Archiv článků

Počasí v dalších čtyřech týdnech nejspíš nevybočí z normálu

Počasí v následujících čtyřech týdnech zřejmě nevybočí z normálu. Ochlazovat se bude postupně, relativně největší zima tak bude v prvním prosincovém týdnu, kdy bude přes den v průměru kolem tří stupňů nad nulou a v noci v průměru kolem minus jednoho stupně. Nejvíce srážek meteorologové čekají příští týden, na většině území se má objevovat déšť a ve vyšších polohách i sníh. Vyplynulo to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zpravodajství / 9. 11. 2019 / (čtk)
Rekordů nikdy není dost. Desítka nejnovějších

Není to poprvé, co na této stránce píšeme o českých rekordech, které tak neúnavně a navíc jedinečným způsobem skladuje pelhřimovská agentura Dobrý den. A protože nové a nové zápisy přibývají jako houby po dešti, rozhodli jsme se vybrat desítku nejzajímavějších z posledního půlroku. Od dopravních prostředků, přes zajímavé lidi, až po šikovné české ručičky…

Bonus / 9. 11. 2019 / Marcela ŠPIČKOVÁ
Lavina v Tyrolsku zabila dva lidi

Dva mrtvé si vyžádala lavina v Söldenu v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Národnost mrtvých úřady zatím neoznámily, podle zdrojů listu Kronen Zeitung jde o Nizozemce. Agentura APA uvedla, že v Rakousku jde o první letošní lavinové neštěstí ještě před začátkem lyžařské sezony.

Ze světa / 9. 11. 2019 / (čtk)
Dnes o křenu a také o červené řepě

Zdánlivě obyčejný křen můžete, tak jako naše babičky a maminky, využít nejen k doplnění chuti některých pokrmů… A pokud hledáte na podzim zeleninu, která vás pomůže ochránit před nemocemi a zároveň podpoří vaše trávení, tak už nehledejte. Červená řepa je jasná volba.

Bonus / 9. 11. 2019 / (jan)
Austrálie hraje s Francií ve finále Fed Cupu 1:1

Austrálie hraje s Francií ve finále tenisového Fed Cupu po prvním dnu nerozhodně 1:1. Nejdříve domácí Ajla Tomljanovicová prohrála v horkém dni v Perthu s Kristinou Mladenovicovou jasně 1:6, 1:6 a poté srovnala Ashleigh Bartyová. Světová jednička deklasovala Caroline Garciaovou a nadělila jí dva "kanáry".

Sport / 9. 11. 2019 / (čtk)
Nemám rád násilí, řekl Čenský na křtu

Spisovatelka Markéta Harasimová patří mezi nejplodnější české autorky. Věnuje se převážně detektivnímu a psychologickému žánru, přičemž je také televizní a divadelní scenáristkou. Na konci října pokřtila v Café Kampus v centru Prahy svůj devatenáctý titul, psychologický thriller na téma domácího násilí Černá vdova.

Bonus / 9. 11. 2019 / (mac)
Aby nezapomněli dítě

 

Ze světa / 9. 11. 2019 / (čtk)
Češi půjdou na Finy s Langhamerem v brance, Rusové zdolali Švédy

Proti mistrům světa Finům nastoupí do dnešního utkání turnaje Karjala v Helsinkách v brance českého týmu Marek Langhamer. Když Češi porazí Finy v základní hrací době, zajistí si prvenství v turnaji. Rozhodlo o tom dnešní odpolední vítězství Ruska nad Švédy 5:4 po nájezdech.

Sport / 9. 11. 2019 / (čtk)
Většina států hlasovala pro Kubu

Valné shromáždění Organizace spojených národů (VS OSN) ve čtvrtek schválilo rezoluci, kterou každoročně vyzývá Spojené státy americké k ukončení hospodářského embarga vůči Kubě. Blokádu USA vyhlásily začátkem šedesátých let minulého století po nástupu revoluční vlády na tomto karibském ostrově.

Ze světa / 9. 11. 2019 / (ava, čtk)
Hluboce se klaníme a děkujeme svým předkům Rozhovor Haló novin s Larisou Suchomlinovou, vedoucí hudebního souboru Eťud-Tais

Představte nám, prosím, v kostce váš soubor z Luhanské lidové republiky, se kterým jste teď navštívili Českou republiku a Prahu.

Rozhovory / 9. 11. 2019 / Roman BLAŠKO
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
Obsah se připravuje
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.