V ostravské zoo havaroval vláček

V ostravské zoologické zahradě krátce po poledni havaroval výletní vláček. Soupravě údajně selhaly brzdy. Dva vagony se převrátily. Čtyři lidé utrpěli zranění.

Informoval o tom mluvčí ostravské policie Richard Palát, který potvrdil, že se policie kolizí zabývá. Vláček podle výpovědi svědků při klesání začal najednou zrychlovat, vyjel mimo komunikaci a havaroval. První dva vozy se převrátily. Zranění utrpěli čtyři cestující, kteří v nich cestovali.

Sedmdesátiletý řidič uvedl, že soupravě selhaly brzdy. »Nyní zkoumáme, zda nehodu skutečně zavinila technická závada,« uvedl Palát. Dodal, že policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Je ale možné, že jej překvalifikuje na obecné ohrožení z nedbalosti.

Záchranáři na místě ošetřili čtyři lidi, možná ale zraněných bude víc, podle policie pravděpodobně další lidé vyhledali ošetření později.

Jeden z vozů přímo zavalil čtyřicetiletého muže a desetileté dítě. »Svědci události je vyprostili. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, chlapec měl bouli na hlavě a udával bolest hlavy,« uvedl mluvčí záchranářů Ladislav Lang. Oba sanitky převezly do ostravské fakultní nemocnice. Tam skončila i sedmadvacetiletá žena, která při nehodě utrpěla zranění stehna a bérce a pětiletá dívka si stěžovala na bolest kotníku.

Tragicky skončila nehoda podobného vláčku v červenci v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Pětiletého chlapce tam vláček srazil, přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Policie tuto nehodu stále vyšetřuje, vláček jezdí v areálu dál, provozovatelé ale zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků.

(cik)

23. 8. 2018  (cik)