Na jižní Moravě se uskutečnil kemp mladých

Přes 35 mladých členů a sympatizantů KSČM se účastnilo 8. kempu, který se konal u obce Lanžhot v Jihomoravském kraji ve dnech 23. - 25. srpna.

Kemp zorganizovala Krajská komise mládeže Jihomoravského krajského výboru KSČM. Kemp měl také mezinárodní účast v podobě levicově smýšlejících mladých lidí ze Slovenska a Maďarska.

»Během tří dnů se uskutečnilo několik diskuzních bloků se zajímavými hosty. K tématu krajské politiky promluvil zastupitel Jihomoravského kraje za KSČM Bohumil Smutný. V diskusi zazněly dotazy a připomínky v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb či vědy. Otázky také zazněly na téma činnosti klubu zastupitelů,« uvedl pro Haló noviny 1. místopředseda Jihomoravského krajského výboru a místopředseda komise mládeže Emil Pernica.

Další diskuzní blok byl věnován odborové činnosti, na který přijal pozvání místopředseda ÚV KSČM a poslanec Stanislav Grospič. I na toto téma proběhla bohatá diskuze. Otázky účastníků kempu směřovaly také k blížícímu se XI. sjezdu KSČM, který se uskuteční v Brně v dubnu 2020.

»Tato setkání pomáhají při výměně zkušeností mezi mladými lidmi a k nabrání sil do další práce. Je proto důležité takové akce zachovat a pokračovat v nich i v budoucnu,« uzavřel Pernica.

(zr)

26. 8. 2019  (zr)