Železnice bude mít nové zastávky

Síť železničních zastávek v České republice se rozroste o čtyři nové zastávky. Ty vzniknou ve Středočeském, Jihočeském a Pardubickém kraji. Informoval o tom Drážní úřad.

Celkem je na tuzemské železnici více než 2800 zastávek a stanic. Zastávky by měly začít fungovat v průběhu letošního a příštího roku.

»Díky výstavbě nových zastávek se železnice přibližuje cestujícím, což má pozitivní dopad. Lidé mohou vlaky využít na každodenní dojíždění do škol a zaměstnání nebo využít občasné jízdy za zábavou a výlety,« uvedl ředitel Drážního úřadu Jiří Kolář.

Dvě nové zastávky vzniknou ve Středočeském kraji. Na trati č. 70 mezi Prahou a Turnovem vznikne zastávka Neratovice sídliště. Na trase č. 200 Praha-Beroun-Písek pak budou cestující moci nově využít zastávku Příbram sídliště.

Železnice v Jihočeském kraji se rozroste o stanici Dynín zastávka, která vznikne na trati č. 220 mezi Benešovem u Prahy a Českými Budějovicemi. Čtvrtou novou zastávkou pak bude Újezd u Chocně-Chloumek v Pardubickém kraji na trati č. 20 Velký Osek-Hradec Králové.

Už na začátku roku Drážní úřad zaevidoval novou zastávku Dýšina mezi Plzní a Rokycany. Některé již zavedené zastávky naopak svůj název změní. Železniční stanice Hrušovany nad Jevišovkou se bude nově jmenovat Hrušovany nad Jevišovkou-Šanov.

(ici)

20. 8. 2018  (ici)