Archiv článků

Od ledna vzroste důchod o 900 korun

Průměrný starobní důchod se od ledna zvýší o 900 korun měsíčně. Pevná část penze, která je pro všechny stejná a nyní činí 2700 korun, se zvedne celkem o 570 korun. Zásluhová procentní výměra, v níž se odrážejí odpracované roky a výdělek, poroste o 3,4 procenta.

Zpravodajství / 20. 9. 2018 / (ste)
Dotace na úsporné rekonstrukce svépomocí

Program Nová zelená úsporám (NZÚ) nově nabídne dotace v maximální výši 550 000 korun na úsporné rekonstrukce domů uskutečněné svépomocí. Zájemci mohou příspěvek získat od 15. října, nově lze získat dotaci například na výměnu nevyhovujících kamen bez nutnosti zateplení domu nebo na venkovní stínicí techniku.

Ekonomika / 20. 9. 2018 / (ici)
Bezplatná MHD prioritou pražských komunistů

Jedním z výrazných témat letošních voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy je možné zavedení bezplatné městské hromadné dopravy (MHD) v naší metropoli. Vedle zajištění dostupného bydlení a práva na zdravotní a sociální péči nebo vzdělávání patří právě bezplatná MHD k prioritám volebního programu pražské KSČM. Důvodů pro tuto zásadní změnu v pražské dopravě je totiž celá řada. Mezi její přínosy by zdaleka nepatřilo jen snížení automobilové dopravy a zlepšení životního prostředí v hlavním městě. Zároveň by totiž znamenala i zásadní finanční úsporu pro podstatnou část Pražanů a realizaci práva na mobilitu, které je dnes zpoplatněním MHD, především u těch nejchudších, značně omezeno.

Publicistika / 20. 9. 2018 / Milan KRAJČA
Poláci doručili do Washingtonu zvací dopis

Spojené státy zvažují žádost Polska o trvalou americkou vojenskou přítomnost v zemi a rovněž se vážně věnují otázce zrušení amerických víz pro Poláky.

Ze světa / 20. 9. 2018 / (rj)
Migrace – další téma sloužící k podkopávání české suverenity

Výzva »Češi pomáhají«, k jejichž hlavním protagonistům patří herec Jan Hrušínský, písničkář Jaroslav Hutka, kněz Tomáš Halík či dokumentaristka Olga Sommerová, je dalším pokračováním podkopávání toho mála, co zůstalo z české suverenity po majetkovém převratu v roce 1989. Divoká privatizace majetku státu, dary církvím v podobě církevních restitucí, ponižující role našeho státu coby poslušného žáčka v Evropské unii, vývoz finančního kapitálu v podobě dividend v ročních hodnotách stamiliard korun a v posledních letech nekončící téma migrace, to jsou hřebíčky podkopávající suverenitu českého státu.

Publicistika / 20. 9. 2018 / Miroslav KAVIJ
Také poučení z Mnichova

Je čtvrtek – 20. září. Osmdesát let od událostí, kdy na rozdíl od Anglie a Francie, které den předtím vyzvaly - ne doporučily - československou vládu, aby odstoupila pohraniční oblasti hitlerovskému Německu. Odpověď přišla vzápětí. Československá vláda onoho dne odpověděla záporně.

Publicistika / 20. 9. 2018 / Jaroslav KOJZAR
Vláda schválila rozpočet

Vláda schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 40 miliard korun. To je o deset miliard méně, než původně plánovalo ministerstvo financí.

Zpravodajství / 20. 9. 2018 / (ste)
Buďme fér a mějme rozum

Tak jedna ze základních obsahových věcí v programech komunistů je pochopitelně výrazně podporovat podmínky pro rozvoj mladých rodin. Neboť »rodina je základ státu« a hlavně i národa. Rodina plní mnoho podstatných funkcí pro naši společnost, ale i pro národní otázky. Není jen základní ekonomickou buňkou pro naši ekonomiku, ale hlavně je základem společenské socializace jedince. Zajišťuje přirozený evoluční cyklus. Současná liberální politika nám neustále místo toho, aby vytvářela podmínky pro rodinu a uchovávala nám také tímto zásadním způsobem národní zájmy, tak nás zaměstnává jednotlivými přinejlepším »nepodstatnými« tématy, které ve svém důsledku jsou nenápadně protinárodní a relativizují skutečnou hodnotu samotné rodiny.

Publicistika / 20. 9. 2018 / Roman BLAŠKO
Seno nad zlato

Zelená je úžasná barva, kterou se naše příroda může pochlubit po značnou část roku. Dává nám kyslík, zadržuje vláhu a krmí naši zvěř v podobě zelené píce nebo sena. Když ale přijdou sucha, zelená zmizí. V tom ale vidí příležitost milovníci jiné zelené, takové té na papíře. Jak jinak si vysvětlit raketový nárůst cen sena?

Publicistika / 20. 9. 2018 / Helena KOČOVÁ
Messiho osmý hattrick

Fotbalisté Barcelony vstoupili do nového ročníku Ligy mistrů vítězstvím 4:0 nad PSV Eindhoven. Rekordním osmým hattrickem v soutěži se o to zasloužil Lionel Messi, který se mezi střelce zapsal už ve 14. sezoně Champions League v řadě, čímž vyrovnal Raúlův rekord.

Sport / 19. 9. 2018 / (čtk)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.