Reklama
-->

Archiv článků

Na smrt nemocný Janoušek zázračně ožil v Alpách

Údajně vážně nemocný odsouzený lobbista Roman Janoušek byl v době přerušení trestu vězení na horách v Rakousku. Uvedl to server Seznam Zprávy. Janoušek si má odpykat ve vězení 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem. Zatím ale strávil za mřížemi kvůli svému zdravotnímu stavu jen zhruba rok a čtvrt.

Zpravodajství / 23. 2. 2021 / (ste)
Na Šumavě se za týden oteplilo o téměř 45 stupňů Celsia

Na Šumavě se za týden oteplilo téměř o 45 stupňů Celsia. Minulé pondělí naměřili u Kvildy minus 31,4 stupně a v pondělí bylo na stejném místě 12,9 stupně Celsia. Teplotní rekordy překonaly na jihu Čech dvě stanice. ČTK to řekla Eva Plášilová z českobudějovické pobočky hydrometeorologického ústavu.

Téma / 23. 2. 2021 / (čtk)
Plány Bruselu přinesou zdražení potravin Rozhovor Haló novin s Martinem Pýchou, předsedou Zemědělského svazu ČR

Klima se na Zemi po miliony let neustále mění, europarlament a Evropská komise si však předsevzaly »poručit větru a dešti« a řídit počasí. Oč v nařízeních přijatých Bruselem jde?

Rozhovory / 23. 2. 2021 / Jiří NUSSBERGER
Čína připravena jednat s USA

Čína chce obnovit dialog se Spojenými státy poté, co předchozí americká administrativa přerušila bilaterální jednání v téměř všech oblastech. USA se ale mají přestat vměšovat do čínských záležitostí, řekl čínský ministr zahraničí Wang I.

Ze světa / 23. 2. 2021 / (rom)
Dvě varianty, jak budeme volit

Vláda schválila dvě varianty novely volebního zákona. První z nich počítá se zachováním 14 volebních krajů, podle druhé by voliči v celé ČR vybírali ze stejné kandidátky a stát by byl jediným obvodem. Volební pravidla se musí změnit kvůli verdiktu Ústavního soudu, který nedávno některé pasáže předpisu zrušil.

Zpravodajství / 23. 2. 2021 / (ste)
Nařídily vraždu Malcolma X americké úřady?

Rodina aktivisty za práva Afroameričanů Malcolma X žádá o nové prošetření jeho vraždy z roku 1965. Dcery černošského předáka k výzvě přivedl dopis bývalého policisty, který tvrdí, že se na okolnostech vraždy podílely americké úřady. Newyorská prokuratura uvedla, že případ prošetřuje, uvedla v neděli agentura AFP.

Ze světa / 23. 2. 2021 / (rj)
Povinné, ale sotva dostupné!

Respirátory třídy FFP2 nebo KN95, které mají být povinné na místech s vyšší koncentrací lidí, jsou na řadě míst vyprodané. Zájem lidí je velký.

Zpravodajství / 23. 2. 2021 / (cik)
Mlynáři ohlásili zdražení mouky až o čtvrtinu

Mlynáři ohlásili zdražování mouky o 20 až 25 procent kvůli vzrůstajícím cenám potravinářské pšenice. Ta vystoupala podle nových smluv až na 5800 Kč za tunu. V tiskové zprávě to uvedl předseda představenstva Společenstva mlynářů a pekařů ČR Jaroslav Chochole. Organizace sdružuje podle něj zhruba desetinu trhu českého mlynárenství, podle informací ČTK ale má stejný postoj většina trhu.

Ekonomika / 23. 2. 2021 / (čtk)
Opomíjený Jemen

Již v minulosti jsem několikrát psala o zničujícím konfliktu v Jemenu, o kterém se většinou mlčí. Probíhající konflikt se rozhořel v září 2014. Šíitští povstalci, takzvaní hútíovci (podle Husajna Badra ad-Dína al-Hútíi, který vedl povstání v roce 2004), obsadili roku 2014 město San‘á. Od té doby situace eskaluje. Vládnoucí režim krutě bojující proti povstalcům je nejvíce podporován Saúdskou Arábií, která stojí v čele intervenčních vojsk. Saúdská Arábie nakupuje v USA zbraně a do USA posílá ropu. Je neomluvitelné, že koalice cizích vojsk, pod vedením Saúdské Arábie, zasahuje v Jemenu i proti civilním cílům. Páchá válečné zločiny za dohlížení a podpory od západních zemí. Zejména USA a Spojené království poskytují zbraně a podporu pro Saúdskou Arábii při útocích na šíitské síly v Jemenu.

Publicistika / 23. 2. 2021 / Kateřina KONEČNÁ
Neonacisté se stávají nadnárodní hrozbou

Neonacisté a pravicoví extremisté, kteří věří v nadřazenost bílé rasy, se stávají nadnárodní hrozbou, uvedl na zahájení zasedání Rady OSN pro lidská práva (UNHRC) generální tajemník OSN António Guterres. Tato uskupení totiž získávají stále víc podporovatelů…

Ze světa / 23. 2. 2021 / (rj)
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

Reklamační linky pro předplatilele

Upozorňujeme předplatitele Haló novin, že reklamace na nedodávku či chyby v doručení, je potřeba hlásit neprodleně na bezplatnou linku České pošty 800 300 302, nebo na linku 222 897 320, která je placená dle tarifu u vašeho operátora. Nelze přijmout reklamaci starší 15 pracovních dnů ode dne vydání Haló novin, kterých se reklamace týká.

Reklama
 -
Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.