Vondroušová v osmifinále, Plíšková vypadla

Světová dvojka Karolína Plíšková vypadla na tenisovém Roland Garros stejně jako loni ve třetím kole. Po dvou hladkých výhrách nestačila na Chorvatku Petru Martičovou, které podlehla 3:6, 3:6. Do osmifinále naopak postoupila Markéta Vondroušová, která porazila dvakrát 6:4, 6:4 zkušenou Španělku Carlu Suárezovou a vyrovnala své grandslamové maximum z loňského US Open.

[o]

Plíšková se snažila být aktivní, ale doplatila na nevynucené chyby. Udělala jich 28, zatímco soupeřka o polovinu méně. V prvním setu přišel zlom za stavu 3:3, kdy Plíšková ztratila servis z vedení 40:0. Celkem prohrála šest her za sebou a prohrávala 0:2 ve druhé sadě. Ještě se vzchopila a s přispěním vydařených returnů otočila na 3:2 s brejkem. Jenže vzápětí podání znovu ztratila a už neuhrála ani game.

Bojovala sama se sebou

»Hrála dobře, chytře na mě, čekala na moje chyby a já jich udělala spoustu. Na dvakrát 6:3 to asi úplně nebylo. Měla jsem ve spoustě gamů šanci, nebo aspoň minišance, už první servírovací brejk ze stavu 40:0. Určitě jsem mohla hrát líp. Jak s její hrou, tak jsem trochu bojovala i sama se sebou,« uvedla Plíšková.

Její přemožitelka Martičová přijela do Paříže s bilancí 11:2 na antuce. Vyhrála turnaj v Istanbulu, byla v semifinále v Charlestonu a ve čtvrtfinále v Madridu.

Zase otáčela

Vyřazení Plíškové znamená, že Japonka Ósakaová zůstane světovou jedničkou i po Roland Garros. Proti ní bude dnes bojovat ve třetím kole Kateřina Siniaková. Bez ohledu na výsledek bude mít český tenis v osmifinále zastoupení díky Vondroušové. Ta v utkání s někdejší čtvrtfinalistkou pařížského grandslamu Suárezovou podobně jako ve druhém kole proti Rusce Anastasii Potapovové otáčela první set. Po třech ztracených podáních prohrávala 2:4, ale pak získala čtyři hry za sebou.

Ve druhé sadě už Vondroušová nečelila ani jednomu brejkbolu, naopak sama jedinou nabídnutou šanci využila a zvítězila 6:4. »Musela jsem být vážně hodně aktivní, jinak mě svými lifty rozběhala a už jsem neměla moc šanci. Byl to jeden z nejtěžších zápasů za tenhle rok,« řekla spokojeně po postupu.

(zr)

31. 5. 2019  (zr)