Jde do tuhého! Kdo se stane Českou Miss?

Kostky jsou vrženy! Deset finalistek soutěže Česká Miss 2018 bylo slavnostně představeno na tiskové konferenci v pražském Hotelu Augustin. Vše nyní směřuje až k cílové rovince, kterou bude finálový galavečer 2. června v Multifunkční aule Gong v Ostravě. Uvádět ho bude Martin Dejdar, v roli hlavní pěvecké hvězdy vystoupí Dara Rolins a přímým přenosem vysílat celoplošná Televize Seznam.

Letošní ročník bude v pořadí druhý pod novým vedením, které představuje ředitelka soutěže Eva Čerešňáková a její partner Martin Ditmar. Loni to bylo vše hektické, neboť proti soutěži zbrojila řada médií a klacky pod nohy jí házely soudní pře – hlavně s bývalým vedením. V tomto roce se zdá být vše zahlazeno a zažehnáno, a už na první pohled soutěž a vše okolo ní šlape jako dobře promazaný stroj.

[o]

Čerešňáková Haló novinám prozradila, že pořád je vše, co se týká organizace, hodně náročné a vyčerpávající. »Člověk se ale získanými zkušenostmi posouvá dál. Vážím si především partnerů, kteří jsou s námi druhým rokem a podpora z jejich strany je stejná, ne-li větší. A k nim přibývají partneři noví, což je super,« pochlubila se Čerešňáková a pokračovala: »Příprava druhého ročníku byla klidnější z hlediska toho, že už se nemusíme vyrovnávat se silnými útoky ze strany médií a ani neběželo tolik soudních sporů. Ale zase nás hodně tlačil čas. Loni bylo finále v září, letos bude na začátku června. Místo dvanácti, či ještě více, měsíců máte v podstatě osm. Do toho Martin ležel v nemocnici a celý podzim jsem řešila jeho zdraví,« zmínila Čerešňáková zákeřnou chorobu v podobě akutního zánětu slinivky břišní, kvůli níž Ditmar dokonce bojoval o život. »Reálně jsme tudíž začali připravovat Miss v listopadu a v prosinci, a to v obrysech. Naplno jsme se do toho vrhnuli v lednu. Takže to byl zase jiný druh stresu než loni, protože jsme na všechno měli daleko méně času. Ale máme krásné finalistky, z nichž bude těžké vybrat jednu jedinou vítězku. A já sama za sebe vidím, že jsem zkušenější a mohu zlepšovat vše okolo. Už to není jen o tom, jak to celé zvládnout, ale jak vypilovat i ty nejmenší detaily, aby projekt mohl růst,« připojila ředitelka České Miss.

Má mezi desítkou finalistek svoji favoritku? »Jména vám samozřejmě neprozradím. Řekla bych, že na začátku jsem vnímala silnější a slabší polovinu, ale čím dál toho dívky více zažívají, tím se karty obracejí a můj pohled se mění. Pokud mám mluvit za sebe, nevidím mezi desítkou finalistek jasnou vítězku, abyste si řekli, že je hotovo a netřeba nad ničím více přemýšlet,« dodala Čerešňáková.

Exkluzivní korunky

Vítězky České Miss 2018 se mohou těšit nejen na zajímavé ceny, ale také hodnotné a originální korunky. Vizuály korunek byly odhaleny v Hotelu Augustine a bylo prozrazeno, že skleněné korunky budou malované žlutým i růžovým zlatem a platinou. Exkluzivně je vyrobila světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock.

(koz)

FOTO – Haló noviny/Marcela ŠPIČKOVÁ

19. 5. 2018  (koz)