Reklama
--> 

Archiv článků

Jedna velká americká lež

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Lipavský se pro jeden nejmenovaný týdeník vyjádřil, že Česká republika si je vědoma, že Ruská federace dlouhodobě usiluje o revizi evropské bezpečnostní architektury. Zajištění své bezpečnosti nestaví na multilaterálních mechanismech ani na respektování mezinárodního práva, ale na výlučné zóně svého vlivu ve východní Evropě. Ukrajina je v tomto ohledu pro Ruskou federaci klíčová. Domnívám se, že potud se s tím dá souhlasit. Ministr Lipavský pokračuje: »Moskva se momentálním postupem a opakovaným, neodůvodněným a nevyprovokovaným posilováním vojenské přítomnosti u hranic s Ukrajinou snaží změnit status quo a vynutit si změnu přístupu jak samotné Ukrajiny, tak NATO k základním principům utvářejícím evropskou bezpečnost po rozpadu bipolárního světa.«

Publicistika / 10. 1. 2022 / Roman BLAŠKO
ČR by měla přispívat ke stabilizaci mezinárodního prostředí

K tématu zahraniční politiky České republiky proběhl 6. ledna večer na YouTube serveru časopis !Argument online kulatý stůl. Účastnila se jej europoslankyně a předsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná, dalšími diskutéry byli europoslanec Jan Zahradil (ODS) a někdejší náměstek ministra zahraničí a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák.

Zpravodajství / 10. 1. 2022 / (mh)
Poslanci pro rovné podmínky ženám

Poslanci Evropského parlamentu v prosinci mj. také vyzvali členské státy EU, aby zavedly konkrétní opatření k posílení přístupu žen na pracovní trh a snížení nerovnosti v odměňování mužů a žen. Poslanci také vyzvali, aby šestice členských zemí EU, včetně ČR a SR, ratifikovala takzvanou Istanbulskou úmluvu. Návrh podpořilo 500 poslanců, 105 bylo proti a 87 se zdrželo.

Ze světa / 10. 1. 2022 / (rj)
Vládní lék na COVID-19: Do práce!

Moc vás zdravím u Bez obalu, v němž se budeme zabývat událostmi, které přinesl první týden roku 2022. A nebylo jich málo! A pojďme hned k té nejčerstvější.

Zpravodajství / 10. 1. 2022 / Kateřina KONEČNÁ
Jemenu letos hrozí ještě horší hladomor

Světový potravinový program (WFP) před koncem roku oznámil, že od ledna vzhledem k nedostatku finančních prostředků sníží potravinové příděly osmi milionům Jemenců. Zároveň varoval, že bez potřebných příspěvků může být nucen přistoupit k dalším škrtům.

Ze světa / 10. 1. 2022 / (rj)
»Konečné řešení židovské otázky« – počátek holocaustu židovského národa

Na podzim loňského roku jsme si připomněli jeden z prvních transportů československých – pražských Židů vypravených do Terezína německými nacisty.

Téma / 10. 1. 2022 / Ioannis SIDEROPULOS
Společným zájmem ČSSD a KSČM je nutnost oslovit většinu levicových voličů Rozhovor Haló novin s Přemyslem Votavou, místopředsedou Národních socialistů a někdejším poslancem NVP

Jak hodnotíte výsledky voleb do Sněmovny z pohledu toho, jak by měla širší levice postupovat, aby měla do budoucna šanci na svůj návrat do dolní komory?

Rozhovory / 10. 1. 2022 / Monika HOŘENÍ
Velká Británie. Drony jako bezpečnostní prvek

Britové, kteří jdou v noci sami domů, si možná brzy budou moci prostřednictvím svého chytrého telefonu přivolat dron, aby odradili pronásledovatele a sexuální útočníky, informoval ve čtvrtek server Remix News.

Ze světa / 10. 1. 2022 / (rom)
Regulace energetických zprostředkovatelů začne platit v druhé polovině roku

Připravovaná regulace energetických zprostředkovatelů, kterou od letošního roku zavádí novela energetického zákona, začne platit až v druhé polovině roku. Energetický regulační úřad (ERÚ) teď připravuje potřebný registrační systém. Zprostředkovatelé, kteří budou chtít ve svém podnikání pokračovat, budou muset podat žádost o registraci mezi 1. červencem a 30. zářím. ČTK to řekl mluvčí ERÚ Michal Kebort. Novela energetického zákona vstoupila v účinnost začátkem letošního roku, přináší větší ochranu zákazníků na trhu s energiemi.

Ekonomika / 10. 1. 2022 / (čtk)
USA: Z Evropy neodejde jediný voják

Spojené státy americké jsou ochotny jednat s Ruskem o recipročním omezení vojenských cvičení ve východní Evropě a o omezení možného rozmísťování raket v oblasti. Podle agentury Reuters to v sobotu řekl nejmenovaný vysoký představitel americké vlády k rozhovorům, které začnou tento týden. Americký vládní představitel ale vyloučil, že by USA mohly jednat o snížení své vojenské přítomnosti ve východní Evropě, jak to požaduje Rusko.

Ze světa / 10. 1. 2022 / (ava, čtk)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Hlasování
Jste pro povinné očkování proti Covid-19?
Reklama

Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.