Archiv článků

Česká televize bude vysílat páteční zápasy FORTUNA:LIGY

Česká televize bude nadále vysílat první fotbalovou ligu. S majitelem vysílacích práv O2TV se dohodla na přenosech z pátečních zápasů pro příští dvě sezony s opcí. Ve víkendovém úvodním kole však divákům nabídne pondělní duel mezi Ostravou a Jabloncem.

Sport / 19. 7. 2018 / (čtk)
Staří lidé nejsou méněcenní občané

Na první pohled by to mohlo vypadat jako obvyklé setkání klubu třetího věku. Jde však o skupiny a semináře pařížského sdružení Old´up, které bojuje za to, aby staří lidé nebyli považováni za méněcenné občany. Sdružení má asi 250 členů ve věku od 70 do 96 let, říká jeho předseda Philippe Gutton. Jde také o společenství lidí, kteří si vyměňují názory a zkušenosti a pomáhají si v tom, aby jejich stáří bylo pěkné.

Ze světa / 19. 7. 2018 / (ava, čtk)
Šťastný let!

Nedávno jsem využil naprosto pohodlného přímého letu čínské společnosti Hainan airlines z Prahy až na Dálný Východ, totiž do Pekingu. Zavazadel jsem měl skutečně více, než dost. Ať už třeba dva rozměrné a pořádně těžké kufry, nebo také svoji kytaru ve futrálu, která povolené rozměry pochopitelně výrazně překračovala.

Publicistika / 19. 7. 2018 / Radovan RYBÁK
A vrhli se na něj

A zase znovu, stále dokola. Už je to fádní. I prezident Trump už má toho nesmyslu dost. Proto popudil proti sobě jestřáby všeho druhu. I ty z vlastní strany. Zvláště pak celou plejádu tajných služeb. Jde pochopitelně o obvinění Ruska z ovlivnění výsledku prezidentských voleb ve Spojených státech. Jinak by přece nemohl vyhrát Trump, ale paní Hillary. To je nadmíru jasné. Co vlastně udělal Trump? Odsouhlasil na schůzce s Putinem v Helsinkách, že Rusko to nebylo a ani nemohlo být. Co by vlastně z toho mělo? To, že paní Hillary se nestala prezidentkou? Nebo vůbec nejde o paní Clintonovou, ale o výmysl amerických tajných služeb, které v mnohém selhaly, a bylo nutné odvést pozornost někam jinam? A Rusko, jako protivník, bylo dobrým cílem. Navíc se tak i omluvily Hillary, že právě ji nedokázaly prosadit do prezidentského křesla. Tak vyvolaly další vlnu mccarthismu a ještě přinutily podřízený svět, aby postupoval stejně. To sice zcela nevyšlo, protože této varianty se zřejmě drží – kromě dvou malých státečků ve střední Americe – jen paní Mayová z Anglie.

Publicistika / 19. 7. 2018 / Jaroslav KOJZAR
Inkluze devastuje české školství Rozhovor Haló novin se Šárkou Kalvovou, kandidátkou KSČM do Senátu v obvodu Jablonec nad Nisou

Jakou máte politickou zkušenost?

Rozhovory / 19. 7. 2018 / Jan STERN
Jágr trénoval s hokejisty Kladna

Hokejový útočník Jaromír Jágr absolvoval první ostrý trénink na ledě s hokejisty prvoligového Kladna. Ačkoliv se cítil hodně unavený po dlouhém období bez hokeje, věří, že se dokáže dostat natolik do formy, aby hrál od začátku sezony. Potíže s kolenem, jež ho sužovaly během minulého ročníku, Jágra zatím nijak neomezují.

Sport / 19. 7. 2018 / (red)
Na zimních OH o sedm disciplín více

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) schválil rozšíření programu zimních her v Pekingu v roce 2022 o sedm disciplín včetně smíšené soutěže ve skocích na lyžích nebo jednomístného bobu žen. Na zasedání v Lausanne také potvrdil program letních her v roce 2020 v Tokiu, kde se bude rozdělovat rekordních 339 sad medailí.

Sport / 19. 7. 2018 / (red)
Ojetin se dováží více

Dovoz ojetých aut za první pololetí meziročně stoupl o desetinu na 91 621.

Zpravodajství / 19. 7. 2018 / (ici)
TdF: Thomas se oblékl do žlutého trikotu

Britský cyklista Geraint Thomas je novým vedoucím jezdcem Tour de France. Do žlutého trikotu se oblékl díky triumfu v 11. horské etapě, ve které peloton musel překonat čtyři náročná stoupání. Thomas o vítězství rozhodl v závěru posledního 17 kilometrů dlouhého stoupání, kdy ujel ze skupiny favoritů. Dvaatřicetiletý Velšan poté zhruba 300 metrů před cílem předjel i Španěla Mikela Nieveho, který nakonec obsadil až pátou příčku.

Sport / 19. 7. 2018 / (zr)
Beachvolejbalistkám se na ME zatím daří Kolocová s Kvapilovou však stříbro neobhájí

Všechny tři české ženské páry si na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu zahrají v play off. Druhé vítězství ve skupině dnes vyneslo postup také Markétě Nausch Slukové s Barborou Hermannovou a Martině Bonnerové s Šárkou Nakládalovou. Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou naopak prohrály zápas, v němž si mohly zajistit přímý postup do osmifinále.

Sport / 19. 7. 2018 / (red)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.