Omluvou to zhasne?

Radní Jesenice u Prahy Martin Lang se omluvil za své vyjádření o prezidentu Miloši Zemanovi a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Ve straně i v radě města zůstává.

Lang na Facebooku vyhrožoval prezidentovi smrtí. Napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho »podřezat jako svini«. Případem se zabývá policie, Langovi hrozilo vyloučení z ODS.

Kauzou se v úterý večer zabývala rada místního sdružení, na níž se Lang podle svého nástupce v čele jesenické ODS Martina Kuruce vzdal funkce a omluvil se. V médiích přitom předtím uvedl, že si za svými názory stojí a že šlo o nadsázku. »Martin Lang se po konzultaci vzdal funkce místního sdružení ODS Jesenice, funkci předsedy jsem převzal já,« uvedl, dosavadní místopředseda Kuruc.

Podle něj je za těchto okolností přijatelné, aby Lang v ODS zůstal, což potvrdila i místopředsedkyně strany Alexandra Udženija. »Pokud se pan Lang omluvil a ještě k tomu rezignoval na post předsedy, tak ani není co komentovat. Každý někdy udělá chybu a je dobře, když si ji uvědomí a omluví se,« uvedla.

Kuruc řekl, že Lang zůstane i v radě města. »Zůstává radním, koalice je dál funkční,« uvedl. Koaliční partneři ODS podle něj podobně jako straníci také požadovali omluvu. »Bylo jim vyhověno, takže je všechno v pořádku,« dodal Kuruc.

Mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa v pondělí řekl, že věc byla postoupena pražské policii. Pražští kriminalisté případ prošetřují pro podezření z vyhrožování násilím proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

(zku)

23. 5. 2019  (zku)