Pražský dopravní podnik ovládl organizovaný zločin?

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) prý využívá organizovaná skupina lidí jako svůj zdroj příjmů.

Včera to uvedl bývalý ředitel rozvědky Karel Randák, který nyní působí v Nadačním fondu proti korupci. Peníze údajně unikají např. při dodávkách náhradních dílů, pohonných hmot nebo z výroby jízdenek.

Na podezřelé okolnosti v DPP v nedávné době upozornila kauza předražených jízdenek. Společnost Neograph, která je pro DPP dodávala, měla mít uzavřenou smlouvu s firmou Cokeville Asset Inc. sídlící na Britských Panenských ostrovech.

Za zprostředkování smlouvy měla tato společnost dostat z každého lístku 17 haléřů. Podle Randáka je Cokeville napojena na pražského lobbistu Ivo Rittiga, spojovaného s ODS, například s bývalým středočeským hejtmanem a nynějším ministrem zemědělství Petrem Bendlem.

Nadační fond proti korupci má prý důkazy, že mezi Rittigem a firmou existuje smlouva o spolupráci, na jejímž základě má firma Rittigovi vyplácet provize ve výši 160 000 eur měsíčně a další procenta ze zisku..........

Dokončení článku naleznete na straně 2 buď v tištěné podobě na stáncích, nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.

(cik)7. 12. 2011  (cik)