Archiv článků

Návštěva velvyslance Čínské lidové republiky v Hodoníně

Na pozvání poslance Iva Pojezného (KSČM) navštívil město Hodonín velvyslanec Čínské lidové republiky Čang Ťien-min s doprovodem.

Zpravodajství / 17. 6. 2019 / Lenka INGROVÁ, Rostislav BLATA
Brazilci stávkovali proti extrémům Bolsonara

Brazílii v pátek provázela generální stávka proti vládnímu návrhu důchodové reformy. Do odborářské akce se zapojily statisíce pracovníků státního sektoru, protesty se konaly po celé zemi.

Ze světa / 17. 6. 2019 / (rj, ac)
Lidice jako symbol znovuzrození

V sobotu se stovky lidí poklonily památce obyvatel německými nacisty vyhlazené středočeské obce Lidice. Oficiálního pietního aktu, který pořádal Památník Lidice pod záštitou ministerstva kultury ve spolupráci s obecním zastupitelstvem v Lidicích a oblastní organizací Českého svazu bojovníků za svobodu, se zúčastnili také představitelé KSČM a členky Levicových klubů žen, jež mají ve svém znaku Lidickou růži.

Zpravodajství / 17. 6. 2019 / (mh)
Jsou volby zbytečnost?

Kdybych tuto provokativní otázku položil v době nedávno minulé, mnozí by si ťukali na čelo. Pamatuji lidi v ulicích skandující heslo »Svobodné volby«. Svobodné volby jsou, volit můžeme z téměř nekonečné palety politických stran a uskupení. Potud je to v pořádku. ALE… Ono ošidné ALE v sobě skrývá čertovo kopýtko. A tím je schopnost (neschopnost) poražených respektovat jejich výsledky a právo vítěze na výběr svých partnerů. I v zemích, na které hledíme spatra, je to běžný jev. A u nás?

Publicistika / 17. 6. 2019 / Vladislav KOPAL
Válka je vůl

Naše doba přeje muzikálům. Jeden z nich asi všichni znají – Vlasy. Spíše si vybavíme slavný film Miloše Formana než divadelní muzikál, který měl premiéru na Broadwayi v roce 1968. Na aktuálním představení, které připravilo Divadlo Kalich v Praze, jsem nebyla. Jistě je na vysoké umělecké úrovni, všichni výborně tančí, zpívají a hrají, a diváci se skvěle baví. Přečetla jsem si aspoň tištěný program. V něm je celá stránka věnována »válce, kvůli které vznikl muzikál«. Tak to jsem si početla...

Publicistika / 17. 6. 2019 / Monika HOŘENÍ
Požár v garážích DPO způsobil škodu 22 milionů korun

Sobotní požár v garážích ostravského dopravního podniku způsobil škodu 22 milionů korun. Oheň poškodil 12 autobusů, sedm z nich je zničeno natolik, že jsou nepojízdné. Pondělní provoz MHD ve městě to neovlivní. ČTK to řekla mluvčí DPO Karolína Rycková. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé policie a hasičů.

Zpravodajství / 16. 6. 2019 / (čtk)
S hokejisty Blues slavily v dešti v St. Louis stovky tisíc lidí

Ani hustý déšť nepokazil fanouškům a hokejistům St. Louis Blues sobotní velkolepé oslavy zisku Stanley Cupu. První triumf v NHL od vstupu klubu do soutěže v roce 1967 slavily během průvodu centrem města odhadem stovky tisíc lidí.

Sport / 16. 6. 2019 / (čtk)
Fury porazil Schwarze technickým k.o. už ve druhém kole

Bývalý mistr světa v těžké váze Tyson Fury udělal v souboji dosud neporažených profesionálních boxerů krátký proces s Němcem Tomem Schwarzem. Třicetiletý Brit v Las Vegas vyhrál duel technickým k.o. už ve druhém kole a večer zakončil zpěvem.

Sport / 16. 6. 2019 / (čtk)
Piloty Boeingu 787 znepokojuje protipožární systém

Piloti leteckých společností se obávají o bezpečnost Boeingu 787 Dreamliner, neboť klíčový protipožární systém je náchylný k poruchovosti. S odvoláním na nejmenované piloty to uvedl nedělník The Observer. Společnost Boeing aerolinky na záležitost upozornila a americký Federální úřad pro letectví (FAA) rozhodl, že provoz těchto letounů nezakáže, přestože připustil, že tento problém existuje, napsal list.

Ekonomika / 16. 6. 2019 / (čtk)
V Notre-Dame se konala první mše od dubnového požáru

V pařížské katedrále Notre-Dame se dnes večer konala mše, první od velkého požáru, který zpustošil svatostánek 15. dubna. Mši vedl pařížský arcibiskup Michel Aupetit. Z bezpečnostních důvodů se jí směly zúčastnit jen asi tři desítky lidí. Obřad se odehrál v jedné z bočních kaplí, zasvěcené Panně Marii, kterou oheň ušetřil.

Ze světa / 16. 6. 2019 / (čtk)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.