Nový koncert, nová soutěž

Po Zahrádkách Dolní Dunajovice

Společnost Martin Production pořádá už 1. září (tedy ani ne měsíc po Zahrádkách) další benefiční koncert, tentokrát pro pacienty s nemocí motýlích křídel, a to na návsi v jihomoravských Dolních Dunajovicích. Haló noviny u toho opět budou jako mediální partner.

Díky Martinu Francemu tu vedle něj zazpívají Leona Machálková, Yvetta Blanarovičová, Jitka Zelenková, Chantal Poullain, superstároví finalisté Martina Balogová, Sámer Issa a Thomas Puskailer, ale i Mužský pěvecký sbor Dolní Dunajovice.

Doražte příští sobotu od 18 hodin a zakupte si vstupenky za 200 Kč, nebo soutěžte s námi a vyhrajte až 3x2 lístky (zapsání na volný vstup přes guestlist), když na mail petr.kojzar@halonoviny.cz odpovíte, co představuje nemoc motýlích křídel?

------------------------------------------------------------------------------------------------

První srpnovou sobotu se na nádvoří zámku Zahrádky, který najdete u České Lípy, odehrál již jubilejní 20. ročník benefičního koncertu »Noc s hvězdami«, jehož výtěžek je použit na obnovu této vyhořelé památky. Jedním z mediálních partnerů tohoto jediného prázdninového popového fesťáčku byly i Haló noviny...

Na koncert během odpoledních zvukových zkoušek postupně dorazili megahvězdný druhý největší zpěvák v ČR David Deyl se svou managerkou, slovenská legenda Marcela Laiferová, která benefici pojala částečně jako dovolenou, neboť zde byla už několik dnů a navštěvovala přátele (po koncertu další den např. odjela k Martinovi Francemu na chalupu na Kokořínsko). Neskutečně vitální Laiferová při poslední písničce slezla z pódia k divákům a tančila spolu s nimi.

[o]

Přijela též stále hvězdná Ilona Csáková (byť teď už víc na Moravě než v Čechách), která si odskočila z Jeseníků, kde tráví dovolenou s rodinou. To rockerka a vítězka jedné z řad ČeskoSlovenské SuperStar Sabina Křováková málem koncert nestihla, protože měla defekt s autem, ale vše nakonec dopadlo dobře a charitativní vystoupení absolvovala.

Dorazil i muzikálový Nick Carter z ještě nenavečeřené Adély Divadla Broadway Petr Vondráček, jenž si to přisvištěl z akce, kde předtím také zpíval, na zámku Zahrádky přidal dva songy a jel zpívat ještě na další koncert...

Zuzana Nová kromě zpívání s kapelou The RockSet zazpívala i v hlavním programu a zde si střihla duet Mosty se zpěvákem a hlavním producentem koncertu Martinem Francem. Ten se zároveň pochlubil, že je čerstvým strejdou a ukázal teprve dvouměsíčního synovce Jakuba.

Až během koncertu dorazil i energetický TOPhvězdný bonus Josef Laufer, který zazpíval hned několik songů a jako poslední dal nesmrtelný hit Sbohem lásko já jedu dál, ke kterému ho přišli na jeviště podpořit i jeho další kolegové.

Představili se zde i mladý a talentovaný Milan Šatník, mladá zpěvačka Kamila Hübsch (novodobá Iveta B., se kterou jsme nedávno přinesli v Bonusu rozhovor) nebo slovenský zpěvák Peter Armstrong Ondria, který vyšvihl songy od legendárního Louise Armstronga.

A jako netradiční překvapení večera se objevila první pánská česká burlesque skupina The Roosters, která také roztleskala celé publikum.

Jelikož v letošním roce si připomínáme 100leté výročí československé státnosti, někteří z interpretů to vzali poctivě a hrdě si vylepili na obličej samolepku české (či vlastně dříve československé) vlajky.

Na pódiu předal France starostovi obce Zahrádky Ladislavu Chvojkovi šek v hodnotě více než 58 000 Kč (ze vstupného) a poté se návštěvníci koncertu přesunuli na zámeckou zahradu, kde se odehrál koncert kapel.

Celou slávu už poosmnácté odmoderovala exnovácká rodinná moderátorská dvojice Markéta Mayerová a Slávek Boura.

A už teď je jasné, že se diváci mohou těšit na 21. ročník tohoto koncertu, který se uskuteční v sobotu 3. srpna 2019. My se těšíme. A vy?

Roman JANOUCH

FOTO - FotoSféra

23. 8. 2018  Roman JANOUCH