Rychlíky přes Šluknovsko budou

Náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro dopravu Jaroslav Komínek (KSČM) se sešel se svým protějškem z Libereckého kraje, náměstkem Janem Svitákem (Starostové pro Liberecký kraj).

Řešili možnost omezení přímého rychlíkového spojení Šluknovska s Českou Lípou a další možnosti zlepšení mezikrajské dopravy. Ministerstvo dopravy omezilo objednávku rychlíků s tím, že spoj z Kolína má nově končit v Novém Boru. To se nelíbilo místním starostům. Na klíčovém lednovém jednání na ministerstvu padla dohoda, že dopravce ARRIVA zachová spojení až do Rumburku s tím, že úsek z Nového Boru bude hradit Liberecký a Ústecký kraj.

»Před Vánoci jsem slíbil starostům Šluknovska, že v rámci systému Doprava Ústeckého kraje uděláme maximum pro to, aby nedošlo k omezení rychlíkového spojení. Jsem rád, že se podařilo tento slib naplnit. Pokud sečteme osobní vlaky a rychlíky na trati Rumburk – Česká Lípa, dojde od příštího roku k posílení, bude jich jezdit víc než nyní,« řekl po jednání Komínek.

Po dohodě s Libereckým krajem a dopravcem objedná Ústecký kraj pět párů rychlíků denně, šestý pár navíc v pátek, sobotu a neděli.

(za)

18. 3. 2019  (za)