Archiv článků

Macronův nedělní neúspěch

Výsledky nedělních komunálních voleb ve Francii označují komentátoři za neúspěch pro prezidenta Emmanuela Macrona a jeho centristické hnutí Republika v pohybu (REM). Macron chtěl etablovat své mladé uskupení hlavně ve velkých městech. Už před zveřejněním konečných výsledků ale bylo jasné, že města jako Lyon, Marseille, Bordeaux a Štrasburk ovládla opoziční strana Evropa Ekologie-Zelení (EELV).

Ze světa / 30. 6. 2020 / (čtk)
Podpora i pro Smartwings

Firmy z odvětví dopravy a cestovního ruchu budou moci využívat záruky v programu COVID Plus. Schválila to  vláda. Čerpání v programu COVID Plus je zaměřeno na firmy s více než 250 zaměstnanci. Možná podpora se tak bude vztahovat i na leteckou společnost Smartwings.

Zpravodajství / 30. 6. 2020 / (ste)
Hygienické stanice už nesmějí být popelkou

Každodenní epidemiologická šetření a trasování kontaktů lidí nakažených koronavirem, analýza situace, dozor nad dodržováním pravidel, ale i sledování výskytu dalších infekčních chorob. To je jen malá část úkolů pracovníků hygienických stanic, kteří se během posledních měsíců stali důležitým článkem v boji proti COVID-19. Koronavirus zvýraznil problémy, kterým systém hygienických stanic čelí po destrukčním působení polistopadových vlád.

Publicistika / 30. 6. 2020 / Soňa MARKOVÁ
Krev v izraelské fontáně

Z fontány v izraelském městě Petach Tikva začala téct červená voda jako připomínka krve, která podle autorů projektu poteče po chystané izraelské anexi palestinského území. Vláda premiéra Benjamina Netanjahua se má konkrétními přípravami anexe začít zabývat tento týden.

Ze světa / 30. 6. 2020 / (ava, čtk)
Rozlučkový večírek s ČT? Bude. Dříve, či později určitě

Rada ČT rozhodla, že generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok bonus ve výši 1,6 milionu korun. Nechci se zabývat tím, zda výše odměny je oprávněná, či nikoli, ani generálním ředitelem jako takovým. Nejde o jméno, nejde o částku. Jde o princip.

Publicistika / 30. 6. 2020 / Stanislav MACKOVÍK
Konec školního roku

Skončil poněkud zvláštní školní rok a začínají prázdniny. Během těch posledních pár měsíců se mnozí pěkně zapotili, a nebylo to od sluníčka. Žáci a studenti se potýkali se vstřebáváním učební látky na dálku, někteří i s nutností zvyknout si na pravidelný pracovní denní režim, přestože nemuseli do školy. Učitelé se ponořili do světa počítačových a mobilních aplikací, pořádali videovyučování, tvořili projekty, do noci opravovali postupně docházející maily s úkoly. Rodiče si zoufali nad domácí výukou se svými potomky a mnozí se doteď hluboce sklánějí před tím, co musí denně s nabitou třídou zvládat kantor. Nebyla to jednoduchá situace pro nikoho a já bych chtěla těm, kteří to všechno nehodili za hlavu a poprali se s tím, jak nejlépe dovedli, moc poděkovat a popřát jim zasloužené prázdniny.

Publicistika / 30. 6. 2020 / Marta SEMELOVÁ
Jedna daň pro živnostníky

Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Schválila to vláda. Pro příští rok by měla daň činit 5740 korun měsíčně.

Zpravodajství / 30. 6. 2020 / (ste)
Pomatené výplody zoufalých novinářů

Něco vám řeknu. Stále častěji si připadám jako myslivec na čekané, který pozorně vyhlíží, z které »strany« se zase vynoří nějaký ten antikomunistický (vý)tvor. Nový, neokoukaný. A hle, dočkal jsem se. Trpělivost »třešně« přináší – to abych navnadil a inspiroval všechny ty rádoby statečné komunistobijce ke sdělení dalšího psychopatického poselství budoucím generacím. Spartakiády!

Publicistika / 30. 6. 2020 / Ludvík ŠULDA
Ruský lid sám rozhodne

Koronavirová epidemie dostala svět skutečně do bodu zlomu, a ne jinak je tomu v největší zemi světa, v Ruské federaci. Zítra bude probíhat referendum o změnách v ústavě RF. Hlasuje se už teď, právě z důvodů koronaviru. Ruské zákony umožňují odevzdat hlas v předstihu. Již 10. června tak začalo celostátní hlasování na lodích plavících se na mořích, na polárních stanicích a v těžko dostupných či vzdálených končinách ve 38 z 85 ruských regionů. Od 15. června začali hlasovat Rusové žijící v cizině. K dispozici je elektronické hlasování. V souladu s bezpečnostními podmínkami pandemie padlo rozhodnutí Ústřední volební komise RF, že elektronické hlasování se bude konat v hlavním městě Moskvě a oblasti Nižní Novgorod.

Publicistika / 30. 6. 2020 / Roman BLAŠKO
Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců

Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.

Ekonomika / 29. 6. 2020 / (čtk)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.