Archiv článků

Je nejvyšší čas vrátit se k míru!

I Česká republika se připojila k protestům proti právě probíhajícímu summitu NATO v Bruselu. V Praze na Václavském náměstí se ve středu 11. července v podvečer sešli lidé, kteří odmítají členství ČR v Severoatlantickém paktu. »Nechceme NATO!« zvolali několikrát účastníci akce, kterou zorganizovaly České mírové hnutí, OI Ne základnám a další mírové spolky.

Zpravodajství / 12. 7. 2018 / (mh)
Soud potrestal bývalou ředitelku České miss podmínkou za podvod

Bývalou ředitelku soutěže České miss Marcelu Krplovou a jejího spolupracovníka Petra Hartmanna dnes potrestal ústecký okresní soud za dotační podvod podmínkami. Společně mají také zaplatit náhradu škody ve výši tři miliony korun Ústeckému kraji, který poskytl dotaci na jejich společný projekt. Rozsudek není pravomocný, obě obhájkyně obžalovaných se na místě odvolaly.

Zpravodajství / 12. 7. 2018 / (čtk)
Brambor ubývá, »žluté moře« se dál rozlévá

Pěstební plochy brambor se letos snížily meziročně o 2,3 procenta na 22 889 hektarů, uvedl ředitel odboru zemědělských statistik Českého statistického úřadu (ČSÚ) Jiří Hrbek. Výměra brambor klesá v České republice dlouhodobě, v roce 1948 byly na deseti procentech osevních ploch, letos jen na necelém procentu. Naproti tomu nadále roste výměra polí s řepkou.

Ekonomika / 12. 7. 2018 / (ici)
Soud v Brně potrestal pašeráky drog mnohaletým vězením

Krajský soud v Brně potrestal skupinu pašeráků drog z řad převážně mladých lidí mnohaletými tresty, nejtvrdší z nich je 13 let vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Eva Lásková. Drogy obžalovaní pašovali z Dánska do Grónska, hašiš polykali po takzvaných kontejnerech, celkem šlo o více než deset kilogramů. Vydělali si tím podle obžaloby stovky tisíc korun. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s drogami jim hrozilo deset až 18 let vězení. K pašování se většinou přiznali. Rozsudek není pravomocný.

Zpravodajství / 12. 7. 2018 / (čtk)
Na 91letého migranta zaútočili v L. A. cihlou

Americká policie vyšetřuje násilný útok, jehož obětí se v Los Angeles stal 91letý přistěhovalec z Mexika. Podle svědků na něho zaútočila místní žena betonovou cihlou, načež se k útoku přidala skupina mladíků...

Ze světa / 12. 7. 2018 / (rj)
Inflace se u nás »utrhla ze řetězu«

Spotřebitelské ceny v červnu podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu zrychlily meziroční růst na 2,6 procenta z 2,2 % v květnu.

Ekonomika / 12. 7. 2018 / (čtk)
Podpora státního rozpočtu? Vládě rozhodně nedáváme bianko šek! Rozhovor Haló novin s Miloslavou Vostrou, předsedkyní rozpočtového výboru Sněmovny (KSČM)

Obecné obrysy státního rozpočtu na příští rok už jsou známé, oznámila je už minulá menšinová Babišova vláda ANO a ministryně financí Alena Schillerová. Můžete se k nim vyjádřit?

Rozhovory / 12. 7. 2018 / Marie KUDRNOVSKÁ
Summit NATO pod diktátem Washingtonu?

Severoatlantická aliance (tj. útočný vojenský pakt NATO) je prý jednotnější a silnější než kdykoliv dříve a je prý připravena ke všem krokům potřebným pro (blíže nespecifikovanou) kolektivní obranu.

Ze světa / 12. 7. 2018 / (rj)
Obecně prospěšné práce za obsazení Šatovky potvrzeny

Za obsazení usedlosti Šatovka v Šáreckém údolí ve středu potvrdil pražský městský soud devíti squatterům trest obecně prospěšných prací. Každý z nich podle rozsudku odpracuje 50 hodin. Prahu 6, která budovu vlastní, odkázal soud s požadavkem na náhradu škody na civilní řízení. Rozhodnutí je pravomocné, lze proti němu podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Regiony / 12. 7. 2018 / (zku)
American Idiot se vrací

Na sociálních sítích v Británii se rozjela kampaň, jejímž cílem je dosáhnout toho, aby se někdejší hit rockové skupiny Green Day s názvem »American Idiot« ze stejnojmenného alba stal v době příjezdu amerického prezidenta Donalda Trumpa do země číslem jedna v hitparádách. Píšou o tom britská média.

Ze světa / 12. 7. 2018 / (rj)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Audio
5. 6. 2018
Miloslava Vostrá
Get Adobe Flash player
Poslankyně a předsedkyně Rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny ČR Miloslava Vostrá (KSČM) hovořila v úterý odpoledne v Praze na semináři s názvem Budoucnost značek. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

31. 5. 2018
Pavel Kohout
Get Adobe Flash player
Spisovatel Pavel Kohout hovořil ve středu odpoledne v Praze, a to v rámci křtu jeho knihy s názvem To byl můj život? V záznamu hovoří také Kohoutova dcera Tereza Boučková. Více ve zvukovém záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

30. 5. 2018
Dominik Duka
Get Adobe Flash player
Vztah křesťanství a islámu (Bible a Koránu) u nás a v Evropě, takové bylo téma semináře, který se uskutečnil ve středu v Evropském domě v Praze. Na akci hovořil mimo jiné arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

29. 5. 2018
Tiskovka KSČM
Get Adobe Flash player
V úterý odpoledne se v Praze uskutečnila tisková konference KSČM, na které hovořil předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik a poslanci Stanislav Grospič a Hana Aulická Jírovcová. Více v záznamu.

Autor: Radovan RYBÁK

Další nahrávky >>
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.