Kantýna dražší restaurantu

Kapitalismus zakořenil. Dostal se pod kůži většiny našich spoluobčanů tak silně, že by se dalo bez obav, či spíše právě s nimi, napsat, že natrvalo. Naštěstí nic netrvá věčně a je jen na nás, zda po téhle fázi kapitalismu bude následovat jiná, lidštější (může-li ovšem být jakýkoli kapitalismus lidský), nebo naopak zda bude následovat sebedestruktivní konec jedné další »civilizace«.

[o]

Současný kapitalismus vzešel z »postrevoluční« fáze divokého kapitalismu 90. let, připomínající Divoký západ 19. století, tzv. dickensovský kapitalismus, kde jediným pravidlem bylo »Ukradni, co můžeš aneb Kdo dřív přijde, ten víc nahrabe«. Zdánlivě má současný kapitalismus určitá pravidla, politici a ekonomové už tolik po svém »neprivatizují«, tj. nerozkrádají to, co tu vybudovaly generace lidí ve prospěch státu, ale vskutku jen zdánlivě. Ona je totiž otázka, zda k určitému zklidnění nedošlo proto, že už pomalu není co rozkrádat... Dokud ale bude chybět například zákon o lichvě, nějaký řád nehrozí!

A že by stíhat lichvu bylo zapotřebí až hanba. Viz jeden konkrétní příklad z ulice Politických vězňů, kde sídlí i redakce Haló novin.

V naší redakci působím už bezmála 18 let, docházím do ní ještě o bezmála pět let déle, a co pamatuju, tak jsme vždycky měli v přízemí (dnes tedy patře Nula) kantýnu. Takovou tu klasickou kantýnu, jaké pamatujeme z dob minulého režimu. Kantýnu, kde se dalo a v podstatě dá dodnes najíst za pár kaček. Není sice tak levná, jako parlamentní jídelna, ale na poměry centra naší metropole je pořád jasně nejlevnější široko daleko. Taky má proto problémy, resp. její provozovatelé. Za tu dobu, co se v budově ÚV KSČM potuluju, už ty problémy mají třetí majitelé. A teď dokonce hrozilo, že i oni budou muset skončit, protože jen o dva domy vedle vyrostla »Kantýna« nová, která nemá problém s reklamou, a tak je vidět široko daleko (na rozdíl od té naší, kam se také dá chodit i zvenčí). Inu, vyzkoušel jsem ji také. A mohu potvrdit, že té staré dobré zůstanu věrný!

Tipnete si, kolik v nové »Kantýně« stojí deset deka vepřového s přílohou plus vařenou mrkví a třemi deckami ředěné pomerančové šťávy (limonády)? Tak se nejprve usaďte, popřípadě podržte něčeho bytelného. Přes 320 korun (tedy i s DPH). Jen ty dvě malé vařené mrkvičky z toho dělaly 48 korun. Maso 113, limča 65, příloha 90...

Víte, kdyby ten ústav majitelé falešně nenazvali kantýnou, tak bych možná ani o lichvě nepsal. Jenže kdyby ho nazvali restaurací, tak bych do něj asi ani nevstoupil. Takže podvod. Neměl by být stíhatelný? V normálním režimu ano.

Roman JANOUCH

11. 4. 2017  Roman JANOUCH