Francouz nalomil psychiku Ocelářů

Lepší vybruslení do finálové série play off si hokejisté Litvínova nemohli přát. Vůbec jako první dokázali v letošních vyřazovacích bojích dobýt ocelovou Werk arénu. V závěrečné zápasové přetahované se tak ujali po sobotním mači vedení 1:0. Domácí roli favorita tentokrát nezvládli. Působili nervózně. Jejich snahu definitivně zamáčkly do ledu tři přesilovkové trefy soupeře.

Už před začátkem finálové série se vznášel nad ledem velký otazník. Poradí si třinecké hvězdy v repre formě s chytajícím gólmanem Vervi? Obavy třineckých byly na místě. Byl to právě brankář Pavel Francouz, který psal scénář úvodního ledového představení série. O to více se očekávalo nedělní herní pokračování pod číslem dvě.

Domácí hráči nebyli v příliš záviděníhodné situaci. Ztráta úvodního střetnutí byla jednak nečekaná a pochopitelně nepříjemná. Hosté naopak v pohodě. Měli nahráno a moc dobře věděli, že pokud vyhrají také druhé utkání, mají soupeře před domácími zápasy »na talíři«.

Podle všeho to rozpoložení promluvilo také do důležité první trefy. Po hrubé chybě domácí obrany se prosmýkl do střelecké pozice Petružálek a hosté vedli. Úvodní gól poznamenal další dění mezi mantinely. K hokeji se domácí vrátili až v závěru třetiny, ale skóre se už neměnilo.

Přestávka Ocelářům pomohla. Zjednodušili hru a před Francouzem bylo najednou živo. S čekáním na domácí gól, tak se hrálo ve druhé dvacetiminutovce díky famóznímu výkonu strážci litvínovské svatyně až do 39. minuty. Brankou do šatny srovnal na 1:1 Galvas.

Hokejová štěstěna stála v úvodu závěrečné dvacetiminutovky tentokrát na straně hostů. Jak jinak než v početní převaze posunuli skóre opět na svou stranu. Zmar domácích, kteří opět nedisciplinovaně faulovali, podtrhl dalším gólem v početní převaze Hübl. Pět minut před koncem dovolil domácím nádech Polanský, ale čas pracoval proti. Litvínov dobyl ocelovou pevnost také podruhé. Recept byl opět stejný. Rozvaha, přesilovky a střelecká produktivita.

Finále play off

První utkání

Třinec - Litvínov 1:3 (0:1,1:2,0:0)

Branky: 27. Polanský - 6. Kubát, 34. Lukeš, 39. Pavelka. Rozhodčí: Hradil, Šír - Bláha, Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 0:1.

Druhé utkání

Třinec - Litvínov 2:3 (0:1,1:0 1:2)

Branky: 39. Galvas, 55. Polanský - 4. Petružálek, 46. R. Hanzl, 48. Hübl. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 0:2.

Extraligová baráž

Olomouc - Slavia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 19. Kucharczyk, 31. T. Rachůnek - 43. Vlasák. Rozhodčí: Hejduk, Hodek - Blaha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 4031.

České Budějovice - Chomutov 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky: 31. Gajovský, 48. D. Květoň, 49. O. Kaše, 56. V. Růžička ml. Rozhodčí: Homola, Pešina - Charvát, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 6018.