Archiv článků

Nejprodávanější kniha

Historický román francouzského romantického prozaika a básníka Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži se po pondělním požáru katedrály Notre-Dame ocitl v čele žebříčku nejprodávanějších knih na francouzské verzi Amazonu. Píše o tom deník Le Figaro.

Ze světa / 17. 4. 2019 / (ava, čtk)
Na Golanských výšinách

S delegací Světové odborové federace jsem měl možnost ještě v mírové době navštívit syrskou část dnes tak skloňovaných Golanských výšin. Leží na jihozápadě Sýrie. Sousedí na severu s Libanonem, na západě s Izraelem a jihu s Jordánskem.

Ze světa / 17. 4. 2019 / Jaroslav ŠTRAIT
Stříbro je stále vzácnějším kovem

Prodej stříbra loni celosvětově vzrostl o čtyři procenta na 1,03 miliardy trojských uncí (přes 31 000 tun). To je nejvíce za poslední tři roky.

Ekonomika / 17. 4. 2019 / (ici,čtk)
Trumpova poťouchlost

Americký prezident Donald Trump na Twitteru potvrdil, že jeho vláda hodlá migranty zadržené na hranicích posílat do takzvaných azylových měst, která se brání migrační politice Bílého domu.

Ze světa / 17. 4. 2019 / (čtk)
Konec solárních žní?

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) v připravované legislativě nepočítá s velkými solárními zdroji. Chce vsadit na kombinaci jádra a menších obnovitelných zdrojů. Na konferenci o solární energii v ČR to včera řekl náměstek ministra průmyslu a obchodu pro energetiku René Neděla.

Zpravodajství / 17. 4. 2019 / (ste)
Plný brexit je nezbytný, říkají britští komunisté

Komunistická strana Británie se shoduje, že jen plný brexit vytvoří podmínky pro rychlé oživení a obnovu průmyslu, infrastruktury a veřejných služeb.

Ze světa / 17. 4. 2019 / Překlad Vladimír SEDLÁČEK
Diamo prozkoumá cínovecké ložisko

Státní podnik Diamo chce ověřit ložisko lithia a dalších kovů v okolí Krupky na Teplicku. Firma podala žádost o stanovení průzkumného území pro vyhledávání a průzkum výhradních ložisek.

Zpravodajství / 17. 4. 2019 / (ng)
Porošenkovi se moc drolí pod rukama

Druhé kolo ukrajinských prezidentských voleb se ještě nekonalo - bude v neděli 21. dubna – Petro Porošenko stále zůstává prezidentem, ale skoro nikdo ho už neposlouchá, napsal ukrajinský server Glavred.

Ze světa / 17. 4. 2019 / (pe)
Stabilizace lékařů v nemocnicích je nutná Rozhovor Haló novin s Martinem Engelem, předsedou Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů

Jako Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů (LOK-SČL) jste - společně s Odborovým svazem pracovníků ve zdravotnictví a sociální péče ČR - v loňském roce žádali vládu o zvýšení platů pro rok 2018 o 10 %, a to pro všechny lékaře v nemocnicích a zdravotnický personál. Vláda to slíbila, ale nakonec na to nedošlo. Ministerstvo zdravotnictví zvýšilo mzdy o 7 % vybraným skupinám a o 2 % ostatním lékařům. Jak hodnotíte současnou situaci?

Rozhovory / 17. 4. 2019 / Miroslav SVOBODA
Ruské občanství pro Donbasany

Moskva se rozhodla dát obyvatelům lidových republik na východě Ukrajiny možnost získat ve zjednodušeném režimu ruské státní občanství. Napsal to včera informovaný ruský list Kommersant.

Ze světa / 17. 4. 2019 / (čtk)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.