Kvitová je v Madridu v osmifinále

Petra Kvitová pokračuje ve vítězné sérii na antuce. Ve druhém kole tenisového turnaje v Madridu  porazila Francouzku Kristinu Mladenovicovou 6:3, 7:6 a v součtu s cestou za titulem ve Stuttgartu si připsala šesté vítězství na tomto povrchu za sebou. Ve španělské metropoli, kde obhajuje titul, díky tomu postoupila do osmifinále.

Světová dvojka Kvitová rychle vedla 2:0, ale náskok neudržela a pozvala si na kurt trenéra Jiřího Vaňka. Ten ji nabádal k větší trpělivosti a důslednějšímu atakování bekhendu Mladenovicové. Majitelka dvou letošních titulů ho poslechla a od stavu 3:3 vyhrála pět her za sebou.

[o]

Získala díky tomu úvodní set a vypracovala si náskok jednoho brejku v tom druhém, ale znovu vedení neudržela. Nakonec rozhodovala zkrácená hra, v níž se obě hráčky dlouho trápily na servisu. Prvních osm míčů šlo na stranu returnující tenistky.

Sérii prolomila Mladenovicová, která se dostala do vedení 5:4, ale vzápětí ji napodobila Kvitová a vítězným bekhendem po čáře si vypracovala první mečbol. Pak zahrála Francouzce return pod nohy až k základní čáře a mohla se radovat z postupu.

O postup do čtvrtfinále se Kvitová utká s Francouzkou Caroline Garciaovou, nebo Rumunkou Sorenou Cirsteaovou.

(čtk)

7. 5. 2019  (čtk)