Za životem v jedné stopě…

Exkluzivní česká premiéra Ducati Panigale V4, první představení novinky Norton V4 a hlavně MV Agusta F4 RC Reparto Corse na živo! K tomu už 14. ročník Bohemian Custom Bike, Harley-Davidson, kaskadéři, Indian i novinky od tuzemské Jawy. Tradičnímu veletrhu Motocykl, který byl hlavním lákadlem minulého víkendu, letos opět vzrostl kredit!

Většina čtenářů, a to pro ně svět rychlých kol může být španělskou vesnicí, si jistě všimla souboje na poli tuzemských motocyklových výstav, který trvá už od roku 2010. Skutečnost, že máme veletrhy dva, ve stejný termín a jednou za dva roky dokonce ve stejném městě, nebaví návštěvníky a už vůbec ne pořadatele. Ovšem letos se něco přihodilo. Termíny se odlišily, města oddělila – a vydělali na tom nejen vystavovatelé, ale především návštěvníci.

[o]

A že toho bylo k vidění opravdu hodně! Letošní přehlídka motocyklů, čtyřkolek, doplňků, techniky, sportu a života v jedné stopě se nesla v duchu řady novinek a zajímavostí. Zastoupeny byly jak tradiční motocyklové firmy, tak i úplné novinky na českém trhu. Značka Triumph seznámila veřejnost se záplavou nových lákadel. Představeny byly dva nejnovější přírůstky populární kategorie Modern Classic. Zcela nový Bonneville Speedmaster a nástupce loňského motocyklu roku kategorie cruiser chopper, Bobber Black. Po delší absenci se na veletrhu Motocykl 2018 objevily motocykly značky Honda v zastoupení dealera Auto Jarov.

V letošním roce se mohli návštěvníci poprvé v České republice seznámit s motocykly s nízkým obsahem do 125ccm UM (United Motorcycles) ve Střední hale Průmyslového paláce. UM byla poprvé v zemích Evropské unie představena v loňském roce na výstavě EICMA v Miláně.

Dále si mohli fajnšmekři do motorů užít novinky vystavené pouze na veletrhu v Praze - Moto Morini Milana a Corzarro 1200 ZZ. Seznámit se mohli i s novinkou Norton V4. Norton se hrdě považuje za skrz-naskrz britskou značku s ruční výrobou cca 250-300 kusů unikátních motocyklů, s vlastním vývojem, s vlastní výrobou dílů. Zastoupení měl i jediný český výrobce elektrických motocyklů KUBERG, který se věnuje výrobě unikátních elektrických motorek, jež se svým osobitým a promyšleným designem nezaleknou srovnání s konkurencí se spalovacími motory.

Bizarní kreace

Bohatý byl i doprovodný program a zapomenout nelze ani na výstavu motocyklových staveb a přestaveb Bohemian Custom Bike 2018 (BCBike). »Bohémka« se letos opět vrátila do levého křídla a představila ty nejzajímavější a v mnoha případech možná i »nejbizarnější« kreace na téma motocykl. Expozice samozřejmě nebyla jen o silných strojích. Návštěvníci zde mohli také pořídit motorkářské oblečení, doplňky, příslušenství a další. Zkrátka a dobře – Pražané se dobře bavili, a to ve všech věkových kategoriích, a ani jim nevadilo, že se museli vypořádat s úbytkem sličných modelek a hostesek…

Marcela ŠPIČKOVÁ

FOTO – autorka

10. 3. 2018  Marcela ŠPIČKOVÁ