Fuksa i Dostál získali na SP v Bělehradě zlato

Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál v neděli na Světovém poháru v Bělehradu získali zlatou medaili. Fuksa ovládl po sobotním kilometru i sprinterský závod na 200 metrů a v této sezoně, jejímž vrcholem bude na konci srpna mistrovství světa v Račicích, oslavil už pátý triumf ze šesti možných. Dostál na neolympijské pětistovce navázal na své vítězství před týdnem v Szegedu.

Trojnásobný olympijský medailista Dostál byl suverénní a zvítězil téměř o sekundu. Druhý skončil se ztrátou 960 tisícin úřadující mistr světa Dán René Poulsen. V sobotu na kilometru byl český kajakář, jenž úvodní pohárový víkend vynechal, pátý.

Fuksa v neděli v srbské metropoli zvítězil na dvoustovce o 123 tisícin před úřadujícím mistrem světa Arťomem Kozyrem z Běloruska. Zlatý double se čtyřiadvacetiletému českému kanoistovi povedl i před dvěma týdny během pohárového víkendu v Portugalsku. O minulém víkendu v Szegedu skončil na dvoustovce pátý.

Ve finále kanoistek obsadila dnes Jana Ježová sedmé místo. O medaile pojede ještě čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba v závodu na 500 metrů.