Pastrňák se přičinil o vítězství Bostonu

Útočník David Pastrňák přispěl ve čtvrtečním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře Bostonu 4:1 na ledě Columbusu a k vyrovnání semifinálové série Východní konference na 2:2. Havířovský rodák byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Také Colorado vyrovnalo v Západní konferenci stav série na 2:2, poté co doma porazilo San Jose 3:0.

[o]

Pastrňák zaznamenal v předchozích třech utkáních série jen jeden gól, a to ještě odrazem od brusle, a snášela se na jeho hlavu kritika. Trenér Bruce Cassidy ho dokonce minule zařadil do třetí formace.

Český útočník nastupoval tentokrát od začátku v elitní řadě a ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou bez přípravy z levého kruhu. Podobný způsobem zařídil i v závěru gól na konečných 4:1. Jeho střelu Sergej Bobrovskij jen vyrazil před sebe a Patrice Bergeron poslal puk do branky.

Boston udržel těsný náskok i díky Raskovi, který kryl 39 střel a stal se hlavní hrdinou zápasu. Dvoubrankový náskok vrátil týmu ve 49. minutě Sean Kuraly a výhru zpečetila akce Pastrňáka s Bergeronem.

V Coloradu padl první gól v polovině zápasu z hole Nathana MacKinnona, který se prosadil z dorážky. Domácí zvýšili ve 44. minutě, kdy po chytré přihrávce Mikka Rantanena střílel Colin Wilson do prázdné branky. San Jose se odhodlalo ke hře bez brankáře už v 58. minutě a důvěru dostal i Tomáš Hertl, ale Erik Johnson trefou přes celé kluziště potvrdil výhru.

Gólman Philipp Grubauer zlikvidoval 32 střel a poprvé v kariéře vychytal čisté konto v play off.

Východní konference - 4. zápas:

Columbus - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 9. Panarin - 8. a 58. Bergeron (na druhou Pastrňák), 4. Pastrňák, 49. Kuraly. Střely na branku: 40:46. Diváci: 19 431. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Bergeron, 3. Pastrňák (všichni Boston). Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

Colorado - San Jose 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 31. MacKinnon, 44. C. Wilson, 59. E. Johnson. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18 110. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. MacKinnon, 3. Rantanen (všichni Colorado). Stav série: 2:2.