Lidovci a drzý požadavek na právo veta

KDU-ČSL přišla s požadavkem, že chce být v nově se rodící trojkoalici s ČSSD a ANO rovnocenným partnerem a chtěla by to zajistit tím, že by měla oproti větším stranám právo veta.

Tento požadavek strany, která není ničím jiným, než prodlouženou rukou chamtivé a mocichtivé katolické církve, je přímo nestoudnou drzostí. KDU-ČSL nemá právo se dovolávat rovné pozice s ČSSD a ANO z jednoduchého a zásadního důvodu, kterým je fakt, že si to NEPŘEJÍ VOLIČI! Kdyby si voliči přáli mít u moci KDU-ČSL, dali by této straně stejně hlasů jako ČSSD a ANO. Drtivá většina lidí si ale ve vládě KDU-ČSL nepřála a nepřeje, proto tato ministranička získala pouhých 14 poslaneckých mandátů a podle toho by se také měla chovat...

Většina lidí také nepřeje tzv. církevním restitucím, které nejsou ničím jiným, než obrovskou krádeží českému státu ve prospěch Římem řízené katolické církve! Majetek, který chce katolická církev tzv. vrátit, jí nepatřil již od dob Rakouska-Uherska a měla ho pouze ve správě. Nemá tedy na něj vůbec žádný nárok!

Kdyby tomu tak však nebylo a skutečně šlo o majetek, který vlastnila, stejně by nešlo o majetek nabytý poctivou prací.

Všichni tedy víme, na koho je KDU-ČSL napojená a na co by použila ono právo veta, které tak vehementně žádá. Zarazila by s ním jakýkoli pokus zvrátit zákon o církevních restitucích, nebo aspoň zmenšit jeho rozsah.

Všichni také víme, že katolická církev a minimálně někteří její čeští představitelé jsou napojeni na takové organizace, jako je česká odnož landsmanšaftu, jehož jsou někteří přímo členi. Lidé by si měli tato fakta uvědomit a říci nahlas ČSSD a ANO, že pokud přistoupí na podmínky KDU-ČSL, zradí tím vše, co voličům slibovaly před volbami a ztratí jejich důvěru!

Ladislav KAŠUKA

5. 12. 2013  Ladislav KAŠUKA