Kornfeil zajel v Jerezu po zranění nejlepší kvalifikaci v sezoně

Tři týdny po zlomenině klíční kosti zajel Jakub Kornfeil v Jerezu nejlepší kvalifikační výsledek v sezoně. Český závodník vybojoval pro nedělní Velkou cenu Španělska v třídě Moto3 dvanácté místo na roštu, tedy ve čtvrté řadě.

Šestadvacetiletý Kornfeil si v dubnové Grand Prix Ameriky v texaském Austinu zlomil po nezaviněném pádu pravou klíční kost a musel na operaci. Navzdory tomu v Jerezu podává velmi dobré výkony. V kombinaci tří tréninkových časů obsadil kyjovský rodák sedmé místo a postoupil přímo do druhé části kvalifikace, v níž nakonec zajel dvanáctý čas.

Kvalifikace se příliš nepovedla jeho krajanovi a týmovému kolegovi Filipu Salačovi, jenž byl osmadvacátý z jednatřiceti startujících a bude na roštu v desáté řadě.

Pro první pole position v kariéře si dojel Ital Lorenzo Dalla Porta s náskokem pouhých čtyř tisícin sekundy před Japoncem Tacukim Suzukim. Kornfeil za vítězem zaostal o necelých devět desetin sekundy.


Kvalifikace na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Dalla Porta (It./Honda) 1:46,011, 2. Suzuki (Jap./Honda) -0,004, 3. Vietti (It./KTM) -0,184, ...12. Kornfeil -0,895, 28. Salač (oba ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

(čtk)

4. 5. 2019  (čtk)