Archiv článků

Prázdniny jsou tady

Dětem začínají prázdniny. Přes všechna omezení i čas prožitý doma kvůli pandemii koronaviru věřím, že si je opravdu užijí. Mají za sebou domácí výuku a určitě si zaslouží skvělé prázdniny. Přeji jim hodně dětských dobrodružství a neškodných rošťáren. Rodičům a všem, kteří se o ně budou starat, pevné nervy a co nejméně problémů.

Publicistika / 1. 7. 2020 / Miloslava VOSTRÁ
Chudí a ještě chudší

Vláda požaduje navýšení rozpočtového schodku na 500 miliard. Z médií a tisku na nás koukají palcové titulky, jak chce vláda pomoci a komu.  Nikde už není ovšem napsáno na úkor koho. Ono by ty finanční machinace kolem rozpočtu nepřišly nikomu až tak divné, kdybychom na to měli.

Publicistika / 1. 7. 2020 / Eva BADINKOVÁ
Co ohrožuje demokracii?

Řada současných veřejně činných osob založila svou kariéru pouze na roli »obhájce demokracie«. Některé z nich to kupodivu vytáhlo až do nejvyšších pater politiky a některé to živí již dokonce celá desetiletí. Poslední měsíce jsme navíc svědky zintenzivnění souvisejících kampaní, ať již v zákonodárných sborech či v občanské společnosti.

Publicistika / 1. 7. 2020 / Zdeněk ŠTEFEK
Osm bezpečných zemí

Česká republika zařazuje na seznam bezpečných zemí osm států mimo Evropskou unii. Jsou jimi Srbsko, Černá Hora, Thajsko, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Korea. Do nich tedy již neplatí omezení cestování související s koronavirem.

Zpravodajství / 1. 7. 2020 / (ste)
Byl jednou jeden...

Byl a je. Proslavil se lecčíms. Zdá se však, že do análů nového písmáka Kosmy, bude-li někdo takový, se dostane i jím zcela nedávno vyslovená věta. Vyřkl ji v souvislosti s pozváním Slováků od premiéra do českých zemí v Lednicko-valtickém areálu. Ten pán, tedy »ten jeden«, trochu se ve výslovnosti opiče po Babišovi, vyřkl: »Zámok, který jsme, my komunisti, ukradli Lichtenštejnům.« Doposud jsem nevěděl, že onen »jeden« byl »také komunista«. Byl asi, když to tvrdí. Anebo se o to pokoušel a oni, ti předlistopadoví, ho možná mezi sebou nechtěli a on se přece tak i v té době snažil.

Publicistika / 1. 7. 2020 / Jaroslav KOJZAR
Vymíráme?

Sex už není pro mladé důležitý. Možná to někomu přijde úsměvné, pro jiného je to téma pobuřující, ale minimálně z hlediska zachování lidského rodu je tato informace poměrně zásadní. Nedávno jsem zahlédla informaci o průzkumu sexuálního chování v USA, podle které mladí Američané o sex nejeví velký zájem a čas raději tráví u digitálních médií. A obávám se, že to není problém jen Ameriky.

Publicistika / 1. 7. 2020 / Helena KOČOVÁ
Roušky končí, krom Prahy a Karvinska

Na většině území ČR padnou jedny z posledních omezení, která vláda zavedla v březnu kvůli šíření koronaviru. Lidé budou moci po více než třech měsících odložit roušky, povinné zůstanou jen ve zdravotních a sociálních zařízeních. Výjimkou je Moravskoslezský kraj, zvláště okresy Karviná a Frýdek-Místek, kde se poslední týdny nejvíce šíří koronavirus, zpřísněná opatření tam proto zůstávají v platnosti. Roušky zcela neodloží ani lidé v Praze.

Zpravodajství / 30. 6. 2020 / (ste)
Liberec a Sparta se utkají o vítězství v poháru

Fotbalisté Liberce a pražské Sparty se ve středu večer utkají o triumf v domácím poháru MOL Cupu. Letenští postoupili do finále už pojedenácté v samostatné historii, naposledy v něm však hráli v roce 2014 a od té doby čekají na vítěznou trofej. Liberec si finále zahraje popáté a poprvé od posledního triumfu před pěti lety.

Sport / 30. 6. 2020 / (čtk)
Leo Express bude v létě vypravovat autobusy do Chorvatska

Soukromý dopravce Leo Express začne od 10. července vypravovat autobusy do Chorvatska. Z Prahy bude autobus vyrážet každý pátek a zastavovat bude například v Zadaru, Splitu nebo na Makarské. Linka bude fungovat až do 12 září. ČTK o tom informoval mluvčí firmy Emil Sedlařík. Vlaky do Chorvatska odpoledne poprvé vypraví konkurenční RegioJet, už dříve tam začal jezdit také FlixBus.

Ekonomika / 30. 6. 2020 / (čtk)
Hluboká vnitřní krize

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru vysílaném státní televizí Rossija 1 uvedl, že vlna protestů v USA proti rasismu a policejnímu násilí je »projevem hluboké vnitřní krize« v zemi. Píše o tom ruská tisková agentura Ria Novosti.

Ze světa / 30. 6. 2020 / (čtk)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.