MUDr. šleh romana janoucha

Tak nám pustili doktora Ratha. Tedy zatím jen z vazby, soudní líčení kolem jeho vínové kauzy samozřejmě bude pokračovat. Z Ratha tak podle očekávání bude celebrita ještě dlouhé měsíce, ne-li roky. Sotva opustil brány věznice, už s ním »exkluzivně« TV Nova strávila celý den, už v nejsledovanějších Televizních novinách na téže stanici poskytl Emmě Smetana »exkluzivní« rozhovor, no a nechyběl ani v tzv. veřejnoprávní ČT. V Událostech komentářích si ho podal ještě drsněji Martin Veselovský.

[o]

Zajímavé je, že oba moderátoři oslovují exhejtmana Středočeského kraje a exposlance PSP ČR »pane Rathe«, nikoli »pane doktore« či »pane doktore Rathe«, jak by se bezpochyby slušelo. Tím spíš, když MUDr. Rath ujistil, že politice dá na hodně desítek let dopředu vale a vrátí se ke své profesi lékaře. Ať už je vinen či je pouze obětí politického procesu, jak tvrdí, jeho prestižní medicínský diplom by mu nikdo upírat neměl!

Dalším aspektem Rathovy kauzy je skutečnost, že se pravicovým médiím i nadále bude hodit při útocích na ČSSD, potažmo levici jako celek. Málokdo už připomíná, že doktor Rath v soc. dem. skončil po dlouhé politické túře, která začala v 90. letech kde jinde, než u ODS...

14. 11. 2013  redakční zpráva