Předseda ukrajinského parlamentu: Hitler byl největší demokrat

Petro Symonenko: Prohlášení předsedy ukrajinského parlamentu Andrije Parubije, že Adolf Hitler byl největší demokrat, je plivnutím do tváře ukrajinského lidu!

Komunistická strana Ukrajiny (KPU) vyzývá poslance národních parlamentů z levicových, komunistických a dělnických stran, poslance Evropského parlamentu z levicových frakcí a delegáty Parlamentního shromáždění Rady Evropy, aby požádaly své vlády o přijetí odpovídajících opatření proti Andriji Parubijovi a jeho potrestání za šíření a velebení nacismu a hitlerismu.

Ukrajinu řídí neonacisté

»Prohlášení Parubije, že Adolf Hitler byl největší demokrat, potvrzuje postoj KPU, že hlavní hrozbou pro současnou Ukrajinu je skutečnost, že postmajdanský režim zcela demonstroval svou neonacistickou podstatu a vyslovil se pro nastolení fašistické diktatury. Parubij je zakladatelem Národní socialistické strany, která je oficiálně registrovaná ministerstvem spravedlnosti a je založena na ideologii integrálního nacionalismu Dmitrije Doncova, jenž kombinuje myšlenky hitlerovského nacismu a italského fašismu z doby Mussoliniho,« vysvětlil Symonenko.

Poukázal na to, že životním krédem Parubije je pokračování v práci Hitlera a realizace jeho politiky pro »blaho« občanů Ukrajiny. »Existence režimu Porošenka, Parubije, Turchinova a různých nacionalisticko-fašistických stran podporujících politiku hitlerismu je reálnou hrozbou pro Ukrajinu. Právě toto narušuje její územní celistvost, zbavuje Ukrajinu politické a ekonomické suverenity a mění naši zemi v neokoloniální stát a dělnickou třídu na otrockou pracovní sílu pro Evropu a nadnárodní společnosti,« zdůraznil dále Symonenko.

Odvolat Parubije

Podle něj musí být Andrij Parubij okamžitě odvolán z funkce předsedy parlamentu a měl by být trestně stíhán v souladu s rozsudkem norimberského soudu o nacismu a šiřitelech nacistické ideologie.

ÚV KPU

Přeložila

Christina KARTERISOVÁ

6. 9. 2018  ÚV KPU