Archiv článků

Občanskou neposlušnost provázelo zatýkání

Britská policie v noci na včerejšek zadržela 113 demonstrantů, kteří v centru Londýna žádali rázné kroky k řešení současných ekologických problémů.

Ze světa / 17. 4. 2019 / (čtk)
Česko-čínské vztahy zaznamenaly nebývalý rozkvět

Vztahy mezi Českou republikou a Čínou doznaly za poslední léta nebývalého rozkvětu, a to i přes někdy velice složitou situaci v ČR. Uvedl to na včerejším setkání s delegací ČLR v Praze místopředseda ÚV KSČM Stanislav Grospič.

Zpravodajství / 17. 4. 2019 / (koz)
Týká se nás všech

Požár, který poničil slavnou pařížskou katedrálu Notre Dame, není jen tragédií pro Francii, i když to v některých médiích bylo tak prezentováno, ale pro celý svět. Nejde o jeden kostel, kterých katolická církev má desetitisíce, ale o kulturní památku nebývalé hodnoty. Od počátku nového století bylo jen u nás požárů mnoho. Nevzpomínáte? Požár starého dřevěného kostela z Gutů, část Průmyslového paláce v Praze, zámku v Zahrádkách, dřevěného kostela v Ostravě-Hrabové, Jurkovičova Libušína v Pustevnách, části hradu Pernštejna i s depozitářem, zámku v Mladějově, atd. Ty všechny a řada dalších patřily ke kulturnímu dědictví nejen naší vlasti, ale i světa, přičemž některé z nich byly i na seznamu UNESCO. Příčiny se často shodují. Snad kromě Gutů, kde prvopočátkem byla nevzdělanost, neúcta a nenávist, žháři byli odhaleni a dostalo se jim trestu. Ty ostatní jsou spojeny také s lidským faktorem, ale do kolonky příčin se musí zapsat nedbalost či neplnění svých povinností. V Zahrádkách, kde škoda je odhadnuta na více než devadesát milionů, kostela z Hrabové na dvacet tři milionů či křídla Průmyslového paláce dokonce na miliardu, je spojovacím důvodem nedodržení bezpečné vzdálenosti hořlavých materiálů od těles elektrického osvětlení, přenosného topidla v zapnutém stavu i po pracovní době, či nevypnutý vařič. Banální příčiny, dosah však nesmírný.

Publicistika / 17. 4. 2019 / Jaroslav KOJZAR
Podle Trumpa se chování EU musí změnit…

Americký prezident Trump se minulý týden nechal slyšet na adresu Evropské unie, že je prý špatné, jak se EU chová k Velké Británii a také k USA, a to se musí změnit. Jak neřekl, ale i v těchto slovech je hrozba. Je mi jasné, že v Bruselu musí být tým, který připravuje jednání Unie - Spojené státy, nejen pod tlakem, ale na čele budoucím vyjednavačům už předem naskočil i pot. Vědí přece dobře stejně jako socioložka Šiklová, že mýlit se s Trumpem (ona sice použila jméno jiného amerického prezidenta, protože ten dnešní nebyl ještě u moci, ale o to nejde) je správné než mít pravdu s... dodejme jakékoli jméno jakéhokoli amerického oponenta a nemusí to být právě Putin.

Publicistika / 17. 4. 2019 / Otakar ZMÍTKO
Chybička se vloudila

Holt i nadále budeme nuceni dávat pozor, odkud k nám potravinářské produkty doputovaly. Ceny hvězdné, kvalita pod úrovní západních států. Naše domácí produkce je zárukou jakosti. Jenže to, co doma vyrobíme či vypěstujeme, nestačí pokrýt spotřebu. Potraviny a jejich kvalita je stále aktuální úkol, který je třeba řešit v Evropském parlamentu.

Publicistika / 17. 4. 2019 / Miloslava VOSTRÁ
Kdo a proč podporuje Evropskou odborovou konfederaci, tzv. žluté odbory?

»Zájmy českých pracujících jsou pro KSČM dlouhodobě na prvním místě. Tyto zájmy a potřeby se však nijak zásadně neliší od potřeb pracujících ve zbytku Evropské unie. Není proto velkým překvapením, že se ideje našich zastupitelů na to, kam by se v oblasti práv pracujících a přístupu k nadnárodním korporacím měla Evropská unie ubírat, často se shodují s požadavky Evropské odborové konfederace,« říká Arťom Korjagin, číslo 3 na kandidátce KSČM - Česká levice společně! do blížících se voleb do Evropského parlamentu. (viz článek http://www.nenechmetotak.cz)

Publicistika / 17. 4. 2019 / Vladimír SEDLÁČEK
Střídavá péče

Rozvod. Je nepříjemnou, přesto dnes jaksi běžnou součástí života mnohých lidí. Jen u nás v ulici můžete páry, které spolu vydržely posledních deset let beze změny, spočítat na prstech jedné ruky. Všichni ostatní mají nové partnery, mnozí prošli rozvodem. Je to jejich život, chápu to (byla bych pokrytec, kdybych nepřiznala, že i já byla také krůček od rozvodu). Přesto jsem to neudělala…

Publicistika / 17. 4. 2019 / Helena KOČOVÁ
Paříž počítá škody a vyšetřuje

Vyšetřování příčin požáru pařížské katedrály Notre-Dame zatím nedává žádný důvod domnívat se, že oheň byl založen úmyslně.

Ze světa / 16. 4. 2019 / (čtk)
Komunisté nechtějí připustit další snižování suverenity ČR

Komunisté zásadně nesouhlasí s tím, aby Úřad evropského veřejného žalobce, který má vzniknout na konci roku 2020 nebo na začátku roku 2021 s cílem stíhat pachatele trestných činů proti finančním zájmům EU, měl větší pravomoc než Nejvyšší státní zástupce ČR.

Zpravodajství / 16. 4. 2019 / (ku, jad)
Tvrdá rána pro ČSSD

Ústavní soud (ÚS) včera zrušil odklad verdiktu, podle kterého má ČSSD zaplatit dědicům zemřelého právníka Zdeňka Altnera asi 338 milionů korun. Rozsudek bude po doručení nálezu účastníkům řízení znovu pravomocný a vykonatelný.

Zpravodajství / 16. 4. 2019 / (ste)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

27. 5. 2018
Karel Sýs
Get Adobe Flash player
Zasloužilý umělec Karel Sýs hovořil v sobotu v Praze na setkání Unie českých spisovatelů o svém vztahu k exaktním vědám. Básník Sýs byl v pátek 25. 5. navržen Poslaneckou sněmovnou ČR na státní vyznamenání. O návrhu rozhodne nakonec prezident ČR Miloš Zeman. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.