Srdce pomáhalo v Hybernii

Pražské Divadlo Hybernia bylo v pondělí svědkem ojedinělé charitativní akce - galakoncertu Srdce pomáhá pro obecně prospěšnou společnost Život dětem.

S nápadem pomoci přišli producent Jarda Pilnaj a zpěváci Hynek Tomm a Bohuš Matuš. Společně pozvali další zpěváky, a tak se na pódiu mohli postupně představit taková jména jako Kateřina Brožová, Magda Malá, David Uličník a Jiří Škorpík (In Concerto), Zbyněk Drda, Zbyněk Fric, Tomáš Vaněk, Petr Kutheil, Klára Kozlovská, Esther Lubadika, Eliška Ochmanová, Petr Ryšavý, Milan Peroutka, Anna Slováčková, Monika Sommerová, Valentýna Vlková či Ladislav Korbel. Zazpívali si i pánové Tomm a Matuš, nechyběl ani dětský sbor, houslistka, světelná show (Aliatrix) a další lákadla. Slovem provázel Michal Halačka a ke všeobecné pohodě hrál Charlie Band. Přítomní mohli slyšet nejen sólové písně, ale i mnoho krásných duetů.
»Společně s obecně prospěšnou společností Život dětem jsme na závěr předali část výtěžku konkrétním dětem nemocným rakovinou. Výtěžek umožní těmto rodinám starat se o své těžce nemocné děti a zaplatit jim zdravotní materiál, pomůcky nebo rehabilitace, které jsou pro zlepšení jejich stavu tolik potřebné, ale zdravotní pojišťovny je nehradí,« uvedl Jarda Pilnaj.

[o]

Vzpomínky na rodiče

Když se na koncertě na podporu léčby rakoviny dětí objevili Kateřina Brožová s Hynkem Tommem, nikoho to nepřekvapilo. Zaprvé spolu nazpívali duet a zadruhé, což je už bohužel smutnější, oba nádorové onemocnění připravilo o jednoho z rodičů. »Ano, bohužel zkušenost s rakovinou mám. Můj tatínek měl rakovinu prostaty. Dvacet let s touto nemocí bojoval. Odešel před rokem, po druhé recidivě v kombinaci s Alzheimerovou chorobou. Bylo to velmi těžké. Pro mě osobně je naprosto samozřejmé pomáhat druhým, těm, co to potřebují. S neziskovou organizací ‚Srdce pomáhá‘ spolupracuji již několik let a jsem ráda, že mohu podpořit organizaci, která pomáhá vážně nemocným dětem,« svěřila se oblíbená herečka a zpěvačka.

Zpěvák Hynek Tomm zase na konci minulého roku přišel v důsledku zákeřné choroby o maminku. »To byl hlavní důvod, proč jsem se rozhodl uspořádat koncert na pomoc nemocným rakovinou,« prozradil sympatický zpěvák. »Oslovil jsem organizátora Jardu Pilnaje a Marii Křepelkovou, s nimiž jsme dali dohromady program Galakoncertu, ve kterém vystoupila celá řada prima lidí. Nyní už se ale připravuji na svůj koncert na letní scéně pro Festival k 15letému výročí na Vyšehradě. Moderovat bude moje letitá kamarádka Uršula Kluková. Kromě běžných vystoupení chystám v říjnu velké překvapení pro fanoušky. A pak už se budu těšit na svůj Vánoční koncert 26. 12. 2018 v mém rodném Chebu. Ten bude, podobně jako Galakoncert v Hybernii, velkou srdeční záležitostí. Věnuji ho totiž vzpomínce na moji maminku,« uzavřel Hynek Tomm.

(pb)

FOTO – Petr BRODECKÝ

12. 5. 2018  (pb)