konce, nám poradil Oldřich Řeháček, insolvenční správce z kanceláře Administrace insolvencí City Tower.

Téma / 18. 7. 2019 / Helena KOČOVÁ
Pravicoví senátoři neuspěli u ÚS

Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny 18 pravicových senátorů na zrušení části školského zákona. Jde o ustanovení, podle kterého lze žádost o zápis nové školy do rejstříku odmítnout, pokud není v souladu se státním nebo krajským záměrem vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy.

Zpravodajství / 18. 7. 2019 / (zku)
EU hledá dlouhodobější řešení migrace

Počet migrantů, kteří nelegálně překročili hranice z ČR do Německa, se vloni o něco zvýšil. Zatímco v roce 2017 jich bylo 4035, vloni to bylo 4295. Vyplývá to z výroční zprávy spolkové policie za rok 2018, kterou v Berlíně představil ministr vnitra Horst Seehofer. České ministerstvo vnitra naopak tvrdí, že statistiky nelegální migrace naopak klesly.

Zpravodajství / 18. 7. 2019 / (rj)
Vyšetřování úniku informací s námitkami

Britští novináři kritizují policii, která vyšetřuje únik informací v případu zveřejněných diplomatických depeší bývalého velvyslance ve Spojených státech Kima Darrocha.

Ze světa / 18. 7. 2019 / (čtk)
Šéfku EK vystřídá AKK

Příští šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová skončila jako německá ministryně obrany. Na tomto postu ji nahradila předsedkyně vládní CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová (AKK).

Ze světa / 18. 7. 2019 / (čtk)
Diplomaté nemají na vlak

Izraelské ministerstvo zahraničí nemá dost peněz na zajištění svých aktivit a jeho zaměstnanci pohrozili bojkotem diplomacie.

Ze světa / 18. 7. 2019 / (čtk)
Sněmovna reprezentantů odsoudila Trumpa

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA v úterý schválila rezoluci odsuzující urážlivé útoky prezidenta Donalda Trumpa proti čtyřem kongresmankám. Drtivá většina republikánů ovšem nakonec bohužel byla proti. Rezoluce je především symbolická, žádné právní následky pro šéfa Bílého domu nemá.

Ze světa / 18. 7. 2019 / (rj)
Renesance másla: margarin ho nevytlačil

Zatímco v roce 1989 průměrná roční spotřeba másla na jednoho Čecha přesahovala devět kilogramů, od té doby se podle Českého statistického úřadu snížila zhruba o polovinu. Rostlinného tuku před 30 lety jeden Čech spotřeboval průměrně 2,4 kg, v 90. letech se tato hodnota zvýšila na zhruba 3,5 kg a doposud vzrostla jen mírně.

Ekonomika / 18. 7. 2019 / (ici)
Zdání klame

Znáte to, koupíte si krásný pomeranč, a když ho oloupete, zjistíte jeho nepoživatelnost.

Publicistika / 18. 7. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Súdán: dohoda na společné přechodné vládě

Súdánská vojenská rada a koalice opozice a protestních skupin po celonočním vyjednávání podepsaly tzv. politické prohlášení, podle kterého se budou obě strany podílet na vládě v zemi v přechodném období před volbami.

Ze světa / 18. 7. 2019 / (rj)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.