Archiv článků

Kůrovcová kalamita začala už v roce 2003

Současná kůrovcová kalamita je největší v historii českých zemí. Kůrovec letos zřejmě napadne 12 až 15 milionů metrů krychlových dřeva po zhruba šesti milionech kubíků loni. Na Sněmu lesníků v Hradci Králové to uvedl náměstek ředitele Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM) pro výzkum Petr Zahradník.

Ekonomika / 10. 11. 2018 / (ici)
Bezbranková předehrávka FORTUNA:LIGY

Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 15. kola první ligy doma remizovali s Duklou Praha bez branek. Středočeši tak protáhli domácí neporazitelnost v lize na šest utkání, ale z posledních šesti ligových duelů vyhráli jediný. Dukla zase teprve podruhé v sezoně bodovala venku, i když v závěru dohrávala bez vyloučeného Daniela Tetoura.

Sport / 10. 11. 2018 / (red)
Nezaměstnanost se snižuje

Tento trend patří zajisté k úspěchům našeho státu a stavu ekonomiky. Jenže vše má svůj rub a líc. Jsou oblasti, kde poptávka po pracovních příležitostech převyšuje nabídku.

Publicistika / 10. 11. 2018 / Miloslava VOSTRÁ
Bílý dům podle agentury AP upravoval video

Video, které zveřejnil Bílý dům na obhajobu toho, že reportéru CNN Jimu Acostovi byla odňata akreditace, se jeví jako »upravené« tak, aby Acosta vypadal agresivněji.

Ze světa / 10. 11. 2018 / (čtk)
Člověk jako oběť

Pravidelné monitorování Českého hydrometeorologického ústavu zjistilo, že se pesticidy vyskytují už ve více jak polovině podzemních vod naší republiky. Někde se dokonce objevují nadlimitní koncentrace těchto »jedů«. Nejhorší na celé věci je, že se tyto jedovaté látky do vody dostávají při ošetřování rostlin nebo také z živočišné výroby.

Publicistika / 10. 11. 2018 / Jan KLÁN
Vyšší mateřská pro bohaté zřejmě neprojde

Zvýšení mateřské pro rodiny se středními a vyššími příjmy z pera TOP 09 ve Sněmovně zřejmě neuspěje. Neschválení tohoto návrhu plénu doporučil sociální výbor.

Zpravodajství / 10. 11. 2018 / (jad)
Co nás čeká v příštích měsících

Bilance úspěchů i toho, co nás čeká, je a bude vždy v našich rukou i každého jednotlivce. Jsou připravovány různé změny, které ovlivní náš život. V současné době se objevují první zprávy o tom, že zdražení emisních povolenek způsobí i zdražení tepla, zvláště tam, kde lidé využívají centrálního vytápění. Objevují se však i první připomínky, které navrhují snížení DPH a tím i snížení ceny tepla.

Zpravodajství / 10. 11. 2018 / Emil PERNICA
Kundera i Hrabal drží lajnu

Znalosti dnešních studentů mnohdy nejsou světoborné, a to pro mě překvapivě i v takových disciplínách, jako je třeba naše historie nebo literatura. Někdy se lze dozvědět opravdové perly, které jsou více k pláči než k smíchu. O to více překvapí každý teenager, který se v těchto oborech orientuje, hledá a nachází vzdálené souvislosti a vládne nadšením a zápalem, tedy vlastnostmi, které se v ČR až příliš často nahrazují kalkulem a manipulacemi. Což je to samé, jako když šťavnatý biftek z mladého býčka nahradíte chuťově poněkud sterilní sójou odněkud z podpultu. Ale k věci.

Publicistika / 10. 11. 2018 / Radovan RYBÁK
Když tancují vlci

Tak se nám divadelníci radují. Odehrávají se před námi děje jako z absurdního dramatu. V Národním divadle, které vede staronový ředitel, dosazený opět bez výběrového řízení, se hraje jeho Libuše v podání, ze kterého by nejen Smetana plakal. Ke všemu ke 100. výročí vzniku dnes již rozbité, okleštěné republiky…

Publicistika / 10. 11. 2018 / Zdeněk ŠTEFEK
»Užitečných idiotů« bylo více…

Když do světa zazněla informace, že Jaromír Nohavica dostane Puškinovu medaili, která se v Rusku přímo prezidentem Putinem uděluje za zásluhy v oblasti kultury, literatury a umění, bouře odporu zachvátila rusobijce. Jak ji mohl přijmout? Když ji už přijme, měl by v Moskvě hovořit o lidských právech – udělá to? A o Krymu přece také nemůže mlčet... A kdo to vůbec jsou ti Vysockij a Okudžava, které Nohavica překládá a jejichž písně zpívá? Podprůměrní básníci a písničkáři, které zřejmě nikdo například v České televizi a mezi »nejchytřejšími kavárenskými komentátory« nezná.

Publicistika / 10. 11. 2018 / Otakar ZMÍTKO
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.