Komiksoví titáni mají lákat k vědě

PRAHA - Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy spouští marketingovou kampaň zaměřenou na nové uchazeče. Chce je přilákat komiksovým webem Přírodovědci.cz, kde chemii, biologii, geologii a geografii reprezentují komiksoví titáni.

Součástí projektu je i e-shop pro učitele, kde si mohou zdarma objednat zapůjčení mikroskopů, třídní exkurzi do Chlupáčova muzea historie Země nebo výukové materiály. Podle děkana fakulty Bohuslava Gaše tak chtějí žákům ukázat, že přírodní vědy jsou krásné a dobrodružné a podchytit mladé talenty.

Jazykem a vizuálním stylem blízkým mládeži se fakulta snaží přiblížit přírodovědná bádání. Geologii třeba představuje kamenný avatar trhající kus zemské kúry, pod kterou tryská žhavá láva. Podle Gaše se neorientují jen na maturanty, ale i na děti na základních školách.

»Každý chce být právník nebo psycholog, ale ty přírodní vědy jsou strašně důležité,« upozornil děkan. Proto pro děti připravili nejrůznější soutěže a zajímavosti, po zaregistrování obdrží magnetickou kartu a budou moci jednou ročně zdarma do fakultních sbírek a muzeí.

Pro učitele byl pak vytvořen objednávkový systém, kde si mohou zdarma domluvit zapůjčení techniky, třídní exkurze na fakultních pracovištích a navrch dostat samolepku na kabinet s nápisem Zde najdeš přírodovědce a obrázkem rostlinné příšery.

Součástí projektu je i vlastní kanál na sociální síti YouTube, kde jsou třeba videa tančících makrofágů, fanouškovská stránka na Facebooku, trička a plakáty do škol.

(red)

3. 11. 2011  redakční zpráva