Muže usmrtil vlak

V železniční stanici v Grygově na Olomoucku dopoledne usmrtil vlak sedmašedesátiletého muže. Nehoda se stala na koridoru mezi Olomoucí a Přerovem, doprava byla po dobu vyšetřování omezena.

Tragédie se stala na nepřístupném místě ve stanici, okolnosti se vyšetřují, řekli mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal a mluvčí policie Lenka Vanková.

Nehoda se stala kolem 8.30 přímo v Grygově. »Došlo tam ke střetu expresu jedoucího z Prahy do Havířova s osobou v prostoru veřejnosti nepřístupném, osoba byla na místě usmrcena. Nehoda se stala v rámci stanice, ale nebylo to u nástupiště. Je možné, že ten člověk někde přecházel, bližší informace zatím nemám,« uvedl mluvčí Drápal.

Podle policejní mluvčí vlak srazil sedmašedesátiletého muže, který zraněním na místě podlehl. »Žádná z osob cestujících ve vlaku zraněna nebyla. Dechová zkouška na alkohol u strojvůdce vlaku byla negativní,« uvedla mluvčí s tím, že okolnosti tragické nehody se stále vyšetřují.

Kvůli nehodě byla v úseku mezi Olomoucí a Grygovem omezena doprava a vlaky nabíraly až půlhodinové zpoždění. V 11.00 byl provoz na trati zcela obnoven, uvedly České dráhy.

(cik)

21. 1. 2020  (cik)