Karel Kryl by volil komunisty! A vy?

Šéfredaktor Haló novin Petr Kojzar si v úterním komentáři k pondělní antikomunistické selance »umělců« a známých osobností »Nikagda nězabudněm« položil otázku, koho by asi dnes volil Karel Kryl, jehož si organizátoři antikomunistických výpadů půjčují jako svou mantru. Dovolím si Petrovi odpovědět. Volil by dozajista komunisty!

A nebyl by jediný z pronásledovaných osobností minulého režimu, kdo by k této na první pohled zdánlivé nelogičnosti přistoupil. Znám dokonce i pár politických vězňů z dob před listopadovým převratem, kteří se dnes k politice KSČM hlásí... Na rozdíl od organizátorů novým rychlokvašeným stranám poplatných mítinků totiž svou volbu berou vážně a neohlížejí se účelově jen do složité minulosti. Myslí na budoucnost!

[o]

David Koller si po protestsongu vůči současnému kapitalismu potřeboval narovnat kádrový posudek - proto vykřikuje do světa své úchylné přání, aby komunisté konečně vymřeli, což se mně mimochodem vzhledem k nedávné ztrátě vlastní mámy, dlouholeté voličky KSČM (která přitom kdysi také bývala antikomunistkou), dotýká i osobně! Ještě víc mě ale štvou jiné podlé aspekty právě končícího předvolebního klání.

Tak třeba totálně anachronický výkřik ODS z dílny série modrých billboardů »#Volím_pravici«, v němž představitelé Obecné Destrukce Státu vyzývají ty české spoluobčany, kteří se cítí být součástí střední třídy, aby se bránili... Že zrovna ODS, která tady více než 20 let onu tzv. střední třídu systematicky likvidovala, bude mít tu drzost, aby se nyní vydávala za její spasitelku, na to už tam tedy musí mít sakra silné žaludky! A co teprv ti, kteří na to skočí. Tady bych pak použil snad jen opis po internetu kolujícího drsného parodického antibillboardu, který se do zmiňované kampaně obouvá heslem: »Mám nasr... v palici, proto #Volím_pravici«. Nedá mi to, abych přesně tohle heslo volně nepřeposlal i cynickému a vulgárnímu frontmanovi kapely Lucie Kollerovi! Říká se přece »Svůj k svému«, ne?!

V další povedené pravičácké »partičce«, bondovské a Kalouskově TOP nula devítce, zase neumí česky. Tomáš Slabihoudek vyrukoval s plakátem: »Promrhání úspor, růst ekonomiky nepřinese«. Jak přišel na onu čárku mezi slovy v oné jednoduché větě, to je mi stejnou záhadou, jako proč svým způsobem trpí stihomamem - protože oponenti TOP 09 se rozhodně žádnými úsporami mrhat nechystají! Plánují investovat...

Slabihoudkova kolegyně nejen na pražské »TOP« kandidátce, ale i na radnici Prahy 8, Markéta Adamová, nás zase vyzývá, abychom místo nadávání na poměry šli k volbám. A to má pravdu. Akorát by někdo paní inženýrce Adamové měl vysvětlit, že většina těch, kteří dnes nadávají na poměry, nadává právě na Kalouska, TOPku a její nedávné koaliční partnery! Takže je v jejím zájmu, aby právě oni k volbám nešli.

Lidově řečeno bordel v mozkovně ale mají i jinde. Hlavu vzhůru zvedající »Suverénka« Jana Bobošíková se po prezidentské kandidatuře za KSČM stala dnes tvrdou pravičačkou, která ve svém novém uskupení kritizuje ODS za to, že je málo pravicová, no a tahák Zemanovců Dan Hůlka zase neví, za jakou stranu je vlastně na Hradecku lídrem. V Prima »Krausově televizi« prozradil, že SPOZ je Strana přátel (a nikoli práv) občanů - za což mu přece jen udělujeme zlatou medaili v disciplíně »Lapsus Voleb 2013«. Proti tomu se i někdejší legendární biomasa Kateřiny Jacques stává pouhým nevinným nedorozuměním...

Ale dost smutných i veselých vzpomínek, hlavně aby to nějak dopadlo v pátek a v sobotu. To půjde totiž doopravdy o všechno!

Roman JANOUCH
autor je pražským kandidátem KSČM ve volbách do PSP ČR

24. 10. 2013  Roman JANOUCH