Potravinová sbírka

Ve spolupráci s Českou federací potravinových bank pořádá společnost Kaufland v sobotu 8. září od 8-18 hodin ve všech prodejnách po celé ČR K-potravinovou sbírku na pomoc lidem v nouzi.

»Jedinečnost této sbírky spočívá především v konkrétní pomoci. Potraviny včetně drogistického zboží poputují skutečným lidem s reálnými příběhy,« informovala naši redakci Karolina Tesařová. »Přijďte i vy do prodejen Kaufland podpořit v sobotu sbírku a udělat malý nákup pro velkou věc,« přidala pozvání. Dobročinnou akci organizuje Federace potravinových bank ve spolupráci s vybraným obchodním řetězcem, což je novinka.

Možnosti odběru potravin od Federace potravinových bank využívá například paní Renata, klientka brněnského Domova sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni. Pracovala jako tkadlena, a když zaměstnavatel zkrachoval, skončila s rodinou na ubytovně. Se čtyřmi dětmi je ale shánění ubytování složité. Renata prošla několika azylovými domy v celém brněnském kraji, nejspokojenější je v Domově svaté Markéty v Brně na Staňkově ulici. Je ráda, že se zde její děti každý den naučí nové věci a pracovnice Domova jí pomáhají s žádostmi o přidělení obecního bytu. I do tohoto sociálního zařízení dodává Potravinová banka trvanlivé potraviny a denně čerstvé pečivo, ovoce a zeleninu z místních supermarketů.

(mh)

6. 9. 2018  (mh)