Archiv článků

Hráčská asociace schválila pro dohrání NHL play off s 24 týmy

Výkonný výbor hráčské asociace souhlasil s tím, aby se sezona NHL přerušená pandemií koronaviru dohrála systémem play off s 24 týmy. O dalších podmínkách restartu zámořské hokejové soutěže se bude ještě jednat. Jasno zatím není mimo jiné o dějištích zápasů a herním formátu.

Sport / 23. 5. 2020 / (čtk)
Místo evropské integrace jsme dostali bídu a válku Rozhovor Haló novin s ukrajinským občanem Dmitrijem Lazarovem

Řekněte nám, prosím, jaká je vaše profese a odkud jste?

Rozhovory / 23. 5. 2020 / Roman BLAŠKO
Vlna pobouření v Polsku

Více než tři miliony zhlédnutí měl už v neděli na sociální síti YouTube dokumentární film bratrů Sekielských, který se věnuje zneužívání dětí v katolické církvi v Polsku. Snímek vyvolal v zemi vlnu pobouření, informovala agentura APA. Polský primas Wojciech Polak v reakci na kritiku oznámil, že požádá Vatikán, aby obvinění vznesená v dokumentu vyšetřil.

Ze světa / 23. 5. 2020 / (čtk)
Dovolená v Česku

Státem dotované poukazy na dovolenou v Česku by podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO) měly platit v létě. Vláda by podle ní mohla návrh projednat začátkem června a poukazy by se daly uplatnit v červenci nebo srpnu.

Zpravodajství / 23. 5. 2020 / (ng)
Sezona lososů v místě, kam se nelze dostat

Aljašská řeka Copper (Měděná řeka) se otevírá, sezona lovu lososů začíná. Do přístavu Cordova v zátoce prince Williama míří tisíce rybářů a dělníků a s nimi i koronavirus. Dvoutisícové, dosud izolované městečko se zabývá tím, jak se ubránit nákaze, když místní malá nemocnice nemá ani plicní ventilátory. Ti nejradikálnější radí letošní sezonu zrušit, ale z čeho pak budou lidé žít?

Ze světa / 23. 5. 2020 / (ava, čtk)
Čína si nestanoví cíl růstu hospodářství

Čína si letos nestanoví cíl růstu hrubého domácího produktu (HDP) pro tento rok. Oznámil to premiér země Li Kche-čchiang na úvod výročního plenárního zasedání parlamentu s tím, že kvůli dopadům pandemie na ekonomiku je těžké dělat jakékoliv prognózy. Je to poprvé od roku 1990, kdy si kabinet nevytkne žádný cíl ohledně růstu hospodářství.

Ze světa / 23. 5. 2020 / (ava, čtk)
Rusko dohodu o otevřeném nebi dodrží

Rusko bude dodržovat všechna ustanovení dohody o otevřeném nebi, dokud bude platit. Agentuře RIA Novosti to řekl náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško. Reagoval tak na ohlášené rozhodnutí Spojených států amerických odstoupit od této dohody, která umožňuje vzájemné kontrolní přelety nad signatářskými státy.

Ze světa / 23. 5. 2020 / (ava, čtk)
Desítky mamutů na letišti

Při stavbě nového letiště v Mexiku objevili archeologové kosterní pozůstatky desítek mamutů. Nálezy budou možná vystaveny v budoucím terminálu, informovala s odvoláním na místní média agentura DPA.

Ze světa / 23. 5. 2020 / (čtk)
Dyji propojili s původními meandry

Řeka Dyje je mezi Břeclaví a soutokem s Moravou o 900 metrů delší, čeští a rakouští vodohospodáři dokončili napojení tří v minulosti odstavených meandrů zpět do jejího koryta.

Regiony / 23. 5. 2020 / (ng)
Nemilá prognóza

Potraviny prý budou i nadále cenově narůstat. Zdražování je tedy trend i dalšího období. Kam se až vyšplhají ceny, je dnes prakticky neodhadnutelné. Kilo rajčat až za 200 korun je i v rámci dovozů neúnosná položka. Jezte zdravě, tolik proklamované heslo, půjde těžko naplnit. Květák za sto korun je pro mnohé nepochopitelné. Teď už bude dostupná i naše produkce, oteplilo se a pěstitelé začínají sklízet. Ceny by tedy mohly teoreticky klesnout.

Publicistika / 23. 5. 2020 / Miloslava VOSTRÁ
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.