Na horách se lyžuje

Na českých horách je v provozu 91 procent skiareálů ze 103 středisek, která lze sledovat na portálu holidayinfo.cz.

Lyžovat lze především na hlavních sjezdových tratích. Fungují dvě třetiny vleků a sjezdovek. Díky příznivé předpovědi počasí by se ve druhé polovině ledna měla otevřít další střediska a tratě. Nejvíce otevřených sjezdovek bylo k 16. lednu v Krkonoších, a to 90 kilometrů. V Jeseníkách bylo ke stejnému datu v provozu 55 kilometrů sjezdových tratí a v Beskydech 20 kilometrů. Aktuální situaci mohou lidé sledovat na portálu holidayinfo.cz, kde je k dispozici 215 kamer z lyžařských středisek. Informace včetně případných omezení přidávají na web přímo provozovatelé skiareálů.

»I když to z okna městského bytu nevypadá, na našich horách jsou lyžařské podmínky velmi slušné. V závěru tohoto týdne přijde ochlazení a až minimálně do začátku února mají být teploty i srážky dle dlouhodobých normálů, což je pozitivní zpráva před blížící se hlavní sezonou na horách,« uvedla prezidentka Asociace horských středisek Kateřina Neumannová. Skiareály většinou fungují od 8.30 do 16 hodin, mnoho středisek nabízí také večerní lyžování.

V zimě na české hory podle agentury CzechTourism dorazí zhruba 4,5 milionu turistů, přibližně 80 procent z nich jsou Češi.

(ng)

17. 1. 2020  (ng)