Archiv článků

V Súdánu rozpustili Bašírovu stranu

Súdánská přechodná vláda právě před týdnem nařídila rozpuštění strany bývalého prezidenta Umara Bašíra Národní kongres a »demontáž« režimu, který během třiceti let u moci vybudoval. Národní kongres krok odsoudil a přechodnou vládu označil za nelegální. Informovala o tom agentura AFP. Zrušen byl také zákon, který pod hrozbou přísných trestů v případě porušení stanovoval, jak se ženy smějí chovat a oblékat.

Ze světa / 4. 12. 2019 / (čtk)
Reálná mzda letos roste stále pomaleji

Průměrná hrubá měsíční nominální mzda vzrostla ve třetím čtvrtletí podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu meziročně o 6,9 procenta na 33 697 korun. Přibližně dvě třetiny zaměstnanců na ni ale stále nedosáhnou. Reálně se mzda zvýšila o čtyři procenta, protože spotřebitelské ceny podle ČSÚ stouply v uvedeném období o 2,8 %. Medián mezd činil 29 549 Kč.

Ekonomika / 4. 12. 2019 / (ici)
ČR by měla podle ombudsmanky zvážit zákaz fyzických trestů u dětí

Česko by mělo zvážit zákaz fyzických trestů u dětí. Na dnešní konferenci k 30. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte to v Praze řekla ombudsmanka Anna Šabatová. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) ČTK řekla, že by se k případnému zákazu klonila, záleželo by ale na jeho formulování v legislativě. Podle říjnových údajů mezinárodní iniciativy pro ukončení fyzického trestání dětí platí úplný zákaz ve 23 zemích EU.

Zpravodajství / 4. 12. 2019 / (čtk)
Památce Otakara Runy

K 28. listopadu se váže smutné výročí popravy členů protinacistické skupiny vedené Ing. Jiřím Štanclem. Mezi popravené patřil i komunista Dr. Ing. Otakar Runa. Jeho památku si pražská Komise mládeže připomněla u pamětní desky na zdi Hlávkovy koleje v Praze, kde Runa studoval.

Zpravodajství / 4. 12. 2019 / Roman ČUČELA
Vznikne nový stát?

Obyvatelé Bougainville začali 23. listopadu hlasovat v referendu o tom, zda si přejí nezávislost svého území na souostroví Papua-Nová Guinea, nebo posílení autonomie. Výsledkem lidového hlasování, které potrvá do soboty 7. prosince, by mohl být vznik nového státu. Výsledky mají být zveřejněny v tomto měsíci.

Ze světa / 4. 12. 2019 / (čtk)
Těsný souboj v Uruguayi přinesl změnu

Novým prezidentem Uruguaye bude opoziční politik Luis Lacalle Pou, který v nedělních volbách hlavy státu 24. listopadu kandidoval za pravicovou Národní stranu. Jeho vítězství ve čtvrtek uznal jeho levicový protikandidát Daniel Martínez, který kvůli velmi těsnému výsledku několik dní čekal na započtení všech voličských hlasů.

Ze světa / 4. 12. 2019 / (ava, čtk)
Brusel chce Čechy odzbrojit

Soudní dvůr Evropské unie zamítl českou žalobu proti směrnici omezující držení zbraní.

Zpravodajství / 4. 12. 2019 / (ng)
Jednání finančního výboru předurčuje politický střet o rozpočet v zastupitelstvu města

V pondělí 2. prosince 2019 jednal Finanční výbor Zastupitelstva města Písku. Navržený program jednání byl v závěru roku skutečně obsáhlý a zahrnoval celkem devět bodů, o nichž se jednalo celé tři hodiny.

Regiony / 4. 12. 2019 / Jiří KOVAŘÍK
Kundera po třiceti letech Rozhovor Haló novin s básníkem Karlem Sýsem

Návrat po revoluci v roce 1989 do Československa nebyl možný z praktických důvodů i kvůli disidentům, kteří se dostali k moci, řekla v rozhovoru pro brněnský literární měsíčník Host Věra Kunderová, manželka a dlouholetá literární agentka spisovatele Milana Kundery. Disidenti prý podle ní Kunderu nenáviděli, protože se už před revolucí obávali, aby se nepostavil do čela politické opozice. To jsou zajímavé věci, které vyplouvají po letech na povrch, viďte…

Rozhovory / 4. 12. 2019 / Monika HOŘENÍ
Konec politických trafik

Výběr kandidátů do orgánů státních a polostátních firem získá zákonná pravidla. Zakotví je návrh nominačního zákona, který opětovně schválila Sněmovna i se senátními úpravami střetu zájmů uchazečů. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.

Zpravodajství / 4. 12. 2019 / (jad)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama

Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.