Archiv článků

Propagace na sociálních sítích je ve 21. století nutností Rozhovor Haló novin s Martinem Kalousem, vedoucím multimediálního oddělení společnosti Futura, a. s.

Prozraďte, co je to vlastně »multimediální oddělení«? Co si pod tím máme představit?

Rozhovory / 21. 4. 2018 / Tomáš CINKA
Koná se X. sjezd KSČM

V Nymburce dnes probíhá X. sjezd KSČM. Jeho hlavním úkolem je volba vedení strany. Diskuse se zřejmě dotkne i možné tolerance vzniku menšinové vlády ze strany KSČM. Sjezd je jednodenní a poprvé v historii KSČM na něm vystoupí prezident republiky.

Zpravodajství / 21. 4. 2018 / (ste)
K diskriminaci spotřebitelů v ČR stále dochází

Česká obchodní inspekce (ČOI) loni zjistila během 721 kontrol sedm případů, kdy došlo k diskriminaci spotřebitelů na základě národnosti, věku nebo postižení. Nejvíc případů se týkalo diskriminace cizinců. Nejhorší situace je v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Za diskriminaci uložila inspekce 18 pokut ve výši jednoho milionu korun. ČOI to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Ekonomika / 20. 4. 2018 / (čtk)
Státní dluh ve čtvrtletí stoupl o 87 miliard na 1,71 bilionu Kč

Státní dluh v letošním 1. čtvrtletí vzrostl proti konci roku 2017 o zhruba 87 miliard korun na 1,712 bilionu Kč. Za růstem dluhu je prodej státních pokladničních poukázek. Cílem bylo peníze z prodeje investovat s větším výnosem a získat dodatečné příjmy státního rozpočtu. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak připadá dluh 161.000 Kč.

Zpravodajství / 20. 4. 2018 / (čtk)
Robot singapurských vědců dokázal složit židli od IKEA

Týmu vědců z Technologické univerzity Nanyang v Singapuru se podařilo vyvinout robota, který samostatně vymyslel a následně realizoval plán sestavení dřevěné židle z obchodního řetězce IKEA. Po několika neúspěšných pokusech a úpravách systému se to přístroji nakonec povedlo za 20 minut a 19 sekund, napsal deník The New York Times (NYT).

Ze světa / 20. 4. 2018 / (čtk)
V komisi žen nudu neznají

Členky Komise žen ÚV KSČM rozhodně nelení a stále něco vymýšlejí. Od doby, co byla tato komise zformována (tvoří ji 14 zástupkyň krajských organizací strany), systematicky pracují: pořádají každoročně dva osvětové semináře pro členky, členy, sympatizantky a sympatizanty, navrhují vedení strany opatření, která mají zvýšit možnosti žen uplatnit se v politice strany i v celé společnosti, a v souladu s moderními levicovými trendy předkládají návrhy, které reagují na výzvy doby.

Ženy a společnost / 20. 4. 2018 / (mh)
Praha zmodernizuje dalších 65 tramvají T3, nasadí je v noci

Pražský dopravní podnik (DPP) zmodernizuje dalších 65 tramvají T3 na částečně nízkopodlažní vozy, které poté nasadí na noční linky. I s 35 vozy, které už má, by jich mělo jezdit celkem 100. ČTK to sdělil technický ředitel DPP Jan Šurovský. Modernizace by měla vyjít podle odhadu na 455 milionů korun.

Ekonomika / 20. 4. 2018 / (čtk)
Železniční nehoda v Salcburku si vyžádala 54 zraněných

Čtyřiapadesát lehce zraněných si dnes brzy ráno vyžádala železniční nehoda při posunovacím manévru na hlavním nádraží v Salcburku. Podle agentury APA se nehoda stala při spojování dvou nočních vlaků. Přesná příčina nehody je zatím nejasná.

Ze světa / 20. 4. 2018 / (čtk)
Práva a povinnosti robotům?

Evropa uvažuje o tom, že vyspělým robotům udělí práva a povinnosti. Jak ale uvádí server CNN, řada expertů říká, že je to příšerný nápad. Evropský parlament vloni schválil rezoluci, která předjímá zvláštní právní status »elektronické osoby« pro nejsofistikovanější samostatné roboty. Návrh teď zvažuje Evropská komise (EK) a iniciativu týkající se umělé inteligence má předložit koncem dubna.

Ze světa / 20. 4. 2018 / (rom)
Na slyšení o obraně, militarizaci a migraci

Jediná levicová frakce v Evropském parlamentu, GUE/NGL, uspořádala minulé úterý veřejné slyšení, na němž se věnovala aktuální agendě - obraně, militarizaci a zbrojnímu průmyslu ve tvrzi jménem Evropa.

Ze světa / 20. 4. 2018 / Patrik ŠIMÍČEK, Roman JANOUCH
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
18. 4. 2018
Jan Kavan
Get Adobe Flash player
Bývalý ministr zahraničí Jan Kavan (ČSSD) hovořil ve středu v Praze na demonstraci proti válce. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

18. 4. 2018
Jaroslav Foldyna
Get Adobe Flash player
Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) hovořil ve středu odpoledne v Praze na protiválečné demonstraci s názvem Žádnou válku našim jménem. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

18. 4. 2018
Josef Skála
Get Adobe Flash player
Místopředseda ÚV KSČM Josef Skála hovořil ve středu odpoledne na demonstraci s názvem Žádnou válku našim jménem. Více v záznamu.

Autor: Radopvan RYBÁK

17. 4. 2018
TK KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tiskovka KSČM, na které hovořili poslanci Jiří Dolejš a Daniel Pawlas. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.