Petice: Nesouhlasíme s amnestií

Tzv. dílčí amnestie, vyhlášená prezidentem Václavem Klausem, nese své ovoce – trpká lednová jablíčka. Propouštění kolem 7000 vězňů je v plném proudu i dnes, zločinnost na ulicích úměrně roste.

Opoziční ČSSD chce kvůli amnestii hlasovat o nedůvěře vládě, krok prezidenta kritizuje a vadí jí, že předseda vlády amnestii spolupodepsal. Na protest proti amnestii zákonitě vznikla petice, kterou můžete podepsat zde: petice.

Během několika hodin ji už podepsalo na 20 000 lidí, v 19.00 vykazovala stránka skoro 36 000 podpisů, ve 23.00 přes 47 000! Zkrátka tento Klausův krok hnul žlučí mnoha slušným lidem a národem začíná vřít zákonitý neklid. Nenajde-li spravedlnost v představitelích státu, vezme ji do svých rukou. Klaus sice odchází s proslulou potopou v zádech, ale národ zůstává. Pověstný pohár trpělivosti s »oškubáváním« bezúhonných občanů přetekl.

Zde přepisujeme znění petice

My, níže podepsání, jsme si plně vědomi toho, že s amnestií vyhlášenou Václavem Klausem už nic moc nenaděláme. Přesto chceme panu prezidentovi, kandidátům na post prezidenta České republiky i médiím dát zřetelně najevo svoji nevoli vůči tomuto rozhodnutí hlavy státu a to už jenom proto, aby si příští »pachatel dobra« v pozici prezidenta naší země dobře rozmyslel, zda bude následovat příkladu Václava Klause a také propustí 6 000 pravomocně odsouzených zločinců na svobodu.

Podobný čin totiž považujeme za výsměch poctivé a nelehké práci českých policistů, státních žalobců a soudců, stejně jako zmaření miliard korun utracených na dopadení, usvědčení a odsouzení dotyčných osob, náhle zproštěných výkonu zaslouženého trestu. Nepovažujeme tento krok za správnou cestu, jak oslavit 20 let naší státnosti, stejně jako si nemyslíme, že by se jednalo o dobrý signál vůči nám slušným občanům.

Odkaz ještě jednou: petice

(vlh)


Zajímají-li vás další články v našem deníku, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.

4. 1. 2013  (vlh)