Když nebudou mít lidé práci, nebudou ve městě žít

Podpořit kandidáty do městského zastupitelstva v Bruntále přijel předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. Bruntál je postižený dlouhodobě jednou z nejvyšších nezaměstnaností v republice, což je důsledkem mimořádně vysokého poklesu zemědělské a průmyslové výroby v regionu.

Program pracovního jednání byl tomu uzpůsoben. Dopoledne za účasti lídra kandidátky KSČM Karla Svobody, předsedy OV KSČM Pavla Bačgoně a dalších kandidátů navštívil místní LIGU, o. p. s. Společnost nyní zaměstnává přes 40 občanů zdravotně postižených anebo těch, kteří jsou dlouhodobě bez práce a znovu se učí pravidelně pracovat. Sdružení pracuje 24 let a zkušenosti byli načerpat primátor Chomutova, Olomouce a dokonce i americký velvyslanec v roce 2007. Dále si delegace prohlédla nové pohřebiště, které je ve správě technických služeb, jejichž 100procentním vlastníkem je město.

Poslední zastávka před volebním shromážděním byla ve výrobně-obchodní firmě Františka Cába (třetí na kandidátce), kde za účasti zaměstnanců byl podrobně seznámen, jak současné zákony o potravinách dělají za účasti nadnárodních výrobců a obchodníků z našich středních a malých výrobně-obchodních firem doslova otroky. Bez přijetí zákona o mimořádné tržní síle se dále budou regiony mimo Prahu vylidňovat a republika ještě více chudnout.

Vyvrcholením návštěvy bylo náměstí, kde za slunečného počasí v době od 14.00 do 16.00 hodin proběhlo předvolební shromáždění. Bylo představeno všech 27 kandidátů do zastupitelstva města. Jednotliví kandidáti sdělovali sympatizantům a občanům procházejícím z práce domů své konkrétní návrhy, jak budou jednotlivé problémy ve městě řešit, pokud budou zvolení. Pro účastníky bylo zajištěno posezení a malinovka, vyrobená českou firmou z blízké Opavy, kterou roznášely s volebním programem především kandidátky do zastupitelstva. Čtvrtý na kandidátce, Pavel Bačgoň, zdůraznil nutnost účastnit se voleb, vysvětlil způsob volby a popřál všem šťastnou ruku při výběru kandidujících subjektů.

Zastupitelé KSČM podrobně předložili písemně pro každého občana, jak pracovali a hlasovali nejen za poslední čtyři, ale dokonce za posledních osm let, a předali nový konkretizovaný osmnáctibodový program na léta 2014-18.

Akce se včetně procházejících občanů zúčastnilo přes 400 lidí. V průběhu shromáždění byla podepisována petice Evropané proti válce.

Heslo bruntálských kandidátů je Více práce z místních zdrojů a zajištění rovných podmínek odbytu toho, co zde vyrobíme.

(pb)
FOTO - archiv OV KSČM Bruntál

7. 10. 2014  (pb)