U Prahy hoří hala na recyklaci odpadů, nikdo se nezranil

V Úholičkách u Prahy hoří hala na recyklaci odpadů o rozměrech zhruba 100 krát 50 metrů, oheň se rozšířil i před halu. Hasiči nejdříve vyhlásili druhý stupeň poplachu, který později zvedli na třetí stupeň ze čtyř. Při požáru se nikdo nezranil, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. V hale hoří nadrcené papíry a plasty, oheň se rozšířil před halu na uskladněný materiál. Podle starostky Úholiček Terezie Kořínkové místním nehrozí nebezpečí.

"Již tam jsou hasiči a ti to uhasí," řekla ČTK Kořínková. Třetí stupeň poplachu vyhlásili hasiči podle Svobody především kvůli nedostatku vody, kterou k místu zásahu vozí kyvadlově. Díky včasnému zásahu se hasičům zatím podařilo zabránit rozšíření požáru na vedlejší halu, kde jsou uskladněné pohonné hmoty. Požár ale stále není pod kontrolou. Kouř je vidět ze vzdálenosti několika kilometrů, zásah podle Svobody potrvá dlouho.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Čtvrtý je nejzávažnější, bývá vyhlašován v případech, kdy oheň ohrožuje více než tisíc lidí, celé obce nebo plochy území nad jeden kilometr čtvereční.

(čtk)

 

30. 4. 2018  (čtk)