Nejlepší firmy a podnikatelé oceněni v Náchodě

Východočeský Náchod bývá často spojený s kulturními akcemi, a to velmi vydařenými. Čtenáři Haló novin z našich stránek dobře znají Muže roku, který je jakousi pánskou obdobou České Miss, nebo Batist NEJ sestřičku, jež vzdává hold zdravotním sestrám. Na sklonku týdne se v Městském divadle Dr. Josefa Čížka uskutečnil i slavnostní galavečer pořádaný Krajskou hospodářskou komorou, v rámci kterého byly vyhlášeny nejlepší firmy a živnostníci roku Královéhradeckého kraje.

Na pódiu nechyběla ani stínová ministryně KSČM pro resort zdravotnictví Soňa Marková, která předala ocenění pro nejlepší firmu do 50 zaměstnanců. Tou se stala tiskárna Uniprint, s.r.o. z Rychnova nad Kněžnou. »Zúčastnila jsem se již třetího ročníku, který se letos rozšířil o firmy z celého kraje. Na můj návrh bylo letos poprvé předáno ocenění i Podnikatelce roku. Ženy se začínají čím dál více prosazovat i v oborech, které dříve náležely jen mužům, a ocenění i povzbuzení si rozhodně zaslouží,« uvedla pro náš deník Marková.

[o]

Podle ní jsou takovéto akce velmi důležité pro další rozvoj podnikání, pro povzbuzení i upozornění na případné problémy. »Věřím, že přispějí k rozvoji celého regionu. Úspěšní podnikatelé a živnostníci vytvářejí také příznivé podmínky pro své zaměstnance, a to má samozřejmě vliv na celé jejich rodiny a spokojený život,« dodala Soňa Marková.

Výherci pěkně pohromadě

Ocenění bylo uděleno v pěti kategoriích – jednu už jsme zmínili, tak ještě pro pořádek další čtyři. Vítězem kategorie Živnostník se stal podnikatel v oboru stavebnictví Zdeněk Kalináč z Jičína, v kategorii Obchodní společnost do 250 zaměstnanců zvítězila společnost HALLA, a.s. z Nového Města nad Metují, která vyrábí designová technická svítidla, premiantem kategorie Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců se stala trutnovská strojírenská firma KASPER KOVO s.r.o. a zmiňované ocenění pro nejlepší Podnikatelku roku si odnesla Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová z Hradce Králové, jež stojí v čele společnosti PETROF, největšího výrobce akustických pian v Evropě. Samostatnými oceněními, která v rámci slavnostního večera putovala k vybraným firmám a podnikatelům, byla Cena starosty města Náchod, jejímž čerstvým držitelem je náchodská potravinářská společnost DRANA s.r.o., a dvě Ceny MONETA Money Bank, a.s., generálního partnera. První z nich získala společnost VIBROM s.r.o. z Třebechovic pod Orebem, která zpracovává pokročilé keramické a kovové prášky a speciální plasty. Druhou obdržela Barbora Petrů, DiS., jež pod značkou BAJA design vyrábí dětské oblečení.

Akce Firma a živnostník Královéhradeckého kraje roku 2017 byla zahájena na přelomu letopočtu, kdy v každém okrese – královéhradeckém, náchodském, trutnovském, jičínském a rychnovském proběhly v režii pořádající Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje nominace. Nejvyšší počet hlasů v každé kategorii určil okresní vítěze jednotlivých kategorií a ti postoupili do krajského kola. Každá kategorie tak měla pět finalistů. Konečné hodnocení pak provedli členové představenstva a dozorčí rady KHK KHK, kteří svým hlasováním rozhodli o celkových vítězích.

(koz)

FOTO – KHK KHK (1) a archiv Soni MARKOVÉ

17. 3. 2018  (koz)