Komunisté se Zemanovci se loučili s létem

Rozloučení s létem pro veřejnost upořádali v sobotu v bystrckém přístavišti Brněnské přehrady komunisté jihomoravské metropole a členové Strany Práv Občanů - Zemanovci. I když jejich setkání s občany dešťové přeháňky zprvu příliš nepřály, lidem se představila první desítka nominovaných na společné kandidátní listině do Zastupitelstva města Brna. Také kandidát na nového brněnského senátora za KSČM Oldřich Duchoň.

[o]

Bohatý kulturní program, který moderovala místopředsedkyně krajské organizace SPO - Zemanovci a kandidátka do brněnské samosprávy Jana Fialová, zahrnoval mj. koncert kapely Brněnské Kredenc. Lidi bavil Libor Pantůček, nádherné bylo i vstoupení Víti Vávry s legendární skupinou Citron. Děti se vydováděly na skákacím hradě, zatímco rodiče si dali u stánků něco dobrého na zub. Odpoledne déšť ustal a vyčasilo se natolik, že předseda brněnských komunistů a kandidát na příštího primátora Martin Říha poděkoval umělcům a pozval obecenstvo nejen za měsíc k volbám, ale nyní k vyjížďce parníkem po Brněnské přehradě. Loď pro 200 osob je svezla pod hrad Veveří a zpět. Zastupitel Říha ocenil úspěšnou akci, která potvrdila pokračující spolupráci KSČM a SPO - Zemanovci při zahájení předvolební kampaně.

Zájemci debatovali v přístavišti či na plavidle s kandidáty, např. s odbornicí na kulturu a památkovou péči Helenou Sýkorovou, referentem krizové připravenosti Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Václavem Fišerem nebo s možným senátorem Oldřichem Duchoněm, který má zkušenosti ze správy majetku a zajímá ho problematika investic. Psychoterapeutka Jana Fialová se soustředila na sociální problematiku a na přímou účast všech politických subjektů na veřejné správě, zatímco zastupitel Jiří Hráček se zaměřil na životní prostředí a školství. Obor kandidáta Petra Valacha je mládež a sport. V případě zvolení Valach slíbil, že všestranně pomůže vytvořit podmínky pro pořádání mistrovství světa v ledním hokeji v r. 2023 v nové víceúčelové hale v Brně a bude iniciovat konečně rozhodnutí o výstavbě nového fotbalového stadionu.

(vž)

4. 9. 2018  (vž)