Ruská propaganda za peníze cizí, ukrajinská z kapes daňových poplatníků!

Investigativní novinářka Sabina Slonková, nechvalně spojená s pátráním v kauze Čapí hnízdo opět bije na poplach. Tentokrát sdílí obavy o šíření ruské propagandy europoslancem KSČM Jaromírem Kohlíčkem, který byl na (ruském) Krymu a v samotné RF díky štědrosti tamních spolků podílejících se na financování jeho cest, více než doma.

[o]

Slonková tak současně občanům zavdává možnost položit si nejednu otázku. Kdo stojí za financováním cest europoslance Jaromíra Štětiny a dalších politiků na Ukrajinu, v zájmu koho jsou šířeny zprávy o dlouhodobých snahách ruské rozpínavosti a agrese vůči Ukrajině?

Jsou postoje a názory ministra zahraničí Tomáše Petříčka nejen na adresu Ukrajiny a Ruska, který je navíc štědře placen z peněz daňových poplatníků, v zájmu České republiky, nebo USA? Podobně se můžeme ptát i v případě bývalých lidoveckých ministrů Daniela Hermana a Pavla Bělobrádka, kteří tak rádi poklonkují Sudetoněmeckému sdružení landsmanšaft. Je zahraniční politika našeho státu za stavu, kdy volby do Poslanecké sněmovny »bojkotuje« čtyřicet procent voličů a Senát by občané nejraději rozpustili, skutečně vyjádřením přání většiny občanů?  Nebo se jedná o řízenou kolaboraci našich vládních elit »zvenčí«? Není prvotním zájmem předcházejících, ale i současné vlády prosazení vlastních stranických ambicí mající především ekonomický aspekt, než obhajoba zájmů a suverenity našeho státu?

Zahraniční politika ČR, která se před dvaceti lety nejprve nechala vtáhnout do zločineckého paktu NATO a následně do EU, je tak uskutečňována v zájmu západních mocností, nikoliv podle představ lidu.  I to je jeden z důvodů, proč se občanům nedostává objektivních a vyvážených informací z veřejnoprávních médií. Za tohoto stavu je na každém z nás, jak v době informační mediální přesycenosti naložíme se zprávami a informacemi z nejrůznějších zdrojů. Bez třídění, nálepkování a upozorňování na jejich nevhodnost.

Miroslav KAVIJ, předseda Plzeňského KV KSČM

15. 5. 2019  Miroslav KAVIJ