Daniela Peštová a spol. fotily pro dobrou věc

Už potřetí se fotil benefiční kalendář pro ALSA z. s. pomáhající pacientům s nevyléčitelnou nemocí ALS. Tentokrát se před objektivem fotografky Terezy z Davle mimo jiné objevila herečka Jana Krausová, modelka Daniela Peštová, bývalá fotbalová hvězda Antonín Panenka a brankář České fotbalové reprezentace Tomáš Vaclík. Všichni mají své důvody pomáhat lidem, kteří pomalu ztrácí kontrolu nad svým tělem. Jak našli svou cestu k této organizaci?

Modelka Daniela Peštová se k ALSE dostala náhodou, když se před lety účastnila akce na podporu pacientů. »Co je ALS jsem věděla, mám známou, která touto nemocí trpí. Ale o jejich spolku jsem slyšela poprvé a byla jsem tak ohromena tím, co dělají, že jsem jim nabídla svou pomoc.«

Prázdniny bude mít známá modelka rodinné a odpočinkové. Čeká ji užívání si rodinného klidu, pohody a nicnedělání. I když se v modelingu Daniela Peštová pohybuje od 90. let, universální radu na úspěch nemá. Jak se dokázala tak dlouho udržet na vrcholu? »Je to hodně o štěstí. O tom být ve správný čas na správném místě. Poznat dobrou příležitost a chytit ji za pačesy. Zároveň ale zůstat sama sebou a nenechat se zblbnout pozlátkem,« říká.

Svět modelingu se od jejích úplných začátků dost změnil. Podle Daniely Peštové to má pro současné dívky svá negativa i pozitiva. »Dnes se může v podstatě kdokoliv s dobrou aplikací stát hvězdou sociálních sítí, říkat si modelka a živit se tím. Na druhou stranu nemají dnešní modelky takovou životnost, jako to bylo v případě modelek 90. let,« říká Daniela a vyjmenovává nejslavnější jména od Naomi Campbell přes Claudii Schiffer a Lindu Evangelistu. Na jména hvězd dnešních přehlídkových mol si širší veřejnost už jen tak nevzpomene. »Navíc mi přijdou dnešní fotky příliš vyretušované. Vytratilo se z nich kouzlo nedokonalosti a jedna modelka vypadá jako druhá. Trochu nuda,« popisuje Peštová realitu dnešních fotek.

[o]

Panenka: Talentů je stále dost!

Ač je Antonín Panenka od prostředí modelingu vzdálen na míle daleko, tak názor na mladou generaci fotbalistů má podobný jako Daniela. Perfekcionismus nemůže nikdy předčit nápady a hravost, což se mu moc nelíbí. »Poslední roky to nebyla moc radost sledovat. Na moje fotbalové cítění je tam málo kreativních hráčů. Všichni jsou velmi dobře fyzicky i silově připraveni, ale bohužel tvůrčí nápady a kopací technika u hráčů moc není. Ale blýská se na lepší časy, talentů je stále dost. Musíme jenom počkat a využít jejich schopností,« doufá muž, který se navždy zapsal do fotbalových dějin.

Focení benefičního kalendáře už finišuje, ale to se rozhodně nedá říct o všech aktivitách spolku ALSA. Třetího října se totiž chystá velký benefiční koncert v Pražské křižovatce. Vystoupí na něm Ondřej Brzobohatý, Marta Jandová, David Kraus, David Deyl, Epoque quartet, Arte levite, Kateřina Sedláková, Daniela Písařovicová, Thom Artway, Martina Pártlová a mnozí další. Lístky jsou v prodeji v síti Ticketmaster.

(mac)

FOTO - Pro ALSA z. s. Tereza z Davle a Vojtěch PAVELČÍK

3. 8. 2019  (mac)