Rozmarné léto 2019 již tuto neděli

Letošní Rozmarné léto, kulturně-společenská událost, která je oslavou odkazu a díla spisovatele a protifašistického bojovníka Vladislava Vančury (1891-1942), ale také krásným zastavením přátel v již teplých dnech, je již připraveno. Uskuteční se v neděli 9. června ve Vančurově rodišti Háji ve Slezsku v Moravskoslezském kraji.

Akce začne ve 13 hodin vernisáží k výstavě s názvem Vančura a výtvarné umění v místní knihovně. Od 14 hodin okrášlí mažoretky centrum obce. Ve 14.30 hodin vyjde krojovaný průvod a u pomníku Vladislava Vančury budou položeny květiny. Od 15 hodin začíná v Dohnálkově parku festivalový kulturní program, na němž se představí zahraniční soubory z Polska, Slovenska, Ukrajiny, ze slezského regionu vystoupí soubor Heleny Salichové z Ostravy. Nebude scházet velká cimbálová muzika ZUŠ Vladislava Vančury z Háje ve Slezsku ani mladá kapela Lucky Band. Pro dětské návštěvníky je připraveno pohádkové představení loutkového divadla.

Akci, která se profiluje jako folklorní festival, pořádá Spolek Vladislava Vančury s podporu Moravskoslezského kraje, obce Háj ve Slezsku a sponzorů. Vstup je volný. Členové spolku s hudebním doprovodem svého Šramlu o uplynulém víkendu zvali obyvatele okolních obcí kolem Háje k účasti.

V Dohnálkově parku se uskuteční autogramiáda přítomných hostů Rozmarného léta. Pozvání přijal první československý kosmonaut Vladimír Remek. Jestli i počasí se vydaří, pak publikum malých i velkých se má opět na co těšit.

Ladislav LUDVÍK, Spolek Vladislava Vančury

ILUSTRAČNÍ FOTO - Vladimír TVARDEK

4. 6. 2019  Ladislav LUDVÍK