Účel demonstrace v Hradci Králové

Dnes, v pondělí 25. února, svolávají dva krajští zastupitelé Vladimír Derner (KDU-ČSL) a Miloslav Plass (ODS) spolu s představitelem soukromých zemědělců panem Smetanou na Pivovarské náměstí před sídlo správy a samosprávy Královéhradeckého kraje Únorovou demonstraci proti účasti komunistů v radě kraje.

[o]

Ctím právo každého občana vyjádřit veřejně svůj názor a nehodlám ho upírat ani zmíněným svolavatelům demonstrace, jimiž jsou podle loga na letáčku Mladí konzervativci a Mladí křesťanští demokraté spolu s Konfederací politických vězňů a Asociací soukromých zemědělců. Jen mne v případě obou pánů zastupitelů překvapuje forma, již zvolili.

Jako členové samosprávného orgánu totiž nevznesli žádnou konkrétní připomínku k programovým cílům tří radních Královéhradeckého kraje, zvolených za KSČM, a najednou proti nim protestují. Je jejich věc, že dali přednost vystoupení na náměstí k jim nakloněnému publiku před věcnou debatou na zastupitelstvu kraje.

Tím se ale vnucuje další otázka. Když pánové nemají k programu komunistických radních věcné připomínky a nevyužili ten nejjednodušší způsob, jak jejich »totalitnímu řádění« v radě kraje zabránit, je otázkou, jestli vůbec nějaké konkrétní argumenty mají.

Jestli nejde spíše o to, označit za největší problém kraje komunistické radní právě v době, kdy na kraj a jeho obyvatele plnou silou dopadá asociální politika současné vlády.


Zatímco »totalitní radní« si lámou hlavu, jak třeba nalézt peníze na to, aby zabránili likvidaci krajských nemocnic úhradovou vyhláškou ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), a řeší další vážné problémy, které si kraj nezavinil, ale vděčí za ně vládě pravice, opoziční zastupitelé svolávají demonstrace.

Nejde spíše o odvedení pozornosti občanů, kterým se pod současnou vládou žije čím dál tím hůř, k pseudoproblémům a ideologickým frázím? V Bibli kralické se píše, že »po ovocích poznáte je«.

Nuže ptejme se, co dokázal pan Derner za čtyři roky v křesle krajského radního, a co pan Plass za osm let. I za ně ať mluví skutky, a ne velká slova a prázdná gesta.

Taťána LANKAŠOVÁ, předsedkyně Královéhradeckého KV KSČM


Jako každé pondělí jsme pro vás připravili dvoustranu zpráv z různých krajů ČR:

Zajímají-li vás výše zmíněné zprávy, čtěte o všem na stranách 12 a 13 buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


25. 2. 2013  Taťána LANKAŠOVÁ