Archiv článků

Úvaha nad různorodostí starobních důchodů a jejich současnou valorizací

Tak nás média v posledních dnech zavalila informacemi, jak všichni dostanou po Novém roce přidáno, a to rekordně. Dostal jsem proto řadu otázek, jak já se dívám na rekordní valorizaci důchodů v průměru o 902 Kč. Dá se na to odpovědět krátce:

Publicistika / 14. 1. 2019 / Miroslav OPÁLKA
Mladý Syřan se přiznal, že uškrtil 16letou Rakušanku

Devatenáctiletý žadatel o azyl ze Sýrie se přiznal, že ve východorakouském Vídeňském Novém Městě (Wiener Neustadt) uškrtil 16letou dívku. Agentuře APA to sdělilo státní zastupitelství. Tělo dívky se našlo v neděli v místním parku.

Ze světa / 14. 1. 2019 / (čtk)
Křížové tažení proti knize Ve znamení kříže

Když na sklonku loňského roku spatřila světlo světa kniha Miroslava Grebeníčka Ve znamení kříže kritická ke zlořádům a majetkové pažravosti české a polské větve římskokatolické církve, dalo se předem čekat, že potrefené husy se ozvou. A majetkuchtiví preláti římskokatolické církve i ti, kdo římskokatolické církvi přihráli za zády většiny občanů královský dar desítek miliard korun ze státního rozpočtu a do jejího majetku převedli za další desítky miliard polnosti, lesy a další nemovitosti z majetku českého státu, nezklamali.

Publicistika / 14. 1. 2019 / Radomír SILBER
Sníh a vítr opět zablokovaly silnice a přerušily dodávky proudu

Sníh a silný vítr dnes opět zablokovaly silnice i železnice a přerušily dodávky proudu. V krušnohorském Božím Daru trvá kalamitní stav a ráno byla uzavřena silnice I/25 na Boží Dar. Znovu stoupl na 15.000 počet poruch elektrického vedení. V neděli se sice podařilo odstranit většinu předchozích poruch, ale vítr v noci na dnešek opět shazoval stromy na vedení. Nejvíce foukalo na Sněžce, kde vítr v poryvech dosahoval rychlosti orkánu - až 130 kilometrů za hodinu.

Zpravodajství / 14. 1. 2019 / (čtk)
Z pokladů Rytířů Mělnických

V Regionálním muzeu Mělník je možné od soboty 12. ledna vidět výstavu scénických rekvizit a vybavení skupiny historického šermu Rytíři Mělničtí.

Regiony / 14. 1. 2019 / (zs)
Jak se bydlí v Kocourkově

Ve světě existuje řada míst, která by člověku neměla uniknout. Některá z nich označíme jako nádherná (zelenající se pastviny Alp nebo malebná mořská pobřeží), některá jako pozoruhodná (Benátky s jejich karnevaly) a jiná jsou prostě a dobře divná.

Publicistika / 14. 1. 2019 / Andrej BÓNA
Berlín uctil levicové revolucionáře

Desítky tisíc lidí si o víkendu v Berlíně připomněly památku levicových revolucionářů Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta, od jejichž zavraždění uplyne zítra 100 let.

Ze světa / 14. 1. 2019 / (rom, mh)
Ojetiny zdražují rychleji než nové vozy

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,6 procenta, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,1 %. V případě ojetých vozů však ceny v posledních týdnech stagnují či mírně klesají.

Ekonomika / 14. 1. 2019 / (ici)
Berdych potvrdil formu, postupují i Kvitová a Vondroušová Australian Open: První kolo »nepřežily« Strýcová a Siniaková

Tenista Tomáš Berdych při návratu po zranění na Australian Open vyřadil turnajovou třináctku Kylea Edmunda. Loňského semifinalistu porazil 6:3, 6:0 a 7:5. Úspěšně do úvodního grandslamu sezony vstoupily také Petra Kvitová a Markéta Vondroušová, naopak vypadly Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková. Vondroušová ve svém prvním utkání sezony porazila Rusku Jevgeniji Rodinovou 6:3 a 6:2. Dvaatřicátá nasazená Strýcová prohrála 4:6, 6:7 s Julií Putincevovou z Kazachstánu. Siniaková podlehla 4:6, 6:2 a 3:6 Švýcarce Belindě Bencicové.

Sport / 14. 1. 2019 / (red)
Loprais a Šoltys v desítce

Aleš Loprais je po 6. etapě Rallye Dakar na průběžném šestém místě mezi kamiony. Nejzkušenější český účastník slavné soutěže byl v neděli sedmý a v celkovém pořadí jej předstihl Argentinec Federico Villagra. Martin Šoltys si naopak polepšil a po 5. místě v etapě je průběžně osmý. I nadále vede Rus Eduard Nikolajev.

Sport / 14. 1. 2019 / (red)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.