Demonstrace proti amnestii DNES!

Pohár trpělivosti přetekl! Spontánní demonstrace proti pohrdání slušnými lidmi našimi představiteli, jež stojí v čele v podstatě už nečeského státu, proběhne dnes, v neděli 6. ledna, v pravé poledne. Kde? V Praze na Klárově, v blízkosti stanice metra Malostranská.

Komu hnulo žlučí prezidentské rozhodnutí o škrtnutí mravenčí a nebezpečné práce našich ochránců zákona: policistů, vyšetřovatelů, soudců, nečinností nic nezmění. Ke včerejší šesté hodině večerní podepsalo petici »Nesouhlasíme s Klausovou amnestií« (stále lze podepisovat zde: PETICE) téměř 70 000 občanů.

Včera jsme o petici podali zprávu, přesto zopakujeme její znění:

My, níže podepsání, jsme si plně vědomi toho, že s amnestií vyhlášenou Václavem Klausem už nic moc nenaděláme. Přesto chceme panu prezidentovi, kandidátům na post prezidenta České republiky i médiím dát zřetelně najevo svoji nevoli vůči tomuto rozhodnutí hlavy státu a to už jenom proto, aby si příští »pachatel dobra« v pozici prezidenta naší země dobře rozmyslel, zda bude následovat příkladu Václava Klause a také propustí 6 000 pravomocně odsouzených zločinců na svobodu.

Podobný čin totiž považujeme za výsměch poctivé a nelehké práci českých policistů, státních žalobců a soudců, stejně jako zmaření miliard korun utracených na dopadení, usvědčení a odsouzení dotyčných osob, náhle zproštěných výkonu zaslouženého trestu. Nepovažujeme tento krok za správnou cestu, jak oslavit 20 let naší státnosti, stejně jako si nemyslíme, že by se jednalo o dobrý signál vůči nám slušným občanům.

Spoluobčané, jde o každého z nás.

(vlh)


Zajímají-li vás další články v našem deníku, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.

6. 1. 2013  (vlh)