Archiv článků

Pamětní deska s poděkováním za osvobození putuje do muzea

Jak již Haló noviny opakovaně informovaly, ze zdi budovy Staroměstské radnice v minulém funkčním období hlavního města zmizela pamětní deska s poděkováním vojákům Rudé armády za osvobození Prahy.

Zpravodajství / 23. 5. 2019 / (ac)
Izrael popírá vraždu invalidy

Izraelská armáda uzavřela vyšetřování incidentu, při němž byl v roce 2017 zastřelen při protestu palestinský invalida (který se stal invalidou rovněž kvůli okupantům z Tel Avivu). Podle pátečního sdělení armády, o němž informovala agentura AP, vyšetřování údajně neprokázalo, že muže zabila střela izraelského vojáka.

Ze světa / 23. 5. 2019 / (rj)
Reorganizační plán má textilce Veba Broumov zajistit zachování výroby a pracovních míst

Věřitelé schválili reorganizační plán firmy Veba Broumov, která patří k největším českým textilkám. Plán počítá se zachováním výroby a pracovních míst. Novým vlastníkem Veby by se měl stát podnikatel Otakar Moťka. V insolvenčním řízení je podnik od loňského května.

Ekonomika / 23. 5. 2019 / (ici)
Na finále Dětské Porty měli otočné židle

V pátek a sobotu 17. až 18. května se v Kroměříži konalo republikové finále 28. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizovala letos již podruhé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice.

Kultura / 23. 5. 2019 / (za)
EU musí hájit zájmy EU, ne USA Rozhovor Haló novin s Lubomírem Ledlem, kandidátem do Evropského parlamentu (KSČM – Česká levice společně!)

Kandidujete do Evropského parlamentu, ale známe vás spíše z komunální politiky v Praze 10 i tzv. velké Prahy, kde jste byl zastupitelem, nebo jako tajemníka, nyní místopředsedu Česko-čínské smíšené obchodní a průmyslové komory. Lze tyto zkušenosti využít? Čemu byste se v případě zvolení rád věnoval?

Rozhovory / 23. 5. 2019 / Zbyšek KUPSKÝ
Zákaz vývozu zbraní je součástí úsilí o mír

Zákazem vývozu zbraní z České republiky a Německa do oblastí, kde se odehrávají ozbrojené konflikty či jsou masivně porušována lidská práva, se zabýval kulatý stůl uspořádaný českým zastoupením Nadace Rosy Luxemburgové v Praze. Na přetřes přišla i problematika zvyšování výdajů na zbrojení a militarizace světa a Evropy.

Zpravodajství / 23. 5. 2019 / (mh)
Hvězda »Saši« Ocasio-Cortezové strmě stoupá

Kdyby někdo před lety prohlásil, ať už s nadšením či odporem, že hlavní hvězdou amerických médií se stane mladá příslušnice Demokratické socialistické strany, asi by byl prohlášen za blázna, napsal server Politico.

Ze světa / 23. 5. 2019 / (pe)
»Třetí pilíř« hlásí po šesti letech růst

Počet lidí s penzijním spořením poprvé od roku 2013 vzrostl. Přirozený úbytek lidí v transformovaných fondech, do kterých již nemohou vstupovat noví účastníci, byl v prvním čtvrtletí letošního roku překonán přírůstkem lidí v účastnických fondech.

Ekonomika / 23. 5. 2019 / (ici)
Syřané odrazili útoky islamistů

Syrská vládní vojska ráno odrazila tři mohutné útoky islamistických ozbrojenců v severozápadní syrské provincii Idlíb. S odvoláním na prohlášení ruského ministerstva obrany o tom informovala agentura Reuters.

Ze světa / 23. 5. 2019 / (rj)
Omluvou to zhasne?

Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně i v radě města zůstává.

Zpravodajství / 23. 5. 2019 / (zku)
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.