Reklama
-->

Archiv článků

Zdravotní, nebo tržní respirátor?

Zhoršující se epidemiologická situace přiměla českou vládu namísto ministrem Havlíčkem (za ANO 2011) slibovaného rozvolnění (dělá si z lidí a zejména z podnikatelů legraci?) zpřísnit restrikce. Jenže jak zpřísnit restrikce, když už je zakázáno kdeco a nepomáhá to, protože podle nedávného průzkumu Světové zdravotnické organice plných 46 % občanů Česka na karanténu zvysoka kašle, o rychlém šíření se infekčnější a nebezpečnější britské mutace v ČR nemluvě? Ano, máme i ignoranty karantény, kteří na konto ignorace obětovali kromě lidských životů druhých i život vlastní. Zákeřný vir si, mrcha, nevybírá.

Publicistika / 24. 2. 2021 / Jan ZEMAN
Vakcíny prý musí posvětit EU…

Vakcíny, kterými se bude očkovat v České republice, musí projít schvalovacím procesem Evropské komise. Shodli se na tom na jednání nejvyšší ústavní činitelé. Vyplývá to z jejich společného prohlášení. Dodání dostatečného množství vakcín z různých zdrojů považují za prioritu.

Zpravodajství / 24. 2. 2021 / (ste)
Morálně přežitá Vlachovka

Na Praze 8 probíhá demolice známé restaurace Na Vlachovce (Haló noviny informovaly v sobotu 20. 2.). Přiznávám, je mi to líto. A to nejen proto, že kolem ikonické budovy každodenně chodím a že stálé bydliště mám, coby kamenem dohodil. Vždy mi přijde kruté, když »lehne popelem« nějaká historicky cenná památka. A lhostejno, že jde o hostinec. Vždyť jeho počátky sahají až do roku 1850. Velkou zásluhu na proslulosti restaurace měl populární a úspěšný pořad Sejdeme se na Vlachovce, který Československá televize vysílala mezi lety 1973 a 1989. Nezapomenutelné večery s Josefem Zímou, to je nostalgie se vším všudy. A teď ještě umocněná tím, že objekt zmizí z mapy a na jeho místě vyroste bytový dům doplněný tzv. zahradním viladomem s více než třicítkou bytů.

Publicistika / 24. 2. 2021 / Petr KOJZAR
Vztek a únava

Myslím, že tak to má většina z nás. Máme za sebou téměř rok života s covidem a výsledek? Místo uzdravování přibývají nemocní, místo rozvolňování další a další opatření, místo jedné roušky tak nosíme dvě. Místo světla na konci tunelu jen šero a mlha v neprůhledném světě informací a dezinformací…

Publicistika / 24. 2. 2021 / Helena KOČOVÁ
Opočno zůstane státu

Zámek Opočno na Rychnovsku zůstane státu. Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku totiž podle Českého rozhlasu zamítl stížnost rodiny Colloredo-Mansfeldů, a tím potvrdil loňský rozsudek českého Ústavního soudu.

Regiony / 23. 2. 2021 / (ste)
Exprezident Klaus se nakazil covidem-19, uvedly Lidovky.cz

Bývalý prezident Václav Klaus, který patří k odpůrcům nošení roušek, onemocněl covidem-19. S odkazem na mluvčího Institutu Václava Klause Petra Macinku to uvedl server Lidovky.cz.

Zpravodajství / 23. 2. 2021 / (čtk)
Kapacita intenzivní péče se blíží vyčerpání

Kapacita lůžek intenzivní péče v nemocnicích se blíží absolutnímu vyčerpání. Volných je nyní zhruba 15 procent. Vyčerpaná, tedy pod pět procent volných, by mohla být za dva až tři týdny. Důvodem je i nedostatek kvalifikovaného personálu.

Zpravodajství / 23. 2. 2021 / (jad)
Po světě se rozbíhá »vakcínová diplomacie«

»V dnešní době je jednodušší získat jadernou zbraň než vakcínu,« nechal se slyšet srbský prezident Aleksandar Vučič v lednu.

Ze světa / 23. 2. 2021 / (čtk)
Charitativní karty zajistily 100 000 Kč

Díky vánočnímu projektu Christmas Pass CARD rozdělila společnost Sodexo Benefity mezi čtyři charitativní organizace 100 tisíc korun.

Zpravodajství / 23. 2. 2021 / (za)
Na smrt nemocný Janoušek zázračně ožil v Alpách

Údajně vážně nemocný odsouzený lobbista Roman Janoušek byl v době přerušení trestu vězení na horách v Rakousku. Uvedl to server Seznam Zprávy. Janoušek si má odpykat ve vězení 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem. Zatím ale strávil za mřížemi kvůli svému zdravotnímu stavu jen zhruba rok a čtvrt.

Zpravodajství / 23. 2. 2021 / (ste)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.